Wisła Pł. – Raków 2:2 (koniec) | Lechia – Wisła K. 2:0 (koniec) | Legia – Warta 3:2 (koniec)
Legia Warszawa
3:2 (2:1)
Warta Poznań
Sobota 13.03.2021, 20:00 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • PKO Ekstraklasa • 21. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:56:44)

Legia przybliża się do mistrzostwa

Legia Warszawa nie odniosła banalnego zwycięstwa, ale ostatecznie poradziła sobie z beniaminkiem i pokonała go 3:2. Najważniejszym zawodnikiem spotkania był Filip Mladenović, który strzelił dwa gole, a przy trzecim asystował. Z dogrania reprezentanta Serbii skorzystał Paweł Wszołek. Podopieczni Piotra Tworka walczyli ambitnie na terenie mistrza Polski, ale muszą pogodzić się z porażką. Legia pozostaje liderem z wyraźną przewagą w tabeli nad drugą Pogonią Szczecin oraz trzecim Rakowem Częstochowa. Poznaniacy poszukają punktów w ważnym dla nich spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała poprzedzającym przerwę reprezentacyjną.

90+4

90+3
    Po uderzeniu Makany Baku przyjezdni sygnalizują nieprzepisowe zagranie ręką Mateusza Wieteski.

90+1
    Piotr Lasyk przyznał wznowienie gospodarzom, a Artur Boruc nie zamierza szybko ponownie wprowadzić futbolówki do gry.

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

90
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Maciej Żurawski, na boisku pojawia się Robert Janicki.

89
    Bartosz Slisz przedarł się przed pole karne beniaminka i poczęstował Adriana Lisa strzałem z dystansu.

88
    Żwawo ruszyli środkiem pola gospodarze. Zabrakło ostatniego podania. Za długo czekał pomocnik, choć miał szansę uruchomienia lepiej ustawionych partnerów na desancie.

87
    Bartosz Kapustka najpierw zgubił piłkę, a następnie odebrał ją Mateuszowi Kupczakowi. Akcja rozprowadzona przez lewe skrzydło została przerwana przez Adriana Lisa po wstrzeleniu w pole bramkowe Tomasa Pekharta.

86
    Legia Warszawa zgubiła piłkę na połowie przeciwnika i musiała wycofać się do głębszej defensywy.

85
    Bartosz Kapustka stara się we współpracy z Walerianem Gwilią przytrzymać futbolówkę na połowie przeciwnika z Wielkopolski.

84
    Podnieśli raban piłkarze po przewinieniu w centrum boiska. Sędzia próbuje uspokoić naładowanych energią aktorów widowiska i jasno daje do zrozumienia, że w tej sytuacji nie będzie żółtego kartonika.

83
    Jakub Kiełb nie przymierzył swoim uderzeniem z rzutu wolnego w bramkę Legii Warszawa. Piłka odprowadzona wzrokiem przez Artura Boruca.

82
    Długie przygotowania do wykonania rzutu wolnego.

81
    Rzut wolny blisko linii pola karnego Legii Warszawa. Możliwość doprowadzenia do remisu uderzeniem.

80
    Zieloni prą do przodu i sprawdzają warszawiaków swoimi dośrodkowaniami posyłanymi w pobliże bramki Artura Boruca.
    79. Mateusz KUPCZAK - 3:2

79
    Gol dla Warty!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa MATEUSZ KUPCZAK.

Trafienie kontaktowe i Warta Poznań będzie mieć w końcówce spotkania możliwość zapunktowania. Mateusz Kupczak co prawda nie zmylił Artura Boruca, ale kopnął piłkę tak mocno, że nie pozwolił na jej zatrzymanie bramkarzowi Legii Warszawa.
    78. Paweł Wszołek dotknął piłkę ręką w polu karnym

78
    Będzie jedenastka dla beniaminka!

78
    Sędzia zastanawia się nad przyznaniem Warcie Poznań rzutu karnego za zagrania ręką Pawła Wszołka!

76
    Adam Zrelak wygląda już na konkretnie zmęczonego konfrontacjami z obrońcami Legii Warszawa.

75
    Na kwadrans przed końcem podstawowego czasu Paweł Wszołek wznowił rywalizację wrzutem z autu. Nic nie wynikło z ostatniego rozegrania będącego na prowadzeniu klubu.

74
    Tym razem skuteczne zachowanie bramkarza na przedpolu. Zawodnik przyjezdnych, po wykonaniu interwencji, nakazał kojącym gestem opanowanie w swojej defensywie. Nerwy bywają złymi doradcami.

73
    Bartosz Kapustka nie zebrał się do oddania uderzenia po podaniu Artema Szabanowa. Odrobinę nieudane przyjęcie zawodnika powołanego przez selekcjonera Paulo Sousę do reprezentacji Polski.

71
    Nie zdążył do prostopadłego podania FIlip Mladenović i futbolówka została sprzątnięta przez aktywnego na przedpolu Adriana Lisa.

70
    Słychać wyraźnie podpowiedzi zarówno z ławki rezerwowych gospodarzy, jak i przyjezdnych. Trenerzy, członkowie sztabów szkoleniowych, a także rezerwowi starają się mobilizować obecnych na murawie kompanów.

69
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Mateusz Czyżycki, na boisku pojawia się Mariusz Rybicki.

69
    Podanie posłane w pole karne Legii Warszawa, a tam znalazł się Adam Zrelak. Kompletnie nieudane płaskie uderzenie napastnika Warty Poznań i piłka wylądowała w rękawicach pracowitego Artura Boruca!

67
    Gra rozrzucona na lewą stronę boiska do Jakuba Kiełba, którego dośrodkowanie było katastrofalnej jakości i nie nadawało się do oddania strzału ani dla Adama Zrelaka, ani dla Mateusza Kuzimskiego.

66
    Rozegranie podopiecznych Piotra Tworka kontrolowane przez zawodników ze stolicy Polski.

65
    Lepsze dośrodkowanie z lewej strony boiska w wykonaniu bohatera spotkania Filipa Mladenovicia. Wahadłowy strzelił dwa gole, a przy trzecim asystował.

64
    Przeciągnięte dośrodkowanie z prawego skrzydła wylądowało pod nogami Makany Baku, a za plecami sposobiącego się do oddania strzału Tomasa Pekharta.

63
    Tym razem zespół z Poznania w akcji i próba uruchomienia ustawionego na desancie napastnika. Inna sprawa, że środkowi obrońcy byli przygotowani, a jeden z nich zagrał na wyprzedzenie.

61
    Przerwa w grze spowodowana urazem zawodnika Warty Poznań.
    60. Filip MLADENOVIĆ - 3:1

60
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki FILIP MLADENOVIĆ.

Minęła godzina konfrontacji i Legia Warszawa zamknęła ten okres kolejnym trafieniem. Rewelacyjnie prezentuje się Filip Mladenović i to nie po raz pierwszy pod wodzą Czesława Michniewicza. Wykonał on dobitkę uderzenia Luquinhasa obronionego przez Adriana Lisa. Gospodarze podręcznikowo przeprowadzili akcję kombinacyjną na prawej stronie.

58
    Walerian Gwilia uruchomił podaniem Filipa Mladenovicia. Reprezentant Serbii zdecydował się na oddanie uderzenia z dystansu. Piłka przeleciała wyraźnie ponad poprzeczką w bramce Adriana Lisa.

57
    Tym razem faulował Makana Baku, który przesadził w konfrontacji z przeciwnikiem z Legii Warszawa na wysokości koła środkowego.

56
    Trener Czesław Michniewicz zdecydował się na ożywienie poczynań swoich podopiecznych już za pomocą wprowadzenia dwóch zawodników z ławki rezerwowych. Na boisku zameldowali się Tomas Pekhart oraz Walerian Gwilia.

55
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Andre Martins, na boisku pojawia się Walerian Gwilia.

54
    Przekombinowane rozegranie w wykonaniu będącego na prowadzeniu zespołu, a całe zamieszanie na połowie przeciwnika zostało wyjaśnione chwytem przez jego bramkarza.

52
    Filip Mladenović napomniany żółtą kartką za przewinienie na Janie Grzesiku. Będzie on pauzować w kolejnym meczu Legii Warszawa.

50
    Ostre przewinienie popełnione przez Filipa Mladenovicia na Makanie Baku.

49
    Blisko linii pola karnego przeciwnika znajdował się Maciej Żurawski. Próbował on doprowadzić do remisu swoim uderzeniem z dystansu, jednak piłka przeleciała wyraźnie obok słupka w bramce Artura Boruca.

48
    Futbolówka znalazła się na skraju pola karnego. Blisko szukającego miejsca do wykonania dośrodkowania zawodnika było dwóch przyjezdnych, którzy nie pozwolili na dokładne dostarczenie piłki do centralnie ustawionych zawodników.

47
    Futbolówka w rękawicach Artura Boruca po pierwszym w drugiej połowie spotkania ataku beniaminka.

46
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Rafael Lopes, na boisku pojawia się Tomas Pekhart.

46
    Warta musi gonić przeciwnika.
    Legia jest na prowadzeniu!

Nie jest to banalne spotkanie dla Legii Warszawa, ale po pierwszej połowie faworyt jest bliżej odniesienia zwycięstwa niż beniaminek. Podopieczni Czesława Michniewicza wcześnie objęli prowadzenie dzięki strzałowi Filipa Mladenovicia, a następnie szybko odpowiedzieli na wyrównanie Jana Grzesika. Po uderzeniu Pawła Wszołka z dośrodkowania Filipa Mladenovicia jest 2:1 dla lidera. Warta Poznań pewnie jeszcze poszuka sposobu na zapunktowanie po powrocie z szatni na boisko.

45

44
    Płaskie dośrodkowanie Makany Baku przecięło pole karne Legii Warszawa. Nieznacznie spóźnienie Mateusza Kuzimskiego, któremu nie udało się oddać uderzenia z bliska do siatki.

43
    Artur Boruc rozprawił się z uderzeniem z dystansu Mateusza Kuzimskiego. Tym razem techniczna próba pokonania byłego reprezentanta Polski, ale ten dojrzał w odpowiednim momencie piłkę.

43
    Przewinienie obciążonego już kartonikiem Bartosza Slisza. Tym razem nie ma napomnienia dla pomocnika wpisanego przez selekcjonera Paulo Sousę na szeroką listę reprezentantów Polski.

42
    Nieco wyrzucające podanie do ustawionego na lewej stronie boiska Mateusza Kuzimskiego. Dośrodkowanie ofensywnego zawodnika Warty Poznań zostało poskromione przez Artema Szabanowa.

41
    Poznaniacy potrafią odpowiadać niebezpiecznymi atakami i absolutnie nie wywiesili jeszcze białej flagi w rywalizacji o zapunktowanie przy Łazienkowskiej.

40
    Rozegranie Warty Poznań zakończone uderzeniem z dystansu. Piłka trafiła do Mateusza Czyżyckiego, którego potężna próba zza linii pola karnego została poskromiona przez odpowiednio ustawionego oraz skoncentrowanego Artura Boruca.

39
    Po stracie lidera PKO Ekstraklasy drużyna w zielonych strojach ma możliwość przeprowadzenia ataku pozycyjnego i wymienienia podań na własnej połowie boiska.

38
    Tym razem nieudana akcja budowana przez Filipa Mladenovicia oraz Bartosza Kapustkę na lewej stronie boiska. Piłka uciekła zawodnikom Legii Warszawa i od bramki Adrian Lis.

37
    Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się Filip Mladenović, którego dogranie, a nawet dwa sprawiło problemy poznaniakom. Adrian Lis sparował futbolówkę na korner, a zmierzała ona chytrze pod poprzeczkę.

36
    Możliwość zagrożenia podopiecznym Piotra Tworka z rzutu wolnego. Piłka ustawiona w bocznym sektorze boiska i to pozycja do wykonania dośrodkowania.

35
    Sytuacja opanowana przez podopiecznych Czesława Michniewicza, którzy nie pozwolili poznaniakom na przedostanie się w pobliże bramki Artura Boruca.

35
    Gra wznowiona dalekim wykopem przez Adriana Lisa. Posłał on futbolówkę na walkę poza koło środkowe boiska.

34
    Bartosz Slisz napomniany żółtą kartką za przewinienie w centrum boiska.

30
    Dwa kwadranse rywalizacji za zawodnikami, a Warta Poznań musi ponownie poszukać sposobu na odrobienie strat do przeciwnika. Nie nacieszyli się Zieloni kompromisowym wynikiem.
    30. Paweł WSZOŁEK - 2:1

30
    Strzelcem bramki PAWEŁ WSZOŁEK.

Legia ponownie na prowadzeniu. Podopieczni Czesława Michniewicza nie potrzebowali dużo czasu, żeby odpowiedzieć na trafienie Jana Grzesika po przeciwnej stronie boiska. Kompletnie zagapili się broniący podopieczni Piotra Tworka, a uderzenie Pawła Wszołka nastąpiło z powietrza po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Filipa Mladenovicia.
    26. Jan GRZESIK - 1:1

26
    Strzelcem bramki JAN GRZESIK.

Warta doprowadziła do remisu. Mocna odpowiedź beniaminka na wcześnie straconego gola po strzale Filipa Mladenovicia. Piłka została skierowana na prawe skrzydło do wysoko ustawionego Jana Grzesika. Ten przelobował Artura Boruca zagraniem za kołnierz.

25
    Napastnik gospodarzy Rafael Lopes czeka w przodzie na dokładne podania. Na razie musi toczyć, czasami skazane na niepowodzenie, pojedynki z przeważającymi siłami przeciwnikami.

24
    Przegrywająca drużyna stara się odpowiadać atakami. Dośrodkowanie zostało wybite przez czujnych obrońców Legii Warszawa.

21
    Aleks Ławniczak napomniany żółtą kartką za przerwanie akcji przeciwnika ostrym przewinieniem.

20
    Wymiana podań z udziałem najbardziej wysuniętego zawodnika. Napastnik już szykował się do zatrudnienia swoim strzałem bramkarza przeciwnika, a najlepiej pokonanie go, ale interweniował defensor.

18
    Sytuacja stykowa na linii bocznej boiska. Sędzia asystent znajdował się blisko i uznał, że piłka opuściła całym obwodem plac.

16
    Rozpoczął się drugi kwadrans spotkania przy Łazienkowskiej, a podopieczni Czesława Michniewicza znajdują się w posiadaniu futbolówki na połowie przeciwnika.

13
    Nie zmienia się zasadniczo sytuacja na boisku w ostatnich minutach. Tylko w statystyce posiadania piłki mogło dojść do diametralnych modyfikacji, ponieważ w żadnej innej.

11
    Dośrodkowanie wyekspediowane przez zawodników z Warszawy. Warta Poznań po raz pierwszy zaatakowała większą liczbą zawodników na połowie przeciwnika.

9
    Adam Zrelak napomniany żółtą kartką za przewinienie na Bartoszu SSliszu w centrum boiska.

9
    Akcja z wykorzystaniem lewego skrzydła przeprowadzona przez Legię Warszawa. Po wymianie podań w bocznym sektorze boiska niedokładne uderzenie oddane z dystansu przez Artema Szabanowa.

7
    Ekipa miejscowa znalazła się z futbolówką blisko pola karnego przeciwnika. Tylko jednak przez moment zanosiło się na to, że stworzy niebezpieczną sytuację podbramkową.

5
    Dobrze zapowiadała się akcja gości, ale została przerwana przez odpowiednio ustawionych na swoich pozycjach zawodników grających na własnym stadionie.
    3. Filip MLADENOVIĆ - 1:0

3

Nie napracowała się na swoją przewagę Legia Warszawa. Filip Mladenović oddał uderzenie do bramki Adriana Lisa. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego miękka wrzutka do reprezentanta Serbii, któremu w skierowaniu futbolówki do sieci nieco pomógł rykoszet.

2
    Gospodarze w białych strojach z ciemnymi elementami, a ich przeciwnik wybiegł na boisko w zielonych koszulkach oraz spodenkach z białymi wstawkami.

1

Legia Warszawa: Boruc (C) – Juranović, Wieteska, Shabanov – Wszołek, Slisz, Martins, Mladenović – Kapustka, Luquinhas – R. Lopes.

Rezerwowi: Miszta – Hołownia, Gwilia, Pekhart, Muci, Włodarczyk, Jędrzejczyk, Kisiel, Skibicki.

Warta Poznań: Lis – Grzesik, Ivanov, Ławniczak, Kiełb (C) – Czyżycki, Kupczak – Kuzimski, Żurawski, Baku – Zreľák.

Rezerwowi: Bielica – Kuzdra, Rybicki, Janicki, Spychała, Jaroch, Burman, Sopoćko, Nawrocki.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Warszawie. Legia zmierzy się w nim z Wartą Poznań. Piotr Lasyk z Bytomia da zawodnikom sygnał do rozpoczęcia rywalizacji w sobotę o godzinie 20.

Legia jest wyraźnym liderem PKO Ekstraklasy. Punktuje regularnie w przeciwieństwie do pozostałych klubów z czołówki ligi. Podopieczni Czesława Michniewicza mogą powiększyć przewagę czterech punktów, którą mają nad wiceliderem Pogonią Szczecin.

Legioniści wygrali poprzednie spotkanie 1:0 ze Śląskiem Wrocław. Sposób na umieszczenie piłki w bramce podopiecznych Vitezslava Lavicki znaleźli w drugiej połowie. Rozstrzygające uderzenie oddał Paweł Wszołek. Opromienieni pozytywnym wynikiem przygotowywali się do konfrontacji z beniaminkiem.

Warta jest coraz bliżej utrzymania się w PKO Ekstraklasie. W rundzie wiosennej Zieloni są konkurencyjni w lidze, a ich trener Piotr Tworek został nawet wybrany najlepszym szkoleniowcem lutego. Drużyna z Wielkopolski znajduje się na 10. miejscu w tabeli.

Warta wygrała poprzedni mecz 2:0 w Grodzisku Wielkopolskim z Wisłą Płock. Najważniejszym zawodnikiem na boisku był Makana Baku. Pomocnik sprowadzony w zimowym oknie transferowym z Holsteinu Kiel strzelił oba gole w 3. oraz 61. minucie.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Gole: 3. Mladenović, 30. Wszołek, 60. Mladenović – 26. Grzesik, 79. Kupczak (kar.)

Kartki:   34. Slisz (LEG), 52. Mladenović (LEG) – 9. Zreľák (WAR), 21. Ławniczak (WAR)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
    Strzały celne: 8:6. Strzały niecelne: 8:4. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 3:0. Foule: 16:14.
    Legia Warszawa: Boruc (C) – Juranović, Wieteska, Shabanov – Wszołek, Slisz, Martins (55. Gwilia), Mladenović – Kapustka, Luquinhas – R. Lopes (46. Pekhart).
    Zmiany: Miszta – Hołownia, Gwilia, Pekhart, Muci, Włodarczyk, Jędrzejczyk, Kisiel, Skibicki.

Warta Poznań: Lis – Grzesik, Ivanov, Ławniczak, Kiełb (C) – Czyżycki (69. Rybicki), Kupczak – Kuzimski, Żurawski (90. Janicki), Baku – Zreľák.
    Zmiany: Bielica – Kuzdra, Rybicki, Janicki, Spychała, Jaroch, Burman, Sopoćko, Nawrocki.

Sędziowie: Piotr Lasyk (Bytom)