Zagłębie L. – Stal M. 3:1 (koniec) | Pogoń – Wisła Pł. 1:2 (koniec)
Zagłębie Lubin
3:1 (0:0)
Stal Mielec
Piątek 08.04.2022, 18:00 • Stadion Zagłębia, Lubin • PKO Ekstraklasa • 28. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:54:52)

Posiadanie piłki: 55% : 45%.
    Strzały na bramkę: 9:3.
    Strzały niecelne: 6:7.
    Rzuty rożne: 4:6.
    Spalone: 1:2.
    Faule: 21:10.

Po przerwie padły gole. Stal Mielec wyszła na prowadzenie dzięki rzutowi rożnemu. Było to potwierdzenie jej lepszej postawy w pierwszej połowie meczu. Miedziowi obudzili się przy niekorzystnym wyniku i doprowadzili do remisu 1:1 uderzeniem Martina Dolezala. Później poszli za ciosem. Fenomenalne trafienie Erika Daniela i drugi gol Martina Dolezala dały gospodarzom zwycięstwo 3:1.

90+4

90
    Przemysław Maj napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

88
    Łukasz Łakomy napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

87
    Wątpliwe, że jeszcze pozbierają się goście.
    85. Martin DOLEŽAL - 3:1

85
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki MARTIN DOLEŽAL.

Świetny finisz Miedziowych w tym meczu, a na najważniejszego zawodnika wyrasta Martin Dolezal. Podobna bramka do poprzedniej. Napastnik wykorzystał wrzutkę z głębi pola Tomasza Pieńki!

84
    Ataki a to jednego zespołu, a to drugiego. Piłkarze a to lewą, a to prawą stroną starają się stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika.

82
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Koki Hinokio, na boisku pojawia się Tomasz Pieńko.

82
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Maksymilian Sitek, na boisku pojawia się Przemysław Maj.
    79. Erik DANIEL - 2:1

79
    Strzelcem bramki ERIK DANIEL.

Beznadziejne zachowanie Rafała Strączka poza własnym polem karnym. Zamiast wybić piłkę w bezpieczne miejsce, to zdemolował Kokiego Hinokio. Wykorzystał to strzałem z prawie połowy boiska Erik Daniel! CO ZA TRAFIENIE!

77
    Mateusz Matras nie dość, że został zablokowany, to na dodatek we wcześniejszej fazie ataku jeden z zawodników Stali Mielec był na spalonym.

76
    Ostro potraktowany na skrzydle został Krystian Getinger.

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu.

73
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Arkadiusz Kasperkiewicz, na boisku pojawia się Maciej Urbańczyk.
    71. Martin DOLEŽAL - 1:1

71

Akcja bramkowa przeprowadzona z wykorzystaniem dwóch skrzydeł. Po dośrodkowaniu Mateusza Bartolewskiego jeszcze poradzili sobie przyjezdni, ale po wrzutce Kacpra Chodyny było uderzenie głową na 1:1 Martina Dolezala. Wyrównanie w Lubinie!

70
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Filip Starzyński, na boisku pojawia się Łukasz Poręba.

69
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Oskar Zawada, na boisku pojawia się Dominik Steczyk.

68
    Cheikhou Dieng popisał się solowym rajdem i oddał uderzenie z ostrego kąta prosto w będącego zawsze na posterunku bramkarza.

66
    Ostre starcie w centralnej części boiska. Prowadzący to spotkanie sędzia stawia na edukację i nie zdecydował się na napomnienie żadnego z uczestników kartonikiem.
    64. Erik Daniel nie pokonał bramkarza

64
    Rafał Strączek na razie nie do pokonania! Dobra interwencja po dośrodkowaniu z prawej strony boiska i strąceniu Erika Daniela. Stal Mielec pozostaje na prowadzeniu.

63
    Po trudniejszych minutach podopieczni Adama Majewskiego powrócili z piłką na połowę Miedziowych.

62
    Kacprowi Bieszczadowi nie przeszkodził w wykonaniu interwencji rykoszet po strzale zza linii pola karnego.

60
    Interwencja poza własnym polem karnym czujnego Rafała Strączka.

59
    Po raz drugi w tej części meczu uderzenie Erika Daniela zostało zatrzymane przez Rafała Strączka.

58
    Muszą się budzić do ataku gospodarze.
    56. Oskar ZAWADA - 0:1

56
    Gol dla Stali Mielec!
    Strzelcem bramki OSKAR ZAWADA.

Piłka wepchnięta do bramki KGHM Zagłębia Lubin po przedłużonym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Próbował zdobyć prowadzenie Mateusz Matras, ale jeszcze przed linią bramkową podziałał Oskar Zawada! Stal Mielec na prowadzeniu!

55
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Saša Balić, na boisku pojawia się Mateusz Bartolewski.

55
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Aleksandar Šćekić, na boisku pojawia się Koki Hinokio.

54
    Trener Piotr Stokowiec przygotowuje kolejnych zmienników, a tymczasem uderzenie Erika Daniela zostało obronione przez Rafała Strączka.

53
    Nieudane podsumowanie dośrodkowania z rzutu rożnego przez Jhona Chancellora.

53
    Potrzebował czasu na dojście do siebie Marcin Flis po nieprzyjemnym upadku na boisko.

52
    Drużyna gości ruszyła na połowę przeciwnika większą liczbą piłkarzy. Zrobiło się niebezpiecznie, ale zdążyli powrócić na czas gospodarze trwającego spotkania.

50
    Maksymilian Sitek napomniany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego. Jedenastka anulowana.

49
    Sędzia podbiegł do monitora, przedłuża się to wszystko.

48
    Konsultacja z wozem.

47
    Rzut karny dla Stali Mielec po faulu Sasy Balicia na Maksymilianie Sitku!

46
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Patryk Szysz, na boisku pojawia się Cheikhou Dieng.

46

Piłkarze wracają z szatni na boisko.
    Miedziowi mają co poprawiać

Starcie w Lubinie rozpoczęło się dynamicznie i kilkakrotnie podniosła się temperatura na boisku. Konkretniejsza w ofensywie była Stal Mielec, ale nie na tyle konkretna, żeby zdobyć prowadzenie. Dobrych sytuacji podbramkowych nie wykorzystali Oskar Zawada czy Maksymilian Sitek. Tempo spadało, im dłużej trwała pierwsza połowa, dlatego pozostaje 0:0.
    Na razie bezbramkowo

45+1
    45+1. Nieuznany gol Mateusza Matrasa

45+1
    Mateusz Matras skierował piłkę do bramki KGHM Zagłębia Lubin po wrzutce Krystiana Getingera z rzutu wolnego, ale nie ma gola z powodu spalonego.

45
    Sasa Balić napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

44
    Ciekawe, czy Sebastian Krasny zdecyduje się na doliczenie choćby minuty do pierwszej połowy spotkania. Nie było długich przerw.

43
    Ostatnie szanse na poprawienie rezultatu w pierwszej połowie spotkania.

42
    Niecelne uderzenie Oskara Zawady po podaniu prostopadłym. Piłka przeleciała w znacznej odległości od bramki strzeżonej przez Kacpra Bieszczada.

40
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie.

39
    Nieudana kombinacja przyjezdnych na lewej stronie boiska z wykorzystaniem Macieja Domańskiego.

38
    Mija czas i piłkarze przemieszczają się w ostatnich minutach w spokojnym tempie po murawie. Potrzeba przyspieszenia, jakiegoś niekonwencjonalnego zagrania.

38
    Oskar Zawada napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

36
    Rozegranie podopiecznych Adama Majewskiego na własnej połowie boiska. Pozostało niewiele czasu na poprawienie rezultatu w pierwszej połowie meczu.

35
    Na początku meczu drużynom przychodziło z większą łatwością kreowanie sytuacji podbramkowych.

34
    Rozegranie KGHM Zagłębia Lubin na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

32
    Kapitan gospodarzy ominął w środku pola dwóch przeciwników, ale nie znalazł miejsca do oddania strzału i jeszcze postanowił przegrać akcję przez skrzydło.

30
    Dwa bezbramkowe kwadranse konfrontacji na stadionie w Lubinie.

29
    Będzie szansa na zagrożenie gospodarzom dalekim wrzutem z autu w pole karne.

28
    Zablokowane uderzenie zza linii pola karnego Arkadiusza Kasperkiewicza.

27
    W ostatnich minutach pojawiło się na boisku trochę bałaganu.

25
    Gra przerwana z powodu przewinienia Filipa Starzyńskiego na Grzegorzu Tomasiewiczu.

24
    Nie idzie budowanie ataków zawodnikom z województwa dolnośląskiego.
    22. Maksymilian Sitek strzelił z dystansu

22
    Maksymilian Sitek strzelił zza linii pola karnego nieznacznie ponad poprzeczką w bramce strzeżonej przez Kacpra Bieszczada.

22
    Słychać wyraźnie podpowiedzi zarówno z ławki rezerwowych gospodarzy, jak i przyjezdnych. Trenerzy, członkowie sztabów szkoleniowych, a także rezerwowi starają się mobilizować obecnych na murawie kompanów.

20
    Wszystko zbierają zawodnicy Stali Mielec na obrzeżach pola karnego przeciwnika, ale brakuje im dokładnego uderzenia.

19
    Ponownie zbierają piłkę mielczanie po dośrodkowaniu, które zostało niechlujnie wybite przez Miedziowych.

18
    Wymiana podań w centrum boiska. Po niej nie udało się wyklarować dogodnej sytuacji podbramkowej i niebawem futbolówka zmieniła właściciela. Przyda się obu drużynom więcej opanowania.

17
    Nieporozumienie między Martinem Dolezalem, Aleksandarem Scekiciem oraz Patrykiem Szyszem.

15
    Jeszcze korner dla Stali Mielec i rozmowa wychowawcza Sebastiana Krasnego z Sasą Baliciem oraz Bożidarem Czorbadżijskim. Ostatecznie strzelił kto inny – Marcin Flis, ale pozostaje bezbramkowo.

14
    Szansa przyjezdnych z rzutu wolnego. Krystian Getinger huknął celnie, ale nie ma gola, ponieważ robinsonadę na linii bramkowej zaprezentował Kacper Bieszczad.

13
    Kacper Chodyna odpowiedział uderzeniem celnym. Piłka poszybowała w ustawionego w odpowiednim miejscu między słupkami Rafała Strączka.

12
    Rozegranie Zagłębia z wykorzystaniem Erika Daniela.

10
    Zabrakło miejsca w boisku Miedziowym.

9
    Niebezpiecznie i interweniował po wstrzeleniu Rafał Strączek. Na dodatek na pewnym etapie ataku Miedziowych był spalony.

8
    Drużyna gości próbuje na dobre przejąć inicjatywę, ale samo rozgrywanie futbolówki to na razie za mało, żeby zaskoczyć skoncentrowanych i przygotowanych w defensywie przeciwników.

7
    Zagłębie przeniosło się na połowę przeciwnika.
    5. Oskar Zawada nie pokonał bramkarza

5
    Bardzo energicznie od początku meczu. Kacper Bieszczad uratował Zagłębie Lubin po dośrodkowaniu Krystiana Getingera oraz strzale Oskara Zawady. Ładnie pograli goście.

4
    Rafał Strączek interweniował po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

3
    Tym razem niebezpiecznie Stal Mielec po wrzutce Macieja Domańskiego. Uderzenie Mateusza Żyry zakończyło się lądowaniem piłki w bocznej siatce w bramce Kacpra Bieszczada.

3
    Pierwsza groźna akcja przeprowadzona przez podopiecznych Piotra Stokowca. Po podaniu crossowym zablokowane dośrodkowanie.

2
    Zagłębie w pomarańczowych strojach z ciemnymi elementami, a Stal Mielec w niebieskich koszulkach i spodenkach z białymi wstawkami.

1

Dobiegła końca rozgrzewka na Stadionie Zagłębia w Lubinie.

Zagłębie Lubin: Bieszczad – Chodyna, Kopacz (C), Chancellor, Balić – Šćekić, Łakomy, Starzyński – Daniel, Szysz – Doležal.
    Rezerwowi: Hładun – Ławniczak, Poręba, Podliński, Pieńko, Kłudka, Dieng, Hinokio, Bartolewski.
    Trener: Piotr Stokowiec

Stal Mielec: Strączek – Čorbadžijski, Matras, Flis – Żyro, Kasperkiewicz, Tomasiewicz, Getinger (C) – Sitek, Zawada, Domański.
    Rezerwowi: Primel – Granlund, Urbańczyk, Kłos, Kort, Maj, Wrzesiński, Wawszczyk, Steczyk.
    Trener: Adam Majewski

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)
    Jedenastka Zagłębia
    Ustawienie Stali Mielec

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Lubinie. KGHM Zagłębie zmierzy się w nim ze Stalą Mielec. Początek rywalizacji w piątek o godzinie 18.
    Zagłębie potrzebuje liderów

Gole: 71. Doležal, 79. Daniel, 85. Doležal – 56. Zawada

Kartki:   45. Balić (ZAG), 88. Łakomy (ZAG) – 38. Zawada (SMI), 50. Sitek (SMI), 90. Maj (SMI)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały celne: 9:3. Strzały niecelne: 6:7. Rzuty rożne: 4:6. Spalone: 1:2. Foule: 21:10.
    Zagłębie Lubin: Bieszczad – Chodyna, Kopacz (C), Chancellor, Balić (55. Bartolewski) – Šćekić (55. Hinokio, 82. Pieńko), Łakomy, Starzyński (70. Poręba) – Daniel, Szysz (46. Dieng) – Doležal.
    Zmiany: Hładun – Ławniczak, Poręba, Podliński, Pieńko, Kłudka, Dieng, Hinokio, Bartolewski.

Stal Mielec: Strączek – Čorbadžijski, Matras, Flis – Żyro, Kasperkiewicz (73. Urbańczyk), Tomasiewicz, Getinger (C) – Sitek (82. Maj), Zawada (69. Steczyk), Domański.
    Zmiany: Primel – Granlund, Urbańczyk, Kłos, Kort, Maj, Wrzesiński, Wawszczyk, Steczyk.

Sędziowie: Sebastian Krasny (Kraków)