Korona – Lechia 1:0 (koniec) | Raków – Górnik Z. 2:0 (koniec) | Pogoń – Warta 3:1 (koniec)
Pogoń Szczecin
3:1 (1:1)
Warta Poznań
Sobota 18.02.2023, 20:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • 21. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:57:54)

Wygrana Pogoni Szczecin

Przełomowe zwycięstwo Pogoni Szczecin przy Twardowskiego. Gospodarze pokonanli 3:1 Wartę Poznań, a pierwszoplanowymi zawodnikami spotkania byli Kamil Grosicki oraz Luka Zahović. Słoweniec uczestniczył we wszystkich akcjach bramkowych.

90+5

90+1
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin:
    z boiska schodzi Luka Zahović, na boisku pojawia się Alexander Gorgon.

90+1
    Kompletnie nieudane wykończenie dwójkowego ataku przez Pontusa Almqvista oraz Sebastiana Kowalczyka.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

89
    Jan Grzesik ograł Adriana Przyborka, jednak po chwili posłał dośrodkowanie prosto pod nogi przeciwnika zamiast Enisa Destana.

88
    Zieloni daleko od bramki strzeżonej przez Dantego Stipicę.

87
    Ostatnie minuty spotkania i granatowo-bordowi potrafią pozostawać z piłką na połowie przeciwnika. Zabrakło uderzenia po płaskim dośrodkowaniu Adriana Przyborka.

86
    Enis Destan napomniany żółtą kartką za przewinienie na Leonardo Koutrisie.

84
    Szansa dla Pogoni Szczecin na potwierdzenie wyższości nad przeciwnikiem z rzutu wolnego. Stały fragment gry po przewinieniu Stefana Savicia na Pawle Stolarskim. Poradził sobie Adrian Lis z uderzeniem Damiana Dąbrowskiego.

82
    Zmiana w drużynie Warta Poznań:
    z boiska schodzi Kajetan Szmyt, na boisku pojawia się Enis Destan.

82
    z boiska schodzi Maciej Żurawski, na boisku pojawia się Stefan Savić.

80
    Podanie do Adriana Przyborka, a nastolatek oddał niebezpieczne uderzenie. W ostatnim momencie interweniował Adrian Lis i nie pozwolił na strzelenie gola debiutantowi.

80
    Pogoń Szczecin skoncentrowana na pozycjach w obronie.

Gole: 5. Koutris, 54. Zahović, 56. Grosicki – 38. Ma. Żurawski

Kartki:   27. Wahlqvist (POG), 76. Kurzawa (POG) – 86. Destan (WAR)

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
    Strzały celne: 7:3. Strzały niecelne: 7:9. Rzuty rożne: 7:4. Spalone: 1:3. Foule: 12:10.
    Pogoń Szczecin: Stipica – Wahlqvist (78. Stolarski), Kostas, Malec, Koutris – Dąbrowski (C) – Wędrychowski (69. Almqvist), Łęgowski (46. Kurzawa), Kowalczyk, Grosicki (78. Przyborek) – Zahović (90+1. Gorgon).
    Zmiany: Klebaniuk – Borges, Fornalczyk, Biczachczjan.

Trener: Jens Gustafsson

Warta Poznań: Lis – Stavrópoulos, Szymonowicz, Ivanov – Grzesik, Kopczyński (58. Maenpaa), Ma. Żurawski (82. Savić), Matuszewski (71. Jak. Kiełb) – Szczepański (58. Mariz Luís), Szmyt (82. Destan) – Zreľák (C).
    Zmiany: Grobelny – Kościelny, Sarbinowski, Paszkowski.

Trener: Dawid Szulczek

Sędziowie: Damian Kos (Gdańsk)