Hutnik – Stal Rz. 0:0 (poz.) | Lech II P. – Bytovia 1:1 (koniec) | Olimpia G. – KKS 0:1 (koniec)
GKS K. – Chojniczanka 1:2 (koniec)
Lech II Poznań
1:1 (0:0)
MKS Bytovia Bytów
Niedziela 06.12.2020, 13:00 • Stadion Leśny, Wronki • 2. Liga • 17. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (15:02:18)

Posiadanie piłki: 68% : 32%.
    Strzały na bramkę: 4:7.
    Strzały niecelne: 1:14.
    Rzuty rożne: 7:2.
    Spalone: 1:2.
    Faule: 9:18.

Druga połowa już zdecydowanie bardziej żywiołowa niż pierwsza. W końcówce obu drużynom udało się zmienić wynik. Bytovia była blisko odniesienia zwycięstwa dzięki uderzeniu Piotra Giela w 81. minucie, ale ostatnie słowo w sprawie wyniku powiedział Lech II Poznań. Ostatnia rozpaczliwa akcja została podsumowana strzałem na 1:1 Huberta Sobola.

90+3

90+3
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki HUBERT SOBOL.

Ostatnia doliczona minuta, a w niej rozpaczliwy atak Lecha II Poznań! Hubert Sobol nie pozwolił Bytovii Bytów na odniesienie zwycięstwa. Rozpacz przyjezdnych, a gospodarze wyszarpnęli im punkt.

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

88
    Strata popełniona przez Artura Marciniaka w bocznym sektorze boiska.

86
    Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Ryś, na boisku pojawia się Wasiak.

86
    Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Bach, na boisku pojawia się Urban.

86
    Kompletnie nieudane uderzenie oddane przez Huberta Sobola po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Wznowienie od bramki przyznane bytowianom. Przyjezdni są już blisko odniesienia zwycięstwa we Wronkach.

83
    Mało czasu pozostało na odpowiedź gospodarzom. Uderzenie z dystansu oddane przez Artura Marciniaka nie było trudne do poskromienia dla Marcina Staniszewskiego.

81
    Gol dla Bytovii!
    Strzelcem bramki PIOTR GIEL.

Bytovia na prowadzeniu we Wronkach. Zmiana rezultatu na kilka minut przed końcem podstawowego czasu. Doświadczony napastnik wykorzystał dośrodkowanie z lewego skrzydła. Przyjezdni wbiegli dużą liczbą zawodników w pole karne Lecha II Poznań i wykorzystała to.

78
    Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Wojtkowiak, na boisku pojawia się Andrzejewski.

78
    Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Kryg, na boisku pojawia się Pacławski.

77
    Pojedynek szybkościowy blisko linii bocznej boiska. Piłkarze starli się ze sobą i ostatecznie razem z futbolówką wylądowali poza placem. Sędziowie przyznali wznowienie gospodarzom.

75
    Pozostał kwadrans rywalizacji na stadionie we Wronkach i niezmiennie ani gospodarze, ani przyjezdni nie znają sposobu na zmodyfikowanie bezbramkowego rezultatu. Szans na to pozostaje coraz mniej.

73
    Jeszcze jedno ostre starcie i tym razem od rzutu wolnego wznowią grę wyżej notowani piłkarze. Ich przeciwnicy potwierdzają, że bronią twardo i nieustępliwie.

71
    Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Szela, na boisku pojawia się Wrzesień.

67
    Konfrontacje w centralnej części boiska. Piłkarze nie przebierali w środkach, mimo to sędzia nie zdecydował się tym razem na użycie gwizdka. Arbiter pozwala pograć zawodnikom.

65
    Mateusz Szela napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

63
    Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Karbownik, na boisku pojawia się Malec.

60
    Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Bąk, na boisku pojawia się Wolski.

60
    Wymiana podań z udziałem wszystkich środkowych pomocników gospodarzy. Jeden z nich już szykował się do zatrudnienia swoim strzałem bramkarza, a najlepiej pokonanie go, ale interweniował defensor.

58
    Bytovia Bytów od wrzutu z autu na połowie przeciwnika. Była okazja do wyższego przesunięcia formacji.

56
    Rozegranie aż z wykorzystaniem własnego bramkarza, co nie zapowiada niczego pozytywnego. Problem obu jedenastek z przedostaniem się przez szeregi obronne przeciwnika.

54
    Lech II Poznań próbował przedrzeć się w pobliże bramki przeciwnika z wykorzystaniem lewego skrzydła. Przesunęli się na czas przyjezdni.

52
    Dobrze zapowiadała się akcja gości, ale została przerwana przez odpowiednio ustawionych przez ich bramkarza przeciwników.

50
    Wznowienie zespołu z Wielkopolski wrzutem z autu na wysokości koła środkowego.

48
    Bramkarz gospodarzy ustawił swoich kompanów z defensywy przed stałym fragmentem gry. Ci zareagowali odpowiednio, w dobrym momencie i wyekspediowali piłkę po dośrodkowaniu.

46
    Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Lizakowski, na boisku pojawia się Sezonienko.

47
    Czas pokaże, co przygotowali piłkarze w porozumieniu ze swoimi szkoleniowcami w szatniach. Mieli na to kwadrans.

46

Do przerwy niewiele sytuacji podbramkowych. Lech II Poznań odrobinę aktywniejszy od przeciwnika, a najlepsze szanse na pokonanie Marcina Staniszewskiego mieli w jednej akcji Igor Ławrynowicz oraz Ołeksandr Jacenko.

45

45
    Artur Marciniak napomniany żółtą kartką za chyba już ostatnie przewinienie w pierwszej połowie.

42
    Podanie do ustawionego szeroko zawodnika, który rozpędził się na boku boiska. Zapachniało niebezpiecznym atakiem, jednak zabrakło precyzyjnego dośrodkowania.

40
    Filip Borowski napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

39
    Najlepsza szansa na zdobycie prowadzenia przed gospodarzami. Marcin Staniszewski poradził sobie z problemami ze strzałem Igora Ławrynowicza z dystansu, a także poskromił próbę dobitki w wykonaniu Ołeksandra Jacenki.

38
    Pogubili się gospodarze blisko linii pola karnego przeciwnika, gdzie kombinacyjny atak próbował zbudować Ołeksandr Jacenko.

36
    Rozegranie zawodników w czerwono-czarnych strojach na prawej stronie boiska, ale nawet nie zdołali posłać dobrego dośrodkowania w pole karne Lecha II Poznań.

35
    Fatalne dośrodkowanie Filipa Borowskiego i futbolówka przeleciała poza boisko.

35
    Gospodarze prezentują się solidnie w defensywie i nie pozwalają na zagrażanie ich bramkarzowi. Przyjezdni mogą mieć w tym meczu problem ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych.

34
    Akcja Bytovii Bytów podsumowana uderzeniem celnym zza linii pola karnego. Nie stanowiło ono jakiegokolwiek zagrożenia dla Krzysztofa Bąkowskiego. Piłka ledwo doturlała się do niego.

31
    Za zawodnikami dwa kwadranse rywalizacji na stadionie we Wronkach. Akcja Lecha II Poznań z wykorzystaniem lewego skrzydła, a tam nie udało się opanować futbolówki Ołeksandrowi Jacence.

29
    Rozgorzała ponownie rywalizacja o panowanie w centrum boiska. W posiadaniu futbolówki grający w niebiesko-białych strojach zawodnicy Lecha II Poznań.

28
    Jakub Bach napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie w kole środkowym.

28
    Ołeksandr Jacenko poradził sobie z wyekspediowaniem dośrodkowania z pola karnego.

27
    Przerwa w grze spowodowana urazem Jakuba Niewiadomskiego. Służby medyczne zostały wezwane na boisko przez sędziego Filipa Kaliszewskiego.

26
    Po wykonaniu rzutu wolnego drużyna z Bytowa prowadzi wymianę podań na własnej części boiska. Szukanie sposobu na zagrożenie bramce Krzysztofa Bąkowskiego.

25
    Przewinienie na połowie Bytovii zawodnika atakującego i od rzutu wolnego drużyna prowadzona przez Adriana Stawskiego.

24
    Przyspieszenie gospodarzy. Piłkarze wrzucili wyższy bieg i starali się zagrozić przeciwnikowi szybką wymianą podań w centrum boiska.

23
    Bytowianie zaprezentowali na razie niewiele i wydaje się, że drużyna z Pomorza powinna skrzyknąć się w najbliższym fragmencie spotkania do bardziej wyrazistego ataku.

21
    Bytowianie poradzili sobie na obrzeżach własnego pola karnego i wykonali tam skuteczny przechwyt.

20
    Ponownie nie przymierzyli w bramkę gospodarze, z których inicjatywy w początkowym fragmencie spotkania nie wynika nic konkretnego.

18
    Piłka wyekspediowana z okolicy bramki bytowian i Lech II Poznań musiał ponownie przygotować atak w okolicy koła środkowego.

17
    Cała seria rzutów rożnych wykonywanych przez Lecha II Poznań, ale żaden z nich nie poskutkował zmianą rezultatu.

15
    Lech II Poznań od rzutu rożnego. Długo zastanawiali się gospodarze nad sposobem wykonania tego stałego fragmentu gry, a po dośrodkowaniu przyjezdni ratowali się kolejnym wybiciem na korner.

14
    Możliwość zaszkodzenia Bytovii Bytów uderzeniem z rzutu wolnego. Piłka ugrzęzła między zawodnikami ustawionymi w murze przez Marcina Staniszewskiego. Tylko korner dla zespołu z Wielkopolski.

13
    Lechici zaczynają wypracowywać sobie przewagę pod względem posiadania futbolówki.

11
    Zabrakło boiska podopiecznym Rafała Ulatowskiego, dlatego futbolówka została przyznana Marcinowi Staniszewskiemu.

10
    Skoncentrowani są piłkarze broniący wobec rozegrań pozycyjnych przeciwnika. Dotychczas rywalizacja bez strzałów celnych na bramki Krzysztofa Bąkowskiego oraz Marcina Staniszewskiego.

8
    Futbolówka przeniesiona przez Lecha II Poznań z centrum boiska na lewe skrzydło, ale nie znaleźli tam gospodarze miejsca do przeprowadzenia rajdu w pole karne.

7
    Tym razem staranne rozegranie futbolówki w wykonaniu Lecha II Poznań.

6
    Czekamy na kolejne sytuacje podbramkowe. Piłkarze wstępnie testują swoje możliwości i sprawdzają, co przygotowali rywale na niedzielne wczesne popołudnie.

5
    Po przechwyceniu futbolówki zorganizowała się do ataku drużyna z Wielkopolski. Jej szybki wypad podsumowany uderzeniem obok bramki Marcina Staniszewskiego.

3
    Bytowianie w rozegraniu futbolówki na należącej do nich połowie boiska.

2
    Pierwszy gwizdek wybrzmiał na stadionie. Pierwsza odpowiedź, którą poznamy, będzie na pytanie, czy drużyny zdecydują się na frontalny atak czy rozpoczną rywalizację rozważnie.

1

Lech II Poznań: Bąkowski – Borowski, Wojtkowiak, Nawrocki, Niewiadomski, Marciniak, Kryg, Ławrynowicz, Malec, Sobol, Jacenko.

Rezerwowi: Radliński – Wachowiak, Tkocz, Białczyk, Pacławski, Karbownik, Kaczmarek, Andrzejewski, Smajdor.

MKS Bytovia Bytów: Staniszewski – Dymerski, Bąk, Memić, Camargo, Lizakowski, Sikorski, Szela, Bach, Giel, Ryś.

Rezerwowi: Olszewski – Wasiak, Damaschke, Błaszkowski, Wolski, Szmidke, Wrzesień, Urban, Sezonienko.

Sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk).

Zapraszamy na relację na żywo z drugoligowego meczu we Wronkach. Lech II Poznań zmierzy się w nim z Bytovią Bytów. Filip Kaliszewski rozpocznie rywalizację w niedzielę o godzinie 13.

Lech II w ostatnich tygodniach ponownie nie może pochwalić się pozytywnymi rezultatami. W czterech poprzednich spotkaniach podopieczni Rafała Ulatowskiego wywalczyli zaledwie punkt. Dlatego w tabeli znajdują się w strefie spadkowej.

Drugi zespół Kolejorza rywalizował w poprzednim meczu z Motorem Lublin. Wyprawa na wschód Polski nie była pomyślna dla Lechitów. Zostali oni pokonani 0:1, a jedyne uderzenie do bramki Krzysztofa Bąkowskiego oddał na pięć minut przed końcem podstawowego czasu Daniel Świderski.

Bytovia przegrała w dwóch poprzednich spotkaniach. Podopieczni Adriana Stawskiego zostali niespodziewanie pokonani 1:3 przez beniaminka Hutnika Kraków. Następnie rywalizowali na własnym stadionie z GKS Katowice i choć objęli prowadzenie, to pozwolili przeciwnikowi z województwa śląskiego odwrócić rezultat na 2:1.

Drużyna z Pomorza znalazła się w dolnej połowie drugoligowej tabeli. Bytovia ma po rozegraniu 15 spotkań 19 punktów za pięć zwycięstw oraz cztery remisy. Podopieczni Adriana Stawskiego mają o sześć "oczek" więcej na koncie niż najbliższy przeciwnik z Wielkopolski.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Gole: 90+3. Sobol – 81. Giel

Kartki:   40. Borowski (LP2), 45. Marciniak (LP2) – 28. Bach (BTW), 65. Szela (BTW)

Posiadanie piłki: 68 % : 32 %.
    Strzały celne: 4:7. Strzały niecelne: 1:14. Rzuty rożne: 7:2. Spalone: 1:2. Foule: 9:18.
    Lech II Poznań: Bąkowski – Borowski, Wojtkowiak (78. Andrzejewski), Nawrocki, Niewiadomski, Marciniak, Kryg (78. Pacławski), Ławrynowicz, Malec (63. Karbownik), Sobol, Jacenko.

Zmiany: Radliński – Wachowiak, Tkocz, Białczyk, Pacławski, Karbownik, Kaczmarek, Andrzejewski, Smajdor.

MKS Bytovia Bytów: Staniszewski – Dymerski, Bąk (60. Wolski), Memić, Camargo, Lizakowski (46. Sezonienko), Sikorski, Szela (71. Wrzesień), Bach (86. Urban), Giel, Ryś (86. Wasiak).

Zmiany: Olszewski – Wasiak, Damaschke, Błaszkowski, Wolski, Szmidke, Wrzesień, Urban, Sezonienko.

Sędziowie: Filip Kaliszewski (Gdańsk)