Miedź – Stal M. 0:2 (koniec) | Jagiellonia – Korona 4:1 (koniec) | Widzew – Raków 0:0 (koniec)
Jagiellonia Białystok
4:1 (1:1)
Korona Kielce
Niedziela 02.10.2022, 15:00 • Stadion Miejski, Białystok • PKO Ekstraklasa • 11. kolejka

87
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok:
    z boiska schodzi Marc Gual, na boisku pojawia się Maciej Bortniczuk.

87
    z boiska schodzi Taras Romanczuk, na boisku pojawia się Oliwier Wojciechowski.
    85. Jesús IMAZ - 4:1

85
    Gol dla Jagiellonii!
    Strzelcem bramki JESUS IMAZ.

Bardzo efektowny wynik w Białymstoku. Świetna postawa gospodarzy po przerwie i wbili już trzeciego gola przeciwnikom. Jesus Imaz na 4:1!

79
    Zmiana w drużynie Korona Kielce:
    z boiska schodzi Łukasz Sierpina, na boisku pojawia się Janusz Nojszewski.

79
    z boiska schodzi Tomáš Přikryl, na boisku pojawia się Miłosz Matysik.

70
    z boiska schodzi Jakub Lewicki, na boisku pojawia się Bartłomiej Wdowik.

70
    z boiska schodzi Fiodor Cernych, na boisku pojawia się Mateusz Kowalski.

63
    z boiska schodzi Jacek Podgórski, na boisku pojawia się Jacek Kiełb.

63
    z boiska schodzi Dalibor Takáč, na boisku pojawia się Dawid Błanik.

63
    z boiska schodzi Jewgienij Szykawka, na boisku pojawia się Adam Frączczak.
    63. Fiodor CERNYCH - 3:1

63
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa FIODOR CERNYCH.

Tym razem za wykonanie jedenastki, po faulu Jacka Podgórskiego, zabrał się Fiodor Cernych. Również ten zawodnik poradził sobie z przekuciem rzutu karnego w gola. 3:1 dla Jagiellonii!

61
    Jacek Podgórski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.
    52. Marc GUAL - 2:1

52
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa MARC GUAL.

Dłuższa przerwa w grze i jest wznowienie gry od rzutu karnego. Jego egzekutorem okazał się Marc Gual i jego uderzenie do bramki pozwala Jagiellonii Białystok ponownie być na prowadzeniu!

50
    Po długim analizowaniu powtórek Bartosz Frankowski zdecydował się na przyznanie rzutu karnego Jagiellonii Białystok!

45+1
    Zlatan Alomerović napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.
    35. Jakub ŁUKOWSKI - 1:1

35
    Gol dla Korony!
    Strzelcem bramki JAKUB ŁUKOWSKI.

Błyskawicznie wyrównanie. Rajd przez połowę boiska zakończony uderzeniem do bramki! A tak na poważnie, po ogromnej awanturze na boisku Jagiellonia zdecydowała się na oddanie gola przeciwnikom. To dlatego, że wcześniej zaatakowała bez oddania futbolówki rywalom.

32
    Adrian Danek napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

32
    Israel Puerto napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.
    31. Tomáš PŘIKRYL - 1:0

31
    Strzelcem bramki TOMÁŠ PŘIKRYL.

Akcja bramkowa przeprowadzona przez Marca Guala oraz Fiodora Czernych. Z uderzeniem doświadczonego Litwina poradził sobie jeszcze Konrad Forenc, ale nie poradził sobie z dobitką nadbiegającego Tomasa Prikryla!

26
    Mnożą się sytuacje podbramkowe, ale żadna z nich nie zostaje wykorzystana do zdobycia prowadzenia. Jesus Imaz nie poradził sobie w sytuacji sam na sam z Konradem Forencem po uniknięciu spalonego!
    21. Marc Gual strzelił w słupek!

21
    Coraz groźniejsi są gospodarze! Tomas Prikryl dryblował na prawej stronie boiska i uruchomił podaniem Marca Guala. Ten jeszcze poradził sobie z jednym defensorem beniaminka, po czym oddał uderzenie w słupek bramki Korony Kielce.
    4. Łukasz Sierpina nie pokonał bramkarza

4
    Bardzo dynamiczne rozpoczęcie meczu i wymiana podań wewnątrz pola karnego Jagiellonii Białystok została zakończona uderzeniem Łukasza Sierpiny w kierunku dalszego słupka. Raz jeszcze interweniował z powodzeniem Zlatan Alomerović!

Gole: 31. Přikryl, 52. Gual (kar.), 63. Cernych (kar.), 85. Jesús Imaz – 35. Łukowski

Kartki:   32. Puerto (JAG), 45+1. Alomerović (JAG) – 32. Danek (KRN), 61. Podgórski (KRN)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały celne: 9:7. Strzały niecelne: 12:11. Rzuty rożne: 3:10. Spalone: 3:0. Foule: 11:7.
    Jagiellonia Białystok: Alomerović – Tiru, Puerto, Nastić – Přikryl (79. Matysik), Pospisil, Romanczuk (C) (87. Wojciechowski), Lewicki (70. Wdowik), Cernych (70. Kowalski) – Gual (87. Bortniczuk), Jesús Imaz.
    Zmiany: S. Abramowicz – Pazdan, Wojdakowski, Trubeha.

Trener: Maciej Stolarczyk

Korona Kielce: Forenc – Balić, Trojak, Petrow – Danek, Takáč (63. Błanik), Deaconu, Sierpina (79. Nojszewski) – Łukowski, Podgórski (63. Jac. Kiełb) – Szykawka (63. Frączczak).
    Zmiany: Zapytowski – Corral, Szpakowski, Deja, Sewerzyński.

Trener: Leszek Ojrzyński

Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń)