Korona – Stal M. 0:2 (koniec) | Wisła Pł. – Legia 2:1 (koniec)
Wisła Płock
2:1 (0:0)
Legia Warszawa
Piątek 14.10.2022, 20:30 • Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock • PKO Ekstraklasa • 13. kolejka
    73. Łukasz SEKULSKI - 2:1

73
    Gol dla Wisły Płock!
    Strzelcem bramki ŁUKASZ SEKULSKI.

Wisła Płock ponownie na prowadzeniu! Zrobiło się szalenie interesująco w ostatnich minutach derbów. Rafał Wolski zabrał piłkę ponownie zdezorientowanemu Mathiasowi Johanssonowi i zanotował drugą asystę w starciu z Legionistami. Podanie w pole karne do Łukasza Sekulskiego, a zmiennik pokonał Kacpra Tobiasza płaskim strzałem w kierunku dalszego narożnika. Niewygodna pozycja, a jednak świetnie nastawiony celownik i 2:1!
    62. JOSUE - 1:1

62
    Gol dla Legii!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa JOSUE.

Legia Warszawa doprowadziła do remisu po zaledwie sześciu minutach. Josue pokonał Krzysztofa Kamińskiego dokładnym strzałem z rzutu karnego, choć ten drugi rzucił się w odpowiednim kierunku! 1:1!
    56. Mateusz LEWANDOWSKI - 1:0

56
    Strzelcem bramki MATEUSZ LEWANDOWSKI.

Wisła Płock na prowadzeniu w derbach z Legią Warszawa! Ogromna radość gospodarzy. Mathias Johansson stracił z pola widzenia Mateusza Lewandowskiego, a ten oddał mierzone uderzenie z główki po miękkiej wrzutce Rafała Wolskiego. Kolejna asysta tego zawodnika w PKO Ekstraklasie!

Gole: 56. M. Lewandowski, 73. Sekulski – 62. Josue (kar.)

Kartki:   30. Szwoch (PLO), 87. Lesniak (PLO) – 30. Josue (LEG), 34. Rosołek (LEG)

Posiadanie piłki: 39 % : 61 %.
    Strzały celne: 3:8. Strzały niecelne: 5:8. Rzuty rożne: 4:12. Spalone: 2:1. Foule: 14:21.
    Wisła Płock: Kr. Kamiński – Šulek (80. Drapiński), Rzeźniczak (C), Chrzanowski, Krywociuk – Furman – Davo (74. Warchoł), Rasak (59. Pawlak), Szwoch (74. Lesniak), R. Wolski – M. Lewandowski (59. Sekulski).
    Zmiany: Gradecki – Gono, Kolar, Kvocera.

Trener: Pavol Stano

Legia Warszawa: Tobiasz – Johansson (82. Baku), Jędrzejczyk, Nawrocki – Wszołek, Sokołowski (63. Kapustka), Josue (C), Slisz (90+1. Muci), Mladenović – Carlitos, Rosołek (63. Kramer).
    Zmiany: Miszta – Ribeiro, Pich, Charatin, Rose.

Trener: Kosta Runjaić

Sędziowie: Krzysztof Jakubik (Siedlce)