Stal M. – Lechia 0:0 (koniec) | Pogoń – Miedź 3:2 (koniec) | Raków – Lech P. 0:2 (koniec)
Pogoń Szczecin
3:2 (1:1)
Miedź Legnica
Niedziela 14.05.2023, 15:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • 32. kolejka

90
    Luka Zahović napomniany żółtą kartką za przewinienie na Dimityrze Wełkowskim.

88
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica:
    z boiska schodzi Damian Tront, na boisku pojawia się Koldo Obieta.

82
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin:
    z boiska schodzi Kamil Grosicki, na boisku pojawia się Kostas.
    77. Nemanja MIJUSKOVIĆ - 3:2

77
    Gol dla Pogoni!
    Samobójcze trafienie zalicza NEMANJA MIJUSKOVIĆ.

Tym razem ripostowała Pogoń. W 76. minucie seria strzałów Portowców była blokowana przez legniczan, ale ostatnia z interwencji okazała się nieszczęśliwa. Mocne wstrzelenie Leonardo Koutrisa trafiło w źle ustawionego Nemanję Mijuskovicia, a odbita od niego piłka wylądowała w siatce.

76
    z boiska schodzi Olaf Kobacki, na boisku pojawia się Giánnis Massoúras.

75
    z boiska schodzi Kamil Drygas, na boisku pojawia się Santiago Naveda.

75
    z boiska schodzi Wahan Biczachczjan, na boisku pojawia się Marcel Wędrychowski.
    73. Kamil DRYGAS - 2:2

73
    Gol dla Miedzi!
    Strzelcem bramki KAMIL DRYGAS.

Miedź Legnica odzyskała inicjatywę po dwóch golach Pogoni i ambitnie dążyła do wyrównania. W 73. minucie Kamil Drygas zrehabilitował się za zmarnowanie rzutu karnego i pokonał Dantego Stipicę strzałem głową po wrzutce z rzutu wolnego.
    65. Kamil GROSICKI - 2:1

65
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa KAMIL GROSICKI.

Portowcy na prowadzeniu! Kamil Grosicki nie miał problemu z pokonaniem Mateusza Abramowicza z rzutu karnego. Szczecinianie odwrócili wynik.

64
    Dimityr Wełkowski napomniany żółtą kartką za sprokurowanie rzutu karnego.
    62. Faul w polu karnym!

62
    Faul na Wahanie Biczachczjanie i rzut karny dla Pogoni Szczecin!

61
    z boiska schodzi Jurich Carolina, na boisku pojawia się Hubert Matynia.

61
    z boiska schodzi Dawid Drachal, na boisku pojawia się Michael Kostka.

55
    Ponownie Pogoń Szczecin, a uderzenie z ostrego kąta Wahana Biczachczjana zostało obronione przez Mateusza Abramowicza.

53
    z boiska schodzi Mateusz Łęgowski, na boisku pojawia się Sebastian Kowalczyk.
    53. Alexander Gorgon główkował niecelnie!

53
    Szansa na prowadzenie Pogoni Szczecin, ale jej akcja zakończyła się niecelnym uderzeniem. Alexander Gorgon główkował obok słupka po dorzuceniu Leonardo Koutrisa!

52
    Olaf Kobacki napomniany żółtą kartką za przewinienie na połowie przeciwnika.

46
    z boiska schodzi Pontus Almqvist, na boisku pojawia się Luka Zahović.

46
    z boiska schodzi Danijel Lončar, na boisku pojawia się Mariusz Malec.
    42. Damian DĄBROWSKI - 1:1

42
    Strzelcem bramki DAMIAN DĄBROWSKI.

Dla Pogoni ważne było odrobienie strat w pierwszej połowie. Damian Dąbrowski dał gospodarzom remis 1:1 w 42. minucie. Piłka długo krążyła po obrzeżach pola karnego Miedzi po rzucie rożnym, który wywalczył Wahan Biczachczjan. Wreszcie trafiła od Pontusa Almqvista do kapitana Pogoni, a ten przyznał sobie nagrodę za odważną decyzję o strzale z dystansu. Futbolówka odrobinę szczęśliwie przeszła przez gąszcz legniczan w narożnik bramki bezradnego Mateusza Abramowicza.

32
    Była jeszcze jedna szansa Miedzianki na poprawienie wyniku. W 32. minucie Dawid Drachal bezkarnie ułożył sobie piłkę na prawej stopie blisko linii pola karnego i starał się pokonać Dantego Stipicę technicznym uderzeniem. Niewiele zabrakło do szczęścia!

29
    Nemanja Mijusković napomniany żółtą kartką za przewinienie na Pontusie Almqviście.
    26. CHUCA - 0:1

26
    Strzelcem bramki CHUCA.

Kolejna akcja Miedzi Legnica skończyła się już golem na 1:0 dla spadkowicza. Przyjezdni mieli dużo miejsca na połowie Pogoni Szczecin i uniknęli spalonego na wszystkich etapach ataku. Na zakończenie akcji Chuca miał banalne zadanie i wkopał piłkę z bliska do siatki.
    25. Rzut karny

25
    Kamil Drygas (Miedź Legnica) nie wykorzystał rzutu karnego. Zbyt banalne uderzenie w kierunku prawego narożnika bramki i poradził sobie z nim Dante Stipica.

24
    Danijel Loncar napomniany żółtą kartką za sprokurowanie rzutu karnego.
    23. Danijel Loncar sprokurował rzut karny!

23
    Szansa na objęcie prowadzenia przez Miedź Legnica z rzutu karnego!
    21. Olaf Kobacki nie pokonał bramkarza!

21
    Pierwsza niebezpieczna akcja Miedzi Legnica i musiał interweniować na linii Dante Stipica. Chorwat poradził sobie z odbiciem piłki po strzale solowo atakującego Olafa Kobackiego.

16
    Tym razem już bez wątpliwości korner dla Pogoni Szczecin. Dośrodkowanie Damiana Dąbrowskiego zostało wybite pod nogi Leonardo Koutrisa. Uderzenie Greka poskromił Mateusz Abramowicz.
    9. Wahan Biczachczjan strzelił niecelnie!

9
    Wahan Biczachczjan poszedł na przebój po odzyskaniu piłki na połowie przeciwnika. Poradził sobie z Andrzejem Niewulisem, po czym oddał uderzenie zza pola karnego obok bramki strzeżonej przez Mateusza Abramowicza. Ostrzeżenie dla Miedzi Legnica.

Gole: 42. Dąbrowski, 65. Grosicki (kar.), 77. Mijušković (sam.) – 26. Chuca, 73. Drygas

Kartki:   24. Lončar (POG), 90. Zahović (POG) – 29. Mijušković (MLE), 52. Kobacki (MLE), 64. Velkovski (MLE)

Spudłowany karny!: 25. Drygas (MLE), bramkarz Stipica obronił

Posiadanie piłki: 65 % : 35 %.
    Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 12:6. Rzuty rożne: 8:2. Spalone: 1:6. Foule: 13:12.
    Pogoń Szczecin: Stipica – Stolarski, Lončar (46. Malec), Zech, Koutris – Dąbrowski (C), Łęgowski (53. Kowalczyk) – Biczachczjan (75. Wędrychowski), Gorgon, Grosicki (82. Kostas) – Almqvist (46. Zahović).
    Zmiany: Klebaniuk – Borges, Kurzawa, Przyborek.

Trener: Jens Gustafsson

Miedź Legnica: M. Abramowicz – Gülen, Mijušković (C), Niewulis, Carolina (61. Matynia) – Drygas (75. Naveda), Tront (88. Obieta) – Drachal (61. Kostka), Chuca, Velkovski – Kobacki (76. Massoúras).
    Zmiany: Lenarcik, Chadała – Matuszek, Narsingh.

Trener: Grzegorz Mokry

Sędziowie: Wojciech Myć (Lublin)