Garbarnia – Błękitni 3:0 (koniec) | Motor – Pogoń Sdl. 3:3 (koniec) | Wigry – Olimpia G. 1:1 (koniec)
Bytovia – Polkowice 0:2 (koniec) | Chojniczanka – Lech II P. 3:0 (koniec) | Śląsk II – Olimpia E. 3:1 (koniec)
Ostróda – Hutnik 3:0 (koniec)
Motor Lublin
3:3 (1:0)
Pogoń Siedlce
Sobota 12.12.2020, 13:00 • Stadion MOSiR Bystrzyca, Lublin • 2. Liga • 18. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (15:00:51)

Posiadanie piłki: 53% : 47%.
    Strzały na bramkę: 12:6.
    Strzały niecelne: 3:3.
    Rzuty rożne: 8:1.
    Spalone: 1:1.
    Faule: 12:18.

Ogromna porcja emocji na zakończenie rundy jesiennej w Lublinie. Motor zdominował wydarzenia w pierwszej połowie, a po przerwie dorzucił jeszcze dwa gole do swojego prowadzenia. Było 3:0, ale w konfrontacji doszło do spektakularnego pościgu. Pogoń Siedlce między 70. a 78. minutą strzeliła trzy gole i wyszarpnęła punkt na terenie beniaminka. Motor musi żałować tego katastrofalnego przestoju, a podział punktów powinien satysfakcjonować podopiecznych Bartosza Tarachulskiego.

90+4

90+4
    Ostatni atak, w nim gospodarze, ale niecelne uderzenie już chyba przekreśla możliwość odzyskania prowadzenia w doliczonym czasie.

90+3
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Więdłocha, na boisku pojawia się Kozłowski I.

90+2
    Trafił swój na swego. Ani jeden zawodnik, ani drugi nie zamierzał doprowadzić do przedostania się przeciwnika z piłką w niebezpieczne miejsce. Ostatecznie sędzia uznał, że w tej walce zostały przekroczone przepisy piłkarskie. Faul.

90+1
    Piotr Pierzchała napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

89
    Rafał Król poczęstował Rafała Misztala potężnym uderzeniem z dystansu. Tym razem celna próba, ale futbolówka nie ominęła odpowiednio ustawionego golkipera Pogoni Siedlce.

88
    Sławomir Duda oddał pochopne uderzenie zza linii pola karnego i futbolówka przeleciała wyraźnie obok bramki Pogoni Siedlce.

87
    Pozostało kilka minut rywalizacji na stadionie w Lublinie i po szalonym widowisku można spodziewać się dosłownie wszystkiego.

86
    Dawid Noiszewski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie w centrum boiska.

85
    Podanie do ustawionego szeroko zawodnika, który rozpędził się na boku boiska. Zapachniało niebezpiecznym atakiem, jednak zabrakło precyzyjnego dośrodkowania.

84
    Motor Lublin obudził się po katastrofalnych w jego wykonaniu minutach. Dwa uderzenia w ciągu kilkunastu sekund. Rafał Misztal nie dał się pokonać ani Tomaszowi Swędrowskiemu, ani aktywnemu od momentu wejścia na boisko Krzysztofowi Ropskiemu.

82
    Zmiana w drużynie Motor Lublin: z boiska schodzi Świderski, na boisku pojawia się Ropski.

80
    Po przeprowadzeniu imponującego pościgu Pogoń Siedlce zamierza zdobyć prowadzenie. W kompletnej rozsypce są gospodarze mimo pomyślnego otwarcia meczu i długiej kontroli nad wydarzeniami.

77
    Gol dla Pogoni Siedlce!
    Strzelcem bramki MIŁOSZ PRZYBECKI.

Pogoń Siedlce doprowadziła do remisu. Trzecie trafienie w siedem minut! Trudny do uwierzenia zwrot akcji w Lublinie! Miłosz Przybecki strzelił do bramki z bliska po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Sędzia Karol Arys zdecydował się wskazać na środek boiska po konsultacji z asystentem.

77
    Piłka jeszcze raz w bramce Sebastiana Madejskiego, ale trafienie nie zostało uznane z powodu spalonego Miłosza Przybeckiego. Protestują przyjezdni, którzy byli bliziutko doprowadzenia do remisu.

75
    Zmiana w drużynie Motor Lublin: z boiska schodzi Grodzicki, na boisku pojawia się Łukasik.

74
    Zmiana w drużynie Motor Lublin: z boiska schodzi Kumoch, na boisku pojawia się Rak.

74
    Zmiana w drużynie Motor Lublin: z boiska schodzi Wójcik, na boisku pojawia się R. Król.

73
    Strzelcem bramki ISHMAEL BAIDOO.

To może być spektakularny pościg w wykonaniu Pogoni Siedlce. Po trafieniu kontaktowym przyjezdni mają jeszcze sporo czasu na doprowadzenie do remisu. Ishmael Baidoo przedarł się w pobliżu linii bramkowej przy biernej postawie Marcina Michoty i sprytnym płaskim uderzeniem wcisnął piłkę do siatki Motoru.

72
    Przyspieszenie gospodarzy. Piłkarze wrzucili wyższy bieg i starali się zagrozić przeciwnikowi szybką wymianą podań w centrum boiska.

70

Pogoń Siedlce strzeliła pierwszego swojego gola w Lublinie. Złe ustawienie Rafała Grodzickiego, przez co Miłosz Przybecki znalazł się sam kilkanaście metrów od bramki przeciwnika. Mocne uderzenie skrzydłowego do siatki i Sebastian Madejski skapitulował.

68
    Szybka akcja przeprowadzona z wykorzystniem lewego skrzydła, ale było tam za mało przestrzeni na przedostatnie się w pole karne i była jeszcze próba przegrania piłki przez drugą stronę boiska.

67
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Piotrowski, na boisku pojawia się Noiszewski.

64
    Gol dla Motoru!
    Strzelcem bramki DANIEL ŚWIDERSKI.

Ekspresowa odpowiedź na niebezpieczną akcję Pogoni Siedlce. Motor ponownie umieścił piłkę w bramce przeciwnika. Daniel Świderski wygrał konfrontację z Piotrem Pierzchałą i przepchnął piłkę do siatki w konfrontacji z Rafałem Misztalem. Oddał dwa uderzenia i drugie z nich okazało się skuteczne.

62
    Futbolówka w bramce gospodarzy, ale nie ma gola Ishmaela Baidoo z powodu wcześniejszego przewinienia. Pogoń Siedlce absolutnie nie zrezygnowała z prób zapunktowania w Lublinie!

61
    Wyraźnie przyspieszają siedlczanie po otrzymaniu dwóch mocnych ciosów od przeciwnika.

59
    Ishmael Baidoo poskromiony przy próbie przeprowadzenia ataku blisko narożnika pola karnego lublinian.

56
    Sebastian Madejski! Kapitalna interwencja bramkarza Motoru Lublin i dzięki niemu gospodarze pozostają na dwubramkowym prowadzeniu. Tym razem to Pogoń Siedlce rozegrała umiejętnie rzut wolny na połowie przeciwnika.

55
    Rafał Grodzicki napomniany żółtą kartką za przewinienie na rozpędzonym Miłoszu Przybeckim.

52
    Strzelcem bramki SŁAWOMIR DUDA.

Dobre rozegranie rzutu wolnego w wykonaniu Motoru Lublin i gospodarze mają już dwubramkową przewagę. Tomasz Swędrowski uruchomił podaniem Piotra Ceglarza, a jego dogranie w pobliże bramki zostało podsumowane uderzeniem z bliska do siatki przez Sławomira Dudę. Pogoń Siedlce bezradna w defensywie.

51
    Przerwa w grze spowodowana urazem Filipa Wójcika. Ostatnie ostrzeżenie dla faulującego bezpardonowo Oskara Repki.

49
    Sebastian Madejski wykazał się chwytem na przedpolu po dośrodkowaniu w jego pole karne zaprezentowanym przez Miłosza Przybeckiego.

48
    Nieudane dośrodkowanie wykonane przez Piotra Ceglarza w kierunku osamotnionego w polu karnym Daniela Świderskiego.

46
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Kozłowski II, na boisku pojawia się Rymek.

46
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Miś, na boisku pojawia się Olszewski.

46
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Marciniec, na boisku pojawia się Repka.

46

Pierwsza połowa meczu podsumowana gwizdkiem przez Karola Arysa. Wyraźnie lepiej prezentował się w niej Motor Lublin, który stworzył więcej sytuacji podbramkowych. Tomasz Swędrowski dał gospodarzom prowadzenie strzałem po płaskim dośrodkowaniu Filipa Wójcika.

45+1

45
    Doliczona minuta.

44
    Gra wznowiona, a po tym futbolówka skierowana w kierunku Daniela Świderskiego. Napastnikowi Motoru Lublin nie udało się jej opanować.

43
    Przerwa w grze spowodowana urazem Marcina Michoty, który ucierpiał na połowie Pogoni Siedlce.

40
    Rafał Grodzicki główkował po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Piotra Ceglarza. Blisko strzelca był Bartosz Brodziński i utrudnił do maksimum podwojenie prowadzenia Motoru Lublin. Futbolówka przeleciała ponad poprzeczką.

38
    Przewinienie Kamila Kumocha, który zaplątał się w skazaną na niepowodzenie rywalizację z dwoma zawodnikami Pogoni Siedlce.

37
    Sławomir Duda uruchomił podaniem na prawe skrzydło Marcina Michotę. Zdążyli wrócić i zablokować to rozegranie przyjezdni.

36
    Marcin Kozłowski oddał najgroźniejsze uderzenie na bramkę Motoru Lublin. Odpowiednia energia nadana piłce przed polem karnym, ale poleciała dokładnie tam, gdzie ustawił się między słupkami Sebastian Madejski.

35
    Gospodarze sygnalizowali zagranie ręką nieporadnie sposobiącego się do wyekspediowania piłki przeciwnika. Karol Arys nie zdecydował się na podyktowanie rzutu wolnego.

33
    Rozegranie z udziałem Krystiana Misia na połowie zespołu z województwa mazowieckiego.

31
    Niedokładność w poczynaniach Motoru Lublin, ale gościom nie udało się w odwecie przeprowadzić groźnego ataku. Futbolówka wylądowała pod nogami Sebastiana Madejskiego.

30
    Dwa kwadranse rywalizacji za drugoligowcami i lepiej prezentuje się drużyna prowadzona przez Mirosława Hajdę, co ma odzwierciedlenie w wyniku.

29
    Podanie do Michała Króla przed pole karne Pogoni Siedlce, któremu nieco odskoczyła piłka. Ratował się uderzeniem z dystansu, ale nie poleciało ono w lustro bramki Rafała Misztala.

28
    Wymiana podań na lewym skrzydle z udziałem kilku zawodników Motoru Lublin.

27
    Po zmianie wyniku grająca w biało-niebieskich strojach Pogoń Siedlce znalazła się z futbolówką na połowie Motoru Lublin.

25
    Strzelcem bramki TOMASZ SWĘDROWSKI.

To musiało się tak skończyć. Piłka raz po raz była w polu karnym bezradnej Pogoni Siedlce. Tomasz Swędrowski miał sporo miejsca i zapewnił Motorowi Lublin prowadzenie płaskim strzałem po płaskim dośrodkowaniu Filipa Wójcika.

25
    Piotr Pierzchała wrócił we własne pole karne i poradził sobie z dośrodkowaniem z lewego skrzydła.

23
    Może dobrym pomysłem Pogoni Siedlce będzie dalekie podanie. Trafiło ono w pole karne do Ishmaela Baidoo, który z jednej strony niefortunnie przyjmował klatką piersiową, ale z drugiej strony nieomal trafił tym przyjęciem w narożnik bramki Sebastiana Madejskiego.

22
    Coraz to nowe dośrodkowania w pole karne Pogoni Siedlce, która absolutnie nie ma na razie pomysłu na oddalenie zagrożenia.

20
    Marcin Michota napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

20
    Piotr Marciniec napomniany żółtą kartką za przewinienie na Kamilu Kumochu.

20
    Stuprocentowa szansa Motoru Lublin. Piłka została wstrzelona w pobliże bramki i przechwycona przez Daniela Świderskiego. Przed nim był wyłącznie Rafał Misztal i miał szczęście, że zostało posłane w niego zbyt anemiczne uderzenie.

19
    Bez uderzenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Pogoni Siedlce.

18
    Niebezpieczne zagranie Tomasza Swędrowskiego zza linii pola karnego. Próbował on dokręcić futbolówkę za kołnierz Rafała Misztala. Wyratował się i sparował to na korner golkiper Pogoni Siedlce.

17
    Tomasz Swędrowski ułożył sobie piłkę na stopie przed polem karnym przeciwnika. Uderzenie z dystansu zostało przyblokowane i wytraciło prędkość zanim doturlało się do Rafała Misztala.

16
    Bartosz Brodziński wygrał konfrontację o górną piłkę z Danielem Świderskim. Skuteczna interwencja lidera siedleckiej defensywy.

15
    Beniaminek wrzutem z autu na wysokości pola karnego przeciwnika. Zagranie do Kamila Kumocha, któremu nie udało się przytrzymać futbolówki. Ostatecznie popełnił on przewinienie.

14
    Rafał Misztal interweniował ponownie. Tym razem po zagraniu w pole karne Michała Króla.

12
    Podanie w pole karne Pogoni Siedlce do Daniela Świderskiego. Pierwsza tak dogodna sytuacja podbramkowa Motoru Lublin, ale płaskie uderzenie napastnika z kilkunastu metrów zostało obronione przez dobrze ustawionego Rafała Misztala.

11
    Wysoki pressing przebudzonych siedlczan, ale jego efektem było wyłącznie wekspediowanie piłki na aut.

10
    Po akcji Piotra Ceglarza gospodarze mieli korner. Dochodzące dośrodkowanie Filipa Wójcika trafiło na linię pola karnego do Piotra Ceglarza, któremu piłka przelała się po stopie przy próbie oddania strzału z półwoleja.

9
    Przewinienie atakującego zawodnika Motoru Lublin na połowie przeciwnika. Piłka głównie na połowie przyjezdnych, ale na razie nie ma tego wymiernego efektu.

7
    Była krótka przerwa w grze spowodowana urazem Rafała Misztala. Bramkarz Pogoni Siedlce jest gotowy do kontynuowania gry.

6
    Płaskie dośrodkowanie z prawego skrzydła wykonane przez Tomasza Swędrowskiego. Interweniował po nim brawurowo Rafał Misztal i zderzył się z kompanem z zespołu.

5
    Filipowi Wójcikowi nie udało się przytrzymać piłki w posiadaniu Motoru Lublin w pobliżu chorągiewki. Do gospodarza dopadło jednocześnie dwóch przeciwników.

4
    Wybroniła się drużyna z Mazowsza i nie pozwoliła na pokonanie Rafała Misztala. Bezbramkowy początek rywalizacji w Lublinie.

3
    Wznowienie gospodarzy wrzutem z autu na wysokości koła środkowego. Po nim ruszyli do ataku i dośrodkowali piłkę w pole karne Pogoni Siedlce.

2
    Pierwsze próby przedostania się pod bramkę przeciwnika. Defensywy muszą być skoncentrowane od początkowych minut.

1

Motor Lublin: Madejski – Michota, Wawszczyk, Grodzicki, M. Król, Swędrowski, Duda, Kumoch, Wójcik, Ceglarz, Świderski.

Rezerwowi: Kiełpin – Bogacz, Ropski, R. Król, Nowak, Rak, Jagodziński, Łukasik Kunca.

Pogoń Siedlce: Misztal – Brodziński, Miś, Pierzchała, Więdłocha, Baidoo, Kozłowski II, Piotrowski, Przybecki, Marciniec, Preuss.

Rezerwowi: Smyłek – Krawczyk, Olszewski, Rymek, Ocenas, Kozłowski I, Noiszewski, Repka, Bujalski.

Sędzia: Karol Arys (Szczecin).

Zapraszamy na relację na żywo z drugoligowego meczu w Lublinie. Motor zmierzy się w nim z Pogonią Siedlce. Karol Arys da sygnał do rozpoczęcia rywalizacji drużyn w sobotę o godzinie 13.

Motor znajduje się w środku drugoligowej tabeli z 21 punktami wywalczonymi w 16 kolejkach. Bilans beniaminka to pięć zwycięstw, sześć remisów oraz pięć porażek. Na swoim stadionie wygrał cztery poprzednie mecze.

Lublinianie w poprzednim meczu rywalizowali z kandydatem do bezpośredniego awansu Górnikiem Polkowice. Motor nie pozwolił przeciwnikowi zdominować się i zremisował 1:1. Po przerwie przeciwnika dopadł Daniel Świderski.

Pogoń znajduje się w tabeli cztery lokaty niżej niż Motor, ale ma zaledwie o punkt mniej od najbliższego przeciwnika. Drugoligowiec z Mazowsza po siedem meczów wygrał oraz przegrał, a dwa zremisował. Na wyjazdach wywalczył 14 punktów i jest to czwarty wynik w rozgrywkach.

Drużyna z Siedlec nie zapunktowała w poprzednim meczu i spróbuje powetować sobie to niepowodzenie w sobotę. Pogoń przegrała 1:2 z Wigrami Suwałki na własnym stadionie. Jedynego gola dla niej strzelił Piotr Pierzchała z rzutu karnego.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Gole: 25. Swędrowski, 52. Duda, 64. Świderski – 70. Przybecki, 73. Baidoo, 77. Przybecki

Kartki:   20. Michota (MOT), 55. Grodzicki (MOT) – 20. Marciniec (SDL), 86. Noiszewski (SDL), 90+1. Pierzchała (SDL)

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
    Strzały celne: 12:6. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 8:1. Spalone: 1:1. Foule: 12:18.
    Motor Lublin: Madejski – Michota, Wawszczyk, Grodzicki (75. Łukasik), M. Król, Swędrowski, Duda, Kumoch (74. Rak), Wójcik (74. R. Król), Ceglarz, Świderski (82. Ropski).

Zmiany: Kiełpin – Bogacz, Ropski, R. Król, Nowak, Rak, Jagodziński, Łukasik, Kunca.

Pogoń Siedlce: Misztal – Brodziński, Miś (46. Olszewski), Pierzchała, Więdłocha (90. Kozłowski I), Baidoo, Kozłowski II (46. Rymek), Piotrowski (67. Noiszewski), Przybecki, Marciniec (46. Repka), Preuss.

Zmiany: Smyłek – Krawczyk, Olszewski, Rymek, Ocenas, Kozłowski I, Noiszewski, Repka, Bujalski.

Sędziowie: Karol Arys (Szczecin)