Śląsk – Piast 0:1 (koniec) | Górnik Z. – Korona 1:1 (koniec)
Górnik Zabrze
1:1 (0:1)
Korona Kielce
Czwartek 06.04.2023, 20:30 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • PKO Ekstraklasa • 27. kolejka
    Dziękujemy za śledzenie relacji live. Dobranoc!

Remis, z którego nie może być zadowolona żadna ze stron. Korona przez długi czas była na prowadzeniu i w drugiej odsłonie dała sobie wyrwać zwycięstwo. Górnik z kolei przez dłuższy czas atakował, jednak brakowało po stronie "Trójkolorowych" konkretów. (22:26:48)

90+4

90+3
    Ostatnia szansa dla Górnika! Rzut wolny dla gospodarzy na linii środkowej boiska.

90+1
    Żółta kartka dla Damiana Rasaka za pretensje w kierunku arbitra.

90+1
    Żółta kartka dla zespołu Górnik Zabrze (Damian Rasak).

90
    Tomasz Kwiatkowski zdecydował się doliczyć trzy minuty do podstawowego czasu gry.

90
    Druga żółta a potem czerwona kartka dla zespołu Korona Kielce (Nono).

90
    Zabawił się na połowie rywala Olkowski i został sfaulowany przez Nono.

88
    Zmiana w drużynie Korona Kielce:
    z boiska schodzi Kyryło Petrow, na boisku pojawia się Bartosz Kwiecień.

87
    z boiska schodzi Jewgienij Szykawka, na boisku pojawia się Kacper Kostorz.

87
    Okazja na kontrę dla kielczan, jednak szybko osaczony przez rywali został Szykawka.

86
    Czwarta żółta kartka w tym sezonie dla Nono, którego zabraknie w następnym meczu.

86
    Żółta kartka dla zespołu Korona Kielce (Nono).

84
    Przewinienie Szpakowskiego na wyprowadzającym piłkę z własnej połowy Mvondo.

84
    Żółta kartka dla zespołu Korona Kielce (Marcin Szpakowski).

83
    Średnio udana próba Podolskiego. Piłka trafiła w mur ustawiony przez rywali.

82
    Nono fauluje rywala niewiele przed linią pola karnego! Okazja dla Lukasa Podolskiego.

82
    Zagrania wzdłuż pola karnego Korony, ale brakuje finalizacji ze strony gospodarzy!

79
    Ależ było groźnie! Zagranie z prawej flanki w kierunku Szykawki, po którym piłka spadła na jedenasty metr. Był tam Kiełb i po jego strzale bardzo dobrze interweniuje Bielica!

77
    z boiska schodzi Jakub Łukowski, na boisku pojawia się Jacek Kiełb.

77
    Fatalna wrzutka z lewej flanki Cholewiaka. Wznowi grę z piątego metra Forenc.

76
    Zagranie w kierunku Szykawki, jednak szybciej do futbolówki dopadł Bielica.

74
    Dośrodkowanie Lukasa Podolskiego na dalszy słupek i wyjaśnia tam sytuację Briceag. Korner dla zabrzan.

72
    Trochę chaotyczne, jednak coraz groźniejsze zaczynają być ataki Górnika.

68
    Nie zapowiadało się na tego gola dla Górnika! Mamy przeczucie, że ta bramka trochę rozrusza nam mecz!
    66. Piotr KRAWCZYK - 1:1

66
    Gol dla Górnika Zabrze!
    Strzelcem bramki PIOTR KRAWCZYK.

Mamy remis! Zabójcza kontra Górnika! Kontrę zainicjował Paweł Olkowski, który dograł do Lukasa Podolskiego. "Poldi" przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i precyzyjnie dograł do Piotra Krawczyka! Ten w sytuacji sam na sam pokonał Konrada Forenca!

65
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze:
    z boiska schodzi Kanji Okunuki, na boisku pojawia się Boris Sekulić.

63
    Błanik w akcji ofensywnej lekko dotknął Janżę, który padł jak postrzelony. Rzut wolny dla Górnika.

61
    z boiska schodzi Szymon Włodarczyk, na boisku pojawia się Piotr Krawczyk.

61
    z boiska schodzi Daisuke Yokota, na boisku pojawia się Mateusz Cholewiak.

60
    z boiska schodzi Ronaldo Deaconu, na boisku pojawia się Marcin Szpakowski.

60
    z boiska schodzi Marcus Godinho, na boisku pojawia się Dawid Błanik.

59
    Dostajemy informację, że w zespole Korony szykuje się podwójna zmiana.

58
    Szybka akcja gospodarzy. Podanie Okunukiego wzdłuż pola karnego, lecz piłka po rykoszecie ląduje w dłoniach Forenca.

57
    Yokota faulowany na połowie rywala. Okazja na dośrodkowanie dla podopiecznych Jana Urbana.

55
    Zdecydowanie widać, że zabrzanie atakują wyższym pressingiem swojego rywala w drugiej połowie.

54
    Podanie na skrzydle do Szykawki, który nie utrzymał linii z obroną rywala i znalazł się na ofsajdzie.

52
    Faulował w akcji ofensywnej na lewej flance Erik Janża. Poszkodowanym Godinho.

50
    Spóźniony przy interwencji był Okunuki. Trzecia żółta kartka w sezonie dla Japończyka.

50
    Żółta kartka dla zespołu Górnik Zabrze (Kanji Okunuki).

48
    Huknął z dystansu Paweł Olkowski. Piłka poszybowała jednak dość wyraźnie nad poprzeczką.

46
    Zagranie w kierunku Szykawki, który został uprzedzony przez Bielicę. Okazał się, że Białorusin i tak był na ofsajdzie.

46
    z boiska schodzi Robert Dadok, na boisku pojawia się Paweł Olkowski.

46

Pierwsza odsłona meczu za nami. Górnik stara się atakować i stwarzać sobie sytuacje bramkowe, jednak Forenc pozostaje niepokonany. Korona na prowadzeniu po trafieniu niezawodnego Łukowskiego!

45+2

45+1
    Łukowski do Briceaga na linię pola karnego, jednak Rumun nie trafił czysto w piłkę i wyraźnie przestrzelił!

45
    Tomasz Kwiatkowski zdecydował się doliczyć dwie minuty do podstawowego czasu gry.

42
    Dziesiąta żółta kartka w sezonie dla Erika Janży, który faulował Deaconu.

42
    Żółta kartka dla zespołu Górnik Zabrze (Erik Janża).

42
    Podanie z lewej flanki do Podolskiego, którego strzał został zablokowany! Po chwili "Poldi" poprawił i wywalczył korner.

40
    Wrzutka Janży z rzutu rożnego na bliższy słupek. Pewnie radzą sobie przyjezdni.

38
    Godinho zatrzymał faulem wyprowadzającego akcję Rasaka. Żółta kartka.

38
    Żółta kartka dla zespołu Korona Kielce (Marcus Godinho).
    34.

34
    Pracują na gola zabrzanie! Podanie do Okunukiego, który uderzał z okolic jedenastego metra! Forenc wyciągnął się jak struna i odbił futbolówkę!

33
    Dobra wrzutka z rzutu wolnego i niewiele zabrakło, aby Bergstromowi udało się przeciąć lot futbolówki.

32
    Damian Rasak faulowany na połowie przeciwnika. Niezła szansa dla "Trójkolorowych".

31
    Zagranie w ciemno Deaconu, ale zupełnie do nikogo. Piłka w rękawicach Bielicy.

27
    Błyskotliwa akcja Yokoty prawą flanką. Piłka po rykoszecie trafiła do Okunukiego, który posłał futbolówkę nad poprzeczką po strzale z trzynastego metra!

24
    Gorąco pod bramką Korony! Po podaniu Okunukiego uderzał Yokota, ale odbił futbolówkę Forenc!

23
    Długa piłka w kierunku Szykawki, ale dobrze wyszedł na szesnasty metr Bielica.

22
    Wrzutka z rzutu wolnego w pole karne Korony. Piłka padła łupem Forenca.

19
    Odpowiedź Górnika. Na piłkę zgraną głową nabiegał Janicki, lecz był na wyraźnym spalonym.
    17. Jakub ŁUKOWSKI - 0:1

17
    Gol dla Korony!
    Strzelcem bramki JAKUB ŁUKOWSKI.

Goście obejmują prowadzenie! Przerzut piłki na lewą flankę. Briceag zagrywa na jedenasty metr, gdzie było dwóch zawodników Korony. Dopadł do futbolówki Łukowski, który dość pewnie pokonał Bielicę! Dobrą pracę wykonał Szykawka ściągając na siebie uwagę obrońców.

14
    Próba z dystansu Deaconu. Pomocnik Korony przeprosił kolegów z zespołu po tej decyzji.
    12.

12
    Ależ sytuację zmarnował Włodarczyk, który wcześniej faulował jednak przeciwnika!

10
    Bardzo ładna akcja Korony zakończona wrzutką z lewej flanki. Bielica odbija fubolówkę, chociaż golkiper Górnika był prawdopodobnie faulowany w tej sytuacji.

8
    Po przegranym pojedynku z Trojakiem Dadok faulował na żółtą kartkę.

8
    Żółta kartka dla zespołu Górnik Zabrze (Robert Dadok).

7
    Ładne zagranie Bergstroma na prawą flankę, jednak tam Dadok przegrał pojedynek z rywalem.

4
    Tomasz Kwiatkowski dostał sygnał z wozu VAR, że Okunuki był na ofsajdzie. Dalej bez bramek w Zabrzu!
    3.

3
    Strzelcem bramki KANJI OKUNUKI.

Błyskawicznie prowadzenie obejmują gospodarze! Rasak do Okunukiego, który w sytuacji sam na sam pokonuje Forenca!

EDIT: Po weryfikacji bramka nie została uznana!

3
    Dośrodkowanie Okunukiego na piąty metr, gdzie pewnie radzą sobie przyjezdni.

2
    Janża do Podolskiego, którego zagranie w polu karnym rywala jest blokowane. Korner dla Górnika.