Błękitni – Śląsk II 1:1 (koniec) | Polkowice – Chojniczanka 2:2 (koniec)
Niedziela 28.02.2021, 13:00 • Stadion Miejski, Stargard • 2. Liga • 19. kolejka

Strzały niecelne: 5:3.
    Rzuty rożne: 6:4.
    Spalone: 1:5.
    Faule: 18:17.

Podziałem punktów zakończyła się pierwsza w rundzie wiosennej konfrontacja na Stadionie Miejskim w Stargardzie. Bardziej zadowoleni z remisu są piłkarze Śląska II Wrocław, którzy doprowadzili do kompromisowego wyniku 1:1 uderzeniem Grzegorza Kotowicza na cztery minuty przed końcem podstawowego czasu. Błękitni długo starali się o prowadzenie, a później nie potrafili nim zarządzać.

90+3

90
    To już doliczony czas do podstawowego.

88
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Kwiatkowski, na boisku pojawia się Krawczun.

88
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Cywiński, na boisku pojawia się Walków.

86
    Gol dla Śląska!
    Strzelcem bramki GRZEGORZ KOTOWICZ.

Tylko przez pięć minut znajdowali się na prowadzeniu gospodarze. Huraganowa szarża rozdrażnionego zespołu z Wrocławia poskutkowała żwawym wyrównaniem. Uderzenie Grzegorza Kotowicza i ponownie kompromisowy wynik!

85
    Przyjezdni stawiają wszystko na jedną kartę i zmasowanym atakiem szukają sposobu na umieszczenie piłki w bramce strzeżonej przez Tobiasza Weinzettela.

83
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Brzeziański, na boisku pojawia się Niedojad.

81
    Gol dla Błękitnych!
    Strzelcem bramki MICHAŁ CYWIŃSKI.

Ponownie przełom w ostatnim kwadransie podstawowego czasu! Jeszcze raz z zaliczki cieszą się gospodarze. Błękitni Stargard są blisko odniesienia zwycięstwa na inaugurację rundy wiosennej. Po uderzeniu Michała Cywińskiego pozostało zaledwie kilka minut na odpowiedź gościom!

79
    Ekipa miejscowa znalazła się z futbolówką blisko pola karnego przeciwnika. Tylko jednak przez moment zanosiło się na to, że stworzy niebezpieczną sytuację podbramkową.

77
    W sobotę aż trzy drugoligowe mecze zostały rozstrzygnięte w ostatnim kwadransie podstawowego czasu. Być może do takiej samej sytuacji dojdzie na Stadionie Miejskim w Stargardzie.

75
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Starzycki, na boisku pojawia się Mruk.

73
    Zmiana w drużynie Śląsk II Wrocław: z boiska schodzi Bargiel, na boisku pojawia się Bukowski.

72
    Sytuacja stykowa na linii bocznej boiska. Sędzia asystent znajdował się blisko i uznał, że piłka opuściła całym obwodem plac.

70
    Przemysław Bargiel napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

67
    Ponaglają się piłkarze do bardziej zdecydowanego natarcia. Ciekawe, która z jedenastek postanowi podjąć większe ryzyko w ostatnim fragmencie w meczu w celu powiększenia łupu z punktu do trzech.

64
    Szarża na skrzydle. Po niej próba przetransportowania futbolówki do środka pola i przed pole karne. Tam dobrze zareagowali defensywni pomocnicy.

Gole: 81. Cywiński – 86. Kotowicz

Kartki:   20. Caliński (SL2), 55. Kotowicz (SL2), 70. Bargiel (SL2)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 2:3. Strzały niecelne: 5:3. Rzuty rożne: 6:4. Spalone: 1:5. Foule: 18:17.
    Błękitni Stargard: Weinzettel – Sitkowski, Andrzejewski, Kujawa, Starzycki (75. Mruk), Karmański, Cywiński (88. Walków), Wajsak, Bochnak, Kwiatkowski (88. Krawczun), Brzeziański (83. Niedojad).

Zmiany: Sasiak – Pelikan, Mruk, Sawczak, Krawczun, Niedojad, Walków, Groński, Kaczmarek.

Śląsk II Wrocław: Budzyński – Caliński (61. Maruszak), Celeban, Poprawa, Maćkowiak, Boruń, Młynarczyk, Bargiel (73. Bukowski), Kotowicz, Krocz, Michalski (61. Fediuk).

Zmiany: Tysiak – Maruszak, Konstanty, Fediuk, Jakubiak, Bukowski.

Sędziowie: Mateusz Jenda (Warszawa)