Wisła Pł. – Raków 2:2 (koniec) | Lechia – Wisła K. 2:0 (koniec) | Legia – Warta 3:2 (koniec)
Legia Warszawa
3:2 (2:1)
Warta Poznań
Sobota 13.03.2021, 20:00 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • PKO Ekstraklasa • 21. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:56:44)

Legia przybliża się do mistrzostwa

Legia Warszawa nie odniosła banalnego zwycięstwa, ale ostatecznie poradziła sobie z beniaminkiem i pokonała go 3:2. Najważniejszym zawodnikiem spotkania był Filip Mladenović, który strzelił dwa gole, a przy trzecim asystował. Z dogrania reprezentanta Serbii skorzystał Paweł Wszołek. Podopieczni Piotra Tworka walczyli ambitnie na terenie mistrza Polski, ale muszą pogodzić się z porażką. Legia pozostaje liderem z wyraźną przewagą w tabeli nad drugą Pogonią Szczecin oraz trzecim Rakowem Częstochowa. Poznaniacy poszukają punktów w ważnym dla nich spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała poprzedzającym przerwę reprezentacyjną.

90+4

90+3
    Po uderzeniu Makany Baku przyjezdni sygnalizują nieprzepisowe zagranie ręką Mateusza Wieteski.

90+1
    Piotr Lasyk przyznał wznowienie gospodarzom, a Artur Boruc nie zamierza szybko ponownie wprowadzić futbolówki do gry.

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

90
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Maciej Żurawski, na boisku pojawia się Robert Janicki.

89
    Bartosz Slisz przedarł się przed pole karne beniaminka i poczęstował Adriana Lisa strzałem z dystansu.

88
    Żwawo ruszyli środkiem pola gospodarze. Zabrakło ostatniego podania. Za długo czekał pomocnik, choć miał szansę uruchomienia lepiej ustawionych partnerów na desancie.

87
    Bartosz Kapustka najpierw zgubił piłkę, a następnie odebrał ją Mateuszowi Kupczakowi. Akcja rozprowadzona przez lewe skrzydło została przerwana przez Adriana Lisa po wstrzeleniu w pole bramkowe Tomasa Pekharta.

86
    Legia Warszawa zgubiła piłkę na połowie przeciwnika i musiała wycofać się do głębszej defensywy.

85
    Bartosz Kapustka stara się we współpracy z Walerianem Gwilią przytrzymać futbolówkę na połowie przeciwnika z Wielkopolski.

84
    Podnieśli raban piłkarze po przewinieniu w centrum boiska. Sędzia próbuje uspokoić naładowanych energią aktorów widowiska i jasno daje do zrozumienia, że w tej sytuacji nie będzie żółtego kartonika.

83
    Jakub Kiełb nie przymierzył swoim uderzeniem z rzutu wolnego w bramkę Legii Warszawa. Piłka odprowadzona wzrokiem przez Artura Boruca.

82
    Długie przygotowania do wykonania rzutu wolnego.

Gole: 3. Mladenović, 30. Wszołek, 60. Mladenović – 26. Grzesik, 79. Kupczak (kar.)

Kartki:   34. Slisz (LEG), 52. Mladenović (LEG) – 9. Zreľák (WAR), 21. Ławniczak (WAR)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
    Strzały celne: 8:6. Strzały niecelne: 8:4. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 3:0. Foule: 16:14.
    Legia Warszawa: Boruc (C) – Juranović, Wieteska, Shabanov – Wszołek, Slisz, Martins (55. Gwilia), Mladenović – Kapustka, Luquinhas – R. Lopes (46. Pekhart).
    Zmiany: Miszta – Hołownia, Gwilia, Pekhart, Muci, Włodarczyk, Jędrzejczyk, Kisiel, Skibicki.

Warta Poznań: Lis – Grzesik, Ivanov, Ławniczak, Kiełb (C) – Czyżycki (69. Rybicki), Kupczak – Kuzimski, Żurawski (90. Janicki), Baku – Zreľák.
    Zmiany: Bielica – Kuzdra, Rybicki, Janicki, Spychała, Jaroch, Burman, Sopoćko, Nawrocki.

Sędziowie: Piotr Lasyk (Bytom)