FK Astana – KuPS 3:4 (koniec) | Karabach – AEL Limassol 1:0 (koniec) | Rubin – Raków 0:1 (po dogrywce)
Molde – Trabzonspor 1:1 (3:4 po rz. karnych) | Bodu – Priština 2:0 (koniec) | MSK Żilina – Toboł 5:0 (koniec)
HIF – Cukaricki 5:1 (koniec) | Vik. Pilzno – The New Saints 3:1 (4:1 po rz. karnych) | PAOK – Bohemians Dublin 2:0 (koniec)
RFS Riga – Gent 0:1 (koniec) | Hapoel BS – Śląsk 4:0 (koniec) | Maccabi T.A. – Spartak T. 1:0 (koniec)
Basel – Újpest FC 4:0 (koniec) | Fola – Linfield 2:1 (koniec) | Anderlecht – Laci 2:1 (koniec)
Kopenhaga – Lokomotiv Plovdiv 4:2 (koniec) | Rijeka – Hibernian 4:1 (koniec) | Feyenoord – Luzern 3:0 (koniec)
Velez – IF Elfsborg 1:4 (koniec) | Olimpija – Santa Clara 0:1 (koniec) | Sivasspor – Dinamo Bt. 1:1 (po dogrywce)
Hibernians – Riga FC 1:4 (po dogrywce) | KF Teuta – Shamrock 0:2 (koniec) | Larne FC – Paços 1:0 (koniec)
Aberdeen – Breidablik 2:1 (koniec) | HB Tórshavn – Maccabi H. 1:0 (koniec) | Dundalk – Arnhem 1:2 (koniec)
Linz – Vojvodina 6:1 (koniec) | Partizan – Soči 2:2 (4:2 po rz. karnych) | Osijek – CSKA Sofia 1:1 (koniec)
koniec po dogrywce
FC Rubin Kazan
0:1 (0:0)
Raków Częstochowa
Czwartek 12.08.2021, 18:00 • Kazan Arena, Kazaň • Liga Konferencji (Runda Kwalifikacyjna) • 3 runda kwalifikacyjna

Czas na rewanżowe zmagania w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Konferencji! W Kazaniu tutuejszy Rubin zmierzy się z Rakowem Częstochowa.

Dla zawodników Marka Papszuna będzie to czwarty mecz w pucharach. Wszystkie poprzednie mecze kończyły się tym samym rezultatem – bezbramkowymi remisami. Tak samo było też właśnie w pierwszym starciu z ekipą z Rosji.
    Przyjezdni pojawili się w Rosji na dzień przed meczem:

Obsada sędziowska:

Główny: Tamas Bognar
    Asystenci: Balazs Buzas, Peter Kobor
    Techniczny: Balazs Berke.

Początek spotkania w czwartek o godzinie 18:00. Naszą relację rozpoczniemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

FC Rubin Kazan:
    Dyupin – Ignatyev, Uremović (C), Begić, Samashnikov – Jevtić, Abildgaard, Hwang – Haksabanović, Kostyukov, Kvaratskhelia
    Rezerwowi:
    Medvedev, Ismagilov – Bakaev, Shatov, Saito, Ignatyev, Gritsaenko, Zotov, Musaev

Raków Częstochowa:
    Kovacević – Tudor, Niewulis (C), Arsenić – Wdowiak, Papanikolaou, Poletanović, Kun – Lopez, Musiolik, Cebula
    Rezerwowi:
    Trelowski – Rundić, Wydra, Szelągowski, Guedes, Arak, Gutkovskis, Kaczmarski, Udovicić, Długosz

Zawodnicy obu drużyn pojawili się już na płycie boiska. Pierwszy gwizdek lada moment!

1

1
    Dośrodkowanie Cebuli z rzutu rożnego, do piłki wyskoczył Niewulis, ale posłał piłkę ponad poprzeczką.

3
    Skutecznie przerywają akcję rywali częstochowianie.

4
    Huknął zza pola karnego Ivi Lopez i z trudem interweniował Dyupin! Kolejny rzut rożny dla Rakowa.

6
    Mają jak na razie kłopoty z utrzymaniem się przy piłce na dłużej gospodarze. Dobrze to wygląda z perspektywy polskiego kibica.

8
    Nie opanował piłki Kvaratskhelia i przerwał akcję miejscowych Tudor.

10
    Od autu wznowią grę gospodarze po wybiciu piłki przez Tudora.

11
    Niesamowicie dryblował Kvaratskhelia, na szczęście nie zdołał przedrzeć się w pole karne częstochowian.

12
    Zbyt mocne zagranie w pole karne Rubina i ostatecznie wyłapał piłkę golkiper miejscowych.

14
    Coraz groźniejsi zwłaszcza na lewej stronie są miejscowi. Muszą być czujni w defensywie zawodnicy Marka Papszuna.

15
    Mocne uderzenie Jevticia zza pola karnego. Na szczęście zabrakło precyzji byłemu zawodnikowi Lecha Poznań.

17
    Nie zdołał dośrodkować z prawego skrzydła Cebula, ale będzie jeszcze wrzut z autu.

18
    Seria dośrodkowań Cebuli z prawej strony, ale radzą sobie z oddaleniem zagrożenia gospodarze.

19
    Długo wymieniają się podaniami na połowie Rakowa rywale.

20
    Płaskie uderzenie Jevticia z większej odległości, ale czujnie interweniował Kovacević!

21
    Kolejne uderzenie na bramkę Rakowa, jednak tym razem zupełnie nieudane.

24
    W trudnej sytuacji zdołał wywalczyć rzut rożny dla swojego zespołu Ivi Lopez.

25
    Kvaratskhelia ruszył z kontratakiem, na szczęście w porę został powstrzymany przez defensorów Rakowa.

27
    Niebezpiecznie dośrodkowywał Kvaratskhelia, na szczęście żaden z jego kolegów nie zdołał doskoczyć do piłki!

28
    W czysty sposób powstrzymywany na połowie rywali rozpędzony Kun.

30
    Jakiegoś urazu doznał Begić i mamy przerwę w grze.

31
    Pół godziny gry w Kazaniu za nami. Póki co utrzymuje się bezbramkowy rezultat.

33
    Nieudane zagranie Kuna w pole karne gospodarzy, ale utrzymują się przy piłce zawodnicy Marka Papszuna.

34
    Faulowany jeden z defensorów Rakowa na własnej połowie boiska.

35
    Niezwykle aktywny jest Kvaratskhelia. Dopiero faulem zatrzymał rywala Tudor.

37
    Gorąco w polu karnym Rakowa, na szczęście oddalili zagrożenie przyjezdni.

38
    Żółtą kartkę otrzymuje Kostyukow (FC Rubin Kazan).

39
    Tym razem przewinienie Iviego Lopeza, a po chwili Wdowiaka. Żółta kartka dla zawodnika gości. Niezbyt udane minuty Rakowa.
    39. Wyraźnie spóźnione wejście Wdowiaka:

40
    Miejscowi od wrzutu z autu na własnej połowie boiska.

42
    Spokojniejszy fragment tego spotkania. Wszystko wskazuje na to, że nic większego przed przerwą już się tu nie wydarzy.

44
    Na strzał z dystansu zdecydował się Poletanović! Trafił jednak w sam środek bramki, gdzie był dobrze ustawiony Dyupin.
    44. Niezła próba Poletanovicia:

45
    O dwie minuty przedłużona została pierwsza połowa spotkania.

45+2
    Zablokowane uderzenie Hwanga z okolic szesnastego metra.

45+3

Do przerwy w meczu Rakowa, a jakżeby inaczej, bezbramkowy remis! Zawodnicy Marka Papszuna nie grają źle, choć optyczna przewaga jest po stronie gospodarzy. Na drugą odsłonę tego pojedynku wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

A równo o 19:00 rewanżowy mecz w eliminacjach Ligi Konferencji rozpocznie Śląsk Wrocław. W pierwszym meczu Wojskowi wygrali 2:1. Jak będzie dziś? Relacja z tego meczu także na naszym portalu!

Hapoel Beer Szewa 0:0 Śląsk Wrocław – Relacja live!

46

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

48
    Zbyt głębokie dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne Rakowa i pewnie przechwycił futbolówkę Kovacević.

49
    Zupełnie nieudane uderzenie Iviego Lopeza zza pola karnego.

51
    Groźnie było pod bramką Rubina, niestety żaden z zawodników Rakowa nie zdołał oddać strzału.

52
    To powinien być gol dla Rakowa! Lopez otrzymał znakomite zagranie w pole karne, ale posłał piłkę wysoko ponad bramką!
    52. Pudło Lopeza:

53
    Kolejna szansa częstochowian! Niezły strzał głową Cebuli po dośrodkowaniu z lewej strony, ale i jemu zabrakło precyzji!
    53. Bliski szczęścia był Cebula:

55
    Po nieco słabszym fragmencie gry we własnym wykonaniu przeszli do ofensywy gospodarze.

56
    Zmiana w drużynie FC Rubin Kazan: z boiska schodzi Jevtić, na boisku pojawia się Musaev.

58
    Przyjezdni od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

61
    Centra Kuna z lewej strony, ale nieco za wysoka i Wdowiak nie doskoczył do piłki.

63
    Faul Musaeva niedaleko własnego pola karnego. Rzut wolny dla Rakowa i żółta kartka dla zawodnika gospodarzy.

64
    Bezpośrednie uderzenie Lopeza z rzutu wolnego, niestety znów zaszwankowała skuteczność.

66
    Długo wymieniają się podaniami na połowie rywali przyjezdni.

67
    Zablokowane uderzenie Iviego Lopeza i tylko korner dla Rakowa.

68
    W czysty sposób powstrzymywany Hwang i Raków przed szansą na wyprowadzenie kontrataku.

69
    Nieudany strzał Abildgaarda z dystansu.

71
    Seria dośrodkowań w pole karne gości, na szczęście bez strzałów na bramkę strzeżoną przez Kovacevicia.

72
    Niebezpiecznie w polu karnym Rakowa. Zablokowane Hwang, ale utrzymują się przy piłce rywale.

73
    Najpierw uderzał Lopez, następnie Cebula. Pierwszy zablokowany, drugi niecelnie.

75
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Wdowiak, na boisku pojawia się Długosz.

76
    Nieprawdopodobny jest Kvaratskhelia. Dryblingi Gruzina, a następnie dośrodkowanie "krzyżakiem".

78
    Uff! Raz jeszcze Kvaratskhelia. Strzał z narożnika pola karnego, na szczęście obok bramki!
    78. Minimalnie pomylił się Gruzin!

80
    Dziesięć minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Czyżby zwycięzcę miała wyłonić dogrywka?

81
    Chwila oddechu dla defensywy Rakowa. Częstochowianie od autu na połowie rywali.

82
    Zablokowane dośrodkowanie Ignatyeva przez Kuna.

83
    Dużo szczęścia ma Raków! Słupek uratował gości przed utratą bramki po strzale Haksabanovicia!
    83.

84
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Musiolik, na boisku pojawia się Gutkovskis.

86
    Trudne momenty Rakowa. Niewulis powalił na murawę Haksabanovicia i arbiter sięga po kartke.

88
    Nieskutecznie w ofensywie miejscowi i z piątego metra wznowi grę Kovacević.

90
    Nie miał szans na skuteczne uderzenie głową Długosz. Za moment dowiemy się, ile minut doliczy arbiter.

90+1
    Dwie minuty doliczonego czasu!

90+2
    Jeszcze rzut rożny dla ekipy z Częstochowy.

90+3
    Druga połowa skończona.

Nie udało się oddać celnego strzału i sędzia zakończył drugą połowę! Raków kolejny raz remisuje 0:0 i znów będzie musiał walczyć w dogrywce.

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

92
    Ładnie zapowiadała się akcja Rakowa, ale w kluczowym momencie Kun nieco za mocno zagrywał do Gutkovskisa.

93
    Miejscowi od wrzutu z autu na wysokości pola karnego częstochowian.

94
    Płaski strzał Gutkovskisa i czujnie interweniował Dyupin.

95
    Zmiana w drużynie FC Rubin Kazan: z boiska schodzi Ignatyev, na boisku pojawia się Zotov.

97
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Poletanović, na boisku pojawia się Wydra.
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Cebula, na boisku pojawia się Szelągowski.

99
    Korner dla zawodników Rakowa.

100
    Niezły okres zawodników Marka Papszuna. To Raków utrzymuje się przy piłce na połowie rywali.

102
    Domagali się rzutu karnego za przewinienie na Gutkovskisie goście, ale arbiter uznał, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami!

104
    Od rzutu wolnego na własnej połowie boiska miejscowi.

105
    Taktyczne przewinienie Samashnikova i zasłużona żółta kartka!

105
    Minutę doliczył arbiter.

105+1
    Pierwsza połowa dogrywki skończona.

W dalszym ciągu bez goli. Za moment druga połowa dogrywki!

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

106
    Zmiana w drużynie FC Rubin Kazan: z boiska schodzi Kvaratskhelia, na boisku pojawia się Bakaev.
    Zmiana w drużynie FC Rubin Kazan: z boiska schodzi HWang, na boisku pojawia się Saito.
    Zmiana w drużynie FC Rubin Kazan: z boiska schodzi Kostyukov, na boisku pojawia się Ivan Ignatyev.

106
    Spóźniona interwencja Samashnikova i druga żółta, a w konsekwencji czerwona karta dla gracza Rubina!
    106. Druga żółta kartka, w konsekwencji czerwona

108
    Żółtą kartką upomniany Saito.

110
    Przy piłce częstochowianie. Mają zamiar wykorzystać grę w przewadze zawodnicy Marka Papszuna.

111
    Gol dla Rakowa!
    Po dośrodkowaniu Długosza z prawego skrzydła piłkę z piątego metra głową do bramki skierował VLADISLAVS GUTKOVSKIS!
    111. GUTKOVSKIS - 0:1

113
    Niecelnie z dystansu Lopez. Piłka zahaczyła jednak jeszcze o jednego z rywali, a więc będzie rzut rożny.

114
    Ucierpiał w starciu z rywalem Wydra i mamy przerwę w grze.

116
    Nie są w stanie zbyt wiele zaoferować obecnie w ofensywie miejscowi. Minuty dzielą częstochowian od wielkiego sukcesu!

117
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Kun, na boisku pojawia się Rundić.

118
    Zepchnięci do defensywy obecnie częstochowianie. Ważne, żeby wybronić się skutecznie!

119
    Szanują piłkę zawodnicy Marka Papszuna, kradnąc tym samym rywalom cenne sekundy.

120
    Rzut karny dla Rubina! Faulował w szesnastce Wydra.
    120. Wydra (RAK)

120
    Żółtą kartkę otrzymuje Wydra (Raków Częstochowa).

120
    Zmiana w drużynie FC Rubin Kazan: z boiska schodzi Dyupin, na boisku pojawia się Medvedev.

120+1
    NIE MA GOLA! Kovacević wybronił uderzenie Haksabanovicia!
    120+1. Rzut karny

120+1

Co za emocje! Najpierw gol w dogrywce dla Rakowa, w samej końcówce rzut karny dla rywali, który ostatecznie nie został wykorzystany! Piękna historia Rakowa Częstochowa trwa! Zawodnicy Marka Papszuna wywalczyli awans do czwartej rundy eliminacji Ligi Konferencji. (20:37:22)

Gole: 111. Gutkovskis

Kartki:   38. Kostyukow (RKZ), 63. Musaev (RKZ), 105. Samashnikov (RKZ), 108. Saito (RKZ) – 39. Wdowiak (RAK), 86. Niewulis (RAK), 120. Wydra (RAK)   106. Samashnikov (RKZ)

Spudłowany karny!: 120+1. Haksabanović (RKZ), bramkarz Kovacević obronił

Dyupin (120. Medvedev) – V. Ignatyev (95. Zotov), Uremović (C), Begić, Samashnikov – Jevtić (56. Musaev), Abildgaard, Hwang (106. Saito) – Haksabanović, Kostyukov (106. I. Ignatyev), Kvaratskhelia (106. Bakaev)

Zmiany:
    Medvedev, Ismagilov – Bakaev, Shatov, Saito, I. Ignatyev, Gritsaenko, Zotov, Musaev

Kovacević – Tudor, Niewulis (C), Arsenić – Wdowiak (75. Długosz), Papanikolaou, Poletanović (97. Wydra), Kun (117. Rundić) – Lopez, Musiolik (84. Gutkovskis), Cebula (97. Szelągowski)

Zmiany:

Techniczny: Balazs Berke
    05.08.2021
    Raków - Rubin 0:0

Kartki:   43. Niewulis (RAK), 58. Papanikolau (RAK), 78. Arsenić (RAK), 83. Kun (RAK) – 90+2. Kostiukow (RKZ)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 2:3. Strzały niecelne: 2:3. Rzuty rożne: 8:4. Spalone: 0:2. Foule: 15:12.