Cracovia – Termalica 1:2 (koniec)
Cracovia
1:2 (0:2)
Bruk-Bet Termalica
Poniedziałek 28.02.2022, 18:00 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • PKO Ekstraklasa • 23. kolejka

Również Bruk-Bet zremisował w poprzednim meczu bezbramkowo. Pomarańczowi nie potrafili strzelić gola Legii Warszawa nawet w rywalizacji jedenastu na dziesięciu. Podopieczni Radoslava Latala mają coraz mniej czasu na ratowanie się przed spadkiem.
    Bruk-Bet zwyciężał na stadionie Cracovii

Bruk-Bet jest na ostatnim miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy. Z zaledwie 16 punktami na koncie jest głównym kandydatem do spadku z elity. Bilans niecieczan w roli beniaminka to trzy zwycięstwa, siedem remisów oraz 11 porażek.

Pasy są niepokonane w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy. Cracovia znajduje się na siódmym miejscu w tabeli. Jak dotąd, zdobyła 31 punktów w 22 meczach za osiem zwycięstw oraz siedem remisów.
    Wspomnienia Cracovii

Cracovia zremisowała w poprzednim meczu bezbramkowo z Jagiellonią Białystok. Drużyna z województwa małopolskiego nie była w stanie przeprowadzić ani jednego ataku zakończonego strzałem do siatki. Dobrze powstrzymywał ją między innymi Michał Pazdan.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu zamykającego kolejkę PKO Ekstraklasy. Cracovia zmierzy się w nim z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Tomasz Wajda rozpocznie rywalizację w poniedziałek o godzinie 18.
    Zestawienie Bruk-Betu
    Jedenastka Cracovii

Cracovia: Niemczycki – Rapa, Rodin, D. Jablonský, Siplak – Kakabadze, Hebo Rasmussen – van Amersfoort, Rakoczy, Hanca (C) – Myszor.
    Rezerwowi: Hrosso – Lusiusz, Ogorzały, Luis Rocha, Knap, Loshaj, Pestka, Balaj, Konoplanka.
    Trenér: Jacek Zieliński

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Pawluczenko – Grzybek, Biedrzycki, Putiwcew, Hybš – Hubínek, Wlazło (C) – Kocyła, Radwański, Grabowski – Mešanović.
    Rezerwowi: Budziłek – Tekijaski, Stefanik, Śpiewak, Tusha, Kukułowicz, Ambrosiewicz, Domgjoni, Bonecki.
    Trenér: Radoslav Latal

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).

1

2
    Cracovia w biało-czerwonych pasiakach, a Bruk-Bet Termalica Nieciecza w granatowych strojach z pomarańczowymi elementami.

3
    Podeszli wysokim pressingiem gracze Cracovii, ponieważ ostatnia drużyna w ekstraklasowej tabeli zbyt swobodnie operowała sobie piłką.

5
    Cornel Rapa popełnił przewinienie kilka metrów od narożnika własnego pola karnego.

6
    Bruk-Bet Termalica Nieciecza nie wykorzystał rzutu wolnego do zdobycia prowadzenia w Krakowie. Niewykorzystana również poprawka z rzutu rożnego.

7
    Drużyna Radoslava Latala pozostaje w rozegraniu futbolówki i szuka miejsca na połowie Cracovii.

8
    Pelle van Amersfoort był faulowany blisko linii bocznej boiska przy wyprowadzeniu futbolówki.

9
    Spokojne wznowienie podopiecznych Jacka Zielińskiego od rzutu wolnego. Nagłe przyspieszenie i Mateusz Grzybek w ostatnim momencie nie pozwolił na oddanie strzału Pellemu van Amersfoortowi.

10
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przyznana gościom po przewinieniu walczącego o pozycję zawodnika.

12
    Bruk-Bet Termalica z przewagą pod względem posiadania futbolówki, ale z trudem zdobywa przestrzeń.

14
    Raz jeszcze Mateusz Grzybek zachował się podręcznikowo i nie pozwolił na oddanie strzału ani Pellemu van Amersfoortowi, ani Michalowi Siplakowi.

15
    Cracovia raz jeszcze nie przekuła rzutu rożnego w prowadzenie.

17
    Ciekawa kombinacja Bruk-Betu Termaliki Nieciecza zakończona niedokładnym podaniem Adama Radwańskiego w kierunku Marcina Grabowskiego.

18
    Częste "pozdrowienia" dla Władimira Putina.

18
    Akcja indywidualna zatrzymana tuż przed dośrodkowaniem przez przyjezdnych spod Tarnowa.

20
    Nieprzemyślane podanie w poprzek boiska zaproponowane przez Adama Radwańskiego. Na szczęście dla przyjezdnych, Cracovia nie zorganizowała się do kontrataku.

22
    Pierwsza połowa na półmetku, a jeszcze nie zobaczyliśmy stuprocentowej sytuacji podbramkowej po obu stronach stadionu.

23
    Faul starającego się odebrać piłkę Cornela Rapy na Marcinie Grabowskim.

25
    Skuteczna interwencja defensora po kolejnym dośrodkowaniu skierowanym w pole karne podopiecznych Radoslava Latala.

27
    Szarża Jakuba Myszora i wypracował on korner dla Cracovii w rywalizacji z Marcinem Grabowskim.

28
    Dla odmiany seria dośrodkowań w kierunku bramki strzeżonej przez Karola Niemczyckiego.

29
    Adam Radwański napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na połowie przeciwnika.

30
    Po dwóch kwadransach meczu bezbramkowo. Przed momentem Sergiu Hanca nie zebrał się do kontrataku.

31
    Niezłe uderzenie i oby to była zapowiedź groźniejszych ataków. Wymiana podań na linii Michał Rakoczy, Pelle van Amersfoort zakończona niecelnym strzałem Jakuba Myszora.
    31. Jakub Myszor huknął niedokładnie

32
    Marcin Grabowski napomniany żółtą kartką za kolejne przewinienie na Michale Rakoczym.

34
    Dawid Kocyła sfaulował starającego się wyprowadzić futbolówkę Davida Jablonskiego.

37
    Za dużo tych fauli w ostatnim fragmencie spotkania.

37
    Rewelacyjne rozegranie Cracovii wewnątrz pola karnego przeciwnika, ale nie ma gola. W ostatnim momencie Cornel Rapa nie zdołał oddać czystego strzału z bliska do sieci.
    37. Cornel Rapa strzelił niecelnie

39
    Gol dla Termaliki!
    Strzelcem bramki MURIS MEŠANOVIĆ.

Przyjezdni na prowadzeniu w Krakowie. Muris Mesanović poradził sobie w powietrzu z Cornelem Rapą i oddał uderzenie do bramki Karola Niemczyckiego po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Adama Radwańskiego!
    39. Muris MEŠANOVIĆ - 0:1

41
    David Jablonsky napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

42
    Piłka w bramce Cracovii po pięknej kombinacji. Czekamy na wideo ocenę!

42

Gol uznany! Rewelacyjna asysta Piotra Wlazły, a Muris Mesanović uniknął spalonego i oddał uderzenie do bramki Karola Niemczyckiego!
    42. Muris MEŠANOVIĆ - 0:2

45
    Rysowanie linii w wozie.

45
    Gra wznowiona.

45
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

45+1
    Pelle van Amersfoort nie pokonał uderzeniem z dystansu bramkarza przyjezdnych.

45+3

Rozgoryczeni są kibice Cracovii, ponieważ niewykorzystane sytuacje podbramkowe zemściły się na podopiecznych Jacka Zielińskiego. Dublet Murisa Mesanovicia daje prowadzenie 2:0 Bruk-Betowi Termalice Nieciecza.
    Dwa gole przewagi niecieczan
    Trudna sytuacja Pasów

46

46
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi David Jablonský, na boisku pojawia się Florian Loshaj.

46
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Jakub Myszor, na boisku pojawia się Jewhen Konoplanka.

46
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Marcin Grabowski, na boisku pojawia się Samuel Stefanik.

47
    Po crossowym podaniu nieudane płaskie dośrodkowanie Cornela Rapy.

48
    Z kolejnym dośrodkowaniem rozprawił się Wiktor Biedrzycki przed nosem składającego się do oddania uderzenia Pellego van Amersfoorta.

48
    Gol dla Cracovii!
    Strzelcem bramki FLORIAN LOSHAJ.

Szalona ofensywa Pasów po przerwie. Pierwsza okazja podbramkowa została unieszkodliwiona przez bramkarza po strzale Pellego van Amersfoorta. Jeszcze rzut rożny i tym razem po przedłużonym dośrodkowaniu uderzenie do sieci oddał Florian Loshaj! Gol kontaktowy!
    48. Florian LOSHAJ - 1:2

50
    Bardzo nabrał ten mecz rumieńców około 30. minuty.

51
    Podniosła się wrzawa na trybunach, ponieważ Cracovia przeprowadza w ostatnich minutach atak za atakiem.

52
    Artem Putiwcew napomniany żółtą kartką za faul.

54
    Futbolówka odebrana prowadzącego ją na połowie przeciwnika Murisowi Mesanoviciowi.

57
    Uderzenie po dryblingu Michała Rakoczego. Z dużymi problemami interweniował bramkarz Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Zapachniało wyrównaniem.

58
    Kartonik pokazany jednemu ze sztabowców niecieczan.

59
    Przyjezdni nie mają wiele do powiedzenia po zmianie stron i nie wychodzi im utrzymanie się w posiadaniu piłki na połowie boiska należącej do Cracovii.

60
    Wymienili kilka podań podopieczni Radoslava Latala i pozwolili odetchnąć zawodnikom odpowiedzialnym za bronienie.

63
    Przewinienie Dawida Kocyły na dobrze prezentującym się w debiucie Jewhenie Konoplance.

64
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Dawid Kocyła, na boisku pojawia się Bartłomiej Kukułowicz.

64
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Adam Radwański, na boisku pojawia się Maciej Ambrosiewicz.

66
    Jeszcze raz Jewhen Konoplana wywalczył rzut wolny blisko pola karnego beniaminka.

67
    Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się Jewhen Konoplanka, którego uderzenie zostało poskromione przez skoncentrowanego na linii bramkowej Pawiełowi Pawluczence.

71
    Ważne przytrzymanie piłki przez Murisa Mesanovicia, który wspomógł zawodników broniących.

72
    Sergiu Hanca wykonał zbyt mocne podanie do Michała Rakoczego. Futbolówka uciekła krakowiakom poza boisko.

73
    Nieudane zagranie w pole karne Cracovii i dynamicznie powracający do defensywy gospodarze zdążyli z jego unieszkodliwieniem.

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu i niezmiennie bliżej odniesienia zwycięstwa na zakończenie kolejki jest drużyna prowadzona przez Radoslava Latala.

76
    Jakby opadli z sił gospodarzy, którzy atakowali piorunująco we fragmencie meczu po przerwie.

77
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Muris Mešanović, na boisku pojawia się Kacper Śpiewak.

77
    Michal Hubinek postraszył niebezpiecznym uderzeniem zawodników i kibiców Cracovii. Karol Niemczycki musiał do końca kontrolować miejsce lądowania futbolówki.

81
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Michał Rakoczy, na boisku pojawia się Karol Knap.

81
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Cornel Rapa, na boisku pojawia się Filip Balaj.

84
    Bartłomiej Kukułowicz napomniany żółtą kartką za protestowanie po tym jak sędzia nie przyznał gościom rzutu karnego.

85
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu.

87
    Bruk-Bet Termalica Nieciecza potrafi utrzymać się w posiadaniu futbolówki na połowie Cracovii, a trener Jacek Zieliński wygląda na coraz mocniej zaniepokojonego. Przed momentem było uderzenie Macieja Ambrosiewicza. Blok i korner.

88
    Wybronili się gospodarze po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i wrócili do wymieniania podań na połowie beniaminka.

89
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Michal Hubínek, na boisku pojawia się Nemanja Tekijaski.

89
    W ostatnim momencie Florian Loshaj stanął piłce na drodze do bramki po uderzeniu Michala Siplaka.

90
    Doliczone trzy minuty.

90+2
    Poradzili sobie niecieczanie z dalekim wrzutem z autu. Po chwili ponowienie ataku, a piłka po uderzeniu Filipa Balaja zatrzymała się w bocznej siatce.

90+3

Bruk-Bet Termalica Nieciecza zwyciężył na wyjeździe po raz pierwszy w sezonie. Zdobycie kompletu punktów za wygraną 2:1 zawdzięcza akcjom w końcówce pierwszej połowy i uderzeniom Murisa Musanovicia. Pościg Cracovii został powstrzymany.

Radość w Niecieczy

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:03:15)

Gole: 48. Loshaj – 39. Mešanović, 42. Mešanović

Kartki:   41. D. Jablonský (CRA) – 29. Radwański (BRK), 32. Grabowski (BRK), 52. Putiwcew (BRK), 84. Kukułowicz (BRK)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
    Strzały celne: 4:2. Strzały niecelne: 9:5. Rzuty rożne: 4:4. Spalone: 2:0. Foule: 20:15.
    Cracovia: Niemczycki – Rapa (81. Balaj), Rodin, D. Jablonský (46. Loshaj), Siplak – Kakabadze, Hebo Rasmussen – van Amersfoort, Rakoczy (81. Knap), Hanca (C) – Myszor (46. Konoplanka).
    Zmiany: Hrosso – Lusiusz, Ogorzały, Luis Rocha, Knap, Loshaj, Pestka, Balaj, Konoplanka.

Trener: Jacek Zieliński

Bruk-Bet Termalica: Pawluczenko – Grzybek, Biedrzycki, Putiwcew, Hybš – Hubínek (89. Tekijaski), Wlazło (C) – Kocyła (64. Kukułowicz), Radwański (64. Ambrosiewicz), Grabowski (46. Stefanik) – Mešanović (77. Śpiewak).
    Zmiany: Budziłek – Tekijaski, Stefanik, Śpiewak, Tusha, Kukułowicz, Ambrosiewicz, Domgjoni, Bonecki.

Trener: Radoslav Latal

Sędziowie: Tomasz Wajda (Żywiec)