Śląsk II – Znicz 1:3 (koniec) | Olimpia E. – Kotwica 2:0 (koniec) | Stomil – Lech II P. 2:2 (koniec)
Pogoń Sdl. – Wisła Pu. 1:1 (koniec) | Motor – Siarka T. 0:0 (koniec) | Polkowice – Radunia 0:1 (koniec)
Olimpia Elbląg
2:0 (1:0)
Kotwica Kołobrzeg
Sobota 01.10.2022, 14:30 • Stadion Miejski, Elbląg • 2. Liga • 13. kolejka

Olimpia Elbląg pokonuje Kotwicę Kołobrzeg 2:0 i tym samym nie mamy już niepokonanych drużyn w eWinner 2. Lidze! Gospodarze bardzo szybko po przerwie strzelili drugiego gola i skupili się na defensywie, Kotwica momentami była praktycznie bezradna w ataku. Jakby brakowało pomysłu na rozegranie akcji. Mimo porażki beniaminek nadal jest liderem. To na tyle z Elbląga, dziękujemy za uwagę. (16:23:32)

90+5

90+5
    Chromiński zatrzymany przez Piekarskiego.

90+4
    Za mocne podanie na skrzydło w kierunku Kaczmarka.

90+3
    Gospodarze przejęli piłkę na dwudziestym metrze. Famulak chciał wyprowadzić szybki atak, ale był osamotiony.

90+1
    Tuleja dobrze pilnowany przez Gutkowskiego nie zdołał znaleźć miejsca na dośrodkowanie.

90
    Pięć minut doliczonych przez sędziego.

90
    Kolejna centra Kaczmarka w pole karne, Witan spokojnie wyłapał piłkę.

90
    Kaczmarek wrzucał na bliższy słupek. Soljić za lekko zgrywał piłkę głową.

89
    Rzut rożny dla Kotwicy.

88
    Strzał Famulaka prosto w mur.

87
    Kostkowski faulował Famulaka na dwudziestym metrze. Rzut wolny dla gospodarzy, a obrońca gości z żółtą kartką na koncie.

87
    Kotwica chciała wyjść z szybkim atakiem, jednak Gutowski popisał się dobrą interwencją.

87
    Wenger zebrał piłkę na linii pola karnego i uderzył z woleja. Piłka poleciała wysoko nad bramką.

86
    Strzał Gutowskiego z prawej strony został zablokowany. Korner dla Olimpii.

85
    Zmiana w drużynie Kotwica Kołobrzeg:
    z boiska schodzi Witasik, na boisku pojawia się Cempa.

84
    Rajch wdał się w drybling z Witasikiem, ale nie zdołał utrzymać piłki w boisku.

82
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg:
    z boiska schodzi Sarnowski, na boisku pojawia się Łabęcki,
    z boiska schodzi Senkevich, na boisku pojawia się Gutowski,
    z boiska schodzi Stasiak, na boisku pojawia się Rajch.

81
    Fatalny błąd Olimpii w obronie! Podanie stoperów gospodarzy w polu karnym zostało przecięte! Strzał Bartosia obronił Witan!

80
    Głęboki wrzut z autu Witasika w pole karne, ale Kostkowski źle złożył się do uderzenia głową.

78
    Rzut wolny dla Kotwicy przy narożniku pola karnego. Centra na dalszy słupek, gdzie doszło do zgrania piłki do Soljicia. Chorwat nie zdołał złożyć się do uderzenia, szybsi byli defensorzy Olimpii.

77
    Wyraźnie za silna wrzutka Jakubczyka z lewego skrzydła.

75
    z boiska schodzi Kort, na boisku pojawia się Bartoś.

74
    Kaczmarek zaatakował pressingiem i sfaulował Wengera w szesnastce gospodarzy.

73
    Famulak faulował na skrzydle na wysokości pola karnego Pogorzelca.

71
    Kaczmarek centrował z rzutu rożnego, ale obrońcy Olimpii znów wybili piłkę z własnego pola karnego.

70
    z boiska schodzi Danilczyk, na boisku pojawia się Famulak.

69
    Techniczne uderzenie Stasiaka zza pola karnego nad poprzeczką.

67
    Przerwa w grze, Danilczyk ucierpiał w starciu w środku pola.

66
    Branecki zbiegł do środka tuż przy linii końcowej, ale jego uderzenie z ostrego kąta obronił Pogorzelec!

64
    z boiska schodzi Bojas, na boisku pojawia się Goncerz,
    z boiska schodzi Łysiak, na boisku pojawia się Kaczmarek,
    z boiska schodzi Cywiński, na boisku pojawia się Chromiński.

64
    Olimpia znów oddaliła zagrożenie spod własnej bramki.

63
    Kort wyraźnie przesadził z siłą dośrodkowania. Soljić robił co mógł i wywalczył wrzut z autu na wysokości pola karnego po interwencji Sarnowskiego.

63
    Rzut wolny dla Kotwicy z głębi pola, ale dośrodkowanie Łysiaka minimalnie za płaskie.

61
    z boiska schodzi Wojtyra, na boisku pojawia się Branecki.

59
    Bojas złożył się do przewrotki po centrze Kozajdy z prawej strony, ale napastnik Kotwicy został uprzedzony przez rywali.

57
    Wojtyra zobaczył żółtą kartkę za faul w środku pola.

56
    Obst mocnym wejściem zatrzymał atak Olimpii lewą flanką.

54
    Znów gospodarze próbowali zaskoczyć rywali szybkim wznowieniem z rzutu wolnego. Senkevich świetnie wypuścił Stasiaka, ale jego uderzenie z woleja za lekkie na pokonanie Pogorzelca!

54
    Wojtyra faulowany w środku pola przez Kozajdę.

53
    Soljić próbował zagrać piłkę górą w pole karne, jednak dobrze zorientowali się defensorzy Olimpii.

51
    Trochę za mocne podanie w kierunku Soljicia. Piekarski dobrze interweniował w defensywie.

49
    Kotwica próbowała zaatakować prawą stroną, jednak sędzia dopatrzył się przewinienia Cywińskiego.

49
    Za słaby przerzut gry z prawej na lewą stronę w wykonaniu Kotwicy.

47
    Gol dla Olimpii!
    Witan złapał piłkę po uderzeniu głową jednego z piłkarzy gości. Olimpia wyprowadziła natychmiastowy atak, na prawej stronie pokazał się DAWID WOJTYRA, który zrobił sobie trochę miejsca i zdecydował się na mocne uderzenie w dalszy róg! Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki!

47
    Kotwica ruszyła szybkim atakiem. Rzut wolny dla gości, Tuleja faulowany na lewej stronie.

46
    Centrę Senkevicha wyłapał Pogorzelec.

46

Do przerwy Olimpia Elbląg prowadzi z Kotwicą Kołobrzeg 1:0 po samobójczej bramce Damiana Kostkowskiego. Niestety brakuje okazji strzeleckich, a walka o piłkę toczy się w środkowej strefie boiska. Oprócz dwóch strzałów z dystansu bramkarze raczej nie mają dużo pracy. Większość dośrodkowań jest niecelna, brakuje również szybkiej wymiany podań. Oby po przerwie spotkanie wskoczyło na wyższy poziom.

45

45
    Sarnowski ratował się wybiciem piłki na aut po próbie przerzutu z prawej flanki na lewą.

44
    Stasiak popracował pressingiem, Kotwica ma problem z wyjściem z własnej połowy.

43
    Zdecydowanie za mocne zagranie Senkevicha w pole karne. Akcje próbował zamknąć Wenger, ale faulował rywala.

42
    Rzut rożny dla Olimpii po ataku gospodarzy lewą flanką.

39
    Mocny strzał Łysiaka z okolic narożnika pola karnego sparował Witan!

38
    Centra Cywińskiego zablokowana, goście domagali się rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką Wengera. Sędzia wskazał na rzut wolny, po faulu kilka sekund później.

36
    Pogorzelec efektownie sparował mocne uderzenie Senkevicha z daleka!

34
    Tym razem Bojas wypuszczony środkiem pola, napastnik wyszedł sam na sam z Witanem, ale znów sędzia liniowy dopatrzył się spalonengo.

33
    Soljić otrzymał żółtą kartkę za dyskusje z arbitrem.

32
    Kort uruchomiony miękkim zagraniem na prawej stronie, ale zdaniem sędziego był na spalonym.

31
    Kotwica wymienia podania na własnej połowie, ale nie ma miejsca na przyspieszenie akcji.

28
    Obst faulowany na lewej flance, a po rzucie wolnym Kotwica błyskawicznie przerzuciła ciężar na drugą flankę. Kozajda wpadł w pole karne i stracił równowagę, jednak nie było mowy o rzucie karnym.

26
    Gospodarze od kilku minut minimalnie przeważają na murawie, a teraz wyszli na prowadzenie! Płaskie dośrodkowanie z lewej strony, DAMIAN KOSTKOWSKI źle się ustawił do tego zagrania, chciał wybić piłkę, a posłał ją do własnej bramki!

24
    Rzut wolny dla Kotwicy na lewej stronie boiska.

24
    Wojtyra wypuścił Senkevicha w polu karnym Pogorzelca! Jednak defensorzy Kotwicy uprzedzili rywala i pozwolili bramkarzowi na złapanie piłki.

21
    Kolejne przewinienie Danilczyka na skrzydle. Tym razem sędzia już sięgnął po żółtą kartkę.

19
    Starcie Jakubczyka z Kozajdą, nieco mocniej ucierpiał zawodnik gości, ale po chwili przerwy wrócił do gry.

17
    Sarnowski płasko zagrywał w pole karne, chwila zawahania gości i Pogorzelec musiał sparować futbolówkę.

16
    Danilczyk faulował Soljicia na połowie boiska. Goście próbowali zaskoczyć Witana bezpośrednim uderzeniem. Bramkarz Olimpii nie miał problemów z interwencją.

15
    Centra na bliższy słupek do Stasiaka, który w walce z rywalami pomagał sobie ręką.

14
    Soljić spóźnił się z wejściem na skrzydle i mamy rzut wolny dla Olimpii.

13
    Kostkowski ratował się wybiciem po kolejnej próbie długiego zagrania pod pole karne Kotwicy.

11
    Kolejne prostopadłe podanie w wykonaniu Olimpii, jednak znów za mocno siły. Pogorzelec spokojnie złapał piłkę.

9
    Stasiak chciał wykorzystać błąd rywali i ruszył w kierunku bramki Pogorzelca, jednak w ostatniej chwili na pozycję wrócił jeden z defensorów, który był faulowany.

9
    Kozajda próbował efektownie minąć rywala w polu karnym Witana, ale stracił kontrolę nad piłką.

7
    Tuleja faulowany przez Sarnowskiego na skrzydle. Jak na razie oba zespoły walczą o piłkę w okolicach linii środkowej.

5
    Danilczyk zatrzymał Łysiaka w środki pola.

5
    Długie zagranie w poszukiwaniu Stasiaka, jednak zawodnik gospodarzy został powstrzymany przez dwójkę obrońców Kotwicy.

5
    Olimpia próbuje wyprowadzić atak pozycyjny i wymienia podania na własnej połowie.

4
    Prostopadłe podanie w kierunku Jakubczyka minimalnie za mocne.

3
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bliższy słupek, ale gospodarze oddalili zagrożenie.

2
    Cywiński przyjął piłkę na dwudziestym metrze i uderzył z woleja! Piłka poleciała tuż obok bramki Witana! Rzut rożny dla Kotwicy.

1
    Piekarski upadł na murawie bez ataku rywala, ale po chwili wrócił do gry.

1

Piłkarze są już na boisku, za chwilę początek rywalizacji.

Olimpia Elbląg: Witan – Sarnowski, Wenger, Piekarski, Jakubczyk, Kuczałek, Czernis, Danilczyk, Senkevich, Wojtyra, Stasiak.

Rezerwowi: Łęgowski – Branecki, Famulak, Filipczyk, Gutowski, Łabecki, Milanowski, Rajch
    Trenér: Przemysław Gomułka

Kotwica Kołobrzeg: Pogorzelec – Witasik, Kostkowski, Obst – Kozajda, Cywiński, Soljić, Tuleja – Kort, Łysiak – Bojas.

Rezerwowi: Kaźmierczak – Cabrera, Chromiński, Cempa, Goncerz, Murawski, Szczytniewski, Bartoś, Kaczmarek
    Trenér: Marcin Płuska

Sędziowie: Piotr Rzucidło – Arkadiusz Wójcik, Maciej Majewski – Kamil Chmielewski.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:30.