Radomiak – Śląsk 2:0 (koniec) | Lechia – Raków 0:3 (koniec) | Warta – Jagiellonia 2:0 (koniec)
Pogoń – Piast 1:1 (koniec)
Pogoń Szczecin
1:1 (0:1)
Piast Gliwice
Sobota 15.10.2022, 20:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • 13. kolejka

90+3
    Luis Mata napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

90+1
    Sebastian Kowalczyk napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.
    89. Kamil Grosicki strzelił za wysoko!

89
    Za wysoko poleciała piłka po strzale głową Kamila Grosickiego.

86
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice:
    z boiska schodzi Tom Hateley, na boisku pojawia się Michał Kaput.

86
    z boiska schodzi Michał Chrapek, na boisku pojawia się Arkadiusz Pyrka.

85
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin:
    z boiska schodzi Wahan Biczachczjan, na boisku pojawia się Kamil Drygas.
    83. Luka Zahović nie pokonał bramkarza!

83
    Coraz to kolejne szanse Pogoni Szczecin na rozstrzygnięcie konfrontacji, ale uderzenie Luki Zahovicia, po podaniu Sebastiana Kowalczyka, zostało obronione przez Frantiska Placha.

81
    z boiska schodzi Paweł Stolarski, na boisku pojawia się Michał Kucharczyk.

78
    z boiska schodzi Grzegorz Tomasiewicz, na boisku pojawia się Michael Ameyaw.

77
    Alexandros Katranis napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

70
    Jakub Czerwiński napomniany żółtą kartką za przewinienie blisko własnego pola karnego.

69
    Patryk Dziczek napomniany żółtą kartką za przewinienie w centrum boiska.

64
    Frantisek Plach napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

64
    Jean Carlos Silva napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

60
    z boiska schodzi Rauno Sappinen, na boisku pojawia się Kamil Wilczek.

60
    z boiska schodzi Rafał Kurzawa, na boisku pojawia się Sebastian Kowalczyk.
    59. Jean Carlos Silva - 1:1

59
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki JEAN CARLOS SILVA.

Pogoń znalazła sposób na doprowadzenie do remisu 1:1 w 59. minucie. Podanie trafiło w centrum pola karnego przyjezdnych do wprowadzonego w przerwie Jeana Carlosa Silvy, a zmiennik pokonał Frantiska Placha mocnym uderzeniem w kierunku dalszego słupka!
    54. Dante Stipica i jego błąd bez konsekwencji!

54
    Kompletne nieporozumienie Dantego Stipicy z Benediktem Zechem, ale jakoś wyratowali się szczecinianie i nie pozwolili na wymierzenie kary w postaci strzału do odsłoniętej bramki.

46
    z boiska schodzi Pontus Almqvist, na boisku pojawia się Luka Zahović.

46
    z boiska schodzi Mateusz Łęgowski, na boisku pojawia się Jean Carlos Silva.
    44. Mateusz Łęgowski trafił w słupek!

44
    Festiwal cyrkowy w Szczecinie. Najpierw Piast Gliwice zgubił piłkę we własnym polu karnym, ale Pogoń nie potrafiła wymierzyć za to kary. Uderzenie Mateusza Łęgowskiego zatrzymało się na słupku!
    38. Damian Dąbrowski strzelił w poprzeczkę!

38
    Huknął Damian Dąbrowski i w 38. minucie obił poprzeczkę w bramce Piasta Gliwice!

30
    Michał Chrapek napomniany za niesportowe utrudnianie wznowienia gry gospodarzom.
    23. Kamil Grosicki strzelił zbyt lekko!

23
    Pogoń szuka sposobu na odwrócenie wyniku. W 23. minucie podanie Pontusa Almqvista trafiło do Kamila Grosickiego, ale anemiczne uderzenie reprezentanta Polski przypominało wcześniejsze, delikatne próby Wahana Biczachczjana.
    18. Pontus Almqvist nie przebił się ze strzałem!

18
    Krótko po golu Rauno Sappinena była szansa na doprowadzenie do remisu, ale piłka po dograniu Kamila Grosickiego i uderzeniu Pontusa Almqvista zaplątała się w pobliżu bramki Piasta Gliwice.
    16. Rauno SAPPINEN - 0:1

16
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki RAUNO SAPPINEN.

Odpowiedź Piasta była bardzo konkretna. W 16. minucie goście objęli prowadzenie 1:0 w Szczecinie. Akcja bramkowa na prawej stronie boiska została przeprowadzona przez Grzegorza Tomasiewicza oraz Tomasza Mokwę. Płaskie dogranie byłego zawodnika Floty Świnoujście zostało przepuszczone do nieobstawionego Rauno Sappinena, a ten pokonał uderzeniem z centrum pola karnego Dantego Stipicę.
    8. Damian Dąbrowski strzelił niecelnie!

8
    Pierwsza realna szansa na gola Pogoni była w 8. minucie. Przed linią pola karnego Mateusz Łęgowski oddał piłkę do Damiana Dąbrowskiego, a kapitan gospodarzy nie zastanawiał się długo nad sposobem zakończenia ataku. Uderzenie z prostego podbicia przeleciało nieznacznie obok bramki Frantiska Placha!

Gole: 59. Silva – 16. Sappinen

Kartki:   64. Silva (POG), 90+1. Kowalczyk (POG), 90+3. Mata (POG) – 30. Chrapek (PIA), 64. Plach (PIA), 69. Dziczek (PIA), 70. J. Czerwiński (PIA), 77. Katranis (PIA)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
    Strzały celne: 7:1. Strzały niecelne: 11:3. Rzuty rożne: 10:2. Spalone: 0:2. Foule: 11:8.
    Pogoń Szczecin: Stipica – Stolarski (81. Kucharczyk), Zech, Malec, Mata – Dąbrowski (C) – Kurzawa (60. Kowalczyk), Łęgowski (46. Silva), Biczachczjan (85. Drygas), Grosicki – Almqvist (46. Zahović).
    Zmiany: Klebaniuk – Kostas, Wędrychowski, Fornalczyk.

Trener: Jens Gustafsson

Piast Gliwice: Plach – Mokwa, Reiner, J. Czerwiński (C), Katranis – Dziczek, Hateley (86. Kaput) – Tomasiewicz (78. Ameyaw), Félix, Chrapek (86. Pyrka) – Sappinen (60. Wilczek).
    Zmiany: K. Szymański – Munoz, Toril, Holúbek, Kirejczyk.

Trener: Waldemar Fornalik

Sędziowie: Damian Sylwestrzak (Wrocław)

Widownia: 17085