Zagłębie L. – Stal M. 3:1 (koniec) | Pogoń – Wisła Pł. 1:2 (koniec)
Zagłębie Lubin
3:1 (0:0)
Stal Mielec
Piątek 08.04.2022, 18:00 • Stadion Zagłębia, Lubin • PKO Ekstraklasa • 28. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:54:52)

Posiadanie piłki: 55% : 45%.
    Strzały na bramkę: 9:3.
    Strzały niecelne: 6:7.
    Rzuty rożne: 4:6.
    Spalone: 1:2.
    Faule: 21:10.

Po przerwie padły gole. Stal Mielec wyszła na prowadzenie dzięki rzutowi rożnemu. Było to potwierdzenie jej lepszej postawy w pierwszej połowie meczu. Miedziowi obudzili się przy niekorzystnym wyniku i doprowadzili do remisu 1:1 uderzeniem Martina Dolezala. Później poszli za ciosem. Fenomenalne trafienie Erika Daniela i drugi gol Martina Dolezala dały gospodarzom zwycięstwo 3:1.

90+4

90
    Przemysław Maj napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

88
    Łukasz Łakomy napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

87
    Wątpliwe, że jeszcze pozbierają się goście.
    85. Martin DOLEŽAL - 3:1

85
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki MARTIN DOLEŽAL.

Świetny finisz Miedziowych w tym meczu, a na najważniejszego zawodnika wyrasta Martin Dolezal. Podobna bramka do poprzedniej. Napastnik wykorzystał wrzutkę z głębi pola Tomasza Pieńki!

84
    Ataki a to jednego zespołu, a to drugiego. Piłkarze a to lewą, a to prawą stroną starają się stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika.

82
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Koki Hinokio, na boisku pojawia się Tomasz Pieńko.

82
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Maksymilian Sitek, na boisku pojawia się Przemysław Maj.
    79. Erik DANIEL - 2:1

79
    Strzelcem bramki ERIK DANIEL.

Beznadziejne zachowanie Rafała Strączka poza własnym polem karnym. Zamiast wybić piłkę w bezpieczne miejsce, to zdemolował Kokiego Hinokio. Wykorzystał to strzałem z prawie połowy boiska Erik Daniel! CO ZA TRAFIENIE!

77
    Mateusz Matras nie dość, że został zablokowany, to na dodatek we wcześniejszej fazie ataku jeden z zawodników Stali Mielec był na spalonym.

76
    Ostro potraktowany na skrzydle został Krystian Getinger.

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu.

73
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Arkadiusz Kasperkiewicz, na boisku pojawia się Maciej Urbańczyk.

Gole: 71. Doležal, 79. Daniel, 85. Doležal – 56. Zawada

Kartki:   45. Balić (ZAG), 88. Łakomy (ZAG) – 38. Zawada (SMI), 50. Sitek (SMI), 90. Maj (SMI)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały celne: 9:3. Strzały niecelne: 6:7. Rzuty rożne: 4:6. Spalone: 1:2. Foule: 21:10.
    Zagłębie Lubin: Bieszczad – Chodyna, Kopacz (C), Chancellor, Balić (55. Bartolewski) – Šćekić (55. Hinokio, 82. Pieńko), Łakomy, Starzyński (70. Poręba) – Daniel, Szysz (46. Dieng) – Doležal.
    Zmiany: Hładun – Ławniczak, Poręba, Podliński, Pieńko, Kłudka, Dieng, Hinokio, Bartolewski.

Trener: Piotr Stokowiec

Stal Mielec: Strączek – Čorbadžijski, Matras, Flis – Żyro, Kasperkiewicz (73. Urbańczyk), Tomasiewicz, Getinger (C) – Sitek (82. Maj), Zawada (69. Steczyk), Domański.
    Zmiany: Primel – Granlund, Urbańczyk, Kłos, Kort, Maj, Wrzesiński, Wawszczyk, Steczyk.

Trener: Adam Majewski

Sędziowie: Sebastian Krasny (Kraków)