Putincewa – Linette pl 2:0 (koniec) | Kostjuk – Vondrousova 0:2 (koniec)
Rybakina – Falkowska pl 2:0 (koniec) | Zavatska – Krejcikova 0:2 (koniec)
Schmiedlova – Giorgi 0:2 (koniec) | Hruncakova – Trevisan 0:2 (koniec)
7 6
Magda Linette
0
5 3
Piątek 14.04.2023, 09:52 • Daulet National Tennis Centre, Astana • Billie Jean King Cup (kort ziemny)

W tym pojedynku to już wszystko. Zachęcamy do pozostania z nami i śledzenia wspólnie tenisowych emocji prosto z Astany. W tej tekstówce żegnamy się z Państwem, ale zapraszamy na inne relacje LIVE w serwisie Lajfy. Dobrego weekendu! (11:44:17)
    Można śmiało uznać, że oglądaliśmy tylko w pierwszych czterech gemach tego starcia taką Magdę Linette jaką lubimy obserwować na korcie. Pozostała, znacznie większa część tej rywalizacji do zapomnienia przez polską tenisistkę!

Bardzo źle zaczyna się dla reprezentacji Polski, której kapitanem jest Dawid Celt ten mecz z kadrą Kazachstanu, bo faworyzowana w tym starciu Magda Linette ulega niżej plasowanej w światowym rankingu WTA Julii Putincewej, a przed nami kolejne, jeszcze trudniejsze starcie. Tym razem siódma rakieta globu Elena Rybakina zagra z debiutującą w biało-czerwonych barwach Weroniką Falkowską!

Koniec meczu

6:3
    Miała okazję do zakończenia akcji w korcie Magda Linette na wysokiej piłce, ale zrobiła to do czego nas dzisiaj przyzwyczaiła, czyli huknęła mocno, ale w aut i tym samym w secie drugim zwycięża Julia Putincewa 6:3. Gem – set – mecz w wykonaniu niżej notowanej tenisistki z Kazachstanu i wygrana w całym starciu 2:0, co powoduje, że Polki przegrywają w tym spotkaniu 0:1!

40-30
    Ostry atak Julii Putincewej i Kazaszka wywiera presję oraz błąd na polskiej zawodniczce. Mamy brejkbol, a zarazem pierwszy meczbol w tym starciu!
    1:0; 5:3; 30-30 - Magda Linette

30-30
    Nie zdążyła już do trudnej piłki zagranej przez Linette jej przeciwniczka. Walczą obie tenisistki o korzystny wynik w tym gemie.

30-15
    Na aut kieruje zagranie spod siatki Polka.

15-15
    Odchodząca od linii bocznej piłka zagrana przez Linette ląduje na niewielkim aucie.

0-15
    Ostry, ale zarazem nieudany skrót Putincewej. Kolejny taki błąd reprezentantki Kazachstanu w tym pojedynku.

5:3
    Zmiana podającej. Przy serwisie Magda Linette.

5:3
    Absolutnie zerwana ofensywna akcja w wykonaniu Magdy Linette i 5:3 w drugiej odsłonie tego starcia prowadzi Kazaszka!

40-15
    Świetnie pograły pod siatką zawodniczki, ale większy spryt wykazła Julia Putincewa w tej akcji.