GKS T. – ŁKS 0:1 (koniec) | Górnik Ł. – Sandecja 1:1 (koniec) | GKS K. – Termalica 3:3 (koniec)
Górnik Łęczna
1:1 (1:1)
Sandecja Nowy Sącz
Niedziela 24.07.2022, 15:00 • Stadion Górnika, Łęczna • Fortuna 1 Liga • Runda 2

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.
    Górnik powalczy u siebie

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Łęcznej. Górnik zmierzy się w nim z Sandecją Nowy Sącz. Początek rywalizacji w niedzielę o godzinie 15.
    Jedenastka Górnika Łęczna

Górnik Łęczna: Gostomski – Lichowydko, Biernat, De Amo, Turek, Serrano, Kryeziu, Krykun, Szramowski, Gąska, Podliński.
    Rezerwowi: Woźniak – Duda, Kwiatkowski, Lobato, Drewniak, Pierzak, Grzeszczyk, Tkacz, Banaszak.
    Trener: Marcin Prasoł

Sandecja Nowy Sącz: Pietrzkiewicz – Nekić, Szufryn, Słaby, Kosakiewicz, Walski, Kasprzak, Merebaszwili, Chmiel, Kapica, Wróbel.
    Rezerwowi: Tokarz – Gabrych, Iskra, Nawotka, Surzyn, Maślanka, Gach, Piter-Bucko, Boczek.
    Trener: Dariusz Dudek

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole).

1

2
    Podopieczni Dariusza Dudka wznowią grę za moment wrzutem z autu.

4
    Sędziowie przyglądają się powtórkom i za moment może zapaść pierwsza z ważnych decyzji tego popołudnia!

5
    Rzut karny dla Sandecji Nowy Sącz!

6
    Gol dla Sandecji!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa MICHAŁ WALSKI.

Górnik Łęczna ponownie wcześnie musi pogodzić się ze stratą gola. Za wykonanie rzutu karnego zabrał się Michał Walski i pokonał swoim uderzeniem na 1:0 Macieja Gostomskiego!

8
    Gol dla Górnika Łęczna!

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź spadkowicza z PKO Ekstraklasy. Pasjonujące rozpoczęcie meczu. Po zaledwie dwóch minutach od gola Michała Walskiego, jego wyrównanie KAROLA TURKA.

10
    Bardzo dynamicznie rozpoczęło się to spotkanie. Pomyśleć tylko, że w poprzedniej kolejce ani łęcznianom, ani nowosądeczanom nie udało się strzelić ani jednego gola.

12
    Górnik Łęczna próbuje pójść za uderzeniem po doprowadzeniu do remisu, ale jego szarża z wykorzystaniem prawego skrzydła została powstrzymana przez Bianconerich.

13
    Przewinienie w centrum boiska.

15
    Na zakończenie otwierającego meczu kwadransa jest wznowienie wrzutem z autu przyznane zawodnikom prowadzonym przez nieco poirytowanego szybkim wyrównaniem Dariusza Dudka.

20
    Nowosądeczanie próbowali przedostać się pod bramkę strzeżoną przez Macieja Gostomskiego przez centrum boiska i z wykorzystaniem prawego skrzydła.

21
    Alex Serrano napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

23
    Przerwa w grze spowodowana urazem Patryka Kapicy z Sandecji Nowy Sącz. Trzeba nieco poczekać na wznowienie spotkania.

24
    Kolejne ostre przewinienie w centrum pola.

25
    Egzon Kryeziu napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

29
    Akcja Górnika Łęczna zakończona celnym uderzeniem, ale na posterunku Dawid Pietrzkiewicz i nie dał się on zaskoczyć nieprzyjemnym kopnięciem.

30
    Po dwóch kwadransach ani gospodarze, ani goście nie wykonali więcej kroków w kierunku odniesienia zwycięstwa.

31
    Akcja nowosądeczan została przerwana z powodu spalonego. Od rzutu wolnego Górnik Łęczna.

33
    Ponownie przerwa w grze, która jest spowodowana urazem Patryka Kapicy i tym razem będzie już zmiana w Sandecji Nowy Sącz.

33
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna:
    z boiska schodzi Kapica, na boisku pojawia się Iskra.

35
    Z konieczności w kwadransie poprzedzającym przerwę nastąpiło przemeblowanie w jedenastce Sandecji Nowy Sącz.

37
    Ponownie piłkarze w jaśniejszych strojach, jednak bramkarz rywala wmieszał się w to wszystko. Czujnie interweniował na przedpolu i przeciął prostopadłe podanie. Futbolówka w jego objęciach.

38
    Coraz mniej czasu pozostało obu zespołom na strzelenie gola numer dwa w pierwszej połowie spotkania.

39
    Zablokowane uderzenie piłkarza Górnika Łęczna i Dawid Pietrzkiewicz nie musiał tym razem wykazać się umiejętnościami między słupkami.

40
    Pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie, ale można spodziewać się doliczonych minut z powodu pauz spowodowanych urazem.

44
    Jeszcze jedna przerwa w grze spowodowana faulem.

45
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

45+5

Pierwsza połowa meczu rozpoczęła się dwoma bardzo mocnymi uderzeniami. Sandecja Nowy Sącz zdobyła prowadzenie uderzeniem Michała Walskiego z rzutu karnego. Górnik Łęczna nie pozwolił przeciwnikom nacieszyć się przewagą. Ekspresowo do remisu 1:1 doprowadził Karol Turek i przy takim wyniku piłkarze zeszli na przerwę do szatni.
    Po jednym golu w pierwszej połowie

Niezmiennie piłkarze każą nam wyczekiwać wznowienia rywalizacji na stadionie Górnika Łęczna.

46

47
    Niebawem przekonamy się, co przygotowali piłkarze w porozumieniu ze swoimi szkoleniowcami w szatniach.

48
    Sandecja Nowy Sącz starała się przycisnąć od razu po rozpoczęciu rywalizacji podobnie jak to zrobiła w pierwszej połowie spotkania.

49
    Jeszcze jedna przerwa w grze spowodowana urazem.

50
    Nieudane rozegranie podopiecznych Marcina Prasoła i jest przyznane nowosądeczanom wznowienie wrzutem z autu.
    Niezmiennie na remis!

52
    Gra przerwana z powodu spalonego i piłka została przyznana zawodnikom Górnika Łęczna.

54
    Gra w ataku pozycyjnym, ale czujni są piłkarze na pozycjach obronnych i nie pozwalają na częste sprawdzanie uderzeniami Macieja Gostomskiego oraz Dawida Pietrzkiewicza.

56
    Mnożą się przewinienia i nie wpływa to specjalnie korzystnie na oglądanie tego widowiska.

60
    Damian Chmiel napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

61
    z boiska schodzi Szramowski, na boisku pojawia się Pierzak.

61
    z boiska schodzi Serrano, na boisku pojawia się Banaszak.

63
    Dwie roszady personalne zaproponowane przez szkoleniowca zespołu z Lubelszczyzny. Do ataku wprowadzony Przemysław Banaszak i gra on u boku Karola Podlińskiego.

65
    Po faulu poszkodowany potrzebował chwili na dojście do siebie.

66
    Wznowienie wrzutem z autu przez Górnika Łęczna na połowie przeciwnika.

67
    Piłkarze ofensywni zaciągnęli hamulec po bardzo dynamicznym otwarciu tego spotkania.

68
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz:
    z boiska schodzi Kosakiewicz, na boisku pojawia się Boczek.

69
    z boiska schodzi Kasprzak, na boisku pojawia się Nawotka.

71
    Powinno zacząć się spieszyć zawodnikom obu jedenastek.

73
    Piłkarz powalony w centrum boiska, ale do częstych przerw spowodowanych faulami, można już było w tym meczu przywyknąć.

74
    Futbolówka znalazła się na skraju pola karnego. Blisko szukającego miejsca do wykonania dośrodkowania zawodnika było dwóch przyjezdnych, którzy nie pozwolili na dokładne dostarczenie piłki do centralnie ustawionych zawodników.

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

76
    Od wrzutu z autu nowosądeczanie, którzy próbują uruchomić podaniami ustawionego w ataku Jakuba Wróbla.

76
    z boiska schodzi Gąska, na boisku pojawia się Grzeszczyk.

77
    z boiska schodzi Krykun, na boisku pojawia się Kwiatkowski.

79
    Przerwa spowodowana faulem w pobliżu koła środkowego.

80
    Jonatan De Amo napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

81
    Gorąco w polu karnym. Kilku zawodników miało ochotę na wpakowanie futbolowki z bliska do siatki. Ta jednak tylko przemknęła po głowach oraz stopach i pozostała w polu.

84
    z boiska schodzi Turek, na boisku pojawia się Lobato.

85
    Szkoleniowiec łęcznian wykorzystał komplet zmian.

86
    Próba przeprowadzenia ataku na bramkę Górnika Łęczna z wykorzystaniem lewego skrzydła, ale ponownie skończyło się to wszystko faulem.

88
    Górnik Łęczna oddał w tym meczu więcej strzałów celnych, ale tylko raz pokonał skoncentrowanego Dawida Pietrzkiewicza.

89
    Ponownie może być sporo doliczonych przez sędziego minut.

90
    Górnik Łęczna powstrzymany w ataku przez sędziego asystenta z powodu spalonego.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90+2
    Ostatnie szanse na rozstrzygnięcie trwającej dwie godziny konfrontacji.

90+4

Pojedynek rozpoczął się bardzo dynamicznie. Nie minęło 10 minut i oba zespoły strzeliły pierwszego gola w sezonie. Michał Walski zdobył prowadzenie dla Sandecji Nowy Sącz strzałem z rzutu karnego podyktowanego po wideo weryfikacji. Karol Turek błyskawicznie doprowadził do remisu 1:1. Później rywalizacja nie była już równie pasjonująca i stanęło na podziale punktów.

Posiadanie piłki: 60% : 40%.
    Strzały na bramkę: 4:2.
    Strzały niecelne: 3:1.
    Rzuty rożne: 6:2.
    Spalone: 2:3.
    Faule: 11:24.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:00:56)

Gole: 8. Turek – 6. Walski (kar.)

Kartki:   21. Serrano (LCZ), 25. Kryeziu (LCZ), 80. De Amo (LCZ) – 60. Chmiel (SAN)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
    Strzały celne: 4:2. Strzały niecelne: 3:1. Rzuty rożne: 6:2. Spalone: 2:3. Foule: 11:24.
    Górnik Łęczna: Gostomski – Lichowydko, Biernat, De Amo, Turek (84. Lobato), Serrano (61. Banaszak), Kryeziu, Krykun (77. Kwiatkowski), Szramowski (61. Pierzak), Gąska (76. Grzeszczyk), Podliński.

Zmiany: Woźniak – Duda, Kwiatkowski, Lobato, Drewniak, Pierzak, Grzeszczyk, Tkacz, Banaszak.

Sandecja Nowy Sącz: Pietrzkiewicz – Nekić, Szufryn, Słaby, Kosakiewicz (68. Boczek), Walski, Kasprzak (69. Nawotka), Merebaszwili, Chmiel, Kapica (33. Iskra), Wróbel.

Zmiany: Tokarz – Gabrych, Iskra, Nawotka, Surzyn, Maślanka, Gach, Piter-Bucko, Boczek.

Sędziowie: Marcin Kochanek (Opole)