Jastrzębie – Arka 1:5 (koniec)
GKS Jastrzębie
1:5 (0:1)
Arka Gdynia
Poniedziałek 04.10.2021, 18:00 • Stadion Miejski MOSiR, Jastrzębie • Fortuna 1 Liga • 11. kolejka

Arka chce śrubować bilans

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Jastrzębiu-Zdroju. GKS zmierzy się w nim z Arką Gdynia. Patryk Gryckiewicz rozpocznie rywalizację w poniedziałek o godzinie 18.
    Jedenastka jastrzębian
    Zestawienie Arki Gdynia

GKS 1962 Jastrzębie: Reclaf – Borkała, Słodowy, Bojdys, Kulawiak, Kuczałek, Zejdler, Handzlik, Kamiński, Feruga, Rumin.

Rezerwowi: Drazik – Zalewski, Kasperowicz, Niewiadomski, Jadach, Witkowski, Gajda, Balboa, Gulczyński.

Arka Gdynia: Kajzer – Kasperkiewicz, Marcjanik, Dobrotka, Hiszpański, Deja, Milewski, Adamczyk, Kobacki, Czubak, Rosołek.

Rezerwowi: Krzepisz – Danch, Memić, Vinicius, Stępień, Bednarski, Aleman, Żebrowski, Siemaszko.

Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń).

1

2
    Ostre przywitanie przyjezdnych na stadionie w Jastrzębiu-Zdroju. Krótko po rozpoczęciu spotkania ostre przewinienie odgwizdane przez sędziego Patryka Gryckiewicza.

4
    Wznowienie podopiecznych Dariusza Marca od rzutu wolnego i przetransportowanie piłki w pobliże pola karnego Arki Gdynia.

6
    Początkowe próby przedostania się w pobliże bramki. Nie ma jednak ryzyka w pierwszych minutach. Raczej ostrożne sprawdzanie, co przygotował przeciwnik na poniedziałkowe popołudnie.

8
    Arka Gdynia jak dotąd odbija się od defensywy podopiecznych Jacka Trzeciaka.

9
    Sprowokowani do przeprowadzenia ataku gospodarze ruszyli dynamicznie do przodu z wykorzystaniem prawego skrzydła.

10
    Akcja GKS 1962 Jastrzębie przerwana przez Michała Marcjanika oraz Martina Dobrotkę na obrzeżach pola karnego Arki Gdynia.

12
    Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

14
    Mija premierowy kwadrans spotkania i jak dotąd bez celnego uderzenia po obu stronach boiska.

16
    Podanie do Karola Czubaka, który swoim strzałem nie trafił w bramkę jastrzębian. Tylko ostrzeżenie dla zespołu z województwa śląskiego.

18
    Przewinienie na wprowadzającym piłkę do gry zawodniku Arki Gdynia w centrum boiska.

19
    Wznowienie od rzutu wolnego i gdynianie ponownie w rozegraniu pozycyjnym. Szukają oni sposobu na rozmontowanie defensywy przeciwnika.

20
    Przerwa w grze spowodowana urazem jednego z podopiecznych Jacka Trzeciaka.

21
    Jeszcze raz nie przebierali w środkach zawodnicy z Jastrzębia-Zdroju w centrum boiska.

23
    Tym razem GKS 1962 Jastrzębie wznowi spotkanie rozegraniem rzutu wolnego. Trochę za dużo tych przerw w grze i przez to rywalizacja jest rwana.

26
    Zakotłowało się nieco w pobliżu bramki Daniela Kajzera po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka nie wpadła do siatki, uderzenia były blokowane przez broniących gdynian.

29
    Olaf Kobacki starał się pokonać swoim uderzeniem bramkarza jastrzębian. Ponownie zabrakło dokładności zawodnikowi Arki Gdynia i od bramki Mikołaj Reclaf.

30
    Dwa kwadranse spotkania za drużynami i pozostaje bezbramkowo w Jastrzębiu-Zdroju.

32
    Ruszyli piłkarze z województwa pomorskiego z atakiem z wykorzystaniem lewego skrzydła. Ani dobrego dośrodkowania, ani strzału.

33
    Piłka przyznana Arkowcom po krótkich sporach.

35
    Szybka akcja przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła, ale było tam za mało przestrzeni na przedostatnie się w pole karne i była jeszcze próba przegrania piłki przez drugą stronę boiska.

36
    Gol dla Arki!
    Strzelcem bramki MACIEJ ROSOŁEK.

Arka Gdynia na prowadzeniu w Jastrzębiu-Zdroju. Gospodarze muszą zainteresować się odrabianiem strat po przełamaniu napastnika wypożyczonego z Legii Warszawa.

38
    Trudna sytuacja podopiecznych Jacka Trzeciaka. Na reakcję jeszcze w pierwszej połowie pozostało im zaledwie kilka minut.

40
    Goście wymienili podania i wymanewrowali zagubionych przeciwników. Otworzyła się możliwość pokonania bramkarza strzałem z czystej pozycji, ale nie została ona wykorzystana. Zabrakło pewności siebie strzelcowi.

42
    Przerwa w grze spowodowana urazem zawodnika Arki Gdynia.
    Maciej Rosołek zdobył prowadzenie dla Arki

42
    Atakował niebezpiecznie Konrad Handzlik, ale pod naporem Martina Dobrotki zmarnował niezłą szansę na doprowadzenie do remisu. Uderzenie poza lustro bramki Daniela Kajzera!

43
    Akcja jastrzębian ponownie skasowana z bezpiecznej dla Arki Gdynia odległości od bramki Daniela Kajzera.

45
    Doliczony czas.

45+1
    Już po zakończeniu podstawowych minut w pierwszej połowie szansa na podwojenie prowadzenia z rzutu rożnego. Bronili jednak gospodarze.

45+2

Pierwsza połowa meczu dla Arki Gdynia, która znajduje się na prowadzeniu 1:0 dzięki strzałowi Macieja Rosołka. Przyjezdni potrafili przeprowadzić skuteczny atak w kwadransie poprzedzającym przerwę. GKS 1962 Jastrzębie nie potrafił na niego na razie odpowiedzieć.
    GKS 1962 Jastrzębie musi gonić przeciwnika
    Arka Gdynia z zaliczką.

Oczekujemy na wznowienie konfrontacji.

46

47
    Pora na drugą połowę spotkania. Piłkarze powrócili do rywalizacji po kwadransie spędzonym w szatniach w towarzystwie szkoleniowców. Ciekawe, czy doszło do zasadniczej zmiany strategii na mecz.

50
    Strzelcem bramki KAROL CZUBAK.

Elegancka akcja zespołowa pozwoliła gościom podwoić prowadzenie. Hubert Adamczyk uruchomił swoim podaniem Macieja Rosołka, a ten jeszcze dostrzegł lepiej ustawionego Karola Czubaka.

51
    Sytuacja jeszcze sprawdzana z wykorzystaniem Video Assistent Referee.
    Arka podwoiła prowadzenie

52
    Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Handzlik, na boisku pojawia się Jaracz.

54
    Strzelcem bramki HUBERT ADAMCZYK.

Arka Gdynia prawdopodobnie usunęła znaki zapytania, co do wygranego w poniedziałkowym starciu. Piękne uderzenie zza pola karnego. To musiało się podobać.
    Już 3:0 dla Arkowców

58
    Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Kamiński, na boisku pojawia się Niewiadomski.

60
    Godzina rywalizacji za zawodnikami i nie zanosi się na spektakularny zwrot akcji w Jastrzębiu-Zdroju.

62
    Szuka rozwiązań szkoleniowiec jastrzębian, ale jak dotąd nie jest w stanie wpłynąć na przebieg spotkania.

62
    Michał Kuczałek napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

64
    Drużyna gości pracuje konsekwentnie i przed momentem wywalczyła dla siebie chwilę na złapanie oddechu przed wznowieniem rywalizacji wrzutem z autu.

66
    Przyspieszenie zespołu znad morza i niebezpieczne uderzenie. Hubertowi Adamczykowi nie udało się pokonać Mikołaja Reclafa po interesującym przyspieszeniu Macieja Rosołka.

68
    Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Zejdler, na boisku pojawia się Witkowski.

68
    Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Borkała, na boisku pojawia się Gajda.

68
    Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Feruga, na boisku pojawia się Kasperowicz.

70
    W grze Arki Gdynia wszystko funkcjonuje na odpowiednich obrotach, więc jej szkoleniowiec nie dokonuje roszad personalnych.

72
    Gol dla Jastrzębia!
    Strzelcem bramki MICHAŁ KUCZAŁEK.

Obrońca zameldował się w szesnastce Arki Gdynia i uderzeniem głową pozbawił czystego konta Daniela Kajzera. Jeszcze nie rezygnują z walki o zapunktowanie gospodarze, chociaż ich sytuacja jest podbramkowa.

73
    Przerwa w grze spowodowana urazem jednego z zawodników gospodarzy.

75
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Czubak, na boisku pojawia się Siemaszko.

75
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Kobacki, na boisku pojawia się Stępień.

75
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Dobrotka, na boisku pojawia się Memić.

77
    Konfrontacje w centralnej części boiska. Piłkarze nie przebierali w środkach, mimo to sędzia nie zdecydował się na użycie gwizdka. Rozjemca pozwala ostro rywalizować aktorom widowiska.

77
    Dawid Witkowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

78
    Dawid Witkowski zameldował się na boisku groźnym uderzeniem, a ewentualne trafienie kontaktowe mogłoby dodać rumieńców końcówce spotkania.

80
    Piłka powędrowała z jednej połowy boiska na drugą. Ani jednej, ani drugiej drużynie nie udało się oddać niebezpiecznego strzału, choć poruszali się stosunkowo blisko pola karnego przeciwnika.

82
    Mało czasu pozostało gospodarzom na zdziałanie czegoś konkretnego w pojedynku z uznanym pierwszoligowcem.

84
    Ostatnia akcja przeprowadzona przez gospodarzy zakończyła się niedokładnym strzałem. Od bramki Daniel Kajzer.
    Michał Kuczałek przywrócił nadzieję

87
    Strzelcem bramki ARTUR SIEMASZKO.

Ponownie trzybramkowa przewaga zespołu znad morza. Trzeci napastnik, sprawdzony w tym meczu przez szkoleniowca, z golem. Artur Siemaszko przymierzył do bramki po wejściu z ławki rezerwowych.

88
    Arka Gdynia odebrała przeciwnikom ochotę na cokolwiek już czwartym trafieniem do ich bramki.

88
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Adamczyk, na boisku pojawia się Aleman.

88
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Milewski, na boisku pojawia się Bednarski.

89
    Jakub Niewiadomski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90
    Strzelcem bramki CHRISTIAN ALEMAN.

Bardzo krótko po wejściu na boisko z ławki rezerwowych Christian Aleman strzelił do bramki Mikołaja Reclafa. Pracowity poniedziałek zawodników ofensywnych Arki Gdynia, a w Jastrzębiu-Zdroju laba.

90
    Doliczony czas meczu.

90+3
    Maciej Rosołek napomniany żółtą kartką za przewinienie na połowie przeciwnika.

90+4

Wysokie zwycięstwo Arki Gdynia na zakończenie 11. kolejki Fortuna I ligi. Po przerwie raz po raz trafiała GKS 1962 Jastrzębie i ostatecznie pokonała 5:1 najgorszy zespół w tabeli. Każdego gola strzelił inny zawodnik. Po otwarciu wyniku przez Macieja Rosołka były jeszcze trafienia Karola Czubaka, Huberta Adamczyka, Artura Siemaszki oraz Christiana Alemana. Honor gospodarzy próbował ratować Michał Kuczałek.

Efektowne zwycięstwo Arki

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:02:46)

Gole: 72. Kuczałek – 36. Rosołek, 50. Czubak, 54. Adamczyk, 87. Siemaszko, 90. Aleman

Kartki:   62. Kuczałek (JAS), 77. Witkowski (JAS), 89. Niewiadomski (JAS) – 90+3. Rosołek (ARK)

Posiadanie piłki: 35 % : 65 %.
    Strzały celne: 5:7. Strzały niecelne: 4:9. Rzuty rożne: 5:6. Spalone: 1:1. Foule: 13:18.
    GKS Jastrzębie: Reclaf – Borkała (68. Gajda), Słodowy, Bojdys, Kulawiak, Kuczałek, Zejdler (68. Witkowski), Handzlik (52. Jaracz), Kamiński (58. Niewiadomski), Feruga (68. Kasperowicz), Rumin.

Zmiany: Drazik – Zalewski, Kasperowicz, Niewiadomski, Jadach, Witkowski, Gajda, Balboa, Gulczyński.

Arka Gdynia: Kajzer – Kasperkiewicz, Marcjanik, Dobrotka (75. Memić), Hiszpański, Deja, Milewski (88. Bednarski), Adamczyk (88. Aleman), Kobacki (75. Stępień), Czubak (75. Siemaszko), Rosołek.

Zmiany: Krzepisz – Danch, Memić, Vinicius, Stępień, Bednarski, Aleman, Żebrowski, Siemaszko.

Sędziowie: Patryk Gryckiewicz (Toruń)