Wisła Pł. – Wisła K. 1:3 (koniec) | Cracovia – Zagłębie L. 2:4 (koniec) | Śląsk – Pogoń 2:1 (koniec)
Śląsk Wrocław
2:1 (2:1)
Pogoń Szczecin
Niedziela 28.02.2021, 17:30 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa • 19. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Ostatni mecz 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy zostanie rozegrany we Wrocławiu. Tutejszy Śląsk podejmie Pogoń Szczecin.

W ligowej tabeli wyżej znajdują się przyjezdni. Pogoń jest wiceliderem z dorobkiem 35 punktów. Śląsk plasuje się na szóstej lokacie. Gospodarze uzbierali dotychczas o dziesięć oczek mniej od swoich rywali.

Pierwszy mecz pomiędzy tymi ekipami odbył się 19 września. W Szczecinie lepsi okazali się Portowcy, którzy wygrali 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił w 89. minucie z rzutu karnego Michał Kucharczyk.

Obsada sędziowska:

Główny: Piotr Lasyk
    Asystenci: Krzysztof Myrmus, Bartłomiej Lekki
    Techniczny: Sebastian Jarzębak
    VAR: Paweł Raczkowski
    AVAR: Arkadiusz Wójcik.

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 17:30. Składy obu ekip zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

Śląsk Wrocław: Putnocky – Cotugno, Bejger, Pawelec (C), Stiglec – Scalet, Sobota – Praszelik, Pich, Pawłowski – Expósito.
    Rezerwowi: Szromnik – Janasik, Tamas, Lewkot, Pałaszewski, Łyszczarz, Musonda, Zylla, Bergier.

Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski, Zech, Malec, Mata – Kucharczyk, D. Dąbrowski, Gorgon, Kozłowski, Kowalczyk (C) – Zahović.
    Rezerwowi: Bursztyn – Triantafyllopoulos, Stolarski, Podstawski, Drygas, Smoliński, Fornalczyk, Frączczak, Benedyczak.

Przywitanie szkoleniowców:

1

1
    Zupełnie nieudane uderzenie Praszelika na bramkę Pogoni Szczecin.

3
    W odpowiedzi szczecinianie. Prawym skrzydłem atakują przyjezdni.

4
    Przyblokowany Kucharczyk i od rzutu rożnego wznowią grę goście.

6
    Kozłowski zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale uderzył w sam środek bramki i nie miał kłopotów z interwencją Putnocky.

7
    Rykoszet po uderzeniu Gorgona z większej odległości i teraz z trudem interweniował golkiper Śląska!

8
    Niecelne uderzenie głową Malca po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

10
    Mija dziesiąta minuta spotkania. Jak na razie lepiej prezentują się przyjezdni.

11
    Z ostrego kąta uderzał Zahović, ale trafił jedynie w boczną siatkę. Zahaczył ją jeden z rywali, a więc będzie kolejny korner.

11
    Gol dla Pogoni!
    Dopięli swego goście! Po dośrodkowaniu z narożnika boiska piłkę do bramki Śląska skierował JAKUB BARTKOWSKI!
    11. Jakub BARTKOWSKI - 0:1

13
    Dośrodkowanie Praszelika z prawego skrzydła, ale wybijają piłkę defensorzy Pogoni.

14
    Kolejna akcja przyjezdnych. Nie zamierzają ograniczać się do obrony korzystnego wyniku szczecinianie.

16
    Bardzo duże problemy mają gospodarze. Nerwowy początek w wykonaniu Śląska.

17
    Czterech na dwóch ruszyli z kontrą goście, ale Gorgon niedanie odgrywał na koniec akcji!

17
    Urazu mięśniowego doznał Pawelec i konieczna będzie zmiana.

19
    Rzut wolny dla Pogoni w środkowej strefie boiska.

20
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Mariusz Pawelec, na boisku pojawia się Mark Tamas.

22
    Spokojny fragment tego spotkania. Podania na własnej połowie wymieniają zawodnicy Kosty Runjaicia.

23
    Dośrodkowywał Stiglec z lewego skrzydła, ale zdołał wybić piłkę na aut Mata.

25
    Od dłuższego czasu utrzymują się przy piłce wrocławianie. Zobaczymy, czy uda im się stworzyć jakąś ciekawszą akcję.

26
    Niezbyt udane rozegranie rzutu rożnego przez gospodarzy. Wojskowi muszą budować akcję od zera.

27
    Nieco za mocne zagranie do Exposito, który przegrał pojedynek z Malcem.

28
    Mamy przerwę w grze związaną z jakimś urazem odniesionym tym razem przez Zecha. Zapowiada się na wymuszoną zmianę także u gości.

30
    Do końca pierwszej połowy spotkania pozostało piętnaście minut. Pogoń w dalszym ciągu na prowadzeniu.

31
    Ciekawie zapowiadała się akcja szczecinian, ale udanie przerwał to we własnym polu karnym Sobota.

32
    Nie trafił czysto w piłkę Kucharczyk po miękkiej centrze Gorgona.

34
    Uderzenie Kozłowskiego zablokowane w taki sposób, że piłka minimalnie minęła słupek! Tylko korner dla gości.
    34. Brakowało niewiele!

35
    Pewna interwencja Putnockiego po strzale z dystansu jednego z rywali.

37
    Niezłe dośrodkowanie w pole karne Pogoni, ale ostatecznie nie zdołał sięgnąć piłki Exposito.

37
    Ostre wejście Praszelika na połowie rywali i arbiter pierwszy raz w tym spotkaniu sięga po kartkę.

39
    A teraz od rzutu wolnego na własnej połowie boiska miejscowi.

41
    Nieudanie w ofensywie przyjezdni i z piątego metra wznawia grę Putnocky.

42
    Brzydki fragment spotkania. Sporo fauli, a gra często jest przerywana. Przed momentem Kucharczyka faulował Cotugno.

44
    Gol dla Śląska!
    No proszę, mamy remis! Dośrodkowanie Stigleca z lewej flanki, minął się z piłką Stipica, a strzałem głową do wyrównania doprowadził ERIK EXPOSITO!
    44. Erik EXPÓSITO - 1:1

45
    O trzy minuty przedłużona została pierwsza połowa tego spotkania.

45+1
    Chcą pójść za ciosem gospodarze. Rzut wolny wywalczony na czterdziestym metrze.

45+2
    Co za show! Zamieszanie w polu karnym Pogoni. Do odbitej piłki dopada ERIK EXPOSITO i potężnym strzałem pod poprzeczkę nie daje szans Stipicy na skuteczną interwencję!
    45+2. Erik EXPÓSITO - 2:1

45+3

Trzy gole do przerwy we Wrocławiu! Bardzo długo przeważali i prowadzili Portowcy, ale w końcówce dwa ciosy nogą Erika Exposito zadali gospodarze. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

46
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Mateusz Praszelik, na boisku pojawia się Lubambo Musonda.

47
    Jak na razie przy piłce szczecinianie. Przyjezdni zapewne będą chcieli grać tak, jak przez większą część pierwszej połowy.

49
    Próbował dryblować w polu karnym rywali Kozłowski, ale ostatecznie wywalczył jedynie rzut rożny.

50
    Złożył się do strzału z woleja Malec, ale udanie zablokował go Sobota.

51
    Od rzutu wolnego na własnej połowie boiska wznawiają grę przyjezdni.

52
    Szarżował Pawłowski, wbiegł w pole karne rywali, a następnie wywalczył rzut rożny. Sporna sytuacja.

54
    Na spalonym złapany Stiglec.

56
    Dłuższa przerwa, bo w jednym ze starć ucierpiał Cotugno. Czeka teraz za linią boczną zawodnik Śląska, aby wrócić na boisko.

57
    Zbyt lekkie uderzenie głową Gorgona po wrzutce z lewego skrzydła. Pewnie wyłapał piłkę Putnocky.

58
    Zablokowane płaskie uderzenie Kucharczyka, ale utrzymują się przy piłce przyjezdni.

59
    Pich faulowany we własnym polu karnym przez Kozłowskiego. Akcja Pogoni przerwana przez arbitra.

61
    Godziny gry we Wrocławiu za nami. Póki co utrzymuje się rezultat sprzed przerwy.

62
    Do głosu próbują dojść miejscowi. Wrzut z autu dla Śląska na połowie rywali.

64
    Zbyt ostre wejście Bartkowskiego i arbiter słusznie sięga po kartkę.

65
    Przy piłce Portowcy, ale to wszystko ma miejsce daleko od pola karnego rywali. Czasu na doprowadzenie do remisu coraz mniej.

66
    Kucharczyk zamykał akcję po płaskim zagraniu do środka, ale jego strzał intuicyjnie wybronił Putnocky!

67
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Alexander Gorgon, na boisku pojawia się Adrian Benedyczak.
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Kacper Kozłowski, na boisku pojawia się Kamil Drygas.

69
    Centra Kucharczyka, z którą bez większych problemów radzą sobie defensorzy Śląska.

70
    Wrocławianie bardzo umiejętnie blokują dostęp do własnego pola karnego. Długo próbują skonstruować akcję przyjezdni.

71
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Luís Mata, na boisku pojawia się Kacper Smoliński.

73
    Goście od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska.

75
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Waldemar Sobota, na boisku pojawia się Szymon Lewkot.

76
    Znów nieskutecznie w ofensywie szczecinianie. Nie spieszy się ze wznowieniem gry Putnocky.

78
    Naciskany na własnej połowie Pawłowski zmuszony do wybicia piłki poza linię boczną.

79
    Mógł być remis! Z ostrego kąta uderzał Drygas, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce!
    79. Blisko był Drygas!

81
    Faul Benedyczaka w ofensywie. Rzut wolny dla Śląska.

82
    Dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne Śląska, ale źle złożył się do strzału głową Zahović i przeniósł piłkę ponad bramką.

83
    Przewracany Dąbrowski w okolicy koła środkowego, ale arbiter nie przerywa gry. Przy piłce i tak szczecinianie.

84
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Jakub Bartkowski, na boisku pojawia się Mariusz Fornalczyk.

86
    Niespełna pięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Właściwie nie atakują już miejscowi – ograniczają się na obronie korzystnego rezultatu.

87
    Jedna z nielicznych w ostatnich minutach akcji Śląska. Wojskowi trochę przekombinowali, ale będą mieli jeszcze rzut rożny.

88
    Zupełnie nieudane zagranie Kucharczyka. Piłka oddana rywalom za darmo.

90
    Niecelne uderzenie Exposito. Szybkie i krótkie wznowienie gry z piątego metra przez Putnockiego.

90
    O cztery minuty przedłużony został ten mecz!

90+1
    Ależ zmarnowana okazja Picha! Otrzymał podanie na czternasty metr, ale uderzył płasko i w sam środek bramki!

90+2
    Na spalonym złapany Fornalczyk.

90+3
    Kolejna akcja Pogoni przerwana. Brakuje pomysłu szczecinianom na rozmontowanie defensywy rywali. Nieco ponad minuta do końca.

90+4
    To może być ostatnia szansa! Korner dla gości i nawet Dante Stipica udał się w pole karne Śląska!

Faule: 13:255.

Pierwsze zwycięstwo Śląska Wrocław w 2021 roku! W drugiej połowie gole nie padły, wszystko co ważne, działo się przed przerwą. Wrocławianie awansowali na piątą pozycję w tabeli. Dziękuję za uwagę! (19:25:48)
    Trzy punkty zostają we Wrocławiu!

Gole: 44. Expósito, 45+2. Expósito – 11. Bartkowski

Kartki:   37. Praszelik (SLA) – 64. Bartkowski (POG)

Strzały celne: 3:6. Strzały niecelne: 7:11. Rzuty rożne: 7:11. Spalone: 3:3. Foule: 13:255.
    Śląsk Wrocław: Putnocky – Cotugno, Bejger, Pawelec (C) (20. Tamas), Stiglec – Scalet, Sobota (75. Lewkot) – Praszelik (46. Musonda), Pich, Pawłowski – Expósito.
    Zmiany: Szromnik – Janasik, Tamas, Lewkot, Pałaszewski, Łyszczarz, Musonda, Zylla, Bergier.

Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski (84. Fornalczyk), Zech, Malec, Mata (71. Smoliński) – Kucharczyk, D. Dąbrowski, Gorgon (67. Benedyczak), Kozłowski (67. Drygas), Kowalczyk (C) – Zahović.
    Zmiany: Bursztyn – Triantafyllopoulos, Stolarski, Podstawski, Drygas, Smoliński, Fornalczyk, Frączczak, Benedyczak.

AVAR: Arkadiusz Wójcik