Warta – Cracovia 0:0 (koniec) | Piast – Lech P. 1:1 (koniec) | Legia – Stal M. 2:0 (koniec)
Warta Poznań
0:0 (0:0)
Cracovia
Niedziela 12.03.2023, 12:30 • Grodzisk Wielkopolski • PKO Ekstraklasa • 24. kolejka

89
    Zbyt nadmierna ostrość w tym zagraniu kapitana Cracovii i ukarany żółtym kartonikiem David Jablonský za przewinienie na Miguelu Marizie Luísie. Ważne jest jednak to, że przerywa on groźną akcję Warty Poznań.

72
    Fatalne kopnięcie Jana Grzesika prosto w okolice brzucha Karola Niemczyckiego. Nie widział zawodnik Warty Poznań bramkarza rywali przy tym strzale z półobrotu i niefortunnie trafił w niego. Jest też czwarty żółty kartonik w sezonie 2022/2023 piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy dla Grzesika, co oznacza, że nie zagra w kolejnym meczu, a to spowoduje, że przerwie on swoją świetną serię meczów bez przerwy z rzędu rozegranych na tym poziomie na liczbie 59.

61
    Przerywa obiecującą akcję gospodarzy Mateusz Bochnak, który po faulu na Stefanie Saviciu ogląda żółtą kartkę od sędziego głównego tego spotkania Wojciecha Mycia.

23
    Jeszcze jedno przewinienie w tym spotkaniu. Interweniują medycy po starciu Macieja Żurawskiego z Czechem Jakubem Jugasem. Ukarany po tej sytuacji żółtym kartonikiem piłkarz poznańskiej Warty. To jego pierwsza kara indywidualna w tym sezonie 2022/2023 piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy.

Adam Ka

Gole:

Kartki:   23. Ma. Żurawski (WAR), 72. Grzesik (WAR) – 61. Bochnak (CRA), 89. Jablonský (CRA)

Posiadanie piłki: 56 % : 44 %.
    Strzały celne: 10:8. Strzały niecelne: 4:3. Rzuty rożne: 8:2. Spalone: 2:0. Foule: 15:12.
    Warta Poznań: Lis – Stavrópoulos, Szymonowicz, Ivanov – Grzesik, Ma. Żurawski (65. Kopczyński), Mariz Luís (90+3. Pleśnierowicz), Jak. Kiełb (C) (65. Matuszewski) – Szczepański (82. Destan), Zreľák, Savić (65. Kościelny).
    Zmiany: Grobelny – Sarbinowski, Paszkowski, Korzeniecki.

Trener: Dawid Szulczek

Cracovia: Niemczycki – Jablonský (C), Jugas, Ghiță – Kakabadze (87. Rapa), Rakoczy (78. Knap), Atanasov, Bochnak (65. Jaroszyński), Oshima – Makuch, Källman.
    Zmiany: Hrosso – Siplak, Hoskonen, Jodłowski.

Trener: Jacek Zieliński

Sędzia główny: Wojciech Myć (Lublin).
    Sędzia asystent 1: Marek Arys.