Miedź – Stal M. 0:2 (koniec) | Jagiellonia – Korona 4:1 (koniec) | Widzew – Raków 0:0 (koniec)
Jagiellonia Białystok
4:1 (1:1)
Korona Kielce
Niedziela 02.10.2022, 15:00 • Stadion Miejski, Białystok • PKO Ekstraklasa • 11. kolejka
    85. Jesús IMAZ - 4:1

85
    Gol dla Jagiellonii!
    Strzelcem bramki JESUS IMAZ.

Bardzo efektowny wynik w Białymstoku. Świetna postawa gospodarzy po przerwie i wbili już trzeciego gola przeciwnikom. Jesus Imaz na 4:1!
    63. Fiodor CERNYCH - 3:1

63
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa FIODOR CERNYCH.

Tym razem za wykonanie jedenastki, po faulu Jacka Podgórskiego, zabrał się Fiodor Cernych. Również ten zawodnik poradził sobie z przekuciem rzutu karnego w gola. 3:1 dla Jagiellonii!
    52. Marc GUAL - 2:1

52
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa MARC GUAL.

Dłuższa przerwa w grze i jest wznowienie gry od rzutu karnego. Jego egzekutorem okazał się Marc Gual i jego uderzenie do bramki pozwala Jagiellonii Białystok ponownie być na prowadzeniu!
    35. Jakub ŁUKOWSKI - 1:1

35
    Gol dla Korony!
    Strzelcem bramki JAKUB ŁUKOWSKI.

Błyskawicznie wyrównanie. Rajd przez połowę boiska zakończony uderzeniem do bramki! A tak na poważnie, po ogromnej awanturze na boisku Jagiellonia zdecydowała się na oddanie gola przeciwnikom. To dlatego, że wcześniej zaatakowała bez oddania futbolówki rywalom.
    31. Tomáš PŘIKRYL - 1:0

31
    Strzelcem bramki TOMÁŠ PŘIKRYL.

Akcja bramkowa przeprowadzona przez Marca Guala oraz Fiodora Czernych. Z uderzeniem doświadczonego Litwina poradził sobie jeszcze Konrad Forenc, ale nie poradził sobie z dobitką nadbiegającego Tomasa Prikryla!

Gole: 31. Přikryl, 52. Gual (kar.), 63. Cernych (kar.), 85. Jesús Imaz – 35. Łukowski

Kartki:   32. Puerto (JAG), 45+1. Alomerović (JAG) – 32. Danek (KRN), 61. Podgórski (KRN)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały celne: 9:7. Strzały niecelne: 12:11. Rzuty rożne: 3:10. Spalone: 3:0. Foule: 11:7.
    Jagiellonia Białystok: Alomerović – Tiru, Puerto, Nastić – Přikryl (79. Matysik), Pospisil, Romanczuk (C) (87. Wojciechowski), Lewicki (70. Wdowik), Cernych (70. Kowalski) – Gual (87. Bortniczuk), Jesús Imaz.
    Zmiany: S. Abramowicz – Pazdan, Wojdakowski, Trubeha.

Trener: Maciej Stolarczyk

Korona Kielce: Forenc – Balić, Trojak, Petrow – Danek, Takáč (63. Błanik), Deaconu, Sierpina (79. Nojszewski) – Łukowski, Podgórski (63. Jac. Kiełb) – Szykawka (63. Frączczak).
    Zmiany: Zapytowski – Corral, Szpakowski, Deja, Sewerzyński.

Trener: Leszek Ojrzyński

Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń)