Miedź – Jagiellonia 1:1 (koniec) | Pogoń – Raków 0:2 (koniec) | Cracovia – Śląsk 1:1 (koniec)
Pogoń Szczecin
0:2 (0:1)
Raków Częstochowa
Niedziela 05.03.2023, 15:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • 23. kolejka
    53. Jean Carlos Silva - 0:2

53
    Gol dla Rakowa!
    Strzelcem bramki JEAN CARLOS SILVA.

W 53. minucie Jean Carlos Silva podwyższył prowadzenie Rakowa na 2:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła na stopie byłego zawodnika Pogoni. Południowiec nie miał blisko siebie żadnego przeciwnika i oddał znakomite uderzenie z prostego podbicia. Dante Stipica ponownie nic nie zdziałał w bramce granatowo-bordowych.
    38. Władysław KOCZERHIN - 0:1

38
    Strzelcem bramki WŁADYSŁAW KOCZERHIN.

W 38. minucie drużyna Marka Papszuna przeprowadziła pierwszy atak i od razu była bardzo konkretna. Ben Lederman podał piłkę w okolicę narożnika pola karnego do Władysława Koczerrhina. Ten nie zastanawiał się długo nad sposobem zakończenia akcji i przymierzył ponad głową Konstantinosa Triantafyllopoulosa w narożnik bramki Dantego Stipicy.

Gole: 38. Koczerhin, 53. Silva

Kartki:   45+2. Kostas (POG) – 65. Gutkovskis (RAK), 80. Papanikolaou (RAK)

Posiadanie piłki: 61 % : 39 %.
    Strzały celne: 2:2. Strzały niecelne: 6:1. Rzuty rożne: 7:7. Spalone: 1:3. Foule: 10:12.
    Pogoń Szczecin: Stipica – Wahlqvist, Zech, Kostas, Koutris (68. Borges) – Dąbrowski (C) – Wędrychowski (68. Przyborek), Kurzawa (59. Kowalczyk), Zahović (59. Biczachczjan), Grosicki – Almqvist (86. Gorgon).
    Zmiany: Klebaniuk – Malec, Stolarski, Łęgowski.

Trener: Jens Gustafsson

Raków Częstochowa: Kovačević – Svarnas (80. Petrášek), Arsenić (C), Rundić – Silva, Papanikolaou, Lederman (71. Cebula), Tudor – Koczerhin (63. Berggren), López (46. Wdowiak) – Gutkovskis (71. Musiolik).
    Zmiany: Trelowski – Gryszkiewicz, Racovitan, Nowak.

Trener: Marek Papszun

Sędziowie: Szymon Marciniak (Płock)