Znicz – Wigry 1:2 (koniec) | Lech II P. – Stal Rz. 5:1 (koniec) | Pogoń Sdl. – Bytovia 2:0 (koniec)
Skra – Garbarnia 1:0 (koniec) | Olimpia G. – Motor 1:0 (koniec) | Olimpia E. – KKS 1:0 (koniec)
GKS K. – Ostróda 2:1 (koniec)
Znicz Pruszków
1:2 (1:0)
Wigry Suwałki
Sobota 27.02.2021, 12:00 • Stadion Piłkarski MZOS Znicz, Pruszków • 2. Liga • 19. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (13:52:22)

Posiadanie piłki: 47% : 53%.
    Strzały na bramkę: 3:6.
    Strzały niecelne: 10:4.
    Rzuty rożne: 6:1.
    Spalone: 0:3.
    Faule: 16:11.

Wigry Suwałki pomyślnie rozpoczęły rundę wiosenną. Drużyna prowadzona przez Dawida Szulczka odniosła zwycięstwo 2:1 w Pruszkowie, choć to ona rozpoczęła mecz od straconego gola. Po przerwie Kamil Adamek doprowadził do remisu, a konfrontacja została rozstrzygnięta uderzeniem z rzutu karnego Cezarego Sauczka.

90+4

90+2
    Kapitan gospodarzy ominął w środku pola dwóch przeciwników, ale nie znalazł miejsca do oddania strzału i jeszcze postanowił przegrać akcję przez skrzydło.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

87
    Zmiana w drużynie Wigry Suwałki: z boiska schodzi Orzechowski, na boisku pojawia się Aftyka.

83
    Maciej Wichtowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

82
    Teraz to gospodarze są w sporych opałach i mają mało czasu na odpowiedzenie przeciwnikom. Wigry Suwałki skoncentrowane w swoich działaniach obronnych.

80
    Zmiana w drużynie Wigry Suwałki: z boiska schodzi Sauczek, na boisku pojawia się Gierach.

78
    Gol dla Wigier!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa CEZARY SAUCZEK.

Wigry Suwałki już na prowadzeniu na stadionie Znicza Pruszków. Przyjezdni są ambitni w tym meczu i odwrócili wynik. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Cezary Sauczek.

77
    Piotr Misztal napomniany żółtą kartką za sprokurowanie swoim faulem rzutu karnego.

77
    Rzut karny podyktowany dla Wigier Suwałki!

75
    Zmiana w drużynie Znicz Pruszków: z boiska schodzi Janco, na boisku pojawia się Firlej.

75
    Konfrontacja na skrzydle i długo nie było wiadomo, który zawodników okaże się lepszy w pojedynku biegowym. Defensor nie dał się zaskoczyć zbyt naiwnym zwodem zaproponowanym przez przeciwnika.

70
    Zmiana w drużynie Wigry Suwałki: z boiska schodzi Dobrotka, na boisku pojawia się Grzelak.

70
    Zmiana w drużynie Wigry Suwałki: z boiska schodzi Mularczyk, na boisku pojawia się Czułowski.

70
    Zmiana w drużynie Wigry Suwałki: z boiska schodzi Sowiński, na boisku pojawia się Gojko.

69
    Rozegranie zespołu z województwa mazowieckiego na własnej połowie. Ostrożnie ze swoim pressingiem podopieczni Dawida Szulczka.

68
    Akcja przeprowadzona z wykorzystaniem prawego skrzydła. Wyglądała ona obiecująco. Piłka sprawnie krążyła między zawodnikami, jednak zabrakło strzału po dośrodkowaniu.

66
    Znicz Pruszków już otrząsnął się po bolesnym dla niego ciosie Kamila Adamka. Gospodarze również odważnie szukają sposobu na rozstrzygnięcie tego pojedynku.

63
    Rozpędziła się drużyna przyjezdna i starała się przedostać w pobliże bramki przeciwnika środkiem pola. Odpowiednio ustawieni defensywni pomocnicy przyjezdni zareagowali.

60
    Zmiana w drużynie Znicz Pruszków: z boiska schodzi Tabara, na boisku pojawia się Falkowski.

60
    Minęła godzina konfrontacji na stadionie w Pruszkowie. Po tym okresie trudno o przypuszczenia, co do zwycięzcy spotkania.

59
    Trenerzy spoglądają coraz częściej w kierunku swoich zawodników rezerwowych. Dobre roszady personalne mogą być przełomowe dla obrazu meczu. Wprowadzeni z ławki piłkarze mogą wnieść na boisko dodatkową energię oraz motywację.

57
    Tymczasem Wigry Suwałki z zamiarem pójścia za ciosem i odwrócenia rezultatu. Podopiecznym Dawida Szulczka nie udało się przebić prawym skrzydłem w pole karne przeciwnika.

55
    Rozegranie zespołu z Pruszkowa w okolicach koła środkowego. Gospodarze starają się powrócić do równowagi po kompletnie nieudanym otwarciu drugiej połowy meczu.

50
    To wyglądało groźnie dla przyjezdnych. Moment dekoncentracji w ich szeregach obronnych i była możliwość stoczenia pojedynku z ich bramkarzem. Zorientował się ostatni defensor i wślizgiem wyekspediował futbolówkę.

48
    Strzelcem bramki KAMIL ADAMEK.

Krótko po wznowieniu meczu przypomniał o sobie Kamil Adamek. Kandydat na króla strzelców ligi doprowadził do remisu. Spotkanie rozpoczyna się w pewnym sensie od początku. Znicz Pruszków musi zapomnieć o swoim prowadzeniu.

47
    Pora na drugą połowę spotkania. Piłkarze powrócili do rywalizacji po kwadransie spędzonym w szatniach w towarzystwie szkoleniowców. Ciekawe, czy doszło do zasadniczej zmiany strategii na mecz.

46

Piłkarze sposobią się do wznowienia rywalizacji na stadionie w Pruszkowie. Powoli wynurzają się z szatni.

W pierwszej połowie tylko jedno trafienie, a dzięki niemu na prowadzeniu znajduje się Znicz Pruszków. Wigry Suwałki podejmowały próby, ale przed ostatnim gwizdkiem przed przerwą nie znalazły sposobu na zlikwidowanie przewagi zdobytej przez Owiego Bonyangę.

45

40
    Pozostało pięć minut do końca podstawowego czasu w pierwszej połowie. Wigry Suwałki jeszcze z wiarą w możliwość poprawienia rezultatu przed zejściem na przerwę do szatni.

38
    Bramkarz gospodarzy ustawił swoich kompanów z defensywy przed stałym fragmentem gry. Ci zareagowali odpowiednio, w dobrym momencie i wyekspediowali piłkę po dośrodkowaniu.

35
    Wigry Suwałki zdobyły przewagę pod względem posiadania piłki, ale muszą uważać na niebezpieczne wypady przeciwnika.

33
    Akcja Wigier Suwałki z wykorzystaniem lewego skrzydła. Gospodarzom nie udało się przedrzeć w pobliże bramki Piotra Misztala. Niezmiennie skoncentrowani są pruszkowianie.

30
    Po dwóch kwadransach spotkania na prowadzeniu gospodarze. Po zdobyciu zaliczki Znicz Pruszków potrafi umiejętnie zarządzać wynikiem. Wigry Suwałki mają jednak dostatecznie dużo czasu na odpowiedź.

27
    Podanie do ustawionego szeroko zawodnika, który rozpędził się na boku boiska. Zapachniało niebezpiecznym atakiem, jednak zabrakło precyzyjnego dośrodkowania.

24
    Gospodarze prezentują się solidnie w defensywie i w ostatnich minutach nie pozwalają na zagrażanie ich bramkarzowi. Przyjezdni mogą mieć w tym meczu problem ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych.

21
    Gol dla Znicza!
    Strzelcem bramki OWE BONYANGA.

Znicz na prowadzeniu. To gospodarze jako pierwsi w meczu oraz rundzie znaleźli sposób na umieszczenie piłki w bramce przeciwnika. Trafiła ona do Owe Bonyangi, który przestawia się na polskich boiskach.

20
    Drużyna gości podeszła w okolicę pola karnego przeciwnika. Próba kombinacyjnego wymienienia podań, ale zorientowała się w odpowiednim momencie defensywa gospodarzy.

18
    Znicz spróbował zagrozić przeciwnikom atakiem z wykorzystania dynamicznego zawodnika na prawym skrzydle. Nie został on jednak podsumowany dobrym dośrodkowaniem, nie mówiąc już o strzale.

15
    Na zakończenie kwadransa otwierającego sobotnie spotkanie podejście pod bramkę strzeżoną przez Hieronima Zocha. Zażegnanie niebezpieczeństwa wymagało odpowiedniej komunikacji między golkiperem a defensorami.

12
    Czekamy na premierowe sytuacje podbramkowe. Piłkarze wstępnie testują swoje możliwości i sprawdzają, co przygotowali rywale na sobotnie popołudnie.

10
    Dotąd jedno uderzenie celne i zostało ono oddane przez przyjezdnych nieznacznie po pierwszym gwizdku sędziego Damiana Gawęckiego.

8
    Przechwycili piłkę zawodnicy Wigier Suwałki i to oni w wymianie podań na własnej połowie boiska.

7
    Po przewinieniu przesadnie krewkiego zawodnika Wigier Suwałki od rzutu wolnego Znicz Pruszków. Krótkie rozegranie tego stałego fragmentu gry na własnej połowie.

5
    Znicz zdołał przetransportować piłkę z jego strefy obronnej do ataku, a łupem gospodarzy okazał się pierwszy w meczu korner. Po nim niecelne uderzenie.

2
    Pierwsza szarża w meczu, przeprowadzona przez podopiecznych Dawida Szulczka, podsumowana od razu strzałem celnym, jednak na posterunku czujnie Piotr Misztal.

1

Zapraszamy na relację na żywo z drugoligowego meczu w Pruszkowie. Znicz zmierzy się w nim z Wigrami Suwałki. Damian Gawęcki da zawodnikom sygnał do rozpoczęcia rywalizacji w sobotę o godzinie 12.

Znicz nie zaprezentował się dobrze w rundzie jesiennej, przez co jest zaangażowany w walkę o utrzymanie się na szczeblu centralnym. Klub z województwa mazowieckiego zdobył 16 punktów w 17 kolejkach i znajduje się na najniższym, bezpiecznym miejscu w tabeli.

W ostatnim sparingu przed powrotem do rywalizacji o punkty Znicz zremisował 1:1 z Unią Skierniewice. Piłka trafiała do bramek w drugiej połowie spotkania. Drugoligowiec prowadził dzięki uderzeniu Macieja Wichtowskiego, ale niebawem odpowiedział na nie Hubert Berłowski.

Również Wigry nie zwyciężały na tydzień przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Trener Dawid Szulczek zaplanował dwa sparingi, a jego podopieczni zremisowali 1:1 z Pogonią Siedlce oraz ponieśli porażkę 2:4 ze Zniczem Biała Piska.

Wigry starają się o powrót do Fortuna I ligi po zaledwie roku nieobecności. W rundzie jesiennej drużyna prowadzona przez Dawida Szulczka zdobyła 33 punkty w 16 spotkaniach, dzięki czemu znajduje się na czwartym miejscu w tabeli. Do najlepszych Górnika Polkowice oraz GKS Katowice traci po pięć "oczek".

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00.

Gole: 21. Bonyanga – 48. Adamek, 78. Sauczek (kar.)

Kartki:   77. Misztal (ZNI), 83. Wichtowski (ZNI)

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
    Strzały celne: 3:6. Strzały niecelne: 10:4. Rzuty rożne: 6:1. Spalone: 0:3. Foule: 16:11.
    Znicz Pruszków: Misztal – Wichtowski, Bochenek, Baran, Grudziński, Pomorski, Machalski, Tabara (60. Falkowski), Janco (75. Firlej), Kaliniec, Bonyanga.

Zmiany: Jurczak – Rybak, Firlej, Kubicki, Proczek, Zagórski, Rackiewicz, Falkowski, Górski.

Wigry Suwałki: Zoch – Liszka, Karankiewicz, Kamiński, Dobrotka (70. Grzelak), Orzechowski (87. Aftyka), Babiarz, Mularczyk (70. Czułowski), Sowiński (70. Gojko), Sauczek (80. Gierach), Adamek.

Zmiany: Balawejder – Aftyka, Łada, Grzelak, Gierach, Gojko, Czułowski.

Sędziowie: Damian Gawęcki (Kielce)