Korona – Zagłębie S. 2:1 (koniec) | Miedź – Stomil 1:2 (koniec)
Korona Kielce
2:1 (0:0)
Zagłębie Sosnowiec
Sobota 09.04.2022, 12:40 • Stadion Miejski, Kielce • Fortuna 1 Liga • 27. kolejka

74
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki WOJCIECH SZUMILAS.

Trafienie kontaktowe niżej notowanego zespołu i jeszcze powinno być interesująco w ostatnim kwadransie podstawowego czasu. Również Artur Skowronek trafił z roszadą personalną, a zmiennik zrewanżował się golem.

67
    Gol dla Korony!
    Strzelcem bramki FILIPE OLIVEIRA.

Ponownie piłka w bramce Zagłębia Sosnowiec. 2:0 dla Korony Kielce! Gospodarze poszli za ciosem, a strzelcem drugiego gola w 67. minucie był Filipe Oliveira.

55
    Strzelcem bramki JEWGIENIJ SZYKAWKA.

Korona Kielce objęła prowadzenie po przerwie. Tym razem jej przyspieszenie skończyło się otwarciem wyniku. Trener Leszek Ojrzyński trafił ze zmianą, ponieważ do bramki Michała Gliwy oddał uderzenie wprowadzony w przerwie Jewgienij Szykawka.

Gole: 55. Szykawka, 67. Oliveira – 74. Szumilas

Kartki:   50. Frączczak (KRN), 57. Malarczyk (KRN) – 70. Masłowski (SOS), 75. Kamiński (SOS)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 4:2. Strzały niecelne: 10:10. Rzuty rożne: 4:9. Spalone: 0:1. Foule: 19:16.
    Korona Kielce: Forenc – Zebić, Malarczyk, Danek, Podgórski (67. Łukowski), Oliveira, Takac (46. Szykawka), Corral (68. Szymusik), Sewerzyński, Błanik (82. Petrow), Frączczak (89. Kiełb).

Zmiany: Zapytowski – Łukowski, Kiełb, Strzeboński, Szymusik, Zarandia, Górski, Petrow, Szykawka.

Trener: Leszek Ojrzyński

Zagłębie Sosnowiec: Gliwa – Seedorf, Kamiński (81. Popczyk), Dalić (49. Duriska), Bodzioch, Ryndak, Oliveira, Masłowski, Bryła (71. Szumilas), Sobczak (70. Sanogo), Pawłowski (71. Banaszewski).

Zmiany: Bielikow – Banaszewski, Duriska, Korzeniecki, Sanogo, Popczyk, Troć, Szumilas, Peterman.

Trener: Artur Skowronek

Sędziowie: Damian Kos (Gdańsk)