Miedź – Śląsk 1:0 (koniec) | Widzew – Radomiak 1:3 (koniec) | Lech P. – Korona 3:2 (koniec)
Lech Poznań
3:2 (1:0)
Korona Kielce
Niedziela 06.11.2022, 17:30 • INEA Stadion, Poznań • PKO Ekstraklasa • 16. kolejka
    90+3. Filip SZYMCZAK - 3:2

90+3
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki FILIP SZYMCZAK.

Lech Poznań ponownie na prowadzeniu! Filip Szymczak w doliczonym czasie skrył się między obrońcami beniaminka i wykonał przytomne strącenie piłki głową w narożnik bramki po dośrodkowaniu Alana Czerwińskiego!
    79. Jacek PODGÓRSKI - 2:2

79
    Gol dla Korony!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa JACEK PODGÓRSKI.

Nie do końca pewne, ale skuteczne wykonanie rzutu karnego. Po uderzeniu Jacka Podgórskiego niespodziewanie zrobiło się 2:2 na stadionie Lecha Poznań!
    56. Jakub ŁUKOWSKI - 2:1

56
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa JAKUB ŁUKOWSKI.

Celne uderzenie w kierunku lewego narożnika i Korona Kielce strzeliła Lechowi Poznań gola kontaktowego z rzutu karnego!
    47. Joao AMARAL - 2:0

47
    Strzelcem bramki JOAO AMARAL.

Błyskawiczna akcja bramkowa przeprowadzona prze Lecha Poznań po przechwyceniu piłki na połowie przeciwnika. Jedna z licznych w tym meczu prób Joao Amarala i tym razem przymierzył na miarę prowadzenia 2:0!
    41. Mikael ISHAK - 1:0

41
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa MIKAEL ISHAK.

Pewne uderzenie napastnika Lecha Poznań z rzutu karnego i gospodarze objęli prowadzenie w końcówce pierwszej połowy spotkania. Marcel Zapytowski nie zapobiegł nieszczęściu kielczan!

Gole: 41. Ishak (kar.), 47. Amaral, 90+3. Szymczak – 56. Łukowski (kar.), 79. Podgórski (kar.)

Kartki:   62. Amaral (LPO) – 37. Takáč (KRN), 39. Trojak (KRN), 73. Balić (KRN), 89. Szpakowski (KRN)

Posiadanie piłki: 65 % : 35 %.
    Strzały celne: 15:6. Strzały niecelne: 11:4. Rzuty rożne: 11:2. Spalone: 1:1. Foule: 14:10.
    Lech Poznań: Bednarek – Pereira (74. Milić), A. Czerwiński, Dagerstal, Rebocho – Kwekweskiri (74. Murawski), Karlström – Citaiszwili (80. Skóraś), Sousa, Amaral – Ishak (C) (67. Szymczak).
    Zmiany: Rudko – Marchwiński, Salamon, Ba Loua, Sobiech.

Trener: John Van den Brom

Korona Kielce: Zapytowski – Więckowski, Deja, Malarczyk (C), Balić – Łukowski (84. Jac. Kiełb), Trojak, Deaconu (84. Szymusik), Takáč (67. Szpakowski), Błanik (67. Podgórski) – Śpiączka (84. Szykawka).
    Zmiany: Forenc – Corral, Frączczak, Sierpina.

Trener: Kamil Kuzera

Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń)