Korona – Stal M. 0:2 (koniec) | Wisła Pł. – Legia 2:1 (koniec)
Wisła Płock
2:1 (0:0)
Legia Warszawa
Piątek 14.10.2022, 20:30 • Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock • PKO Ekstraklasa • 13. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:33:20)

Nafciarze zatriumfowali

Wisła Płock lepsza w konfrontacji z regionalnym przeciwnikiem. Po przerwie zapewniła sobie zwycięstwo 2:1 strzałami napastników Mateusza Lewandowskiego oraz Łukasza Sekulskiego. Podopiecznych Kosty Runjaicia było stać na zaledwie jednego gola Josue z rzutu karnego.

90+10

90+8
    Ambitnie Jakub Rzeźniczak, który statystuje na boisku. Zrobiło się monotonnie i pora chyba na zakończenie starcia.

90+7
    Jeszcze nie koniec tego starcia, ale to Wisła Płock pozostaje na połowie przeciwnika.

90+5
    Wisła Płock będzie prawdopodobnie radzić sobie bez kontuzjowanego Jakuba Rzeźniczaka w ostatnich minutach spotkania.

90+3
    Więcej leżenia poszkodowanych zawodników niż grania w ostatnich minutach starcia o panowanie w województwie mazowieckim.

90+2
    Przewinienie Carlitosa na nabierającym rozpędu Damianie Warchole.

90+1
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa:
    z boiska schodzi Bartosz Slisz, na boisku pojawia się Ernest Muci.

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

89
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem Jakuba Rzeźniczaka.

88
    Warszawiacy szukali dla siebie miejsca przed polem karnym, a niecelne uderzenie Maika Nawrockiego odbiło się jeszcze rykoszetem od jednego z zawodników z Płocka.

87
    Filip Lesniak napomniany żółtą kartką za przeszkadzanie przeciwnikom po gwizdku.

86
    Inteligentnie gospodarze i od kilku minut centrum wydarzeń jest daleko od bramki strzeżonej przez Krzysztofa Kamińskiego.

84
    Na razie jednak szanse na zamknięcie meczu przez Wisłę Płock! Seria uderzeń po wrzutce z rzutu wolnego, jednak najgroźniejsze z nich, Damiana Warchoła, zostało poskromione przez Kacpra Tobiasza!

Gole: 56. M. Lewandowski, 73. Sekulski – 62. Josue (kar.)

Kartki:   30. Szwoch (PLO), 87. Lesniak (PLO) – 30. Josue (LEG), 34. Rosołek (LEG)

Posiadanie piłki: 39 % : 61 %.
    Strzały celne: 3:8. Strzały niecelne: 5:8. Rzuty rożne: 4:12. Spalone: 2:1. Foule: 14:21.
    Wisła Płock: Kr. Kamiński – Šulek (80. Drapiński), Rzeźniczak (C), Chrzanowski, Krywociuk – Furman – Davo (74. Warchoł), Rasak (59. Pawlak), Szwoch (74. Lesniak), R. Wolski – M. Lewandowski (59. Sekulski).
    Zmiany: Gradecki – Gono, Kolar, Kvocera.

Trener: Pavol Stano

Legia Warszawa: Tobiasz – Johansson (82. Baku), Jędrzejczyk, Nawrocki – Wszołek, Sokołowski (63. Kapustka), Josue (C), Slisz (90+1. Muci), Mladenović – Carlitos, Rosołek (63. Kramer).
    Zmiany: Miszta – Ribeiro, Pich, Charatin, Rose.

Trener: Kosta Runjaić

Sędziowie: Krzysztof Jakubik (Siedlce)