Elche – Rayo Vallecano 4:0 (koniec) | Real Madryt – Almeria 4:2 (koniec) | FC Barcelona – Real Betis 4:0 (koniec)
FC Barcelona
4:0 (3:0)
Real Betis Balompié
Sobota 29.04.2023, 21:00 • Camp Nou (Barcelona) • Hiszpańska LaLiga • Runda 32

Koniec spotkania. Barcelona zdołała zdobyć po przerwie tylko jedną bramkę i pewnie pokonuje Betis 4:0. Blaugrana jest już praktycznie o krok od wywalczenia mistrzostwa Hiszpanii. (23:02:33)

90+4

90+4
    Prosto w bramkarza uderzył Lewandowski.

90+3
    Ostatnia okazja dla Barcelony. Rzut wolny na wprost bramki Betisu.

90+2
    Jeszcze jedna szansa dla gospodarzy z narożnika boiska. Ponownie nic z tego nie wyszło.

90+1
    Nic nie wyniknęło z tego stałego fragmentu gry. Arbiter doliczył zaś trzy minuty.

90
    Rzut rożny dla Barcelony.

89
    Świetna wcinka w pole karne w wykonaniu Yamala. Zmarnował to podanie Dembele, który nie zdołał z kilku metrów pokonać Rui Silvę!

87
    Źle we własnym polu karnym przyjął piłkę Montoya, przechwycił ją rozpędzony LAMINE YAMAL i przegrał pojedynek sam na sam z Rui Silvą.

86
    Mocne uderzenie Lewandowskiego zza pola karnego broni Rui Silva.

86
    Zmiana w drużynie FC Barcelona:
    z boiska schodzi Gavi, na boisku pojawia się Lamine Yamal.

82
    Gol dla Barcelony!

Zaraz po dośrodkowaniu piłki w pole karne, trafiła ona pod nogi Fatiego. Hiszpan ograł Carvalho, zagrał do środka, a tam niefortunnie skierował futbolówkę do własnej bramki GUIDO RODRIGUEZ.

82
    Płaskie dogranie Kounde z prawej strony. Wybija piłkę na rzut rożny Montoya.

79
    Potrzebna pomoc medyczna dla Joaquina. Tymczasem goście nie mają już więcej zmian.

78
    Przełożył piłkę na prawą nogę Balde i posłał piłkę daleko w trybuny.

75
    Zmiana w drużynie Real Betis Balompié:
    z boiska schodzi Sergio Canales, na boisku pojawia się Juanmi.

73
    z boiska schodzi Pedri, na boisku pojawia się Franck Kessié.

73
    z boiska schodzi Raphinha, na boisku pojawia się Ousmane Dembélé.

69
    Zamknął akcję Araujo i z paru metrów uderzył głową nad poprzeczką!

Adrian Somorowski

Gole: 14. Christensen, 36. Lewandowski, 42. Raphinha, 82. G. Rodríguez (sam.)

Kartki:   25. E. González (RBE)   33. E. González (RBE)

Posiadanie piłki: 63 % : 37 %.
    Strzały celne: 8:1. Strzały niecelne: 8:3. Rzuty rożne: 10:0. Spalone: 2:3. Foule: 10:11.
    FC Barcelona: ter Stegen – Koundé, Araújo, Christensen (59. Alonso), Balde – de Jong (59. Fati), Busquets, Pedri (73. Kessié) – Raphinha (73. Dembélé), Lewandowski, Gavi (86. Yamal).
    Zmiany: I. Peña, Tenas – Alba, E. García, F. Torres, Torre.

Trener: Xavi

Real Betis Balompié: R. Silva – Montoya, L. Felipe (13. E. González), Pezzella, Miranda (64. Joaquín) – G. Rodríguez, Carvalho – Henrique (46. Akouokou), Canales (75. Juanmi), A. Pérez (64. Vinícius) – José.
    Zmiany: Bravo, D. Martín – J. Cruz II, Guardado, Ruibal, Ro. Sánchez.

Trener: Manuel Pellegrini

Sędziowie: Carlos del Cerro Grande – Guadalupe Porras Ayuso, Gonzalo García González, Juan Luis Pulido Santana