Wisła Pł. – Wisła K. 1:3 (koniec) | Cracovia – Zagłębie L. 2:4 (koniec) | Śląsk – Pogoń 2:1 (koniec)
Śląsk Wrocław
2:1 (2:1)
Pogoń Szczecin
Niedziela 28.02.2021, 17:30 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa • 19. kolejka
    Trzy punkty zostają we Wrocławiu!

Pierwsze zwycięstwo Śląska Wrocław w 2021 roku! W drugiej połowie gole nie padły, wszystko co ważne, działo się przed przerwą. Wrocławianie awansowali na piątą pozycję w tabeli. Dziękuję za uwagę! (19:25:48)

90+4
    To może być ostatnia szansa! Korner dla gości i nawet Dante Stipica udał się w pole karne Śląska!

90+3
    Kolejna akcja Pogoni przerwana. Brakuje pomysłu szczecinianom na rozmontowanie defensywy rywali. Nieco ponad minuta do końca.

90+2
    Na spalonym złapany Fornalczyk.

90+1
    Ależ zmarnowana okazja Picha! Otrzymał podanie na czternasty metr, ale uderzył płasko i w sam środek bramki!

90
    O cztery minuty przedłużony został ten mecz!

90
    Niecelne uderzenie Exposito. Szybkie i krótkie wznowienie gry z piątego metra przez Putnockiego.

88
    Zupełnie nieudane zagranie Kucharczyka. Piłka oddana rywalom za darmo.

87
    Jedna z nielicznych w ostatnich minutach akcji Śląska. Wojskowi trochę przekombinowali, ale będą mieli jeszcze rzut rożny.

86
    Niespełna pięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Właściwie nie atakują już miejscowi – ograniczają się na obronie korzystnego rezultatu.

84
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Jakub Bartkowski, na boisku pojawia się Mariusz Fornalczyk.

83
    Przewracany Dąbrowski w okolicy koła środkowego, ale arbiter nie przerywa gry. Przy piłce i tak szczecinianie.

82
    Dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne Śląska, ale źle złożył się do strzału głową Zahović i przeniósł piłkę ponad bramką.

81
    Faul Benedyczaka w ofensywie. Rzut wolny dla Śląska.
    79. Blisko był Drygas!

Gole: 44. Expósito, 45+2. Expósito – 11. Bartkowski

Kartki:   37. Praszelik (SLA) – 64. Bartkowski (POG)

Strzały celne: 3:6. Strzały niecelne: 7:11. Rzuty rożne: 7:11. Spalone: 3:3. Foule: 13:255.
    Śląsk Wrocław: Putnocky – Cotugno, Bejger, Pawelec (C) (20. Tamas), Stiglec – Scalet, Sobota (75. Lewkot) – Praszelik (46. Musonda), Pich, Pawłowski – Expósito.
    Zmiany: Szromnik – Janasik, Tamas, Lewkot, Pałaszewski, Łyszczarz, Musonda, Zylla, Bergier.

Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski (84. Fornalczyk), Zech, Malec, Mata (71. Smoliński) – Kucharczyk, D. Dąbrowski, Gorgon (67. Benedyczak), Kozłowski (67. Drygas), Kowalczyk (C) – Zahović.
    Zmiany: Bursztyn – Triantafyllopoulos, Stolarski, Podstawski, Drygas, Smoliński, Fornalczyk, Frączczak, Benedyczak.

Główny: Piotr Lasyk
    Asystenci: Krzysztof Myrmus, Bartłomiej Lekki
    Techniczny: Sebastian Jarzębak
    VAR: Paweł Raczkowski