Podbeskidzie – GKS T. 1:0 (koniec) | Zagłębie S. – GKS K. 2:1 (koniec) | ŁKS – Chrobry 5:2 (koniec)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
1:0 (0:0)
GKS Tychy
Sobota 25.02.2023, 15:00 • Stadion Miejski, Bielsko-Biała • Fortuna 1 Liga • 21. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.
    Podbeskidzie powalczy u siebie

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Bielsku-Białej. Dojdzie w nim do konfrontacji Podbeskidzia z GKS Tychy. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 15.
    Jedenastka Podbeskidzia
    Ustawienie przyjezdnych

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Igonen – Bonifacio, Wypych, Vitelli, Biliński, Simonsen, Roman, Hartherz, Drzazga, Rodriguez, Neugebauer.
    Rezerwowi: Kaczorowski – Celtik, Markow, Bieroński, Milasius, Misztal, Sitek, Willmann, Mikołajewski.
    Trener: Dariusz Żuraw

GKS Tychy: Jałocha – Buchta, Tecław, Nedić, Machowski, Radecki, Żytek, Wołkowicz, Skibicki, Rumin, Mikita.
    Rezerwowi: Kostrzewski – Mańka, Kozina, Biegański, Dominguez, Tuleja, Szymura, Dzięgielewski, Połap.
    Trener: Dominik Nowak

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).

1

5
    Za zespołami rozpoczynające spotkanie pięć minut rywalizacji i jak dotąd regionalni konkurenci nie przeprowadzili ataku na miarę wczesnego zdobycia prowadzenia.

7
    Na razie ciekawie na trybunach, ponieważ kibice Podbeskidzia Bielsko-Biała zaprezentowali oprawę.

10
    Petr Buchta napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

12
    Podbeskidzie Bielsko-Biała popełniło błąd w wyprowadzeniu piłki, co otworzyło szansę na otwarcie wyniku przed Kacprem Skibickim. Gospodarze mieli szczęście, że przeciwnik nie potrafił oddać skutecznego uderzenia.

14
    Przerwa w grze spowodowana urazami po niebezpiecznej kolizji.

15
    Gra wznowiona, a za drużynami już bezbramkowy kwadrans konfrontacji pod Klimczokiem.

17
    Na razie niewiele interesującego zaprezentowali w ofensywie piłkarze obu zespołów z województwa śląskiego.

19
    Niebezpieczna dla tyszan szarża zaproponowana przez Kamila Bilińskiego. Doświadczony napastnik poradził sobie z przeciwnikami i wypracował miejsce do wykonania dośrodkowania, jednak nie znalazł nim kompana z Podbeskidzia.

22
    Problem obu jedenastek z kreowaniem dogodnych sytuacji podbramkowych.

25
    Jeszcze jedno podejście Podbeskidzia Bielsko-Biała pod bramkę przeciwnika. Gospodarze starają się stworzyć szansę na oddanie strzału do siatki Kamilowi Bilińskiemu.

30
    Dwa bezbramkowe kwadranse spotkania za drużynami.

33
    Coraz mniej będzie okazji na otwarcie wyniku w pierwszej połowie. W ofensywie przyjezdnych poza wspomnianym już Kacprem Skibickim starają się stworzyć zagrożenie Daniel Rumin oraz Patryk Mikita.

37
    Tomasz Neugebauer postraszył bramkarza z Tychów niebezpiecznym strzałem. Na wysokości zadania stanął Konrad Jałocha i nie pozwolił Podbeskidziu Bielsko-Biała na zdobycie prowadzenia.

39
    Podbeskidzie Bielsko-Biała nie wykorzystało szansy na zdobycie prowadzenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Dobrze ustawieni byli Konrad Jałocha oraz jego kompani z pola.

40
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu.

45
    Doliczony czas.

45+1
    Kacper Skibicki napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

45+1

Wczesnym popołudniem rozpoczął się mecz drużyn z województwa śląskiego. Podbeskidzie Bielsko-Biała mierzy się w nim z GKS-em Tychy. Górale nie imponują bramkostrzelnością na początku rundy wiosennej, czego potwierdzeniem była pierwsza połowa. Ani bielszczanie, ani ich przeciwnicy nie mieli łatwości w tworzeniu sytuacji strzeleckich.

Pozostało oczekiwać na wznowienie meczu po przerwie.

46

47
    Pora na emocje związane z drugą połową spotkania.

49
    Nieudana akcja Podbeskidzia Bielsko-Biała i wznowienie od bramki zostało przyznane zawodnikom z Tychów.

53
    Tym razem gra wznowiona wrzutem z autu. GKS Tychy stara się zaproponować w ofensywie więcej niż w pierwszej połowie.

55
    Trudne warunki atmosferyczne na stadionie Podbeskidzia Bielsko-Biała i nie ułatwiają one rywalizacji zespołom. To jednak tylko częściowe usprawiedliwienie.

57
    Zbyt agresywnie zaatakował jeden z zawodników Podbeskidzia Bielsko-Biała, co doprowadziło do faulu na połowie przeciwnika.

60
    Minęła godzina starcia na stadionie Podbeskidzia Bielsko-Biała.

60
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała:
    z boiska schodzi Neugebauer, na boisku pojawia się Misztal.

60
    z boiska schodzi Drzazga, na boisku pojawia się Sitek.

62
    Pierwsze zmiany personalne zaproponowane przez Dariusza Żurawia. Stara się on pomóc drużynie w ofensywie.

64
    Zmiana w drużynie GKS Tychy:
    z boiska schodzi Skibicki, na boisku pojawia się Biegański.

66
    Coraz głośniej na stadionie. Zmarznięta publiczność znajduje w sobie energię do podniesienia głosu i próbuje pomóc nią gospodarzom w przeprowadzeniu skutecznego ataku.

68
    Brakuje elementu zaskoczenia w ofensywnych próbach obu jedenastek.

72
    Arthur Vitelli napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

72
    z boiska schodzi Rumin, na boisku pojawia się Dominguez.

73
    Krzysztof Machowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

73
    z boiska schodzi Biliński, na boisku pojawia się Celtik.

73
    z boiska schodzi Hartherz, na boisku pojawia się Milasius.

75
    Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu.

76
    Niebezpieczna akcja przeprowadzona przez Maksymilana Sitka w porozumieniu z Joanem Romanem. Uderzenie południowca przeleciało ponad poprzeczką w bramce strzeżonej przez doświadczonego Konrada Jałochę.

78
    Coraz mniej wskazuje na jakiekolwiek uderzenie do bramki w tym spotkaniu.

82
    z boiska schodzi Bonifacio, na boisku pojawia się Bieroński.

85
    z boiska schodzi Mikita, na boisku pojawia się Kozina.

87
    Wznowienie wrzutem z autu przyznane tyszanom.

89
    Nieudane rozegranie przyjezdnych i wznowienie od bramki zostało przyznane Matveiowi Igonenowi.

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

90+1
    Jakub Bieroński napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90+2
    Gol dla Podbeskidzia!
    Strzelcem bramki JEPPE SIMONSEN.

Rewelacyjny finisz Górali i dużo wskazuje na ich zwycięstwo wyszarpnięte w doliczonym czasie. Jeppe Simonsen znalazł się w odpowiednim miejscu po dograniu zmiennika Titasa Milasiusa!

90+5

Sytuacja nie zmieniła się zasadniczo po przerwie. Próby rozstrzygnięcia tego meczu były nieudane. Podbeskidzie było stać przez 90 minut na zaledwie dwa uderzenia celne, a GKS Tychy na jedno. Był jednak jeszcze doliczonym czas i w nim rozstrzygnięcie nastąpiło. Jeppe Simonsen zapewnił Góralom komplet punktów za zwycięstwo 1:0 uderzeniem po podaniu Titasa Milasiusa.

Posiadanie piłki: 61% : 39%.
    Strzały na bramkę: 3:1.
    Strzały niecelne: 4:6.
    Rzuty rożne: 5:2.
    Spalone: 0:1.
    Faule: 16:19.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (16:56:43)

Gole: 90+2. Simonsen

Kartki:   72. Vitelli (POD), 90+1. Bieroński (POD) – 10. Buchta (GKT), 45+1. Skibicki (GKT), 73. Machowski (GKT)

Posiadanie piłki: 61 % : 39 %.
    Strzały celne: 3:1. Strzały niecelne: 4:6. Rzuty rożne: 5:2. Spalone: 0:1. Foule: 16:19.
    Podbeskidzie Bielsko-Biała: Igonen – Bonifacio, Wypych, Vitelli, Biliński (73. Celtik), Simonsen, Roman, Hartherz (73. Milasius), Drzazga (60. Sitek), Rodriguez, Neugebauer (60. Misztal).

Zmiany: Kaczorowski – Celtik, Markow, Bieroński, Milasius, Misztal, Sitek, Willmann, Mikołajewski.

GKS Tychy: Jałocha – Buchta, Tecław, Nedić, Machowski, Radecki, Żytek, Wołkowicz, Skibicki (64. Biegański), Rumin (72. Dominguez), Mikita (85. Kozina).

Zmiany: Kostrzewski – Mańka, Kozina, Biegański, Dominguez, Tuleja, Szymura, Dzięgielewski, Połap.

Sędziowie: Sebastian Jarzębak (Bytom)