Piast – Wisła Pł. 1:0 (koniec) | Raków – Widzew 2:0 (koniec) | Legia – Lech P. 2:2 (koniec)
Legia Warszawa
2:2 (1:0)
Lech Poznań
Niedziela 16.04.2023, 17:30 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • PKO Ekstraklasa • 28. kolejka

Dziękujemy Państwu za spędzony wspólnie czas. Dobranoc! (19:44:23)
    Garść statystyk!

Hit nie rozczarował! Finalnie podział punktów w Warszawie i chyba bardziej z tego rezultatu mogą być zadowoleni Mistrzowie Polski, bo przez większość meczu to Legia była stroną dominującą. Bohaterami spotkania niewątpliwie Paweł Wszołek oraz Afonso Sousa.

90+5

90+4
    Miękka wrzutka Rose'a w pole karne rywala i zimną krew zachował Pereira, który wycofał piłkę do Bednarka.

90+3
    Przerwa w grze, ponieważ problemy zdrowotne po faulu Rosołka ma Murawski.

90+2
    Gorąco w polu karnym Lecha! Upadł w szesnastce Rose, ale nie było mowy o przewinieniu zawodnika gości. Potem faulował Rosołek.

90+1
    Walczą o gola gospodarze! Wrzutka Mladenovicia, ale na posterunku we własnym polu karnym był Satka.

90
    Piotr Lasyk zdecydował się doliczyć cztery minuty do podstawowego czasu gry.

90
    Ba Loua otrzymał podanie na dobieg, jednak skrzydłowy Lecha był na niewielkim ofsajdzie.
    88. Paweł WSZOŁEK - 2:2

88
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki PAWEŁ WSZOŁEK.

Ależ końcówka meczu, znów mamy remis! Świetne zachowanie Macieja Rosołka na prawym skrzydle, który zagrał na piąty metr i Paweł Wszołek nie dał szans Filipowi Bednarkowi na skuteczną interwencję! Trzeba nadmienić, że Rosołek ładnie zagrał na jeden kontakt ze Strzałkiem.

87
    Rzut rożny dla "Wojskowych", lecz po wrzutce dość łatwo poradzili sobie Mistrzowie Polski.
    85.

85
    Tym razem okazja dla Lecha! Ba Loua wszedł w pole karne rywala i zdołał oddać strzał, po którym odbił piłkę Hładun. Potem wybili futbolówkę gospodarze, ale tak niefortunnie, że ta spadła pod nogi Czerwińskiego. Rezerwowy "Kolejorza" uderzył nad poprzeczką. Przed chwilą podobną sytuację zmarnował Rose.
    82.

82
    Wyśmienita okazja dla Legii! Po zagraniu Wszołka i interwencji Bednarka piłka spadła pod nogi Rose'a, który uderzył z dwunastego metra nad poprzeczką!
    80.

80
    Marchwiński świetnie poradził sobie z Rosem! Potem strzał młodzieżowca Lecha został jednak zablokowany i piłka jeszcze niefortunnie odbiła się od zawodnika "Kolejorza" po tej próbie.

78
    Rose świetnie w pole karne do Strzałka, któremu delikatnie odskoczyła piłka przy przyjęciu i Lechici zdołali oddalić niebezpieczeństwo.

77
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa:
    z boiska schodzi Bartosz Kapustka, na boisku pojawia się Igor Strzałek.

77
    z boiska schodzi Artur Jędrzejczyk, na boisku pojawia się Lindsay Rose.

77
    27 416 kibiców ogląda mecz na stadionie!

76
    Zmiana w drużynie Lech Poznań:
    z boiska schodzi Afonso Sousa, na boisku pojawia się Filip Marchwiński.

76
    z boiska schodzi Mikael Ishak, na boisku pojawia się Artur Sobiech.
    75.

75
    Piłka w siatce, jednak Ishak w momencie podania był na ofsajdzie! Autorem niedoszłego gola Ba Loua.

73
    Slisz sfaulowany Ba Louę na połowie Lecha. Żółta kartka dla skrzydłowego "Kolejorza".

73
    Żółta kartka dla zespołu Lech Poznań (Adriel D´Avila Ba Loua).

70
    Po pierwszej odsłonie nie powiedzielibyśmy, że ten mecz może mieć takiej przebieg w drugiej połowie!
    69. Afonso SOUSA - 1:2

69
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki AFONSO SOUSA.

Goool! Przyjezdni obejmują prowadzenie! Zagranie z prawej flanki Joela Pereiry. Przeciął lot futbolówki jeden z rywali i powalczył o piłkę Alan Czerwiński. Świetnie w szesnastce zachował się Afonso Sousa, który niezwykle precyzyjnym strzałem nie dał szans na udaną interwencję Dominikowi Hładunowi. Portugalczyk wyrasta nam na bohatera tego starcia!

68
    z boiska schodzi Tomas Pekhart, na boisku pojawia się Maciej Rosołek.

68
    z boiska schodzi Michał Skóraś, na boisku pojawia się Alan Czerwiński.

68
    z boiska schodzi Kristoffer Velde, na boisku pojawia się Adriel D´Avila Ba Loua.
    66.

66
    Zabawił się w polu karnym rywala Filip Mladenović, ale skończyło się tylko na strachu dla przyjezdnych!

65
    Posiadanie piłki:
    51% – 49%.

63
    Spóźniony w interwencji był Filip Mladenović i faulował Joel Pereirę.

61
    Wydaje się, że Velde odpowiedział Jędrzejczykowi za poprzednie przewinienie.

61
    Żółta kartka dla zespołu Lech Poznań (Kristoffer Velde).

61
    Długa piłka od Filipa Bednarka w kierunku Michaela Ishaka. Odrobinę zbyt mocne podanie golkipera Lecha. Futbolówka padła łupem Dominika Hładuna.

60
    Chciał odebrać futbolówkę na połowie rywala Michael Ishak i faulował przeciwnika.

59
    z boiska schodzi Ernest Muci, na boisku pojawia się Carlitos.

59
    Żółta kartka dla zespołu Lech Poznań (Antonio Milić).

59
    Żółta kartka dla zespołu Legia Warszawa (Artur Jędrzejczyk).
    57.

57
    Starcie Milicia z Jędrzejczykiem. Zagotowało się na murawie!

56
    Barry Douglas w pole karne do Michaela Ishaka, który uderzył z powietrza, lecz nie trafił czysto w futbolówkę!

54
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła Ribeiro, ale Portugalczyk nie znalazł tym zagraniem żadnego z kolegów.

53
    Ernest Muci faulowany w okolicach własnego pola karnego przez Radosława Murawskiego.

52
    Spróbował uderzenia z linii pola karnego Ernest Muci, jednak piłka została zablokowana.

51
    Josue chciał wymusić rzut wolny przed polem karnym, ale gramy dalej!

50
    Trzeba przyznać, że zespół Lecha wyszedł odmieniony na drugą połowę meczu.

49
    Zagranie ręką Barry'ego Douglasa przy próbie opanowania futbolówki w polu karnym gospodarzy.
    47. Afonso SOUSA - 1:1

47

Ależ początek drugiej odsłony! Wariacka akcja w polu karnym Legii. W jej końcowym momencie oglądaliśmy zgranie piłki głową przez Ishaka i nieczysty strzał Sousy, po którym futbolówka wpadła do siatki!

46
    Początek drugiej połowy spotkania. Zaczynają ją Mistrzowie Polski.

46

Pierwsza połowa pod dyktando gospodarzy. Widoczna przewaga Legii, która zasłużenie prowadzi 1:0. Lech miał swoją okazję na gola, jednak dobrym wykończeniem nie popisał się Michael Ishak. Zdecydowanie więcej oczekujemy od Mistrza Polski.

45+8

45+8
    Do piłki ustawionej przed polem karnym podszedł Barry Douglas, jednak posłał futbolówkę nad poprzeczką!

45+6
    Kristoffer Velde faulowany tuż przed polem karnym gospodarzy. Dobra okazja dla "Kolejorza"!

45+6
    Zagranie Michaela Ishaka wzdłuż pola karnego, ale nie było tam żadnego z jego kolegów.

45+5
    Tym razem Skóraś świetnie uruchomił Sousę, ale Portugalczyka po profesorsku zatrzymał Augustyniak.

45+4
    Ernest Muci faulował wyprowadzającego akcję na własnej połowie Kristoffera Velde. "Żółtko" od Piotra Lasyka.

45+4
    Żółta kartka dla zespołu Legia Warszawa (Ernest Muci).

45+3
    Ładne zagranie Skórasia w pole karne do Velde, któremu zabrakło niewiele, aby opanował futbolówkę!

45+2
    Bardzo łatwo przychodzi Legii przedzieranie się pod pole karne rywala. Slisz teraz miał okazję do oddania strzału, ale był spóźniony i faulował Velde.

45+1
    Wrzutka Mladenovicia z lewej flanki blokowana przez Velde. Szybko wznowili grę gospodarze.

45
    Piotr Lasyk zdecydował się dorzucić osiem minut do podstawowego czasu gry.

45
    Gubią się przyjezdni. Tym razem Radosław Murawski podał futbolówkę zupełnie do nikogo.

44
    Błąd Joela Pereiry, który lekko podał piłkę do Filipa Bednarka. Zza pleców Portugalczyka wyskoczył Filip Mladenović, ale skończyło się na strachu dla "Kolejorza".

42
    Zagranie ręką Barry'ego Douglasa nieopodal linii bocznej boiska. Szybko wznowili grę gospodarze.

40
    Zagrał pod siebie Ernest Muci! Albańczyk świetnie zachował się w okolicach pola karnego i mógł podać do lepiej ustawionego Pawła Wszołka, ale zdecydował się na strzał. Filip Bednarek nie miał problemów ze złapaniem futbolówki.

39
    z boiska schodzi Jesper Karlström, na boisku pojawia się Nika Kwekweskiri.

39
    Będzie potrzebna zmiana. Jesper Karlstrom nie będzie w stanie kontynuować gry.

37
    Widzimy, że intensywniejszej rozgrzewki ruszył Nika Kwekweskiri.

36
    Przerwa w grze. Leży na murawie Jesper Karlstrom. Mamy nadzieję, że to nic poważnego.

35
    Dośrodkowanie w pole karne Legii, ale można odnieść wrażenie, że zabrakło w nim pomysłu.

34
    Strzały: 4-1.
    Strzały celne: 2:1.

33
    Naciskany przez rywala Ribeiro i Portugalczyk popełnił błąd. Rzut z autu dla Lecha.

31
    Dwa kwadranse gry za nami. Do tej pory zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiają Legioniści.

30
    Dośrodkowanie Bartosza Kapustki z rzutu rożnego i poznanianie wybijają piłkę ponownie za linię końcową.
    29.

29
    Odpowiedź Lecha! Podanie za linię obrony do Michaela Ishaka, który miał przed sobą tylko Dominika Hładuna! Lepszy w tym starciu golkiper gospodarzy!

28
    Wrzutka Josue z rzutu wolnego. Przedłużenie piłki przez Ribeiro i potem jeden z Legionistów znalazł się na ofsajdzie.

27
    Bartosz Kapustka faulowany około 35 metrów od bramki Lecha.

27
    Wyśmienite zagranie Josue do Wszołka, który zagrywał w centrum pola karnego, jednak tym razem piłkarze "Kolejorza" zdołali udanie interweniować.

25
    Kolejna roszada wśród sędziów tego meczu. Ponownie mamy innego arbitra liniowego.
    23.

23
    Ależ groźnie! Sprytne rozegranie rzutu rożnego przez gospodarzy. Kapustka do Mladenovicia, który mocno wstrzelił futbolówkę będąc w polu karnym rywala, lecz nie trafił w światło bramki!

22
    Świetnie wyglądała akcja Legii. Ribeiro między obrońców do Mladenovicia, po którego zagraniu wzdłuż szesnastki zablokowali piłkę rywale.

20
    Wrzutka Barry'ego Douglasa z rzutu wolnego w okolice pola karnego rywala, lecz łatwo poradzili sobie warszawianie.

19
    Paweł Wszołek faulował na własnej połowie Barry'ego Douglasa. Rzut wolny dla Lecha.

18
    Przechwyt Legionistów na połowie rywala! Kapustka uderzył na bramkę Lecha, jednak prosto w Bednarka! Golkiper "Kolejorza" miał problem z udaną interwencją.

17
    Josue do Kapustki, który dośrodkował w pole karne, lecz Pekhart nie zdołał wygrać pojedynku powietrznego. Rywal był w zdecydowanie lepszej pozycji.

15
    Murawski na lewą flankę do Velde. Norweg kiepsko opanował piłkę, a następnie fatalnie dośrodkował.
    13. Tomas PEKHART - 1:0

13
    Strzelcem bramki TOMAS PEKHART.

Goool! Legia obejmuje prowadzenie w klasyku! Josue świetnie rozrzucił piłkę na prawą flankę do Pawła Wszołka. Ten uruchomił Tomasa Pekharta, który wyskoczył zza pleców Lubomira Satki i skierował futbolówkę do bramki z najbliższej odległości!

12
    Wrzutka Josue bezpośrednio na bramkę rywala. Wypiąstkował futbolówkę Filip Bednarek.

11
    Składna akcja gospodarzy. Wrzutka Pawła Wszołka zablokowany przez Barry'ego Douglasa. Korner.

10
    Gramy dalej!

9
    Trwa przerwa w grze.

7
    Widzimy, że będzie konieczna zmiana arbitra bocznego. Nietypowa sytuacja!

6
    Krótka przerwa w grze. Jakieś problemy zdrowotne ma jeden z arbitrów bocznych.

5
    Wysoki pressing Legionistów. Przewinienie Artura Jędrzejczyka na połowie rywala.

4
    Bardzo dobre zagranie z głębi pola Filipa Mladenovicia w kierunku Tomasa Pekharta. Barry Douglas nie spuścił jednak wzroku z czeskiego snajpera.

3
    Faulowany w okolicach linii środkowej boiska Ribeiro. Wznowi grę gospodarze.

2
    Pierwszy strzał w dzisiejszym meczu. Huknął z dystansu Bartosz Slisz, jednak nie trafił w światło bramki Mistrza Polski.

2
    Próbował dryblingu na lewej flance Velde, ale stracił futbolówkę i następnie faulował Slisza.

1
    Pierwszy gwizdek Piotra Lasyka! Spotkanie zaczynają gospodarze!

1

Pięć minut do początku spotkania! Czas na hymn kibiców Legii.
    Portugalska ekipa Lecha gotowa na mecz!

Legia Warszawa: Hładun – Jędrzejczyk, Augustyniak, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Josue, Mladenović – Kapustka, Muci – Pekhart.
    Rezerwowi: Tobiasz – Johansson, Çelhaka, Sokołowski, Carlitos, Baku, Rose, Rosołek, Strzałek.

Lech Poznań: Bednarek – Pereira, Šatka, Milić, Douglas – Karlström, Murawski – Skóraś, Sousa, Velde – Ishak.
    Rezerwowi: Holec – Rebocho, Marchwiński, Gurgul, Amaral, Kwekweskiri, A. Czerwiński, Ba Loua, Sobiech.

Sędziowie: Piotr Lasyk (Bytom).
    Skład Lecha!
    Jedenastka "Wojskowych"!
    Legia w tym sezonie w meczach domowych jeszcze niepokonana!
    Po meczu z Rakowem Legia złapała delikatną zadyszkę. Czy z Lechem wróci do świetnej gry?
    Rozgrzewka przed meczem. Komu poszło lepiej w quizie? Sprawdźcie sami!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.
    Zarejestruj się i zyskaj BOOST KURSOWY 100! Go+BET Jak odebrać bonus?
    1. Zarejestruj się w GO+ Bet z kodem LAJFY
    2. Dokonaj wpłaty na min 50 PLN.
    3. Postaw zakład pojedynczy na zwycięstwo Legii Warszawa lub Lecha Poznań za dokładnie 1 PLN..
    4. Wszystkie kroki należy wykonać do godziny 17:29 w dniu 16.04.2023r.
    5. Jeśli wygra drużyna na którą zawarłeś zakład, odbierz bonus 100 PLN!

Tomek

Gole: 13. Pekhart, 88. Wszołek – 47. Sousa, 69. Sousa

Kartki:   45+4. Muci (LEG), 59. Jędrzejczyk (LEG) – 59. Milić (LPO), 61. Velde (LPO), 73. Ba Loua (LPO)

Legia Warszawa: Hładun – Jędrzejczyk (77. Rose), Augustyniak, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Josue, Mladenović – Kapustka (77. Strzałek), Muci (59. Carlitos) – Pekhart (68. Rosołek).
    Zmiany: Tobiasz – Johansson, Çelhaka, Sokołowski, Baku.

Lech Poznań: Bednarek – Pereira, Šatka, Milić, Douglas – Karlström (39. Kwekweskiri), Murawski – Skóraś (68. A. Czerwiński), Sousa (76. Marchwiński), Velde (68. Ba Loua) – Ishak (76. Sobiech).
    Zmiany: Holec – Rebocho, Gurgul, Amaral.