Chojniczanka – Skra 2:0 (koniec)
Chojniczanka Chojnice
2:0 (1:0)
Skra Częstochowa
Poniedziałek 13.02.2023, 18:00 • Stadion Miejski, Chojnice • Fortuna 1 Liga • 19. kolejka

Chojniczanka rozpocznie rundę u siebie

Na zakończenie kolejki w Fortuna I lidze dojdzie do meczu w Chojnicach. Chojniczanka zmierzy się w nim ze Skrą Częstochowa. Początek rywalizacji w poniedziałek o godzinie 18.
    Chojniczanka w takim zestawieniu
    Jedenastka Skry Częstochowa

Chojniczanka Chojnice: Kuchta – Niepsuj, Grolik, Buchal, Mikołajczyk, Czajkowski, Drewniak, Szelągowski, Ryczkowski, Mikołajczak, Tuszyński.
    Rezerwowi: Primel – Bartosiak, Szymusik, Stróżyński, Kalinkowski, Mazek, Karbowy, Korczyc, Skrzypczak.
    Trener: Krzysztof Brede

Skra Częstochowa: Bursztyn – Machała, Szymański, Mesjasz, Flak, Olejnik, Babiarz, Lukoszek, Pyrdoł, Nocoń, Kozłowski.
    Rezerwowi: Szymkowiak – Winciersz, Czajka, Gojko, Baranowicz, Jaroch, Sangowski, Sajdak, Gołębiowski.
    Trener: Jacek Rokosa

Sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów).

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia meczu w Chojnicach.

1

2
    Pora na pierwsze ataki w meczu w Chojnicach. Celem obu zespołów jest oddalenie od siebie widma spadku z zaplecza PKO Ekstraklasy.

3
    Skra Częstochowa w posiadaniu piłki i wymienia ona podania na własnej części boiska.

3
    Paweł Czajkowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

4
    Szymon Szymański również ekspresowo został napomniany żółtym kartonikiem.

5
    Pierwsza w meczu akcja zakończona celnym uderzeniem i Adam Ryczkowski sprawdził nim ustawionego w bramce częstochowian Jakuba Bursztyna.

7
    Spokojne wznowienie od Jakuba Bursztyna, a Skra Częstochowa stara się z opanowaniem budować ataki od własnej bramki.

8
    Gol dla Chojniczanki!
    Strzelcem bramki TOMASZ MIKOŁAJCZAK.

Chojniczanka nie potrzebowała dużo czasu na zdobycie prowadzenia. Już w 8. minucie doświadczony napastnik Tomasz Mikołajczak pokonał swoim uderzeniem Jakuba Bursztyna. Mikołajczak przed rozpoczęciem rundy wiosennej ponownie został kapitanem zespołu i wcześnie zaczął spłacać kredyt zaufania.

10
    Skra Częstochowa w posiadaniu piłki. Przyjezdni wcześnie muszą martwić się odrabianiem strat do przeciwnika z Chojnic.

12
    Gospodarze przechwycili piłkę, jednak ich rozegranie zakończyło się wcześnie lądowaniem jej poza boiskiem. W tych okolicznościach wrzutem z autu wznowi grę Skra Częstochowa.

13
    Wznowienie od bramki zostało przyznane Jakubowi Bursztynowi.

15
    Chojniczanka na prowadzeniu po kwadransie otwierającym spotkanie. Drużyna z Pomorza stara się nie dopuszczać do zagrożenia dla bramki Mateusza Kuchty.

16
    Uderzenie Filipa Kozłowskiego na zakończenie ataku Skry Częstochowa. Do pokonania bramkarza byłego klubu zabrakło napastnikowi odrobiny dokładności.

18
    Nieudane crossowe podanie i Chojniczanka wznowi rywalizację wrzutem z autu na wysokości koła środkowego.

19
    Wznowienie od bramki przyznane Jakubowi Bursztynowi przez sędziego Radosława Trochimiuka.

20
    Po wykopie bramkarza przyjezdnych było przewinienie zawodnika Chojniczanki w walce o piłkę na wysokości koła środkowego.

22
    Uderzenie celne Kamila Lukoszka było sprawdzianem dla ustawionego między słupkami Chojniczanki bramkarza Mateusza Kuchty.

23
    Akcja Chojniczanki została przerwana przez sędziego asystenta z powodu spalonego zbyt wyrywnego do przodu zawodnika.

25
    Chojniczanka w rozegraniu piłki na połowie przeciwnika, dlatego niezbędne było wycofanie się jej przeciwników w pobliże pola karnego strzeżonego przez Jakuba Bursztyna.

26
    Chojniczanie od rzutu wolnego na wysokości koła środkowego.

28
    Skra Częstochowa w posiadaniu piłki i była zbyt ryzykowna próba przyspieszenia ataku długim podaniem.

29
    Wprowadzenie piłki wrzutem z autu przyznane chojniczanom.

30
    Dwa kwadranse spotkania za drużynami i Chojniczanka bliżej odniesienia zwycięstwa.

31
    Szansa na sprawienie problemu Mateuszowi Kuchcie oraz defensorom Chojniczanki dośrodkowaniem z rzutu rożnego.

32
    Częstochowianie od wrzutu z autu na wysokości koła środkowego.

35
    Jeszcze jedna nieudana akcja Skry Częstochowa. Do pewnego momentu wyglądała obiecująco, jednak zakończyła się niecelnym uderzeniem.

36
    Wznowienie wrzutem z autu przyznane zawodnikom Chojniczanki.

37
    Chojniczanka wprowadzi piłkę ponownie do grania wrzutem z autu.

38
    Skra Częstochowa wznowiła grę, ale nie znalazła przestrzeni na przetransportowanie piłki w pobliże pola karnego Chojniczanki.

40
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu do zakończenia rywalizacji w pierwszej połowie spotkania.

42
    Odgryzła się atakiem Chojniczanka, a jej szarża zakończyła się uderzeniem Daniela Szelągowskiego. Nie ma drugiego gola dla zespołu z województwa pomorskiego po interwencji Jakuba Bursztyna!

45

Pierwsza połowa meczu zakończona i na razie o wyższości Chojniczanki decyduje wczesne uderzenie do bramki w wykonaniu Tomasza Mikołajczaka. Drużyna z Pomorza ma zaliczkę 1:0, która jak na razie była zagrożona kilkakrotnie, ale Mateusz Kuchta nie pozwala sobie na kapitulację.

Pozostało oczekiwać na wznowienie konfrontacji po powrocie drużyn z szatni na boisko.
    Tak Tomasz Mikołajczak cieszył się z gola!
    Skra Częstochowa musi gonić przeciwnika

46

47
    Na początku drugiej połowy spotkania nieudane próby przyspieszenia akcji dalekimi podaniami.

50
    Nieudana akcja drugoroczniaka na zapleczu PKO Ekstraklasy i wznowienie od bramki zostało przyznane gospodarzom.

51
    Wideo weryfikacja, sędziowie detalicznie analizują jedną z kontrowersyjnych sytuacji.

54
    Długa wideo weryfikacja została zakończona i przynajmniej na razie nie będzie rzutu karnego dla częstochowian. Chojniczanka od bramki zgodnie z początkowym założeniem.

55
    Chojniczanka dostała ostrzeżenie od przeciwnika i próbuje spokojnie rozgrywać futbolówkę na własnej połowie boiska.

57
    Daniel Szelągowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

58
    Skra Częstochowa potrzebuje przyspieszenia, żeby odrobić stratę do przeciwnika.

59
    Szansa na doprowadzenie do remisu przez częstochowian z rzutu rożnego.

60
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka uciekła gościom poza boisko, dlatego na zakończenie kwadransa po przerwie została ona przyznana Chojniczance.

62
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice:
    z boiska schodzi Czajkowski, na boisku pojawia się Kalinkowski.

63
    z boiska schodzi Mikołajczak, na boisku pojawia się Karbowy.

65
    Skra Częstochowa spieszyła się z ponownym wprowadzeniem piłki do gry wrzutem z autu.

65
    Strzelcem bramki ADAM RYCZKOWSKI.

Na potwierdzenie większej konkretności Chojniczanki padła bramka na 2:0 w 65. minucie. Gospodarze mogli cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia dzięki strzałowi Adama Ryczkowskiego, który od początku meczu wykazał dużą aktywność na połowie przeciwnika.

67
    Wznowienie od rzutu rożnego Chojniczanki, która jest już na dwubramkowym prowadzeniu.

69
    Bardzo skomplikowana zrobiła się sytuacja zespołu z Częstochowy, ponieważ spotkanie zupełnie nie układa się po jego myśli.

70
    Po blokowanym uderzeniu Patryka Tuszyńskiego chojniczanie musieli zadowolić się wywalczeniem kolejnego rzutu rożnego.

72
    Hlib Buchał napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

73
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa:
    z boiska schodzi Pyrdoł, na boisku pojawia się Jaroch.

73
    z boiska schodzi Flak, na boisku pojawia się Gojko.

75
    Filip Karbowy oddał niecelne uderzenie. Było to kolejne zagrożenie dla bramki coraz mocniej zniechęconego zespołu z województwa śląskiego.

76
    z boiska schodzi Szelągowski, na boisku pojawia się Mazek.

76
    z boiska schodzi Ryczkowski, na boisku pojawia się Stróżyński.

76
    z boiska schodzi Babiarz, na boisku pojawia się Sajdak.

77
    z boiska schodzi Kozłowski, na boisku pojawia się Sangowski.

80
    Pozostało zaledwie 10 minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

82
    Przerwa w grze spowodowana urazem.

84
    z boiska schodzi Niepsuj, na boisku pojawia się Szymusik.

84
    z boiska schodzi Lukoszek, na boisku pojawia się Winciersz.

85
    Pora na ostatnie ataki przed zakończeniem spotkania.

88
    Wybicie od bramki przyznane Mateuszowi Kuchcie.

90
    Doliczone osiem minut do podstawowego czasu.

90+2
    Chojniczanka w rozegraniu futbolówki w centrum boiska, ale wymiana podań już bardziej na utrzymanie niż na podwyższenie prowadzenia.

90+2
    Gracjan Jaroch napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90+4
    Tym razem od rzutu wolnego wznowi rywalizację Skra Częstochowa, ale na poprawienie rezultatu pozostało już bardzo mało czasu.

90+6
    Przemysław Sajdak napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

90+8

Chojniczanka poprawiła swoją sytuację na dole tabeli Fortuna I ligi. W bezpośrednim meczu z innym kandydatem do spadku Skrą Częstochowa zwyciężyła 2:0.

Posiadanie piłki: 53% : 47%.
    Strzały na bramkę: 5:4.
    Strzały niecelne: 4:7.
    Rzuty rożne: 4:3.
    Spalone: 3:0.
    Faule: 11:12.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:59:41)

Gole: 8. Mikołajczak, 65. Ryczkowski

Kartki:   3. Czajkowski (CHO), 57. Szelągowski (CHO), 72. Buchał (CHO) – 4. Szymański (SKC), 90+2. Jaroch (SKC), 90+6. Sajdak (SKC)

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
    Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 4:7. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 3:0. Foule: 11:12.
    Chojniczanka Chojnice: Kuchta – Niepsuj (84. Szymusik), Grolik, Buchał, Mikołajczyk, Czajkowski (62. Kalinkowski), Drewniak, Szelągowski (76. Mazek), Ryczkowski (76' Stróżyński), Mikołajczak (63. Karbowy), Tuszyński.

Zmiany: Primel – Bartosiak, Szymusik, Stróżyński, Kalinkowski, Mazek, Karbowy, Korczyc, Skrzypczak.

Skra Częstochowa: Bursztyn – Machała, Szymański, Mesjasz, Flak (73. Gojko), Olejnik, Babiarz (76. Sajdak), Lukoszek (84. Winciersz), Pyrdoł (73. Jaroch), Nocoń, Kozłowski (77. Sangowski).

Zmiany: Szymkowiak – Winciersz, Czajka, Gojko, Baranowicz, Jaroch, Sangowski, Sajdak, Gołębiowski.

Sędziowie: Radosław Trochimiuk (Ciechanów)