Znicz – Polkowice 2:0 (koniec) | Hutnik – Polonia W. 1:4 (koniec)
Niedziela 28.08.2022, 16:00 • Stadion Miejski • 2. Liga • 8. kolejka

Jest trafienie honorowe Krzysztofa Świątka. Nieco poprawił nim samopoczucie w szeregach Hutnika Kraków!

50
    Gol dla Polonii W.!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa WOJCIECH FADECKI.

Beniaminek nie zwolnił po powrocie z szatni na boisko i kontynuował swoje natarcie na bramkę Hutnika. W 50. minucie na 4:0 strzelił Wojciech Fadecki, który jednocześnie cieszył się ze skompletowania dubletu. Jedenastka została przyznana Polonii za faul Jakuba Marcinkowskiego.

36
    Strzelcem bramki MICHAŁ FIDZIUKIEWICZ.

Robią co chcą na boisku piłkarze ofensywni Polonii Warszawa. Król strzelców drugoligowych rozgrywek również postanowił dołożyć solidną cegiełkę do pokonania Hutnika Kraków. Już 3:0 dla gości na Suchych Stawach.

11
    Strzelcem bramki MACIEJ KOWALSKI-HABEREK.

Rośnie przewaga stołecznego zespołu. Po uderzeniu Macieja Kowalskiego-Haberka drużyna z Warszawy ma już całkiem pokaźną zaliczkę. Nie minął przecież jeszcze kwadrans konfrontacji!

5
    Strzelcem bramki WOJCIECH FADECKI.

Czarne Koszule już w 5. minucie objęły prowadzenie w Krakowie. Akcja z wykorzystaniem Wojciecha Fadeckiego, którego uderzenie okazało się nie do poskromienia dla bramkarza Hutnika!

Gole: 85. Świątek – 5. Fadecki, 11. Kowalski-Haberek, 36. Fidziukiewicz, 50. Fadecki (kar.)

Kartki:   49. Marcinkowski (HUT), 86. Drąg (HUT) – 78. Pieczara (PLW), 90+1. Wawszczyk (PLW)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
    Strzały celne: 6:7. Strzały niecelne: 7:3. Rzuty rożne: 7:3. Spalone: 1:5. Foule: 12:10.
    Hutnik Kraków: Szewczyk – Andrzejewski, Urban, Głogowski, Zięba, Jacak, Iwanicki (41. Drąg), Świątek, Marcinkowski (88. Luberda), Kieliś (41. Serafin), Assinor.

Zmiany: Leszczyński – Zawadzki, Lelek, Drąg, Serafin, Luberda, Zarzycki, Nowakowski, El Bouh.

Trener: Andrzej Paszkiewicz

Polonia Warszawa: Lemanowicz – Biedrzycki (58. Wawszczyk), Majsterek, Mikołajewski, Kowalski-Haberek, Fadecki (69. Pieńkowski), Marciniec, Piątek, Kluska, Bajdur (59. Michalski), Fidziukiewicz (59. Pieczara).

Zmiany: Brudnicki – Pieczara, Pieńkowski, Balcewicz, Koton, Pazio, Wawszczyk, Michalski.

Trener: Rafał Smalec

Sędziowie: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała)