Lech P. – Zagłębie L. 2:1 (koniec) | Piast – Radomiak 1:1 (koniec) | Legia – Cracovia 3:0 (koniec)
Górnik Ł. – Jagiellonia 0:1 (koniec) | Śląsk – Górnik Z. 3:4 (koniec) | Wisła Pł. – Stal M. 3:0 (koniec)
Wisła K. – Warta 0:1 (koniec) | Pogoń – Termalica 2:2 (koniec) | Raków – Lechia 3:0 (koniec)
Pogoń Szczecin
2:2 (1:0)
Bruk-Bet Termalica
Sobota 21.05.2022, 17:30 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • Runda 34

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:34:35)

Posiadanie piłki: 54% : 46%.
    Strzały na bramkę: 6:4.
    Strzały niecelne: 9:7.
    Rzuty rożne: 8:8.
    Spalone: 1:2.
    Faule: 10:9.

Konfrontacja w Szczecinie zakończona remisem 2:2. Pogoń nie wykorzystała dwubramkowego prowadzenia i w końcówce musiała chronić się przed porażką przed własną publicznością. Bruk-Bet pożegnał się ambitnie z PKO Ekstraklasą.

90+4

90+4
    Piłka meczowa w ostatniej doliczonej minucie zmarnowana przez Konstantinosa Triantafyllopoulosa.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

89
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza:
    z boiska schodzi Dawid Kocyła, na boisku pojawia się Marcin Grabowski.

88
    Żółtą kartkę otrzymał Maciej Ambrosiewicz za ostre przewinienie.

85
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu.

83
    Żółtą kartkę otrzymał Kacper Śpiewak za próbę wymuszenia rzutu karnego.

80
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin:
    z boiska schodzi Luka Zahović, na boisku pojawia się Maciej Żurawski.

80
    z boiska schodzi Luís Mata, na boisku pojawia się Hubert Matynia.
    79. Muris MEŠANOVIĆ - 2:2

79
    Gol dla Termaliki!
    Strzelcem bramki MURIS MEŠANOVIĆ.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza doprowadził do remisu uderzeniem pod poprzeczkę po źle wypiąstkowanym dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

78
    Szansa na doprowadzenie do remisu i Pogoń Szczecin została uratowana interwencją Dantego Stipicy.

77
    Niebezpiecznie zapowiadała się ta akcja. Piłka została przetransportowana szybko w pobliże bramki. Zabrakło wykończenia w postaci jednocześnie mocnego oraz celnego strzału.

73
    8783 kibiców na stadionie.

72
    Wymiana podań, której celem było znalezienie miejsca do przeprowadzenia ataku w kierunku bramki gospodarzy. Czujni na swoich pozycjach byli broniący gracze i nie pozwolili na przetestowanie golkipera strzałem.

70
    z boiska schodzi Kamil Drygas, na boisku pojawia się Michał Kucharczyk.

68
    Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Łęgowski za przewinienie taktyczne.

67
    z boiska schodzi Michal Hubínek, na boisku pojawia się Sebastian Bonecki.

67
    z boiska schodzi Samuel Stefanik, na boisku pojawia się Kacper Śpiewak.

65
    W ostatnim meczu zablokowane uderzenie Murisa Musanovicia.

64
    Indywidualna szarża Kamila Grosickiego została powstrzymana zgodnie z przepisami piłkarskimi.

62
    Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

60
    z boiska schodzi Wahan Biczachczjan, na boisku pojawia się Jean Carlos Silva.

60
    Godzina rywalizacji za drużynami.
    58. Muris MEŠANOVIĆ - 2:1

58
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa MURIS MEŠANOVIĆ.

Także zawodnik przyjezdnych zdobył gola z rzutu karnego. Wykonanie jeszcze pewniejsze niż Kamila Drygasa sprzed kilku minut.
    57. Rzut karny za zagranie ręką

57
    Rzut karny dla Bruk-Betu Termaliki Nieciecza za zagranie ręką!
    54. Kamil DRYGAS - 2:0

54
    Gol dla Pogoni!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa KAMIL DRYGAS.

Pomocnik Pogoni pokonał Tomasza Loskę, choć bramkarz przyjezdnych rzucił się w odpowiednim kierunku.
    53. Faul Wiktora Biedrzyckiego na Luce Zahoviciu

53
    Rzut karny dla Pogoni Szczecin za faul na Luce Zahoviciu!

50
    Bruk-Bet Termalica Nieciecza ma ochotę przyspieszyć po powrocie z szatni na boisko.

46
    z boiska schodzi Mariusz Fornalczyk, na boisku pojawia się Mateusz Łęgowski.

46
    z boiska schodzi Adam Radwański, na boisku pojawia się Muris Mešanović.

46

Pozostało oczekiwać na wznowienie spotkania.

Pierwsza połowa zakończona rezultatem 1:0. Pogoń Szczecin zdobyła prowadzenie w końcówce pierwszej części. Długo gospodarze byli bezradni, ale przyspieszyli w kwadransie przed przerwą.

45+3

45
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.
    45. Luka ZAHOVIĆ - 1:0

45
    Strzelcem bramki LUKA ZAHOVIĆ.

Pogoń na prowadzeniu dzięki klasycznemu trafieniu do szatni. Luka Zahović pokonał Tomasza Loskę strzałem głową z ostrego kąta.

44
    David Domgjonas napomniany żółtą kartką za faul na Damianie Dąbrowskim blisko linii własnego pola karnego.

42
    Katastrofalne dośrodkowanie nie stanowiło zagrożenia dla dobrze ustawionych podopiecznych Kosty Runjaicia.

40
    Luka Zahović próbował pokonać Tomasza Loskę uderzeniem głową po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

40
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie.

38
    Uderzenie Kamila Grosickiego było pierwszym w meczu wyzwaniem dla Tomasza Loski.

35
    z boiska schodzi Nemanja Tekijaski, na boisku pojawia się David Domgjoni.

34
    Kolejna przerwa w grze spowodowana urazem.

33
    Akcja Portowców przeprowadzona na lewej stronie boiska.

30
    Dwa kwadranse meczu za zawodnikami.

28
    Najpewniej nie będzie potrzebne przeprowadzenie zmian personalnych.

26
    Medycy wezwani na boisko po niebezpiecznym zderzeniu dwóch zawodników w centrum pola.

23
    Żółtą kartkę otrzymał Mariusz Fornalczyk za niesportowe zachowanie.

21
    Kamil Grosicki próbował podnieść tempo ataków Pogoni Szczecin.

19
    Piłka w centrum boiska w ostatnich minutach spotkania, nie wydarzyło się nic specjalnie interesującego.

17
    Nie rozpędzili się niecieczanie na skrzydle, ponieważ piłka uciekła im nieznacznie poza boisko.

15
    Pogoń Szczecin nieco oddaliła centrum wydarzeń od bramki strzeżonej przez Dantego Stipicę.

13
    Płaskie uderzenie rozochoconych niecieczan i futbolówka przeleciała po nim obok bramki strzeżonej przez Dantego Stipicę.

10
    Ponownie od rzutu rożnego goście.

8
    Bruk-Bet Termalica Nieciecza od pierwszego w meczu rzutu rożnego. Nieźle rozegrali to podopieczni Radoslava Latala i możliwość strzelenia gola z bliska miał Nemanja Tekijaski.

6
    Piłka odprowadzona poza boisko przez Dantego Stipicę po zbyt głębokim podaniu.

4
    Podopieczni Kosty Runjaicia przystąpili do ataku pozycyjnego. Kamil Drygas oddał uderzenie zza pola karnego ponad poprzeczką w bramce Tomasza Loski.

2
    Pogoń Szczecin w klasycznych, granatowo-bordowych strojach, a Bruk-Bet Termalica Nieciecza na pomarańczowo z białymi elementami.

1

Piłkarze zakończyli rozgrzewkę i za moment po raz ostatni w sezonie wyjdą na murawę stadionu przy Twardowskiego.
    Zestawienie Pogoni
    Jedenastka Pomarańczowych

Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski, Zech, Triantafyllopoulos, Mata – Dąbrowski (C) – Fornalczyk, Drygas, Biczachczjan, Grosicki – Zahović.
    Rezerwowi: Klebaniuk – Parzyszek, Matynia, Kucharczyk, J. Silva, Malec, Żurawski, Łasicki, Łęgowski.
    Trener: Kosta Runjaić

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – Ambrosiewicz, Biedrzycki, Tekijaski – Grzybek, Hubínek, Dombrovskyi, Hybš – Radwański, Stefanik – Kocyła.
    Rezerwowi: Pawluczenko – Grabowski, Śpiewak, Mešanović, Modelski, Kukułowicz, Poliarus, Domgjoni, Bonecki.
    Trener: Radoslav Latal

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
    W oczekiwaniu na mecz

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Szczecinie. Pogoń zmierzy się w nim z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 17:30.
    Przygotowania Pogoni Szczecin

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Gole: 45. Zahović, 54. Drygas (kar.) – 58. Mešanović (kar.), 79. Mešanović

Kartki:   23. Fornalczyk (POG), 68. Łęgowski (POG) – 44. Domgjoni (BRK), 83. Śpiewak (BRK), 88. Ambrosiewicz (BRK)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 6:4. Strzały niecelne: 9:7. Rzuty rożne: 8:8. Spalone: 1:2. Foule: 10:9.
    Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski, Zech, Triantafyllopoulos, Mata (80. Matynia) – Dąbrowski (C) – Fornalczyk (46. Łęgowski), Drygas (70. Kucharczyk), Biczachczjan (60. J. Silva), Grosicki – Zahović (80. Żurawski).
    Zmiany: Klebaniuk – Parzyszek, Malec, Łasicki.

Bruk-Bet Termalica: Loska (C) – Ambrosiewicz, Biedrzycki, Tekijaski (35. Domgjoni) – Grzybek, Hubínek (67. Bonecki), Dombrovskyi, Hybš – Radwański (46. Mešanović), Stefanik (67. Śpiewak) – Kocyła (89. Grabowski).
    Zmiany: Pawluczenko – Modelski, Kukułowicz, Poliarus.

Sędziowie: Daniel Stefański (Bydgoszcz)