Znicz – Lech II P. 0:1 (koniec) | Ruch – GKS Bełchatów 4:0 (koniec) | Ostróda – KKS 0:2 (koniec)
Hutnik – Pogoń Sdl. 1:3 (koniec) | Wisła Pu. – Garbarnia 2:2 (koniec) | Stal Rz. – Chojniczanka 2:0 (koniec)
Stal Rzeszów
2:0 (1:0)
Chojniczanka Chojnice
Sobota 14.08.2021, 19:00 • Stadion Miejski, Rzeszów • 2. Liga • 3. runda

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:54:56)

Chojniczanka na tarczy

Stal Rzeszów wyraźnie lepsza w pierwszym w sezonie meczu na szczycie tabeli eWinner II ligi. Przed przerwą prowadzenie dla niej zdobył Bartłomiej Poczobut, a wynik na 2:0 ustalił Damian Michalik. Chojniczanka nie była niebezpieczna i jej ofensywa została boleśnie zatrzymana.

90+4

90+2
    Zmiana w drużynie Stal Rzeszów: z boiska schodzi Poczobut, na boisku pojawia się Kotwica.

90
    Doliczony czas.

88
    Bartłomiej Poczobut kolejnym zawodnikiem napomnianym żółtym kartonikiem.

86
    Michał Mikołajczyk napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

83
    Musieli sposobić się gospodarze do dynamicznego powrotu, ponieważ rozpędzeni w swoim kontrataku byli rywale. Ostatecznie podanie, które w założeniu miało być ostatnim, zostało zatrzymane przez zawodnika broniącego. Tylko rzut rożny.

81
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Pląskowski, na boisku pojawia się Wolsztyński.

80
    Zmiana w drużynie Stal Rzeszów: z boiska schodzi Michalik, na boisku pojawia się Olejarka.

80
    Zmiana w drużynie Stal Rzeszów: z boiska schodzi Wolski, na boisku pojawia się Snopczyński.

77
    Ciekawe rozegranie szybkiego ataku. Piłka wędrowała jak po sznurku między gospodarzami, ale zabrakło wykończenia tej akcji. W ostatnim momencie futbolówka uciekła w niepożądanym kierunku.

75
    Już tylko kwadrans podstawowego czasu pozostał Chojniczance na próby ratowania rezultatu.

73
    Gospodarze mieli wolną przestrzeń na przeprowadzenie szybkiego ataku. Nie wszystko wyszło tak, jak mogli sobie zaplanować lub zamarzyć. Drużyna zgubiła tempo i pozwoliła rywalom ustawić się w defensywie.

71
    Damian Byrtek napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

69
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Cegiełka, na boisku pojawia się Rakowski.

69
    Gol dla Stali Rzeszów!
    Strzelcem bramki DAMIAN MICHALIK.

Duży krok gospodarzy w kierunku zwycięstwa w meczu na górze tabeli. Również w drugiej połowie Stal Rzeszów postawiła na ofensywę, a akcja bramkowa została zakończona strzałem Damiana Michalika. Chojniczanka w dużych opałach!

67
    Zmiana w drużynie Stal Rzeszów: z boiska schodzi Sławek, na boisku pojawia się Prokić.

65
    Chojniczanka próbuje przejąć kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, co nie jest tego wieczoru takim banalnym zadaniem.

65
    Tomasz Kafarski postanowił wpłynąć na przebieg widowiska aż trzema zmianami.

63
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Klichowicz, na boisku pojawia się Emche.

63
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Mikołajczak, na boisku pojawia się Skrzypczak.

62
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Van Huffel, na boisku pojawia się Kona.

62
    Dobra próba, ale została zablokowana przez ciasno ustawionych na linii pola karnego obrońców. Gospodarze muszą budować atak od początku. Piłka wróciła bliżej środka boiska. Czekamy na kolejne sytuacje podbramkowe w tym spotkaniu.

60
    Godzina rywalizacji za drużynami i niezmiennie bliżej zdobycia kompletu punktów jest Stal Rzeszów, która jest na zasłużonym prowadzeniu.

58
    Stal Rzeszów od rzutu wolnego na połowie rywala.

57
    Wznowienie od bramki Chojniczanki. Drużyna z województwa pomorskiego nie pozwoliła gospodarzom na podwojenie prowadzenia.

55
    Stali Rzeszów nie udało się przedostać w pole karne Chojniczanki atakiem z wykorzystaniem lewego skrzydła.

54
    Trenerzy spoglądają coraz częściej w kierunku swoich zawodników rezerwowych. Dobre roszady personalne mogą być przełomowe dla obrazu meczu. Wprowadzeni z ławki piłkarze mogą wnieść na boisko dodatkową energię oraz motywację.

53
    Potrzeba większej agresji w pressingu zawodnikom z Chojnic.

52
    Gospodarze kontynuują ideę z pierwszej połowy spotkania i wymieniają podania, gasząc w ten sposób entuzjazm przeciwnika.

51
    Wybronili się zawodnicy Stali Rzeszów i wrócili w posiadanie piłki.

49
    Odważniej podopieczni Tomasza Kafarskiego i wypracowali dla siebie wznowienie od rzutu rożnego.

48
    Pora na drugą połowę spotkania. Piłkarze powrócili do rywalizacji po kwadransie spędzonym w szatniach w towarzystwie szkoleniowców. Ciekawe, czy doszło do zasadniczej zmiany strategii na mecz.

46

Czekamy na wznowienie rywalizacji po przerwie.

Pierwsza połowa hitu nie była specjalnie ekscytująca. Stal Rzeszów miała przewagę pod względem posiadania piłki i potrafiła strzelić gola na sześc minut przed końcem podstawowego czasu. Chojniczanka musi zagrać odważniej po przerwie, jeżeli zamierza przywieźć punkty z dalekiego wyjazdu.

45+1

45
    Doliczona minuta.

44
    Zbyt duży rozmach miało rozegranie miejscowych zawodników. Do zdobycia gola starali się wykorzystać prawe skrzydło, ale przeciwnik nie pozwolił na kontynuowanie ataku i kontrolowana przez niego piłka opuściła boisko.

42
    Gra w ataku pozycyjnym. Poszukiwanie miejsca do zrobienia przewagi w bocznych sektorach boiska. Gospodarze starają się tworzyć przewagę na skrzydłach szarżami indywidualnymi.

40
    Zaledwie pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania.

39
    Strzelcem bramki BARTŁOMIEJ POCZOBUT.

Otwarcie wyniku przez Stal Rzeszów. Gospodarze konsekwentnie prezentowali możliwości w ataku pozycyjnym i uśpili Chojniczankę. Z pomyłki bloku obronnego przyjezdnych skorzystał i zdobył gola Bartłomiej Poczobut.

38
    Rozegranie w centrum boiska i powoli staje się to nużące.

36
    Wymiana podań Chojniczanki na własnej połowie boiska.

35
    Od bramki Chojniczanka, ponieważ atak Stali Rzeszów, przeprowadzony ze zbyt dużym rozmachem, zakończył się lądowaniem piłki poza boiskiem.

32
    Ponownie przewinienie atakującego i starającego się pressować zawodnika Chojniczanki na połowie Stali.

30
    Dwa kwadranse spotkania za drużynami. Dotąd duża przewaga Stali Rzeszów pod względem posiadania piłki nie została przekuta w nic poza jednym celnym uderzeniem. Chojniczanka jeszcze nie sprawdziła Wiktora Kaczorowskiego.

26
    Goście wymienili podania i wymanewrowali zagubionych przeciwników. Otworzyła się możliwość pokonania bramkarza strzałem z czystej pozycji, ale nie została ona wykorzystana. Zabrakło pewności siebie strzelcowi.

24
    Szybka akcja przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła, ale było tam za mało przestrzeni na przedostatnie się w pole karne i była jeszcze próba przegrania piłki przez drugą stronę boiska.

23
    Wybroniła się Chojniczanka i łupem zespołu z Podkarpacia po dwóch rozegraniach rzutów rożnych był tylko wrzut piłki z autu na połowie przeciwnika.

22
    Trzeci i niewiele później czwarty korner dla Stali Rzeszów.

20
    Rozegranie gospodarzy zostało przerwane przewinieniem już na ich połowie. Od rzutu wolnego Stal Rzeszów.

18
    Teraz dla odmiany Chojniczanka zameldowała się na połowie przeciwnika. To może być zapowiedź odważniejszej gry podopiecznych Tomasza Kafarskiego.

17
    Rzeszowianie szarżowali z wykorzystanie lewego skrzydła i ustawionego na nim Patryka Małeckiego.

15
    Pierwszy kwadrans w hicie kolejki, a może nawet całej drugoligowej jesieni bezbramkowy. Stal Rzeszów na swoim terenie starała się narzucić swoje warunki Chojniczance, jednak na razie nie udokumentowała żadnego ataku golem.

13
    Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

11
    Gospodarze pozostają w posiadaniu futbolówki, a Chojniczanka rozpoczęła spotkanie umiarkowanie ostrożna.

10
    Stalowcy nie wykorzystali stałego fragmentu gry do objęcia prowadzenia.

9
    Po przewinieniu rzeszowianie od rzutu wolnego na połowie Chojniczanki.

7
    Stal Rzeszów pozostaje w posiadaniu futbolówki i szuka miejsca na przeprowadzenie skutecznego ataku między przyjezdnymi z województwa pomorskiego.

5
    Wznowienie wrzutem z autu. Gospodarze starali się przedrzeć w okolicę pola karnego Chojniczanki prawym skrzydłem, ale czujnie defensor.

3
    Konfrontacje, których celem jest wykreowanie lepszego zespołu w środkowej części boiska. Piłkarze rywalizują agresywnie o każdy skrawek murawy.

1
    Zestawienie Stali Rzeszów
    Jedenastka Chojniczanki

Stal Rzeszów: Kaczorowski – Marczuk, Góra, Oleksy, Głowacki, Poczobut, Danielewicz, Wolski, Michalik, Małecki, Sławek.

Rezerwowi: Stępniowski – Wrona, Kuc, Kotwica, Szczypek, Olejarka, Prokić, Maciejewski, Snopczyński.

Chojniczanka Chojnice: Broda – Grolik, Byrtek, Grobelny, Mikołajczyk, Van Huffel, Cegiełka, Mazek, Mikołajczyk, Klichowicz, Pląskowski.

Rezerwowi: Lewandowski – Bartosiak, Emche, Kona, Rakowski, Kasperowicz, Skrzypczak, Olszewski, Wolsztyński.

Sędzia: Robert Marciniak (Kraków).

Zapraszamy na relację na żywo z meczu eWinner II ligi w Rzeszowie. Stal zmierzy się w nim z Chojniczanką. Robert Marciniak z Krakowa da sygnał do rozpoczęcia rywalizacji w sobotę o godzinie 19.

Oba zespoły efektownie rozpoczęły sezon i dały do zrozumienia przeciwnikom, że są poważnymi kandydatami do awansu. Tylko one posiadają komplet sześciu punktów i rozegrają mecz na szczycie tabeli. W sobotę minimum jeden z nich musi stracić "oczka".
    Przygotowania do meczu

Rzeszowianie na inaugurację sezonu zdemolowali 5:1 Garbarnię Kraków. W drugim meczu mieli większy problem ze zdobyciem kompletu punktów, jednak dzięki udanemu finiszowi zwyciężyli 3:1 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Do tego doszła wygrana 4:1 z Bytovią Bytów w Fortuna Pucharze Polski.

Oba kluby poznały przeciwnika w Fortuna Pucharze Polski. Zadanie nie będzie proste. Stal Rzeszów zmierzy się z obrońcą trofeum Rakowem Częstochowa. Z kolei przeciwnikiem Chojniczanki będzie czwarta siła poprzedniego sezonu w PKO Ekstraklasie, Śląsk Wrocław.
    Chojniczanka efektownie wygrała poprzedni mecz

Drużyna z Pomorza nie zawiodła na otwarcie sezonu. Podopieczni Tomasza Kafarskiego wystartowali zwycięstwem 4:0 na stadionie Wigier Suwałki. Tydzień później wystąpili w roli gospodarzy i ponownie wygrali 4:0, tym razem z Sokołem Ostróda.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Gole: 39. Poczobut, 69. Michalik

Kartki:   88. Poczobut (STL) – 71. Byrtek (CHO), 86. Mikołajczyk (CHO)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały celne: 5:0. Strzały niecelne: 8:2. Rzuty rożne: 11:2. Spalone: 0:3. Foule: 17:13.
    Stal Rzeszów: Kaczorowski – Marczuk, Góra, Oleksy, Głowacki, Poczobut (90. Kotwica), Danielewicz, Wolski (80. Snopczyński), Michalik (80. Olejarka), Małecki, Sławek (67. Prokić).

Zmiany: Stępniowski – Wrona, Kuc, Kotwica, Szczypek, Olejarka, Prokić, Maciejewski, Snopczyński.

Chojniczanka Chojnice: Broda – Grolik, Byrtek, Grobelny, Mikołajczyk, Van Huffel (62. Kona), Cegiełka (69. Rakowski), Mazek, Mikołajczak (63. Skrzypczak), Klichowicz (63. Emche), Pląskowski (81. Wolsztyński).

Zmiany: Lewandowski – Bartosiak, Emche, Kona, Rakowski, Kasperowicz, Skrzypczak, Olszewski, Wolsztyński.

Sędziowie: Robert Marciniak (Kraków)