Stal M. – Lechia 0:0 (koniec) | Pogoń – Miedź 3:2 (koniec) | Raków – Lech P. 0:2 (koniec)
Pogoń Szczecin
3:2 (1:1)
Miedź Legnica
Niedziela 14.05.2023, 15:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • 32. kolejka
    77. Nemanja MIJUSKOVIĆ - 3:2

77
    Gol dla Pogoni!
    Samobójcze trafienie zalicza NEMANJA MIJUSKOVIĆ.

Tym razem ripostowała Pogoń. W 76. minucie seria strzałów Portowców była blokowana przez legniczan, ale ostatnia z interwencji okazała się nieszczęśliwa. Mocne wstrzelenie Leonardo Koutrisa trafiło w źle ustawionego Nemanję Mijuskovicia, a odbita od niego piłka wylądowała w siatce.
    73. Kamil DRYGAS - 2:2

73
    Gol dla Miedzi!
    Strzelcem bramki KAMIL DRYGAS.

Miedź Legnica odzyskała inicjatywę po dwóch golach Pogoni i ambitnie dążyła do wyrównania. W 73. minucie Kamil Drygas zrehabilitował się za zmarnowanie rzutu karnego i pokonał Dantego Stipicę strzałem głową po wrzutce z rzutu wolnego.
    65. Kamil GROSICKI - 2:1

65
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa KAMIL GROSICKI.

Portowcy na prowadzeniu! Kamil Grosicki nie miał problemu z pokonaniem Mateusza Abramowicza z rzutu karnego. Szczecinianie odwrócili wynik.
    42. Damian DĄBROWSKI - 1:1

42
    Strzelcem bramki DAMIAN DĄBROWSKI.

Dla Pogoni ważne było odrobienie strat w pierwszej połowie. Damian Dąbrowski dał gospodarzom remis 1:1 w 42. minucie. Piłka długo krążyła po obrzeżach pola karnego Miedzi po rzucie rożnym, który wywalczył Wahan Biczachczjan. Wreszcie trafiła od Pontusa Almqvista do kapitana Pogoni, a ten przyznał sobie nagrodę za odważną decyzję o strzale z dystansu. Futbolówka odrobinę szczęśliwie przeszła przez gąszcz legniczan w narożnik bramki bezradnego Mateusza Abramowicza.
    26. CHUCA - 0:1

26
    Strzelcem bramki CHUCA.

Kolejna akcja Miedzi Legnica skończyła się już golem na 1:0 dla spadkowicza. Przyjezdni mieli dużo miejsca na połowie Pogoni Szczecin i uniknęli spalonego na wszystkich etapach ataku. Na zakończenie akcji Chuca miał banalne zadanie i wkopał piłkę z bliska do siatki.

Gole: 42. Dąbrowski, 65. Grosicki (kar.), 77. Mijušković (sam.) – 26. Chuca, 73. Drygas

Kartki:   24. Lončar (POG), 90. Zahović (POG) – 29. Mijušković (MLE), 52. Kobacki (MLE), 64. Velkovski (MLE)

Spudłowany karny!: 25. Drygas (MLE), bramkarz Stipica obronił

Posiadanie piłki: 65 % : 35 %.
    Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 12:6. Rzuty rożne: 8:2. Spalone: 1:6. Foule: 13:12.
    Pogoń Szczecin: Stipica – Stolarski, Lončar (46. Malec), Zech, Koutris – Dąbrowski (C), Łęgowski (53. Kowalczyk) – Biczachczjan (75. Wędrychowski), Gorgon, Grosicki (82. Kostas) – Almqvist (46. Zahović).
    Zmiany: Klebaniuk – Borges, Kurzawa, Przyborek.

Trener: Jens Gustafsson

Miedź Legnica: M. Abramowicz – Gülen, Mijušković (C), Niewulis, Carolina (61. Matynia) – Drygas (75. Naveda), Tront (88. Obieta) – Drachal (61. Kostka), Chuca, Velkovski – Kobacki (76. Massoúras).
    Zmiany: Lenarcik, Chadała – Matuszek, Narsingh.

Trener: Grzegorz Mokry

Sędziowie: Wojciech Myć (Lublin)