Putincewa – Linette pl 2:0 (koniec) | Kostjuk – Vondrousova 0:2 (koniec)
Rybakina – Falkowska pl 2:0 (koniec) | Zavatska – Krejcikova 0:2 (koniec)
Schmiedlova – Giorgi 0:2 (koniec) | Hruncakova – Trevisan 0:2 (koniec)
7 6
Magda Linette
0
5 3
Piątek 14.04.2023, 09:52 • Daulet National Tennis Centre, Astana • Billie Jean King Cup (kort ziemny)

W tym pojedynku to już wszystko. Zachęcamy do pozostania z nami i śledzenia wspólnie tenisowych emocji prosto z Astany. W tej tekstówce żegnamy się z Państwem, ale zapraszamy na inne relacje LIVE w serwisie Lajfy. Dobrego weekendu! (11:44:17)
    Można śmiało uznać, że oglądaliśmy tylko w pierwszych czterech gemach tego starcia taką Magdę Linette jaką lubimy obserwować na korcie. Pozostała, znacznie większa część tej rywalizacji do zapomnienia przez polską tenisistkę!

Bardzo źle zaczyna się dla reprezentacji Polski, której kapitanem jest Dawid Celt ten mecz z kadrą Kazachstanu, bo faworyzowana w tym starciu Magda Linette ulega niżej plasowanej w światowym rankingu WTA Julii Putincewej, a przed nami kolejne, jeszcze trudniejsze starcie. Tym razem siódma rakieta globu Elena Rybakina zagra z debiutującą w biało-czerwonych barwach Weroniką Falkowską!

Koniec meczu

6:3
    Miała okazję do zakończenia akcji w korcie Magda Linette na wysokiej piłce, ale zrobiła to do czego nas dzisiaj przyzwyczaiła, czyli huknęła mocno, ale w aut i tym samym w secie drugim zwycięża Julia Putincewa 6:3. Gem – set – mecz w wykonaniu niżej notowanej tenisistki z Kazachstanu i wygrana w całym starciu 2:0, co powoduje, że Polki przegrywają w tym spotkaniu 0:1!

40-30
    Ostry atak Julii Putincewej i Kazaszka wywiera presję oraz błąd na polskiej zawodniczce. Mamy brejkbol, a zarazem pierwszy meczbol w tym starciu!
    1:0; 5:3; 30-30 - Magda Linette

30-30
    Nie zdążyła już do trudnej piłki zagranej przez Linette jej przeciwniczka. Walczą obie tenisistki o korzystny wynik w tym gemie.

30-15
    Na aut kieruje zagranie spod siatki Polka.

15-15
    Odchodząca od linii bocznej piłka zagrana przez Linette ląduje na niewielkim aucie.

0-15
    Ostry, ale zarazem nieudany skrót Putincewej. Kolejny taki błąd reprezentantki Kazachstanu w tym pojedynku.

5:3
    Zmiana podającej. Przy serwisie Magda Linette.

5:3
    Absolutnie zerwana ofensywna akcja w wykonaniu Magdy Linette i 5:3 w drugiej odsłonie tego starcia prowadzi Kazaszka!

40-15
    Świetnie pograły pod siatką zawodniczki, ale większy spryt wykazła Julia Putincewa w tej akcji.

30-15
    Atakuje celnie w kort Putincewa.

15-15
    Nieznacznie na aut huknęła teraz przedstawicielka Kazachstanu.

15-0
    Udana ofensywna wymiana ze strony Julii Putincewej.

4:3
    Zmiana stron i podającej po tym gemie.

4:3
    Wysokie zagrania z obu stron i punktuje Polka broniąc swój serwis!

40-A
    Drugi z rzędu punkt na koncie reprezentantki Polski.

40-40
    Szybka wymiana i po przekątnej trafiła Linette. Gramy na przewagi.

40-30
    Ważny moment i punkt na koncie reprezentantki gospodarzy. Będzie okazja do przełamania dla Julii Putincewej!

30-30
    Wymuszony po długiej akcji błąd na Kazaszce przez Polkę. W aut z prostej piłki zagrała Putincewa.

30-15
    Na prowadzeniu Kazaszka po dobrej wymianie.

15-15
    Teraz już udanie w ofensywnej akcji Polka.

15-0
    Prosta pomyłka Magdy Linette w ataku spod siatki na aut.

4:2
    Zmiana podania.
    1:0; 4:2 - Magda Linette

4:2
    W siatkę huknęła Julia Putincewa i bez straty punktu przełamuje rywalkę Polka!

0-40
    Dwa z rzędu serwisowe błędy Kazaszki. Będą brejkbole dla Linette!
    1:0; 4:1; 0-30 - Magda Linette

0-30
    Bardzo dobrze rozrzuca po korcie swoją przeciwniczkę polska tenisistka. Idealne trafienie w sam narożnik pola punktowego.
    1:0; 4:1; 0-15 - Magda Linette

0-15
    Dobrą akcję na początku gema przy serwisie rywalki notuje Linette.

4:1
    Dłuższa przerwa na chwilę wytchnienia dla Polki i Kazaszki, a także zmiana stron i podania.

4:1
    Atak w siatkę Linette i Polka przegrywa gema piątego przy swojej zagrywce!

A-40
    Świetną piłkę na połowie kortu marnuje atakiem w aut Magda Linette i okazję do przełamania gema ma Julia Putincewa!

40-40
    W aut przestrzela kolejny raz Linette. Rażąca ilość błędów w grze Polki i kolejna gra na przewagi przy serwisie Magdy.

30-40
    Daleko i mocno w aut uderza po prostej na wysokiej piłce Polka.

15-40
    Kolejny błędny atak reprezentantki Kazachstanu. Ponownie próbowała lobować swoją rywalkę Putincewa.

15-30
    Podwójny błąd na zagrywce popełnia pierwszy raz w tym spotkaniu Magda Linette.

0-30
    Minimalny aut po przekątnej i uderzeniu Putincewej.

0-15
    Dobry atak spod siatki na początku gema w wykonaniu Linette.

3:1

3:1
    Świetny skrót Kazaszki tuż za siatkę i wygrywa ona swój gem serwisowy!

40-30
    Natomiast Magda Linette teraz z kolei huknęła piłkę w aut.

30-30
    Również uderzenie autowe w wykonaniu Putincewej.

30-15
    Aut po ostrym zagraniu skośnym Linette.

15-15
    Z wyczuciem teraz w sam narożnik pola punktowego zaatakowała Magda Linette.

15-0
    Dobra wymiana na korzyść Julii Putincewej.

2:1
    Zmieniamy strony i podającą po nieco dłuższej chwili odpoczynku dla obu zawodniczek.

2:1
    Zrywa atak daleko w aut Julia Putincewa i jest wygrany ten trudny gem serwisowy przez Polkę!

40-A
    Autowe zagranie Putincewej po mocnym serwisie w wykonaniu Linette.

40-40
    Fatalny skrót Julii Putincewej i piłka spada na siatkę.

A-40
    Doprowadza w końcu do swego Kazaszka, bo Polka uderza piłkę po prostej w aut i mamy brejkbol dla Putincewej!

40-40
    Błąd w uderzeniu polskiej zawodniczki.

40-A
    Kontratak i mocne wejście na piłkę wznoszącą w wykonaniu Linette. Ryzykownie, ale udanie zaatakowała Polka.

40-40
    Bez problemu podbija i od razu returnuje celnie zagrywkę Polki jej rywalka z Kazachstanu.

40-A
    Nieznacznie na aucie ląduje ofensywny atak Kazaszki.

40-40
    Do wyrównania doprowadza mocnym i wysokim zagraniem wymagającym dla Polki Julia Putincewa.

30-40
    Z trudnej i niskiej piłki po prostej tuż nad siatką w aut uderza Magda Linette. Aż 28 do 17 w błędach własnych na niekorzyść reprezentantki Polski.

15-40
    Przestrzeliła teraz w aut na wysokiej piłce Polka.

0-40
    Po technicznym serwisie Magdy Linette nieudanie skrótem uderza w siatkę Julia Putincewa.

0-30
    Dobry return Polki i trafia w sam narożnik obszaru punktowego.

0-15
    Pierwsze przy swoim serwisie oczko na koncie Linette.

2:0

2:0
    Świetna kontrat po prostej pod linię końcową kortu Putincewej i bezradna w tej sytuacji Polka. Pewne prowadzenie 2:0 reprezentantki Kazachstanu!

40-15
    Jeszcze jeden.

30-15
    Kolejny aut Linette.

15-15
    I następna autowa próba ataku Linette. Totalnie pogubiona w grze przedstawicielka biało-czerwonych barw.

0-15
    Atak w siatkę reprezentantki Kazachstanu na początku drugiego gema.

1:0
    Czas na przerwę, zmianę stron i podającej.

1:0
    Kolejny błędny w tym spotkaniu atak polskiej tenisistki, która to bardzo nieudanie i wysoko huknęła poza obszarem gry. Brejkbol wygrany przez Kazaszkę i prowadzi ona 1:0, a za moment będzie serwować!

A-40
    Fatalnie w kluczowym momencie uderza w aut Linette i szybko pierwszą okazję do przełamania rezultatu ma Putincewa!

40-40
    Przestrzeliła teraz nieco ryzykując Linette bekhendem po prostej.

30-40
    Dobry skrót na koncie Linette i to Polka z korzystnym wynikiem na finiszu pierwszego gema.

30-30
    Kolejny aut na koncie Kazaszki, ale tym razem po kolejnej próbie w tym meczu zagrania piłki lobem.

30-15
    W aucie ląduje zagranie Julii Putincewej.

30-0
    W siatkę atakuje dla odmiany Magda Linette.

15-0
    Od celnego uderzenia zaczyna grę w drugiej partii Julia Putincewa.

0:0
    Mimo lepszego serwisu Polki jej postawa z drugiej części seta pierwszego jest do zmiany, bo zbyt dużo błędów popełniała Magda Linette. Za kilka minut wracamy do rywalizacji w drugiej odsłonie tego meczu Kazaszki Julii Putincewej z Polką Magdą Linette.

7:5
    Fatalnie Magda Linette atakuje w górną część siatki i piłka wraca na jej stronę. Zrezygnowana Polka po tym jak w secie pierwszym przegrywa 5:7 mimo, że prowadziła już po kilkunastu minutach zmagań 4:0. Sporo do poprawy w swojej grze ma polska tenisistka!

A-40
    Atak w siatkę Polki i drugi w meczu setbol ma przed sobą reprezentantka Kazachstanu!

40-40
    Znów wynik 40-40 po minimalnie autowym ataku Magdy Linette.

40-A
    Ostro nad siatką zagrywała teraz Linette i ciągle w defensywie była Putincewa. Końcowo z wysokiej pierwszej piłki zaatakowała forhendem celnie w kort Polka i jest okazja do przełamania tego gema!

40-40
    Wymuszony błąd na przeciwniczce przez Magdę Linette. Po zagraniu Putincewej piłka spada na dalekim aucie. Jest gra na przewagi.

40-30
    Mocne huknięcie piłki przez Polkę i ta ląduje na aucie. Pierwszy setbol w tym spotkaniu ma przed sobą Kazaszka Julia Putincewa!

30-30
    Twardo i nieustępliwie grała teraz polska tenisistka, a więc mogła podobać się postawa Linette jednak finalnie, to Putincewa ostrym uderzeniem zaatakowała celnie na ciało przeciwniczki.

15-30
    Pod końcową linię mocno zaatakowała Linette, a Putincewa odpowiedziała na nieznaczny aut. Teraz to Polka staje przed szansą powrotu do gry w tym meczu.

15-15
    Próba lobowania Polki przez Kazaszkę, ale nieudanie tym razem robi to Julia Putincewa i punkt ląduje na koncie Linette.

15-0
    Kontynuacja świetnej gry Putincewej.

6:5
    Zmiana stron i podania. Wchodzimy w kluczowy moment seta pierwszego tego meczu.

6:5
    Walczyła o zdobycz punktową Linette do samego końca, ale w świetnym stylu lobuje ją rywalka i to reprezentantka Kazachstanu zwycięża wychodząc po raz pierwszy w tym spotkaniu na prowadzenie 6:5!
    0:0; 5:5; 40-15 - Julia Putincewa

40-15
    Dwa brejkbole ma przed sobą Julia Putincewa w jakże ważnym momencie tej rywalizacji. Kolejna autowa piłka Polki!

30-15
    Zaczynają się poważniejsze kłopoty Linette, bo przy swojej zagrywce prowadzi chwilowo Kazaszka.

15-15
    Błąd po returnie Putincewej.

15-0
    Fatalnie atakuje po przekątnej Polka. Wszystkie atuty Linette niemalże zniknęły i gra ona w ostatnich minutach bardzo źle.

5:5
    Zmiana podającej.

5:5
    Na aut kieruje atak po prostej Magda Linette. Remis 5:5 i za moment będzie serwować Polka!

40-0
    Kroczy pewnie ku zwycięstwu w tym gemie Kazaszka.

30-0
    Coraz odważniej gra Putincewa. Teraz przyciągnęła ona skrótem do siatki Polkę, a następnie podbiegła do przebitej piłki i zagrała w wolną strefę pewnie punktując.

15-0
    W aut przestrzelony atak przez Magdę Linette. Drugi raz w tym pojedynku przez dłuższy czas ma swoje gorsze chwile Polka.

4:5
    Dłuższa przerwa na uzupełnienie płynów, a tuż po niej zmiana stron i podania.

4:5
    I tak się właśnie dzieje. Kolejne uderzenie piłki w siatkę przez Magdę Linette po trudnym zagraniu Julii Putincewej i również drugiego gema serwisowego Polki w tym secie wygrywa Kazaszka. Robi się coraz ciekawiej!

A-40
    Miała okazję do wygrania punktu Magda Linette, ale popełnia błąd przedstawicielka Polski atakiem w siatkę. Okazja do przełamania dla Putincewej!

40-40
    Autowe uderzenie Polki i gramy dalej na przewagi.

40-A
    Kolejny setbol na koncie Linette!

40-40
    Bardzo dobrze Kazaszka doprowada do wyrównania w tej grze.

30-40
    W aut po skosie uderza Magda Linette i obroniony pierwszy setbol przez Julię Putincewą.

15-40
    Popisowa akcja w wykonaniu Polki, która ma przed sobą pierwszą piłkę setową w tej rywalizacji!

15-30
    Nie poddaje się również Putincewa wymuszając na rywalce błąd.

0-30
    Jeszcze jeden autowy atak w wykonaniu przedstawicielki Kazachstanu.

0-15
    Autowy return na koncie Putincewej.

3:5
    Zmiana podającej piłkę. Magda Linette serwuje po wygraną w secie pierwszym.

3:5
    Kończy udanie swojego gema serwisowego Putincewa!

A-40
    Natomiast teraz Magda Linette zrywa akcję uderzeniem w aut.

40-40
    Kolejne mocne zagranie na ciało Putincewej w wykonaniu Linette i gramy na przewagi w tym gemie.

40-30
    Dalekim zagraniem pod linię końcową kortu i pola punktowego wywiera presję na rywalce Polka i myli się przebiciem piłki w aut po prostej Kazaszka.

40-15
    Kroczy po wygranie gema przy swojej zagrywce reprezentantka Kazachstanu.

30-15
    Fatalnie teraz uderza Julia Putincewa i zrywa atak daleko na aut.

30-0
    Jeszcze jedna dobra akcja ofensywna Kazaszki.

15-0
    Dobrze zaczyna przy swojej zagrywce gema ósmego Putincewa.

2:5
    Dłuższa przerwa. Magda Linette sięga po przekąskę w postaci banana i za moment wracamy do gry po zmianie stron i podającej.

2:5
    Ważny gem serwisowy Polki wygrany przez nią choć przeciwniczka nie dawała za wygraną. As na koncie Linette i 5:2 w secie pierwszym prowadzi Magda po 26. minutach gry!

15-40
    Jeszcze jeden precyzyjny atak po stronie Linette i w bezruchu teraz Putincewa nie mająca żadnych szans na podbicie piłki.

15-30
    Teraz za to wysoko zagrywa i w aut posyła piłkę biało-czerwona.

0-30
    Lekko podbija piłkę Kazaszka za siatkę po kolejnym wymagającym serwisie Polki i na kontrze do tego zagrania mocno wbija się w kort Linette zdobywając punkty.

0-15
    Return w siatkę po zagrywce Linette posyła Putincewa.

2:4

2:4
    Psuje uderzenie Polka, która przegrywa drugiego gema pod rząd!

40-15
    Wraca na właściwe tory już w tej akcji Linette atakując agresywnie i w swoim stylu Linette.

40-0
    Autowa próba ataku Magdy Linette po przekątnej. Słabsze chwile przeżywa w ostatnich wymianach przedstawicielka naszego kraju.

30-0
    Zły return autorstwa Polki.

15-0
    Podobnie jak w pierwszej akcji meczu stosuje dobry skrót tuż za siatkę Kazaszka i to ona przy swoim serwisie punktuje jako pierwsza.

1:4
    Zmieniamy strony i podającą po nieco dłuższej przerwie na odpoczynek.

1:4
    Za pierwszym razem kończy swój brejkbol Julia Putincewa i w pewnym stopniu odrabia ona straty do reprezentantki Polski!

A-40
    Na swoją stronę przechyla szalę prowadzenia przy serwisie Polki jej przeciwniczka. Pierwsza okazja do przełamania w wykonaniu reprezentantki Kazachstanu!

40-40
    Równowaga w końcówce piątego gema.

30-40
    Walczy o obronę swojego gema serwisowego Linette dobrym uderzeniem piłki z wysoką precyzją.

30-30
    Jeszcze raz udanie atakuje Putincewa.

15-30
    Poddenerwowana Kazaszka w akcji punktowej.

0-30
    Kick serwis Linette i punktuje bezpośrednio zagrywką Magda!

0-15
    Kolejny raz od dobrej akcji przy swoim serwisie zaczyna gema Polka.

0:4
    0:0; 0:4; 40-A - Magda Linette

0:4
    Ależ mecz w wykonaniu Magdy Linette. Wyżej notowana od swojej rywalki zawodniczka z Polski wymusza na rywalce kolejny błąd, bo Kazaszka lobuje w aut po tym jak Linette znajdowała się pod siatką i drugi gem na przełamanie w wykonaniu Polki!

40-A
    Udana akcja polskiej zawodniczki, która ma przed sobą kolejnego brejkbola w tym pojedynku!

40-40
    Aut w ataku Putincewej tym razem.
    0:0; 0:3; 40-30 - Julia Putincewa

40-30
    Świetny moment w grze Kazaszki. Udany return na linię boczną i trafia bez wątpienia udanie Putincewa.

30-30
    Silne huknięcie rakietą w piłkę przez Julię Putincewą i powoduje to problemy w przebiciu piłki na drugą stronę przez Magdę Linette.

15-30
    Skutecznie w ataku teraz Kazaszka.

0-30
    Autowa piłka posłana przez Julię Putincewą. Zdecydowanie brakuje koncentracji w grze przedstawicielki gospodarzy tego starcia.

0-15
    Dobre wejście w gema Polki, która jak na razie toczy to spotkanie na swoich warunkach.

0:3
    Czas na uzupełnienie płynów, otarcie potu oraz krótkie porady od kapitana polskiej reprezentacji Dawida Celta i po zmianie stron i podania gra może być prowadzona dalej.

0:3
    Bez straty punktów wygrywa trzeciego gema Polka, która schodzi na nieco dłuższą przerwę prowadząc pewnie ze swoją przeciwniczką!

0-40
    Pewnie kroczy po wygraną przy swojej zagrywce Polka. Już 40:0 dla Linette.

0-30
    Dobra akcja w wykonaniu Linette.

0-15
    Mocno i pewnie wbija się po prostej Linette. Ofensywne zagranie Polki totalnie zmyliło Kazaszkę.

0:2
    Zmiana zagrywającej.

0:2
    Świetny atak po prostej w wykonaniu Magdy Linette na kontrze i trafia idealnie w narożnik pola punktowego reprezentantka Polski. Pierwsze przełamanie w dorobku naszej zawodniczki i prowadzenie w pierwszym secie 2:0!

30-40
    Odrabia straty do Linette jej przeciwniczka po kolejnej udanej akcji z jej strony.

15-40
    Pierwsze punkty na koncie Putincewej w tym gemie.

0-40
    Podwójny błąd serwisowy Putincewej. Szybki i pierwszy w tym meczu brejkbol dla Polki!

0-30
    Zbyt mocno w aut huknęła Julia Putincewa. Będzie zmieniać rakietę już w połowie drugiego gema tego pojedynku reprezentantka Kazachstanu.
    0:0; 0:1; 0-15 - Magda Linette

0-15
    Wymagająco pod linię boczną pola punktowego uderzyła Linette, odpowiedziała ostro atakiem nad siatkę Putincewa, ale w kontrze Polka skutecznie po przekątnej rozciągnęła przeciwniczkę po korcie.

0:1
    Zmiana stron i podania piłki po krótkiej przerwie. Możemy grać dalej.

0:1
    Pierwszy gem serwisowy wygrany przez Magdę Linette po uderzeniu piłki w siatkę przez jej rywalkę i to Polka jako pierwsza na prowadzeniu!

30-40
    Na prowadzeniu Polka po nieudanej próbie zagrania skrótu przez Kazaszkę.

30-30
    Wytrwale w tej akcji pograła Linette i wymusiła na rywalce błąd w postaci uderzenia piłki na aut forhendem.

30-15
    W siatkę atak Putincewej.

30-0
    Po długiej przekątnej zagrywa piłkę bekhendem Magda Linette i myli się. Żywiołowo na zdobywane przez reprezentantkę Kazachstanu punkty reaguje lokalna publiczność.

15-0
    Julia Putincewa stosuje bardzo dobry skrót tuż za siatkę i punktuje w tej sytuacji jako pierwsza.

0:0

Serwis po stronie Polki i już za chwilę zaczynamy.
    W piątkowej rywalizacji przeciwko Kazachstanowi biało-czerwona barwy jako pierwsza reprezentować będzie Magda Linette, która zmierzy się z Julią Putincewą w hali Daulet National Tennis Centre w Kazachstanie na ceglanej nawierzchni!

Puchar Billie Jean King, to historyczny turniej rozgrywany pomiędzy żeńskimi reprezentacjami narodowymi w tenisie ziemnym. W roku bieżącym odbywa się już 60. edycja tych zmagań. Udział w turnieju bierze 12 zespołów podzielonych na 3 grupy. Tytułu zdobytego przed rokiem bronią reprezentantki Szwajcarii, finalistki z edycji 2022 – Australijki oraz zdobywczynie dzikiej karty. Dwudniowe, czyli piątkowe i sobotnie kwalifikacje mają na celu wyłonić kolejnych 9 zespołów, które awansują do dalszej rywalizacji. W kwalifikacjach do głównych pojedynków znajduje się 10 ekip sklasyfikowanych na miejscach 3-12 podczas turnieju finałowego Pucharu Billie Jean King 2022 oraz 8 drużyn, które zwyciężyły play-offy. Rozstawione reprezentacje to: Hiszpania, Czechy, Francja, Kanada, Stany Zjednoczone, Słowacja, Niemcy, Kazachstan oraz Rumunia, a nierozstawione są: Włoszki, Belgijki, Brytyjki, Polki, Brazylijki, Ukrainki, Meksykanki, Austriaczki, a także Słowenki.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 09:30.