Chojniczanka – Skra 2:0 (koniec)
Chojniczanka Chojnice
2:0 (1:0)
Skra Częstochowa
Poniedziałek 13.02.2023, 18:00 • Stadion Miejski, Chojnice • Fortuna 1 Liga • 19. kolejka

90+6
    Przemysław Sajdak napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

90+2
    Gracjan Jaroch napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

84
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa:
    z boiska schodzi Lukoszek, na boisku pojawia się Winciersz.

84
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice:
    z boiska schodzi Niepsuj, na boisku pojawia się Szymusik.

77
    z boiska schodzi Kozłowski, na boisku pojawia się Sangowski.

76
    z boiska schodzi Babiarz, na boisku pojawia się Sajdak.

76
    z boiska schodzi Ryczkowski, na boisku pojawia się Stróżyński.

76
    z boiska schodzi Szelągowski, na boisku pojawia się Mazek.

73
    z boiska schodzi Flak, na boisku pojawia się Gojko.

73
    z boiska schodzi Pyrdoł, na boisku pojawia się Jaroch.

72
    Hlib Buchał napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

65
    Gol dla Chojniczanki!
    Strzelcem bramki ADAM RYCZKOWSKI.

Na potwierdzenie większej konkretności Chojniczanki padła bramka na 2:0 w 65. minucie. Gospodarze mogli cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia dzięki strzałowi Adama Ryczkowskiego, który od początku meczu wykazał dużą aktywność na połowie przeciwnika.

63
    z boiska schodzi Mikołajczak, na boisku pojawia się Karbowy.

62
    z boiska schodzi Czajkowski, na boisku pojawia się Kalinkowski.

57
    Daniel Szelągowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

42
    Odgryzła się atakiem Chojniczanka, a jej szarża zakończyła się uderzeniem Daniela Szelągowskiego. Nie ma drugiego gola dla zespołu z województwa pomorskiego po interwencji Jakuba Bursztyna!

22
    Uderzenie celne Kamila Lukoszka było sprawdzianem dla ustawionego między słupkami Chojniczanki bramkarza Mateusza Kuchty.

8
    Strzelcem bramki TOMASZ MIKOŁAJCZAK.

Chojniczanka nie potrzebowała dużo czasu na zdobycie prowadzenia. Już w 8. minucie doświadczony napastnik Tomasz Mikołajczak pokonał swoim uderzeniem Jakuba Bursztyna. Mikołajczak przed rozpoczęciem rundy wiosennej ponownie został kapitanem zespołu i wcześnie zaczął spłacać kredyt zaufania.

5
    Pierwsza w meczu akcja zakończona celnym uderzeniem i Adam Ryczkowski sprawdził nim ustawionego w bramce częstochowian Jakuba Bursztyna.

4
    Szymon Szymański również ekspresowo został napomniany żółtym kartonikiem.

3
    Paweł Czajkowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

Gole: 8. Mikołajczak, 65. Ryczkowski

Kartki:   3. Czajkowski (CHO), 57. Szelągowski (CHO), 72. Buchał (CHO) – 4. Szymański (SKC), 90+2. Jaroch (SKC), 90+6. Sajdak (SKC)

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
    Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 4:7. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 3:0. Foule: 11:12.
    Chojniczanka Chojnice: Kuchta – Niepsuj (84. Szymusik), Grolik, Buchał, Mikołajczyk, Czajkowski (62. Kalinkowski), Drewniak, Szelągowski (76. Mazek), Ryczkowski (76' Stróżyński), Mikołajczak (63. Karbowy), Tuszyński.

Zmiany: Primel – Bartosiak, Szymusik, Stróżyński, Kalinkowski, Mazek, Karbowy, Korczyc, Skrzypczak.

Trener: Krzysztof Brede

Skra Częstochowa: Bursztyn – Machała, Szymański, Mesjasz, Flak (73. Gojko), Olejnik, Babiarz (76. Sajdak), Lukoszek (84. Winciersz), Pyrdoł (73. Jaroch), Nocoń, Kozłowski (77. Sangowski).

Zmiany: Szymkowiak – Winciersz, Czajka, Gojko, Baranowicz, Jaroch, Sangowski, Sajdak, Gołębiowski.

Trener: Jacek Rokosa

Sędziowie: Radosław Trochimiuk (Ciechanów)