Korona – Zagłębie S. 2:1 (koniec) | Miedź – Stomil 1:2 (koniec)
Korona Kielce
2:1 (0:0)
Zagłębie Sosnowiec
Sobota 09.04.2022, 12:40 • Stadion Miejski, Kielce • Fortuna 1 Liga • 27. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:38:33)

Faule: 19:16.

Korona Kielce utrzymała połowę zaliczki zdobytej na początku drugiej połowy spotkania i odniosła zwycięstwo 2:1. Dzięki niemu pozostaje kandydatem do bezpośredniego awansu do PKO Ekstraklasy, a już na pewno umacnia się w strefie barażowej.

90+3

90+3
    Przerwa w grze spowodowana urazem.

90+2
    Jeszcze szansa na doprowadzenie do remisu z rzutu rożnego.

90
    Doliczony czas.

89
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Frączczak, na boisku pojawia się Kiełb.

86
    Ostatnie ataki w meczu.

83
    Pojedynek szybkościowy blisko linii bocznej boiska. Piłkarze starli się ze sobą i ostatecznie razem z futbolówką wylądowali poza placem. Sędziowie przyznali wznowienie gospodarzom.

82
    Niebezpieczni są zbudowani zdobyciem gola kontaktowego podopieczni Artura Skowronka.

81
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Kamiński, na boisku pojawia się Popczyk.

80
    Próba przedostania się pod bramkę przeciwnika atakiem z wykorzystaniem prawego skrzydła.

77
    Zagłębie Sosnowiec próbuje pójść za ciosem, nie próżnują w drugiej połowie gracze ofensywni.

75
    Wojciech Kamiński napomniany żółtą kartką za przewinienie.

74
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki WOJCIECH SZUMILAS.

Trafienie kontaktowe niżej notowanego zespołu i jeszcze powinno być interesująco w ostatnim kwadransie podstawowego czasu. Również Artur Skowronek trafił z roszadą personalną, a zmiennik zrewanżował się golem.
    Rośnie przewaga kielczan

71
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Pawłowski, na boisku pojawia się Banaszewski.

Gole: 55. Szykawka, 67. Oliveira – 74. Szumilas

Kartki:   50. Frączczak (KRN), 57. Malarczyk (KRN) – 70. Masłowski (SOS), 75. Kamiński (SOS)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 4:2. Strzały niecelne: 10:10. Rzuty rożne: 4:9. Spalone: 0:1. Foule: 19:16.
    Korona Kielce: Forenc – Zebić, Malarczyk, Danek, Podgórski (67. Łukowski), Oliveira, Takac (46. Szykawka), Corral (68. Szymusik), Sewerzyński, Błanik (82. Petrow), Frączczak (89. Kiełb).

Zmiany: Zapytowski – Łukowski, Kiełb, Strzeboński, Szymusik, Zarandia, Górski, Petrow, Szykawka.

Trener: Leszek Ojrzyński

Zagłębie Sosnowiec: Gliwa – Seedorf, Kamiński (81. Popczyk), Dalić (49. Duriska), Bodzioch, Ryndak, Oliveira, Masłowski, Bryła (71. Szumilas), Sobczak (70. Sanogo), Pawłowski (71. Banaszewski).

Zmiany: Bielikow – Banaszewski, Duriska, Korzeniecki, Sanogo, Popczyk, Troć, Szumilas, Peterman.

Trener: Artur Skowronek

Sędziowie: Damian Kos (Gdańsk)