Polkowice – Znicz 1:2 (koniec) | Kotwica – Radunia 1:2 (koniec) | Pogoń Sdl. – Jastrzębie 1:1 (koniec)
Garbarnia – Wisła Pu. 4:1 (koniec) | Zagłębie II – Siarka T. 2:1 (koniec) | Olimpia E. – Lech II P. 0:1 (koniec)
Motor – Śląsk II 3:0 (koniec) | Polonia W. – Hutnik 1:0 (koniec)
Górnik Polkowice
1:2 (0:2)
Znicz Pruszków
Sobota 01.04.2023, 13:00 • Stadion Miejski, Polkowice • 2. Liga • 25. kolejka

Na dziś to już wszystko jeśli chodzi o piłkarskie emocje na Stadionie Miejskim w Polkowicach. Zachęcamy do śledzenia pozostałych relacji LIVE w serwisie Lajfy, gdzie nie brakuje sportowych wrażeń. Życzę udanego sobotniego popołudnia i do usłyszenia! (14:56:31)
    Byli blisko piłkarze Górnika Polkowice, aby w tym meczu zapunktować, ale wytrwalsza była Pogoń Siedlce, która dopisuje pełny komplet punktów do swojego dorobku w walce o awans do Fortuna 1. Ligi, a zielono-czarni dalej biją się o ucieczkę z okolic spadku!

90+5

90+4
    Niecelne zagranie pod bramkę Znicza i futbolówka opuszcza plac gry. Nie śpieszy się z wznowieniem gry golkiper z Pruszkowa.

90+3
    Najpierw chwyta dośrodkowanie jednego z przeciwników w polu karnym Miłosz Mleczko, a kilkadziesiąt sekund później groźne uderzenie Górnika świetnie sparuje końcówkami palców na aut bramkowy golkiper Znicza Pruszków. Bez wątpienia Mleczko uratował pruszkowian przed utratą prowadzenia w końcówce tej potyczki!

90+2
    W natarciu teraz pruszkowski Znicza, a konkretnie Wójcicki, który znalazł się z futbolówką pod bramką przeciwnika, gdzie z premetydacją nabija na aut bramkowy jednego z graczy Górnika. Zyskują cenne sekundy i korner na swoje konto piłkarze gości.

90+1
    Cztery minuty doliczone do regulaminowych 90 przez arbitra Mateusza Piszczeloka.

90
    Próba obsłużenia Piątkowskiego prostopadłym podaniem od jednego z polkowiczan, ale napastnik ekipy gospodarzy przegrał pojedynek biegowy z szybszym od siebie rywalem.

89
    Będzie jeszcze zmiana w Zniczu Pruszków:
    z boiska schodzi najskuteczniejszy strzelec drużyny, który jednak ostatnio ma z tym problemy Maciej Firlej, a na murawie na ostatnie minuty rywalizacji melduje się Patryk Czarnowski.

88
    Z faulem w ataku teraz jeden z polkowiczan, który ma pretensje do arbitra o tę decyzję, ale szybko wyjaśnia katowicki sędzia dlaczego jest ona taka a nie inna.

87
    Z piłką w polu karnym rywali znalazł się teraz wprowadzony całkiem niedawno na plac gry Wiktor Nowak, który uderza, ale jego próbę ze spokojem broni Marcin Furtak.

85
    Na własnej połowie gra piłką Górnik. Zielono-czarni są obecnie aktywniejszą drużyną posiadając futbolówkę, bo to im bardziej tutaj zależy na odrabianiu strat, a goście chcą ten wynik dotrzymać do samego końca.

83
    Po tym kornerze bez większego zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Mleczko. Walczą mimo to polkowiczanie o chociażby jeden punkt w tej rywalizacji.

82
    Przenosimy się pod bramkę Znicza, bo tam najpierw egzekwowali rzut wolny gospodarze, a teraz mają okazję z rzutu rożnego, aby zagrozić rywalom.

81
    Wysoko i niecelnie nad bramką przeciwnika uderza z rzutu wolnego Maciej Firlej. Zupełnie nieudana próba ofensywnego gracza pruszkowian.

80
    Ruszyli lewym skrzydłem goście. Nowak zagrał do Moskwika, a ten dośrodkował i znów przerywają akcję Znicza obrońcy Górnika. Po chwili nabita zostaje ręka Klaudiusza Krasa i za to zagranie ogląda on żółtą kartkę, a goście mają groźny rzut wolny z nieco ponad 20. metrów.

79
    Grają piłką na połowie rywala pruszkowianie w poszukiwaniu przeprowadzenia akcji na 3:1. To nie będzie łatwe, bo dość szczelna w tej połowie jest defensywa polkowiczan.

77
    Również jest też roszada w teamie Znicza Pruszków:
    grę w meczu kończy Ukrainiec Jurij Tkaczuk, a na boisku pojawia się rosły piłkarz Wiktor Nowak.

75
    Kolejna zmiana po stronie Górnika Polkowice:
    z murawy zbiega Jan Ciućka, a na placu gry pojawia się Sebastian Łysakowski.

74
    Kolejny w meczu korner dla Górnika Polkowice, ale szykują się też pewne roszady w tej ekipie.

73
    Nieco ponad kwadrans rywalizacji przed nami i dodatkowo doliczone minuty przez sędziego. Liczymy, że tempo spotkania wzrośnie i podobnie jak w końcówce pierwszej, tak i w końcówce drugiej połowy obejrzymy ciekawe akcje.

71
    Kolejny strzał ze strony zielono-czarnych i ponownie wychwycona piłka przez Mleczko.

70
    Długa piłka na pole karne gospodarzy, ale czujnie chwyta ją tam golkiper "Górników" Marcin Furtak, a po chwili szybkim wyrzutem ręką wznawia grę.

69
    Rozegrali rzut rożny polkowiczanie, a do strzału z bliskiej odległości po spadającej piłce z powietrza doszedł Filip Baranowski jednak próba 23-letniego piłkarza wyblokowana i zagrożenie zostaje przez graczy Znicza oddalone.

68
    Roszada w linii defensywnej Górnika Polkowice:
    w szybkim tempie z boiska schodzi Jarosław Ratajczak, a do gry wprowadzany jest Michał Czarny.

67
    Czas na pierwszą zmianę po stronie drużyny Znicza Pruszków:
    kończy grę w tym spotkaniu z żółtą kartką na koncie Japończyka Shuma Nagamatsu, a na murawę wbiega Mateusz Cegiełka.

65
    Dobrze teraz jeden ze stoperów polkowickiej drużyny wybija centrę posłaną na pole karne Górnika z prawego skrzydła.

64
    Faulu dopuścił się Mateusz Magdziak i na swojej połowie po prawej stronie rzut wolny wykona Znicz Pruszków.

63
    Sytuacja sam na sam w której znalazł się Firlej z Furtakiem, ale uderza on prosto w słupek i futbolówka opuszcza plac gry. Wciąż bez przełamania bramkowego napastnik pruszkowian.

61
    Próba mocnego i dobrego dośrodkowania piłki górą z lewej flanki na pole karne Znicza. Tam dobrze ustawiony do strzału jest Mateusz Piątkowski i uderza on celnie głową, ale jeszcze lepiej radzi sobie między słupkami bramkarz Znicza Pruszków Miłosz Mleczko.

60
    Godzina rywalizacji za nami. Oglądamy niezłe spotkanie w którym emocji, bramek i ciekawych wymian nie brakuje, a wszystko wciąż jest niewyjaśnione, bo prowadzenie Znicza Pruszków 2:1 nie daje im pewności, co do tego jak wszystko potoczy się dalej. Górnik Polkowice ma bowiem o co walczyć na swoim terenie.

58
    Uderzenie jednego z piłkarzy Górnika na bramkę Znicza, ale radzi sobie z obroną tej próby Miłosz Mleczko.

57
    Po kornerze i piąstkowaniu Furtaka dochodzi do sytuacji strzeleckiej Paweł Moskwik, ale uderza wysoko i niecelnie nad bramką rywali.

56
    Chciał zapolować na drugiego gola w tym meczu wypożyczony do Znicza Pruszków z ekstraklasowego Górnika Zabrze obrońca Krzysztof Wingralek, ale jego uderzenie po ziemi sparuje na aut bramkowy golkiper Marcin Furtak. Będzie róg dla gości.

55
    Centra z rzutu wolnego Tkaczuka, ale piłkę wybija jeden z graczy Górnika zaraz na przedpolu.

54
    Wywalczył zespół Znicza Pruszków rzut wolny na stronie Górnika Polkowice i robi się gęsto pod bramką gospodarzy.

53
    Dobra akcja przeprowadzona przez gości z Pruszkowa, ale nie zdążył na dalszym słupku do piłki na wślizgu Jakub Wójcicki. Dobra okazja przyjezdnych, ale mimo to niewykorzystana.

52
    Przed momentem samóbójcza bramka, a teraz czas na żółtą kartką. Ukrainiec Dmytro Juchymowycz nie zaliczy ostatnich minut do najlepszych w swojej piłkarskiej karierze.

51
    Pewnie w swoim polu karnym chwyta piłkę za mocno zagraną po ziemi przez gospodarzy bramkarz Znicza Pruszków Miłosz Mleczko.

50
    Żółty kartonik ogląda Jakub Wójcicki po faulu na jednym ze swoich rywali.

48
    Próbuje uspokoić teraz swoją grę Znicz, aby nie popełniać kolejnych prostych błędów i starać się zdobyć trzeciego gola.

47
    Gol dla Górnika Polkowice!
    Samobójcze trafienie zalicza DMYTRO JUCHYMOWYCZ.

Rozgrywali korner piłkarze Górnika. Piłkę wybijali na raty goście z Pruszkowa, ale w końcu uspokoili swoją grę i przygotowali udaną akcję gospodarze, a pod własną bramkę na tyle niefortunnie próbował wybijać piłkę ukraiński obrońca Znicza Pruszków DMYTRO JUCHYMOWYCZ, że ta zaskoczyła także bramkarza Miłosza Mleczko i wpadła do siatki, a to powoduje, że polkowiczanie nawiązują pewien kontakt ze swoim rywalem zaraz na starcie drugiej części tej potyczki!

46
    Jest też trzecia zmiana w zespole Górnika Polkowice:
    z murawy schodzi już Mariusz Idzik, a na niej zjawia się doświadczony napastnik Mateusz Piątkowski.

46
    Druga roszada w szeregach Górnika Polkowice:
    z grą żegna się kapitan Kamil Wacławczyk, a na placu gry pojawia się Filip Baranowski.

46
    Początek potrójnej zmiany w ekipie Górnika Polkowice:
    z boiska schodzi Rafał Karmelita, a pojawia się na nim w jego miejsce Szymon Kiebzak.

46
    Świetna końcówka pierwszej połowy meczu w wykonaniu Znicza Pruszków spowodowała, że mają o czym rozmawiać w przerwie, w szatni zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego polkowickiego Górnika!

45+1

45
    Przedłużona o jedną minutę ta pierwsza połowa spotkania przez sędziego z Katowic Mateusza Piszczeloka.

44
    Walczy jeszcze Górnik o zniwelowanie chociażby części strat przed zakończeniem pierwszej części rywalizacji.

43
    Gol dla Znicza!
    Strzelcem bramki KRZYSZTOF WINGRALEK.

Po rzucie rożnym i wysokim, ale też dokładnym dośrodkowaniu Ukraińca Jurija Tkaczuka na dalszy słupek najwyżej do piłki wyskakuje tam rosły obrońca Znicza Pruszków KRZYSZTOF WINGRALEK i oddaje celny strzał głową. Tym samym jest już 2:0 dla pruszkowskiego Znicza i żółto-czerwoni będą schodzić do szatni z dobrą zaliczką, którą wypracowali w ciągu zaledwie dwóch minut!

43
    Strzał pruszkowian wybity na aut bramkowy przez rywali i będzie jeszcze korner dla Znicza.

42
    Niecelne uderzenie Górnika na bramkę rywali i od linii 5. metra wznawia rywalizację Miłosz Mleczko.

41
    Strzelcem bramki DAWID BARNOWSKI.

Udana akcja przyjezdnych i dorzut piłki z lewej strony na dalszy słupek autorstwa kapitana drużyny gości Krystiana Pomorskiego do wbiegającego tam DAWIDA BARNOWSKIEGO, który dokłada tylko nogę do futbolówki i trafia do siatki wyprowadzając Znicz Pruszków na prowadzenie 1:0 na kilka minut przed końcem pierwszej części gry!

39
    W końcu dłuższy czas przy piłce spędza Znicz, czego efektem jest to, że pruszkowianie mają okazję do przeprowadzenia akcji.

37
    Kolejne przewinienie. Pada na murawie na swojej połowie gracz Górnika i to polkowiczanie mają rzut wolny.

35
    Faul w ofensywie zawodnika Górnika Polkowice. Sędzia Mateusz Piszczelok przerywa teraz grę i będzie stały fragment gry dla przyjezdnych.

33
    Chwila konsternacji w szeregach obu zespołów. Zarówno Górnik, jak i Znicz walczy w środku pola o to kto w ostatnich minutach pierwszej połowy będzie na boisku przeważał. Teraz słasbszy okres gry ma Znicz, bo to gospodarze są częściej przy piłce.

32
    Miłosz Mleczko po strzale jednego z rywali chwyta na lini bramkowej chwyta futbolówkę. Można więc powiedzieć, że po tym rzucie wolnym gospodarze zagrozili bramce Znicza.

31
    Jest jeszcze korner dla gości, ale Znicz nie spowodował dużego zagrożenia pod bramką rywali i dalej mamy bezbramkowy remis w Polkowicach.

30
    Nie wykorzystuje swojej okazji z 11. metrów Maciej Firlej. Na idealnym poziomie do obrony dla bramkarza rywali uderza piłkę najskuteczniejszy gracz pruszkowskiego Znicza i wyczuła intencje rywala rzucając sie w lewą stronę golkiper Górnika Polkowice Marcin Furtak, który ratuje swój zespół przed utratą bramki!

29
    Rzut karny dla Znicza Pruszków po faulu na Jakubie Wójcickim, który wymieniał się podaniami z Maciejem Firlejem. Winowajcą w tej sytuacji jest Damiana Makuch z ekipy Górnika Polkowice, bo to on we własnym polu karnym kopnął w nogę doświadczonego zawodnika drużyny gości!

27
    Brzydko teraz fauluje Shuma Nagamatsu w środku pola Mateusza Magdziaka. Japończyk walczący o piłkę stanął przypadkowo po odbiciu futbolówki na stopie polkowickiego defensora i jest pierwszy żółty kartonik w tym meczu, który ogląda właśnie Nagamatsu.

26
    Z 14. metrów świetnie składa się do strzału kapitan pruszkowskiego Znicza Krystian Pomorski. Piłka po jego uderzeniu szybuje blisko słupka, ale mija bramkę Górnika i było to spore zagrożenie dla gospodarzy!

25
    Faul w ataku popełniają goście z Pruszkowa w polu karnym Górnika i rzut wolny ma drużyna prowadzona przez szkoleniowca Tomasza Grzegorczyka.

24
    Dobrze i składnie rozegrali ten atak pruszkowianie, a mocno huknął w piłkę z około 12. metrów Japończyk Shuma Nagamatsu. Po jego strzale futbolówkę szybującą w światło bramki wybił poza obszar gry defensor Górnika Polkowice Karol Fryzowicz!

23
    Wykonują teraz rzut rożny goście, ale wybili piłkę na przedpole gospodarze jednak dalej, to Znicz ma posiadanie.

22
    Dobre dogranie piłki do Maciej Firleja. Napastnik Znicza Pruszków główkuje z kilku metrów niecelnie obok bramki strzeżonej przez Marcina Furtaka, ale zgłasza, że rywal zagrywał futbolówkę ręką jednak nieugięty przy swojej decyzji wznowienia gry od bramki jest arbiter z Katowic.

20
    Groźny centrostrzał autorstwa Mateusza Magdziaka. 30-letni defensor Górnika Polkowice podłączył się na lewej flance do akcji ofensywnej i dograł piłkę na tyle groźnie, że ta trafiła w spojenie i spowodowała sporo strachu u Miłosza Mleczko, który ostatecznie zapobiegł utracie bramki przez jego drużynę!

19
    Znów nie zdało się na nic wywalczenie korneru przez Górnik. Piłka poszybowała przez pole karne, nie znalazła adresata po dośrodkowaniu i opuściła plac gry.

18
    Rzut rożny ponownie wywalczyli "Górnicy", którzy coraz śmielej przedostają się z piłką pod bramkę rywali.

17
    Kolejny faul w tym meczu. Teraz przewinił piłkarz z Pruszkowa i rzut wolny ma dla odmiany polkowicki Górnik.

16
    Faulowany w środku pola Jakub Wójcicki. Rzut wolny dla Znicza Pruszków.

15
    Pierwszy kwadrans gry za nami wyrównany z obu stron. Każda z ekip stworzyła niezbyt groźne okazje podbramkowe, ale brakuje jeszcze trochę dokładności w ofenyswnych poczynaniach Znicza i Górnika. Jak na razie, to typowy mecz na remis.

14
    Zbyt mocne dośrodkowanie gospodarzy pod bramkę Znicza i piłka przelatuje całe pole karne po czym opuszcza boisko. Od linii 5. metra grę wznowi Mleczko.

13
    Kolejna centra na pole karne Znicza. Tym razem wykonywał ją z prawej flanki Jan Ciućka, ale znów wybijają futbolówkę pruszkowianie. Będzie kolejny korner dla Górnika. Wykona ten rzut rożny Jarosław Ratajczak.

12
    Dłuższy czas, który przy piłce utrzymują się polkowiczanie. Próbują konstruować groźniejsze ataki gospodarze, ale dośrodkowania często są wybijane lub wychwytywane przez golkipera z Pruszkowa.

11
    Pierwszy korner w tym spotkaniu dla gospodarzy, ale nie przynosi on większego zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Miłosza Mleczko.

10
    Rusza prawym skrzydłem doświadczony Jakub Wójcicki, który zagrywa górną piłkę na wolne pole do wybiegającego tam najskuteczniejszego gracza pruszkowskiego Znicza Macieja Firleja, ale zamiary ofensywy żółto-czerwonych przerywa jeden z obrońców Górnika Polkowice.

9
    Z piłką pod polem karnym gości Górnik, ale natychmiast przejęta piłka przez defensorów z Pruszkowa.

8
    W żółto-czerwonych strojach grają dziś piłkarze Znicza Pruszków natomiast Górnik Polkowice cały na zielono z białymi elementami na swoich trykotach.

7
    Ciekawe, ale niedokładne rozegranie rzutu wolnego przez gości i tracą posiadanie futbolówki pruszkowianie.

6
    W środku pola powalony na murawę wślizgiem jeden z zawodników Znicza i będzie rzut wolny dla przyjezdnych na połowie Górnika.

5
    Jest też pierwszy strzał na bramkę gości, ale ten już niecelny i odprowadza piłkę wzrokiem golkiper Znicza Pruszków Miłosz Mleczko.

4
    Pierwszy celny strzał w tym meczu, a jego autorem kapitan pruszkowskiego Znicza Krystian Pomorski, który po prostej stracie Jana Ciućka przejął futbolówkę i ruszył z nią na bramkę po czym uderzył prosto w rękawice bramkarza Górnika Polkowice Marcina Furtaka.

3
    Faul w ataku na prawej stronie boiska jednego z graczy Znicza. Od rzutu wolnego grają gospodarze.

2
    Dużo walki o piłkę od początku zmagań. Przeważa na razie gra i przebijanka w środku pola z nieco większym posiadaniem piłki po stronie Górnika Polkowice.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął, a z koła środkowego boiska piłkę rozegrali zawodnicy Znicza Pruszków.
    Tak wygląda plan na dzisiejsze granie na drugoligowym poziomie rozgrywkowym. Na obiekcie w Polkowicach trwa powitanie obu ekip, a także sztabów szkoleniowych, sędziów i kapitanów. Za moment pierwszy gwizdek arbitra głównego Mateusza Piszczeloka z Katowic!

Za kilka minut piłkarze obu drużyn pojawią się na murawie Stadionu Miejskiego w Polkowicach, gdzie miejscowy Górnik zmierzy się ze Zniczem Pruszków. Gospodarze są ekipą walczącą o utrzymanie w sezonie 2022/2023 piłkarskiej eWinner 2. Ligi, a z kolei przyjezdni na drugim biegunie tabeli walczą o grę w barażach lub o bezpośredni awans do Fortuna 1. Ligi. Wiosną Znicz odnotował dotychczas 4 zwycięstwa i 1 porażkę, która miała miejsce w ostatniej serii gier, a z kolei polkowiczanie są zespołem, który jeszcze tej wiosny nie wygrał, a więc dziś jest na to odpowiedni moment przed własną publicznością.

Wyjściowe zestawienia:

Górnik Polkowice: Furtak – Magdziak, Ratajczak, Karmelita, Burka, Krasa, Fryzowicz, Idzik, Wacławczyk (C), Makuch, Ciućka.

Rezerwowi: Kiebzak – Niezgoda, Łysakowski, Poczwardowski, O. Leopold, Biłokiń, Baranowski, Czarny, Piątkowski.

Trener: Tomasz Grzegorczyk

Znicz Pruszków: Mleczko – Juchymowicz, Wingralek, Bogusławski – Barnowski, Nagamatsu, Pomorski (C), Moskwik – Firlej, Wójcicki.

Rezerwowi: Misztal – Proczek, Cegiełka, Niewiadomski, Czarnowski, Nowak.

Trener: Mariusz Misiura

Sędzia główny: Mateusz Piszczelok (Katowice).
    Sędzia asystent 1: Zbigniew Szymanek.
    Sędzia asystent 2: Michał Hnatkiewicz.
    Sędzia techniczny: Radosław Kasprzyk.
    Wyjściowy skład i ławka rezerwowych Górnika Polkowice na sobotni wczesnopopołudniowy pojedynek!
    Zestawienie pruszkowskiego Znicza i podopiecznych trenera Mariusaz Misiury na starcie w Polkowicach z niżej notowanym rywalem!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.