Radomiak – Śląsk 2:0 (koniec) | Lechia – Raków 0:3 (koniec) | Warta – Jagiellonia 2:0 (koniec)
Pogoń – Piast 1:1 (koniec)
Pogoń Szczecin
1:1 (0:1)
Piast Gliwice
Sobota 15.10.2022, 20:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • 13. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.
    Przygotowania Pogoni

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Szczecinie. Pogoń zmierzy się w nim z Piastem Gliwice. Początek rywalizacji przy Twardowskiego w sobotę o godzinie 20.
    Jedenastka Piasta
    Zestawienie Pogoni

Pogoń Szczecin: Stipica – Stolarski, Zech, Malec, Mata – Dąbrowski (C) – Kurzawa, Łęgowski, Biczachczjan, Grosicki – Almqvist.
    Rezerwowi: Klebaniuk – Zahović, Kostas, Drygas, Wędrychowski, Fornalczyk, Kucharczyk, Silva, Kowalczyk.
    Trener: Jens Gustafsson

Piast Gliwice: Plach – Mokwa, Reiner, J. Czerwiński (C), Katranis – Dziczek, Hateley – Tomasiewicz, Félix, Chrapek – Sappinen.
    Rezerwowi: K. Szymański – Munoz, Toril, Holúbek, Wilczek, Ameyaw, Kirejczyk, Kaput, Pyrka.
    Trener: Waldemar Fornalik

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław).

Trwają przygotowania do meczu.

1

2
    Pogoń Szczecin w granatowo-bordowych strojach, a jego przeciwnik z Gliwic w błękitno-białych strojach. Na początku konfrontacji w rozegraniu podopieczni Jensa Gustafssona.

3
    Pierwsza próba przedostania się pod bramkę Frantiska Placha z wykorzystaniem Luisa Maty oraz Kamila Grosickiego, ale dośrodkowanie reprezentanta Polski pozostawiało bardzo dużo do życzenia.

4
    Poderwał się do ataku Piast Gliwice, ale więcej było z tego zagrożenia dla niego niż dla Pogoni Szczecin. Kontrakcja, zakończona płaskim dośrodkowaniem Kamila Grosickiego, została przerwana przez Jakuba Czerwińskiego.

8
    Pierwsza realna szansa na gola Pogoni była w 8. minucie. Przed linią pola karnego Mateusz Łęgowski oddał piłkę do Damiana Dąbrowskiego, a kapitan gospodarzy nie zastanawiał się długo nad sposobem zakończenia ataku. Uderzenie z prostego podbicia przeleciało nieznacznie obok bramki Frantiska Placha!
    8. Damian Dąbrowski strzelił niecelnie!

10
    Nie dość, że akcja Piasta Gliwice została poskromiona przez brawurowo interweniującego Dantego Stipicę, to jeszcze sędzia asystent zasygnalizował odłożonego w czasie spalonego.

12
    Wymiana podań szczecinian została powstrzymana, ale również kontrakcja Piasta Gliwice została zepsuta niechlujnym podaniem Grzegorza Tomasiewicza na lewe skrzydło.

13
    Niesportowe zachowanie Tomasza Mokwy, ale na razie obyło się bez napomnienia byłego defensora Floty Świnoujście żółtym kartonikiem.

15
    Na razie nieudane próby strzału z dystansu Wahana Biczachczjana. Piłka dwukrotnie ledwo doturlała się do Frantiska Placha. Za drużynami kwadrans rywalizacji i pozostaje bezbramkowo.

16
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki RAUNO SAPPINEN.

Odpowiedź Piasta była bardzo konkretna. W 16. minucie goście objęli prowadzenie 1:0 w Szczecinie. Akcja bramkowa na prawej stronie boiska została przeprowadzona przez Grzegorza Tomasiewicza oraz Tomasza Mokwę. Płaskie dogranie byłego zawodnika Floty Świnoujście zostało przepuszczone do nieobstawionego Rauno Sappinena, a ten pokonał uderzeniem z centrum pola karnego Dantego Stipicę.
    16. Rauno SAPPINEN - 0:1

18
    Krótko po golu Rauno Sappinena była szansa na doprowadzenie do remisu, ale piłka po dograniu Kamila Grosickiego i uderzeniu Pontusa Almqvista zaplątała się w pobliżu bramki Piasta Gliwice.
    18. Pontus Almqvist nie przebił się ze strzałem!

23
    Pogoń szuka sposobu na odwrócenie wyniku. W 23. minucie podanie Pontusa Almqvista trafiło do Kamila Grosickiego, ale anemiczne uderzenie reprezentanta Polski przypominało wcześniejsze, delikatne próby Wahana Biczachczjana.
    23. Kamil Grosicki strzelił zbyt lekko!

24
    Płaskie dośrodkowanie z prawego skrzydła zostało powstrzymane przez obronę Piasta Gliwice.

26
    Pontus Almqvist nie przeprowadził udanego ataku. Niepotrzebna akcja indywidualna, a powinien spróbować odegrania do idącego na obieg Pawła Stolarskiego.

28
    Nieudane ataki Pogoni Szczecin.

30
    Michał Chrapek napomniany za niesportowe utrudnianie wznowienia gry gospodarzom.

32
    Gliwiczanie poradzili sobie bez większego problemu z niezorganizowanym atakiem pozycyjnym podopiecznych Jensa Gustafssona.

34
    Interwencja defensora Piasta Gliwice i Pogoń Szczecin musiała zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

36

37
    Wywrotka Wahana Biczachczjana, a następnie niechlujne płaskie dośrodkowanie Mateusza Łęgowskiego.

38
    Huknął Damian Dąbrowski i w 38. minucie obił poprzeczkę w bramce Piasta Gliwice!
    38. Damian Dąbrowski strzelił w poprzeczkę!

42
    Wymiana podań, do tego zablokowane uderzenia, ale coraz więcej wskazuje na to, że podopieczni Waldemara Fornalika nie pozwolą sobie na stracenie gola w pierwszej połowie.

44
    Festiwal cyrkowy w Szczecinie. Najpierw Piast Gliwice zgubił piłkę we własnym polu karnym, ale Pogoń nie potrafiła wymierzyć za to kary. Uderzenie Mateusza Łęgowskiego zatrzymało się na słupku!
    44. Mateusz Łęgowski trafił w słupek!

45
    Doliczona minuta.

45+1

Pierwsza połowa zakończona i choć Pogoń Szczecin próbowała do końca poprawić wynik, to na prowadzeniu 1:0 pozostaje Piast Gliwice dzięki strzałowi Rauno Sappinena. Na razie podopieczni Waldemara Fornalika są na dobrej drodze do zdobycia kompletu punktów w ostatnim sobotnim meczu w PKO Ekstraklasie.

Piłkarze powracają z szatni na boisko.

46

46
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin:
    z boiska schodzi Mateusz Łęgowski, na boisku pojawia się Jean Carlos Silva.

46
    z boiska schodzi Pontus Almqvist, na boisku pojawia się Luka Zahović.

48
    Gra przerwana po przewinieniu na skrzydle Kamila Grosickiego na starającym się dryblować Grzegorzu Tomasiewiczu.

50
    Przerwa w grze była spowodowana urazem Alexandrosa Katranisa.

52
    Ponownie gra została przerwana na opatrzenie kontuzjowanego zawodnika Piasta Gliwice.

54
    Kompletne nieporozumienie Dantego Stipicy z Benediktem Zechem, ale jakoś wyratowali się szczecinianie i nie pozwolili na wymierzenie kary w postaci strzału do odsłoniętej bramki.
    54. Dante Stipica i jego błąd bez konsekwencji!

58
    Kontratak Piasta Gliwice zakończony przeciągniętym dośrodkowaniem i Dante Stipice nie musiał interweniować. Piłka uciekła gościom poza boisko.

59
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki JEAN CARLOS SILVA.

Pogoń znalazła sposób na doprowadzenie do remisu 1:1 w 59. minucie. Podanie trafiło w centrum pola karnego przyjezdnych do wprowadzonego w przerwie Jeana Carlosa Silvy, a zmiennik pokonał Frantiska Placha mocnym uderzeniem w kierunku dalszego słupka!
    59. Jean Carlos Silva - 1:1

60
    z boiska schodzi Rafał Kurzawa, na boisku pojawia się Sebastian Kowalczyk.

60
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice:
    z boiska schodzi Rauno Sappinen, na boisku pojawia się Kamil Wilczek.

62
    Po dośrodkowaniu piłka została przyznana zawodnikom Piasta Gliwice, a faulowany, zdaniem sędziego Damiana Sylwestrzaka, Frantisek Plach uczestniczył w awanturce.

64
    Jean Carlos Silva napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

64
    Frantisek Plach napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

67
    Głębokie dośrodkowanie sprawiło sporo problemów obronie Piasta Gliwice, jednak ostatecznie Luka Zahović nie wepchnął piłki z bliska do sieci.

69
    Patryk Dziczek napomniany żółtą kartką za przewinienie w centrum boiska.

70
    Jakub Czerwiński napomniany żółtą kartką za przewinienie blisko własnego pola karnego.

71
    Nieudane wykonanie rzutu wolnego przez Damiana Dąbrowskiego w pobliżu linii pola karnego Piasta Gliwice.

73
    Jakub Czerwiński nie pozwolił na oddanie uderzenia Luce Zahoviciowi po podaniu prostopadłym. Jeszcze wznowienie od rzutu wolnego przyznane Piastunkom.

75
    W 75. minucie Wahan Biczachczjan nie zdołał pokonać zagubionego na przedpolu Frantiska Placha. Dobra szansa na zdobycie prowadzenia.

76
    Jens Gustafsson napomniany żółtą kartką za protestowanie.

77
    Alexandros Katranis napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

78
    z boiska schodzi Grzegorz Tomasiewicz, na boisku pojawia się Michael Ameyaw.

80
    Napór Pogoni Szczecin, ale po pierwsze zablokowane dośrodkowanie Pawła Stolarskiego, a po drugie niedobre podanie Kamila Grosickiego do Mariusza Malca.

81
    z boiska schodzi Paweł Stolarski, na boisku pojawia się Michał Kucharczyk.

83
    Coraz to kolejne szanse Pogoni Szczecin na rozstrzygnięcie konfrontacji, ale uderzenie Luki Zahovicia, po podaniu Sebastiana Kowalczyka, zostało obronione przez Frantiska Placha.
    83. Luka Zahović nie pokonał bramkarza!

85
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu.

85
    z boiska schodzi Wahan Biczachczjan, na boisku pojawia się Kamil Drygas.

86
    z boiska schodzi Michał Chrapek, na boisku pojawia się Arkadiusz Pyrka.

86
    z boiska schodzi Tom Hateley, na boisku pojawia się Michał Kaput.

89
    Za wysoko poleciała piłka po strzale głową Kamila Grosickiego.
    89. Kamil Grosicki strzelił za wysoko!

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

90+1
    Sebastian Kowalczyk napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

90+3
    Luis Mata napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

90+5

Podział punktów w Szczecinie. Początek meczu dla Piasta Glliwice, później coraz większa dominacja Pogoni, którą było stać tylko na doprowadzenie do remisu 1:1 strzałem Jeana Carlosa Silvy.

Posiadanie piłki: 60% : 40%.
    Strzały na bramkę: 7:1.
    Strzały niecelne: 11:3.
    Rzuty rożne: 10:2.
    Spalone: 0:2.
    Faule: 11:8.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:57:40)

Gole: 59. Silva – 16. Sappinen

Kartki:   64. Silva (POG), 90+1. Kowalczyk (POG), 90+3. Mata (POG) – 30. Chrapek (PIA), 64. Plach (PIA), 69. Dziczek (PIA), 70. J. Czerwiński (PIA), 77. Katranis (PIA)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
    Strzały celne: 7:1. Strzały niecelne: 11:3. Rzuty rożne: 10:2. Spalone: 0:2. Foule: 11:8.
    Pogoń Szczecin: Stipica – Stolarski (81. Kucharczyk), Zech, Malec, Mata – Dąbrowski (C) – Kurzawa (60. Kowalczyk), Łęgowski (46. Silva), Biczachczjan (85. Drygas), Grosicki – Almqvist (46. Zahović).
    Zmiany: Klebaniuk – Kostas, Wędrychowski, Fornalczyk.

Piast Gliwice: Plach – Mokwa, Reiner, J. Czerwiński (C), Katranis – Dziczek, Hateley (86. Kaput) – Tomasiewicz (78. Ameyaw), Félix, Chrapek (86. Pyrka) – Sappinen (60. Wilczek).
    Zmiany: K. Szymański – Munoz, Toril, Holúbek, Kirejczyk.

Sędziowie: Damian Sylwestrzak (Wrocław)

Widownia: 17085