Błękitni – Śląsk II 1:1 (koniec) | Polkowice – Chojniczanka 2:2 (koniec)
1:1 (0:0)
Śląsk II Wrocław
Niedziela 28.02.2021, 13:00 • Stadion Miejski, Stargard • 2. Liga • 19. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Drużyna z Wrocławia jest beniaminkiem, ale prezentowała się w rundzie jesiennej wyraźnie lepiej niż doświadczeni na szczeblu centralnym Błękitni. Śląsk II zdobył 27 punktów w 17 kolejkach, a to o 10 więcej niż stargardzianie. W poprzednich czterech meczach ligowych odnieśli komplet zwycięstw.

W sparingu poprzedzającym wznowienie rywalizacji o punkty lepiej zaprezentowali się Błękitni. Drużyna z województwa zachodniopomorskiego odniosła zwycięstwo 3:1 z Chemikiem Police dzięki strzałom Błażeja Starzyckiego, Jana Andrzejewskiego oraz Filipa Karmańskiego. Z kolei Śląsk II Wrocław został pokonany 0:4 przez GKS 1962 Jastrzębie.

Do zespołu ze Stargardu dołączyli bramkarz Tobiasz Weinzettel, obrońcy Jan Andrzejewski i Bartłomiej Mruk, pomocnicy Bartosz Boniecki, Adrian Kwiatkowski i Daniel Wajsak, a także napastnik Kamil Walków.

Błękitni nie prezentowali się dobrze w rundzie jesiennej, ale zimowali ponad strefą spadkową na najniższym szczeblu centralnym. Celem klubu jest wywalczenie utrzymania. W tym celu był dość aktywnym graczem na rynku transferowym.

Zapraszamy na relację na żywo z drugoligowego meczu w Stargardzie. Błękitni zmierzą się w nim ze Śląskiem II Wrocław. Mateusz Jenda da zawodnikom sygnał do rozpoczęcia rywalizacji w niedzielę o godzinie 13.

Błękitni Stargard: Weinzettel – Sitkowski, Andrzejewski, Kujawa, Starzycki, Karmański, Cywiński, Wajsak, Bochnak, Kwiatkowski, Brzeziański.

Rezerwowi: Sasiak – Pelikan, Mruk, Sawczak, Krawczun, Niedojad, Walków, Groński, Kaczmarek.

Śląsk II Wrocław: Budzyński – Caliński, Celeban, Poprawa, Maćkowiak, Boruń, Młynarczyk, Bargiel, Kotowicz, Krocz, Michalski.

Rezerwowi: Tysiak – Maruszak, Konstanty, Fediuk, Jakubiak, Bukowski.

Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa).

1

2
    Po pierwszym gwizdku Mateusza Jendy piłka w posiadaniu gospodarzy. To oni jako pierwsi starają się zagrozić przeciwnikom swoim atakiem pozycyjnym.

3
    Futbolówka przechwycona przez Śląsk II Wrocław i przetransportowana w pobliże bramki Tobiasza Weinzettela. Zmierzyli się z dośrodkowaniem Błękitni.

5
    Podopieczni Tomasza Grzegorczyka powrócili do ataku pozycyjnego i szukają miejsca do oddania strzału na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

7
    Gra w ataku pozycyjnym. Poszukiwanie miejsca do zrobienia przewagi w bocznych sektorach boiska. Gospodarze starają się tworzyć przewagę na skrzydłach szarżami indywidualnymi.

9
    Przewinienie w pobliżu koła środkowego i od rzutu wolnego drużyna z województwa dolnośląskiego.

10
    Krótkie rozegranie rzutu wolnego i Śląsk II Wrocław próbował stworzyć zagrożenie dośrodkowaniem z lewego skrzydła. Na razie nienagannie bronią Błękitni.

11
    Tym razem stargardzianie mieli korner i to Śląsk II Wrocław zmierzył się z dośrodkowaniem wykonanym spod chorągiewki.

15
    Na zakończenie kwadransa otwierającego spotkanie uderzenie Błękitnych, ale poza lustro bramki Pawła Budzyńskiego. Wznowienie rywalizacji przyznane właśnie bramkarzowi przyjezdnych.

16
    Energiczne podejście wysokim pressingiem. Próba wywarcia presji na przeciwniku i dzięki temu odebrania piłki w pobliżu jego pola karnego. Posiadająca futbolówkę drużyna musi mieć się na baczności przy wykonywaniu każdego podania.

19
    Przewinienie w bocznym sektorze boiska i wznowienie od rzutu wolnego zostało przyznane drugiemu zespołowi Śląska. Wrzutka ze stałego fragmentu gry poskromiona przez podopiecznych Tomasza Grzegorczyka.

20
    Patryk Caliński pierwszym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką w meczu.

22
    Ponownie faul zawodnika z Wrocławia i Błękitni od rzutu wolnego w kole środkowym. Przyjezdni zyskali czas na ustawienie się w defensywie.

23
    Nieudane wykonanie rzutu wolnego przez drużynę z województwa zachodniopomorskiego. Piłka oddana przez Michała Cywińskiego przeciwnikom.

25
    Ponownie atak Błękitnych zakończony strzałem celnym, jednak piłka nie poleciała w bramkę Śląska II Wrocław. Brakuje dokładności gospodarzom.

28
    Śląsk II Wrocław utrzymuje się coraz dłużej w posiadaniu piłki, jednak dotąd żadna z akcji przyjezdnych nie zakończyła się strzałem celnym na bramkę Tobiasa Weinzettela.

30
    Chorągiewka sędziego asystenta w górze z powodu spalonego. Od rzutu wolnego na własnej połowie drużyna prowadzona przez Tomasza Grzegorczyka.

32
    Ponad dwa kwadranse za zawodnikami. Ostatnie przyspieszenie Śląska II Wrocław zakończone lądowaniem piłki za bramką Tobiasza Weinzettela.

34
    Zmieniła się nieco optyka tego spotkania, ponieważ Błękitni już mniej czasu spędzają z piłką pod nogami i zaczęli biegać za przeciwnikami.

36
    Po stracie Śląsk II Wrocław ratował się faulem w bocznym sektorze boiska. Od rzutu wolnego stargardzianie.

37
    Szybka akcja przeprowadzona z wykorzystniem lewego skrzydła, ale było tam za mało przestrzeni na przedostatnie się w pole karne i była jeszcze próba przegrania piłki przez drugą stronę boiska.

39
    Wznowienie wrzutem z autu w wykonaniu przyjezdnych. Błękitni mieli czas na ustawienie się w obronie.

40
    Pozostało tylko pięć minut podstawowego czasu na otwarcie wyniku zanim sędzia zarządzi odwrót obu drużyn do szatni.

42
    Dużo nieatrakcyjnej rywalizacji w centrum boiska, w której drużynom jest trudno przejąć inicjatywę.

43
    Próba zdobycia prowadzenia przez Błękitnych w minutach poprzedzających zejście do szatni. Sędzia wmieszał się w to wszystko i odgwizdał przewinienie atakującego zawodnika w polu karnym Śląska.

45

Pierwsza połowa na stadionie w Stargardzie bezbramkowa i bez piłkarskich fajerwerków. Błękitni rozpoczęli energicznie, ale później wdali się w zażartą rywalizację głównie w centrum boiska. Więcej fauli niż niebezpiecznych strzałów celnych i sędzia Mateusz Jenda nawet nie doliczał minut.

46

47
    Pora na drugą połowę spotkania. Piłkarze powrócili do rywalizacji po kwadransie spędzonym w szatniach w towarzystwie szkoleniowców. Ciekawe, czy doszło do zasadniczej zmiany strategii na mecz.

50
    Atakowali gospodarze, ale ponownie za dużo agresji, a za mało jakości, w czego konsekwencji sędzia Mateusz Jenda przyznał rzut wolny Śląskowi II Wrocław w pobliżu jego pola karnego.

51
    Od wrzutu z autu wrocławianie. Nie przebili się skrzydłem w pole karne Błękitnych i dostali wyłącznie nagrodę pocieszenia od sędziego.

54
    Potrzeba trochę większej liczby niekonwencjonalnych elementów w poczynaniach obu jedenastek, jeżeli zamierzają zmienić wynik. Na razie nie widać efektu rozmów ze szkoleniowcami w szatniach.

55
    Grzegorz Kotowicz drugim zawodnikiem napomniany żółtą kartką.

57
    Piłka powędrowała z jednej połowy boiska na drugą. Ani jednej, ani drugiej drużynie nie udało się oddać niebezpiecznego strzału, choć poruszali się stosunkowo blisko pola karnego przeciwnika.

59
    Drużyna gości pracuje konsekwentnie i przed momentem wywalczyła dla siebie chwilę na złapanie oddechu przed wznowieniem rywalizacji wrzutem z autu.

60
    To już godzina rywalizacji za drużynami.

61
    Zmiana w drużynie Śląsk II Wrocław: z boiska schodzi Caliński, na boisku pojawia się Maruszak.

61
    Zmiana w drużynie Śląsk II Wrocław: z boiska schodzi Michalski, na boisku pojawia się Fediuk.

62
    Szkoleniowiec przyjezdnych nie jest zadowolony z obrazu rywalizacji w Stargardzie. Zareagował on dwiema zmianami personalnymi po godzinie meczu.

64
    Szarża na skrzydle. Po niej próba przetransportowania futbolówki do środka pola i przed pole karne. Tam dobrze zareagowali defensywni pomocnicy.

67
    Ponaglają się piłkarze do bardziej zdecydowanego natarcia. Ciekawe, która z jedenastek postanowi podjąć większe ryzyko w ostatnim fragmencie w meczu w celu powiększenia łupu z punktu do trzech.

70
    Przemysław Bargiel napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

72
    Sytuacja stykowa na linii bocznej boiska. Sędzia asystent znajdował się blisko i uznał, że piłka opuściła całym obwodem plac.

73
    Zmiana w drużynie Śląsk II Wrocław: z boiska schodzi Bargiel, na boisku pojawia się Bukowski.

75
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Starzycki, na boisku pojawia się Mruk.

77
    W sobotę aż trzy drugoligowe mecze zostały rozstrzygnięte w ostatnim kwadransie podstawowego czasu. Być może do takiej samej sytuacji dojdzie na Stadionie Miejskim w Stargardzie.

79
    Ekipa miejscowa znalazła się z futbolówką blisko pola karnego przeciwnika. Tylko jednak przez moment zanosiło się na to, że stworzy niebezpieczną sytuację podbramkową.

81
    Gol dla Błękitnych!
    Strzelcem bramki MICHAŁ CYWIŃSKI.

Ponownie przełom w ostatnim kwadransie podstawowego czasu! Jeszcze raz z zaliczki cieszą się gospodarze. Błękitni Stargard są blisko odniesienia zwycięstwa na inaugurację rundy wiosennej. Po uderzeniu Michała Cywińskiego pozostało zaledwie kilka minut na odpowiedź gościom!

83
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Brzeziański, na boisku pojawia się Niedojad.

85
    Przyjezdni stawiają wszystko na jedną kartę i zmasowanym atakiem szukają sposobu na umieszczenie piłki w bramce strzeżonej przez Tobiasza Weinzettela.

86
    Gol dla Śląska!
    Strzelcem bramki GRZEGORZ KOTOWICZ.

Tylko przez pięć minut znajdowali się na prowadzeniu gospodarze. Huraganowa szarża rozdrażnionego zespołu z Wrocławia poskutkowała żwawym wyrównaniem. Uderzenie Grzegorza Kotowicza i ponownie kompromisowy wynik!

88
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Cywiński, na boisku pojawia się Walków.

88
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Kwiatkowski, na boisku pojawia się Krawczun.

90
    To już doliczony czas do podstawowego.

90+3

Podziałem punktów zakończyła się pierwsza w rundzie wiosennej konfrontacja na Stadionie Miejskim w Stargardzie. Bardziej zadowoleni z remisu są piłkarze Śląska II Wrocław, którzy doprowadzili do kompromisowego wyniku 1:1 uderzeniem Grzegorza Kotowicza na cztery minuty przed końcem podstawowego czasu. Błękitni długo starali się o prowadzenie, a później nie potrafili nim zarządzać.

Posiadanie piłki: 49% : 51%.
    Strzały na bramkę: 2:3.
    Strzały niecelne: 5:3.
    Rzuty rożne: 6:4.
    Spalone: 1:5.
    Faule: 18:17.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:53:32)

Gole: 81. Cywiński – 86. Kotowicz

Kartki:   20. Caliński (SL2), 55. Kotowicz (SL2), 70. Bargiel (SL2)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 2:3. Strzały niecelne: 5:3. Rzuty rożne: 6:4. Spalone: 1:5. Foule: 18:17.
    Błękitni Stargard: Weinzettel – Sitkowski, Andrzejewski, Kujawa, Starzycki (75. Mruk), Karmański, Cywiński (88. Walków), Wajsak, Bochnak, Kwiatkowski (88. Krawczun), Brzeziański (83. Niedojad).

Zmiany: Sasiak – Pelikan, Mruk, Sawczak, Krawczun, Niedojad, Walków, Groński, Kaczmarek.

Śląsk II Wrocław: Budzyński – Caliński (61. Maruszak), Celeban, Poprawa, Maćkowiak, Boruń, Młynarczyk, Bargiel (73. Bukowski), Kotowicz, Krocz, Michalski (61. Fediuk).

Zmiany: Tysiak – Maruszak, Konstanty, Fediuk, Jakubiak, Bukowski.

Sędziowie: Mateusz Jenda (Warszawa)