Polonia W. – Jastrzębie 1:1 (koniec) | KKS – Hutnik 2:1 (koniec)
Polonia Warszawa
1:1 (0:0)
GKS Jastrzębie
Niedziela 02.10.2022, 18:00 • Stadion im. generała Kazimierza Sosnkowskiego, Warszawa • 2. Liga • 13. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:10:59)

Posiadanie piłki: 61% : 39%.
    Strzały na bramkę: 5:3.
    Strzały niecelne: 14:5.
    Rzuty rożne: 11:2.
    Spalone: 1:5.
    Faule: 17:18.

Najciekawsza okazała się końcówka meczu. W 84. minucie GKS Jastrzębie wyczekał na dogodny moment do ataku i objął prowadzenie strzałem Daniela Stanclika. Goście mogli przerwać serię domowych meczów Polonii bez porażki, brakowało im do tego zaledwie kilku minut. Trener Rafał Smalec natychmiast wprowadził z ławki rezerwowych na boisko Krystiana Pieczarę i właśnie ten napastnik już w 89. minucie doprowadził do remisu 1:1.

90+5

90+3
    Michał Fidziukiewicz napomniany żółtą kartką za przewinienie na połowie przeciwnika.

90
    Doliczony czas.

89
    Gol dla Polonii W.!
    Strzelcem bramki KRYSTIAN PIECZARA.

GKS Jastrzębie nie potrafił utrzymać prowadzenia, choć do końca meczu pozostało zaledwie kilka minut. Dośrodkowanie Michała Fidziukiewicza poleciało w kierunku wprowadzonego niedawno na boisko Krystiana Pieczary, a jako ostatnia piłka odbiła się od jednego z obrońców gości.

88
    Po golu była natychmiast szansa na doprowadzenie do remisu, ale fenomenalnie interweniował Grzegorz Drazik.

86
    Zmiana w drużynie Polonia Warszawa:
    z boiska schodzi Wawszczyk, na boisku pojawia się Pieczara.

84
    Gol dla Jastrzębia!
    Strzelcem bramki DANIEL STANCLIK.

GKS Jastrzębie przetrwał wszystkie ataki przeciwnika i wybrał odpowiedni moment na odpowiedź. Po sprawnym rozegraniu autu, było dośrodkowanie w kierunku Daniela Stanclika. Przytomne uderzenie daje gościom prowadzenie 1:0.

82
    Tomasz Wełna napomniany żółtą kartką za przewinienie na Danielu Stancliku.

80
    Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie:
    z boiska schodzi Szymczak, na boisku pojawia się Klimkiewicz.

78
    78. minuta przyniosła dwie kolejne rewelacyjne sytuacje podbramkowe dla Polonii. Pierwsze uderzenie Michała Fidziukiewicza zostało odbite przez defensora na korner, a po dośrodkowaniu spod chorągiewki groźna próba Marcina Kluski została zatrzymana przez Grzegorza Drazika.

77
    Dobra interwencja na przedpolu zaprezentowana przez Grzegorza Drazika, ale jego wznowienie pozostawiało bardzo dużo do życzenia.

75
    Pozostał kwadrans do zakończenia podstawowego czasu.

72
    Niecelne uderzenie w wykonaniu nieostatecznie skoncentrowanego Daniela Stanclika.

69
    z boiska schodzi Kulawiak, na boisku pojawia się Szkudlarek.

69
    z boiska schodzi Piątek, na boisku pojawia się Bajdur.

66
    Eryk Mikołajewski napomniany żółtą kartką za faul kilka metrów od własnego pola karnego i tego zawodnika czeka pauza w kolejnym meczu.

Gole: 89. Pieczara – 84. Stanclik

Kartki:   51. Marciniec (PLW), 66. Mikołajewski (PLW), 82. Wełna (PLW), 90+3. Fidziukiewicz (PLW) – 25. Zacharczenko (JAS), 33. Kamiński (JAS)

Posiadanie piłki: 61 % : 39 %.
    Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 14:5. Rzuty rożne: 11:2. Spalone: 1:5. Foule: 17:18.
    Polonia Warszawa: Brudnicki – Wawszczyk (86. Pieczara), Grudniewski, Mikołajewski, Kowalski-Haberek, Marciniec, Piątek (69. Bajdur), Fadecki (18. Pazio, 46. Biedrzycki), Kluska, Koton (46. Wełna), Fidziukiewicz.

Zmiany: Lemanowicz – Majsterek, Arak, Wełna, Pazio, Biedrzycki, Bajdur, Vasin, Pieczara.

Trener: Rafał Smalec

GKS Jastrzębie: Drazik – Boruń, Słodowy, Zacharczenko, Kulawiak (69. Szkudlarek), Wybraniec, Lech, Kamiński, Szymczak (80. Klimkiewicz), Gołuch, Stanclik.

Zmiany: Antkowiak – Klimkiewicz, Kasperowicz, Jadach, Szkudlarek, Pryka, Misala, Passoni, Kawula.

Trener: Grzegorz Kurdziel

Sędziowie: Aleksander Kozieł (Kielce)