Śląsk II – Znicz 0:1 (koniec) | Wigry – Pogoń Sdl. 3:2 (koniec) | Garbarnia – Olimpia E. 2:3 (koniec)
Skra – Błękitni 1:1 (koniec) | Bytovia – Lech II P. 1:2 (koniec) | KKS – Olimpia G. 2:1 (koniec)
Motor – Polkowice 0:0 (koniec)
MKS Bytovia Bytów
1:2 (1:1)
Lech II Poznań
Sobota 29.05.2021, 18:00 • Stadion MOSiR, Bytów • 2. Liga

Serdecznie zapraszam na relację z meczu 36. kolejki eWinner 2. Ligi. MKS Bytovia Bytów na własnym terenie podejmie Lecha II Poznań.

Obie ekipy są znajdują się w strefie spadkowej. Bytovia zamyka ligową tabelę z dorobkiem 31 punktów. Lech uzbierał o 3 "oczka" więcej i jest siedemnasty.

Początek spotkania w sobotę o godzinie 18:00. Kilka chwil wcześniej zaprezentujemy składy obu drużyn. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

MKS Bytovia Bytów:
    Czyżniewski – Camargo, Bąk, Krzyżak, Wrzesień, Moryson, Zawistowski, Nowakowski, Bach, Lizakowski, Giel
    Rezerwowi:
    Olszewski – Dymerski, Staniszewski, Sezonienko, Błaszkowski, Szmidke, Kieca

Lech II Poznań:
    Bąkowski – Kaczmarek, Wojtkowiak, Pingot, Nawrocki, Białczyk, Marciniak, Kryg, Malec, Krivets, Karbownik
    Rezerwowi:
    Radliński – Wachowiak, Ratajczyk, Strózik, Ławrynowicz, Kołtański, Szramowski, Yatsenko

Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).

1

1
    Błyskawicznie wywalczyli rzut rożny przyjezdni.

2
    Zablokowane uderzenie na bramkę bytowian, ale w dalszym ciągu przy piłce zawodnicy Lecha.

3
    Kolejorz od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

5
    Nieudana odpowiedź gospodarzy. Z piątego metra wznowi grę Bąkowski.

7
    Gospodarze od rzutu wolnego w okolicy około trzydziestu metrów od bramki ekipy z Poznania.

8
    Nie udało się miejscowym stworzyć zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Bąkowskiego.

10
    Kolejny raz zabrakło miejscowym skuteczności pod bramką Lecha.

13
    Rzut wolny dla Lecha w środkowej strefie boiska.

14
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez gości grę od własnej bramki wznowi Czyżniewski.

16
    Akcja Lecha prawym skrzydłem przerwana przez miejscowych.

18
    Korner dla gospodarzy.

18
    Gol dla Bytovii!
    Miejscowi obejmują prowadzenie! Po płaskim zagraniu z narożnika boiska piłkę do bramki skierował JAKUB BACH!

21
    Niecelne uderzenie na bramkę Bytovii.

22
    Rzut wolny dla drugiej drużyny Kolejorza w środku pola.

23
    Korner dla Lecha.

25
    Dobre ostatnie minuty w wykonaniu Lecha Poznań, brakuje jednak wykończenia.

27
    Faul jednego z zawodników gości w środku pola. Rzut wolny dla Bytovii.

29
    Rzut rożny wywalczyli miejscowi po akcji prawą stroną.

31
    Pół godziny gry w Bytowie za nami. Jak na razie gospodarze prowadza 1:0 po golu Jakuba Bacha.

33
    Bytowianie od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

34
    Posiadanie piłki: 48% – 52%.

38
    Łatwo stracili piłkę miejscowi na połowie rywali.

39
    Lechici od autu na połowie rywali.

40
    Długo utrzymują się teraz przy piłce miejscowi, ale niewiele z tego wynika.

42
    Pierwsza w tym spotkaniu żółta kartka. Upomniany przez arbitra został Krivets.

44
    Pogubili się na prawej stronie bytowianie.

45
    Gol dla Lecha!
    Znakomity rajd Malca, a następnie wyłożenie piłki do ARKADIUSZA KACZMARKA, który z bliska skierował ją do bramki!

45+1

Walka o utrzymanie w drugiej lidze jest zażarta! Na trafienie Bacha w ostatniej minucie pierwszej połowy odpowiedział Kaczmarek. Wracamy za kwadrans, zostańcie z nami!

46

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

49

51
    Rzucili się do ataku od początku drugiej połowy poznaniacy.

52
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez gospodarzy z piątego metra wznawia grę Bąkowski.

53
    Bytowianie od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

55
    Dziesięć minut drugiej polowy za nami. W dalszym ciągu utrzymuje się rezultat sprzed przerwy.

56
    Posiadanie piłki: 46% – 54%.

57
    Pogubili się na prawej stronie poznaniacy. Łatwo oddana piłka rywalom.

59
    Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Kryg, na boisku pojawia się Szramowski.

59
    Żółtą kartkę otrzymuje Marciniak (Lech II Poznań).

61
    Rzut wolny dla Bytovii tuż przed linią pola karnego. Za moment może być bardzo groźnie pod bramką Lecha!

62
    Dobrze interweniował Bąkowski po centrze ze stałego fragmentu gry.

64
    W środkowej strefie boiska utrzymują się przy piłce przyjezdni.

66
    Nieco spokojniejszy fragment meczu Bytowie. Liczymy jednak, że końcówka przyniesie wiele emocji!

67
    Niedokładnie w ofensywie miejscowi. Od bramki Bąkowski.

69
    Żółtą kartkę otrzymuje Moryson (MKS Bytovia Bytów).

70
    Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Wrzesień, na boisku pojawia się Sezonienko.

73
    Niecelnym strzałem zakończona akcja rezerw Kolejorza prawym skrzydłem.

74
    Rzut wolny dla Lecha w środku pola.

75
    Kwadrans pozostał do końca regulaminowego czasu gry. W dalszym ciągu utrzymuje się rezultat sprzed przerwy.

77
    Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Moryson, na boisku pojawia się Kieca.

80
    Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Krivets, na boisku pojawia się Yatsenko.

81
    Do ofensywy przeszli teraz bytowianie.

83
    Częściej w ostatnich minutach utrzymują się przy piłce miejscowi. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

84
    A jednak, to Lech wyprowadza cios! OLEKSANDR YATSENKO zdobywa bardzo ważną w kontekście walki o utrzymanie bramkę!

87
    Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Bach, na boisku pojawia się Szmidke.

89
    Żółtą kartkę otrzymuje Bak (MKS Bytovia Bytów).

90
    Rzut wolny dla przyjezdnych w środkowej strefie boiska.

90+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Zawistowski (MKS Bytovia Bytów).

90+3
    Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Karbownik, na boisku pojawia się Wachowiak.

90+4

Spotkanie w Bytowie dobiegło końca! Niezwykle ważne w kontekście walki o utrzymanie zwycięstwo odniósł Lech, który pokonał Bytovię 2:1. Dziękuję za uwagę! (19:52:42)

Gole: 18. Bach – 45. Kaczmarek, 84. Yatsenko

Kartki:   69. Moryson (BTW), 89. Bak (BTW), 90+2. Zawistowski (BTW) – 42. Krivets (LP2), 59. Marciniak (LP2)

Czyżniewski – Camargo, Bąk, Krzyżak, Wrzesień (70. Sezonienko), Moryson (77. Kieca), Zawistowski, Nowakowski, Bach (87. Szmidke), Lizakowski, Giel