GKS T. – ŁKS 0:1 (koniec) | Górnik Ł. – Sandecja 1:1 (koniec) | GKS K. – Termalica 3:3 (koniec)
Górnik Łęczna
1:1 (1:1)
Sandecja Nowy Sącz
Niedziela 24.07.2022, 15:00 • Stadion Górnika, Łęczna • Fortuna 1 Liga • Runda 2

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:00:56)

Posiadanie piłki: 60% : 40%.
    Strzały na bramkę: 4:2.
    Strzały niecelne: 3:1.
    Rzuty rożne: 6:2.
    Spalone: 2:3.
    Faule: 11:24.

Pojedynek rozpoczął się bardzo dynamicznie. Nie minęło 10 minut i oba zespoły strzeliły pierwszego gola w sezonie. Michał Walski zdobył prowadzenie dla Sandecji Nowy Sącz strzałem z rzutu karnego podyktowanego po wideo weryfikacji. Karol Turek błyskawicznie doprowadził do remisu 1:1. Później rywalizacja nie była już równie pasjonująca i stanęło na podziale punktów.

90+4

90+2
    Ostatnie szanse na rozstrzygnięcie trwającej dwie godziny konfrontacji.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90
    Górnik Łęczna powstrzymany w ataku przez sędziego asystenta z powodu spalonego.

89
    Ponownie może być sporo doliczonych przez sędziego minut.

88
    Górnik Łęczna oddał w tym meczu więcej strzałów celnych, ale tylko raz pokonał skoncentrowanego Dawida Pietrzkiewicza.

86
    Próba przeprowadzenia ataku na bramkę Górnika Łęczna z wykorzystaniem lewego skrzydła, ale ponownie skończyło się to wszystko faulem.

85
    Szkoleniowiec łęcznian wykorzystał komplet zmian.

84
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna:
    z boiska schodzi Turek, na boisku pojawia się Lobato.

81
    Gorąco w polu karnym. Kilku zawodników miało ochotę na wpakowanie futbolowki z bliska do siatki. Ta jednak tylko przemknęła po głowach oraz stopach i pozostała w polu.

80
    Jonatan De Amo napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

79
    Przerwa spowodowana faulem w pobliżu koła środkowego.

77
    z boiska schodzi Krykun, na boisku pojawia się Kwiatkowski.

76
    z boiska schodzi Gąska, na boisku pojawia się Grzeszczyk.

76
    Od wrzutu z autu nowosądeczanie, którzy próbują uruchomić podaniami ustawionego w ataku Jakuba Wróbla.

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

74
    Futbolówka znalazła się na skraju pola karnego. Blisko szukającego miejsca do wykonania dośrodkowania zawodnika było dwóch przyjezdnych, którzy nie pozwolili na dokładne dostarczenie piłki do centralnie ustawionych zawodników.

73
    Piłkarz powalony w centrum boiska, ale do częstych przerw spowodowanych faulami, można już było w tym meczu przywyknąć.

71
    Powinno zacząć się spieszyć zawodnikom obu jedenastek.

69
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz:
    z boiska schodzi Kasprzak, na boisku pojawia się Nawotka.

68
    z boiska schodzi Kosakiewicz, na boisku pojawia się Boczek.

67
    Piłkarze ofensywni zaciągnęli hamulec po bardzo dynamicznym otwarciu tego spotkania.

66
    Wznowienie wrzutem z autu przez Górnika Łęczna na połowie przeciwnika.

65
    Po faulu poszkodowany potrzebował chwili na dojście do siebie.

63
    Dwie roszady personalne zaproponowane przez szkoleniowca zespołu z Lubelszczyzny. Do ataku wprowadzony Przemysław Banaszak i gra on u boku Karola Podlińskiego.

61
    z boiska schodzi Serrano, na boisku pojawia się Banaszak.

61
    z boiska schodzi Szramowski, na boisku pojawia się Pierzak.

60
    Damian Chmiel napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

56
    Mnożą się przewinienia i nie wpływa to specjalnie korzystnie na oglądanie tego widowiska.

54
    Gra w ataku pozycyjnym, ale czujni są piłkarze na pozycjach obronnych i nie pozwalają na częste sprawdzanie uderzeniami Macieja Gostomskiego oraz Dawida Pietrzkiewicza.

52
    Gra przerwana z powodu spalonego i piłka została przyznana zawodnikom Górnika Łęczna.
    Niezmiennie na remis!

50
    Nieudane rozegranie podopiecznych Marcina Prasoła i jest przyznane nowosądeczanom wznowienie wrzutem z autu.

49
    Jeszcze jedna przerwa w grze spowodowana urazem.

48
    Sandecja Nowy Sącz starała się przycisnąć od razu po rozpoczęciu rywalizacji podobnie jak to zrobiła w pierwszej połowie spotkania.

47
    Niebawem przekonamy się, co przygotowali piłkarze w porozumieniu ze swoimi szkoleniowcami w szatniach.

46

Niezmiennie piłkarze każą nam wyczekiwać wznowienia rywalizacji na stadionie Górnika Łęczna.
    Po jednym golu w pierwszej połowie

Pierwsza połowa meczu rozpoczęła się dwoma bardzo mocnymi uderzeniami. Sandecja Nowy Sącz zdobyła prowadzenie uderzeniem Michała Walskiego z rzutu karnego. Górnik Łęczna nie pozwolił przeciwnikom nacieszyć się przewagą. Ekspresowo do remisu 1:1 doprowadził Karol Turek i przy takim wyniku piłkarze zeszli na przerwę do szatni.

45+5

45
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

44
    Jeszcze jedna przerwa w grze spowodowana faulem.

40
    Pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie, ale można spodziewać się doliczonych minut z powodu pauz spowodowanych urazem.

39
    Zablokowane uderzenie piłkarza Górnika Łęczna i Dawid Pietrzkiewicz nie musiał tym razem wykazać się umiejętnościami między słupkami.

38
    Coraz mniej czasu pozostało obu zespołom na strzelenie gola numer dwa w pierwszej połowie spotkania.

37
    Ponownie piłkarze w jaśniejszych strojach, jednak bramkarz rywala wmieszał się w to wszystko. Czujnie interweniował na przedpolu i przeciął prostopadłe podanie. Futbolówka w jego objęciach.

35
    Z konieczności w kwadransie poprzedzającym przerwę nastąpiło przemeblowanie w jedenastce Sandecji Nowy Sącz.

33
    z boiska schodzi Kapica, na boisku pojawia się Iskra.

33
    Ponownie przerwa w grze, która jest spowodowana urazem Patryka Kapicy i tym razem będzie już zmiana w Sandecji Nowy Sącz.

31
    Akcja nowosądeczan została przerwana z powodu spalonego. Od rzutu wolnego Górnik Łęczna.

30
    Po dwóch kwadransach ani gospodarze, ani goście nie wykonali więcej kroków w kierunku odniesienia zwycięstwa.

29
    Akcja Górnika Łęczna zakończona celnym uderzeniem, ale na posterunku Dawid Pietrzkiewicz i nie dał się on zaskoczyć nieprzyjemnym kopnięciem.

25
    Egzon Kryeziu napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

24
    Kolejne ostre przewinienie w centrum pola.

23
    Przerwa w grze spowodowana urazem Patryka Kapicy z Sandecji Nowy Sącz. Trzeba nieco poczekać na wznowienie spotkania.

21
    Alex Serrano napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

20
    Nowosądeczanie próbowali przedostać się pod bramkę strzeżoną przez Macieja Gostomskiego przez centrum boiska i z wykorzystaniem prawego skrzydła.

15
    Na zakończenie otwierającego meczu kwadransa jest wznowienie wrzutem z autu przyznane zawodnikom prowadzonym przez nieco poirytowanego szybkim wyrównaniem Dariusza Dudka.

13
    Przewinienie w centrum boiska.

12
    Górnik Łęczna próbuje pójść za uderzeniem po doprowadzeniu do remisu, ale jego szarża z wykorzystaniem prawego skrzydła została powstrzymana przez Bianconerich.

10
    Bardzo dynamicznie rozpoczęło się to spotkanie. Pomyśleć tylko, że w poprzedniej kolejce ani łęcznianom, ani nowosądeczanom nie udało się strzelić ani jednego gola.

8
    Gol dla Górnika Łęczna!

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź spadkowicza z PKO Ekstraklasy. Pasjonujące rozpoczęcie meczu. Po zaledwie dwóch minutach od gola Michała Walskiego, jego wyrównanie KAROLA TURKA.

6
    Gol dla Sandecji!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa MICHAŁ WALSKI.

Górnik Łęczna ponownie wcześnie musi pogodzić się ze stratą gola. Za wykonanie rzutu karnego zabrał się Michał Walski i pokonał swoim uderzeniem na 1:0 Macieja Gostomskiego!

5
    Rzut karny dla Sandecji Nowy Sącz!

4
    Sędziowie przyglądają się powtórkom i za moment może zapaść pierwsza z ważnych decyzji tego popołudnia!

2
    Podopieczni Dariusza Dudka wznowią grę za moment wrzutem z autu.

1

Górnik Łęczna: Gostomski – Lichowydko, Biernat, De Amo, Turek, Serrano, Kryeziu, Krykun, Szramowski, Gąska, Podliński.
    Rezerwowi: Woźniak – Duda, Kwiatkowski, Lobato, Drewniak, Pierzak, Grzeszczyk, Tkacz, Banaszak.
    Trener: Marcin Prasoł

Sandecja Nowy Sącz: Pietrzkiewicz – Nekić, Szufryn, Słaby, Kosakiewicz, Walski, Kasprzak, Merebaszwili, Chmiel, Kapica, Wróbel.
    Rezerwowi: Tokarz – Gabrych, Iskra, Nawotka, Surzyn, Maślanka, Gach, Piter-Bucko, Boczek.
    Trener: Dariusz Dudek

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole).
    Jedenastka Górnika Łęczna

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Łęcznej. Górnik zmierzy się w nim z Sandecją Nowy Sącz. Początek rywalizacji w niedzielę o godzinie 15.
    Górnik powalczy u siebie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Gole: 8. Turek – 6. Walski (kar.)

Kartki:   21. Serrano (LCZ), 25. Kryeziu (LCZ), 80. De Amo (LCZ) – 60. Chmiel (SAN)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
    Strzały celne: 4:2. Strzały niecelne: 3:1. Rzuty rożne: 6:2. Spalone: 2:3. Foule: 11:24.
    Górnik Łęczna: Gostomski – Lichowydko, Biernat, De Amo, Turek (84. Lobato), Serrano (61. Banaszak), Kryeziu, Krykun (77. Kwiatkowski), Szramowski (61. Pierzak), Gąska (76. Grzeszczyk), Podliński.

Zmiany: Woźniak – Duda, Kwiatkowski, Lobato, Drewniak, Pierzak, Grzeszczyk, Tkacz, Banaszak.

Sandecja Nowy Sącz: Pietrzkiewicz – Nekić, Szufryn, Słaby, Kosakiewicz (68. Boczek), Walski, Kasprzak (69. Nawotka), Merebaszwili, Chmiel, Kapica (33. Iskra), Wróbel.

Zmiany: Tokarz – Gabrych, Iskra, Nawotka, Surzyn, Maślanka, Gach, Piter-Bucko, Boczek.

Sędziowie: Marcin Kochanek (Opole)