Śląsk – Górnik Z. 1:1 (koniec) | Cracovia – Jagiellonia 2:4 (koniec) | Legia – Raków 1:2 (koniec)
Śląsk Wrocław
1:1 (1:0)
Górnik Zabrze
Niedziela 08.10.2023, 12:30 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa • 11. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.
    Jan Urban przed meczem
    Szykuje się niezła frekwencja

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy we Wrocławiu. Śląsk zmierzy się w nim z Górnikiem Zabrze. Początek rywalizacji w niedzielę o godzinie 12:30.
    Jedenastka Górnika Zabrze
    Zestawienie Śląska Wrocław
    Przygotowania do rozpoczęcia meczu

Śląsk Wrocław: Leszczyński – Konczkowski, Petkov, Bejger, Macenko – Pokorny – Ince, Olsen, Schwarz, Leiva – Expósito (C).
    Rezerwowi: Trelowski – Paluszek, Borthwick-Jackson, Zohore, Borys, Żukowski, Łukasik, Samiec-Talar, Rzuchowski.
    Trener: Jacek Magiera

Górnik Zabrze: Bielica – Szala, Kostas, Janicki, Janża (C) – Pacheco, Rasak – Yokota, Podolski, Lukoszek – Musiolik.
    Rezerwowi: Szromnik – Sekulić, Szcześniak, Kapralik, Ennali, Olkowski, Krawczyk, Czyż, Dadok.
    Trener: Jan Urban

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

1

2
    Śląsk Wrocław w ciemnozielonych strojach z białymi elementami, a jego przeciwnik z województwa śląskiego w czerwono-czarnych trykotach.

3
    W rozegraniu Lukas Podolski i spółka. Wszystko zakończyło się strzałem Daisuke Yokoty zablokowanym przez dobrze ustawionego Łukasza Bejgera.

4
    Erik Exposito pomógł swoim kompanom z bloku obronnego i rozprawił się z miękką wrzutką w pole karne wrocławian.

5
    Tym razem piłka została wyekspediowana na korner przez Martina Konczkowskiego.

6
    Petr Schwarz znalazł się w odpowiednim miejscu własnego pola karnego i nie pozwolił Górnikom na oddanie uderzenia po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

7
    Daisuke Yokota zatrzymany wewnątrz pola karnego gospodarzy i ponownie Górnik Zabrze od rzutu rożnego.

11
    Zdecydowana reakcja sędziego Tomasza Kwiatkowskiego na przewinienie w centrum boiska.

13
    Górnik Zabrze na razie nie rezygnuje z prowadzenia gry i wymienia podania w centrum boiska.

14
    Na własnej połowie boiska Daisuke Yokota interweniował i pozwolił piłce na opuszczenie placu.

14
    Lukas Podolski starał się przeprowadzić atak dwójkowy z Erikiem Janżą. W ostatnim momencie połapali się w tym podopieczni Jacka Magiery.

15
    Bezbramkowy kwadrans otwierający spotkanie.

16
    Piłka uciekła gościom poza boisko po dośrodkowaniu Lukasa Podolskiego. W tych okolicznościach wznowienie od bramki przyznane Rafałowi Leszczyńskiemu.

17
    Rafał Leszczyński raz jeszcze jest zawodnikiem odpowiedzialnym za ponowne wprowadzenie piłki do grania.

18
    Poradzili sobie ponownie w obronie skoncentrowani gospodarze.

19
    Erik Janża interweniował na boku boiska i nie pozwolił Martinowi Konczkowskiemu na opanowanie piłki po podaniu otwierającym Patricka Olsena.

19
    Akcja przeprowadzona przez obrońców Śląska Wrocław, a uderzenie Łukasza Bejgera, po wrzutce Aleksa Petkowa, okazało się niedokładne.

21
    Nahuel Leiva nie dostarczył piłki sprytnym podaniem do Erika Exposito.

22
    Sytuacyjne uderzenie Buraka Ince, ale nie mógł sprawić nim dużego problemu skoncentrowanemu Danielowi Bielicy.

23
    Daisuke Yokota nie zdołał oddać uderzenia po dośrodkowaniu w pole karne Śląska Wrocław.

23
    Pierwsza tak dobra szansa na strzelenie gola przez Śląsk Wrocław! Nie pozwolił na otworzenie wyniku Daniel Bielica, a sprawdzili go Petr Schwarz i Nahel Leiva.
    23. Nahuel Leiva i Petr Schwarz nie pokonali bramkarza!

24
    W ostatnim momencie interweniował Aleks Petkow i nie pozwolił na strzał po dośrodkowaniu Sebastianowi Musiolikowi.

26
    Erik Exposito centymetry od zdobycia prowadzenia dla Śląska Wrocław. Poprzeczka! Potężnie huknął napastnik gospodarzy i Daniel Bielica patrzył na lot piłki z przerażeniem w oczach.

27
    Górnik Zabrze powrócił do rozgrywania piłki.

28
    Zabrzanie w rozegraniu piłki na obrzeżach pola karnego przeciwnika. W ostatnim momencie interweniowali gospodarze i nie pozwolili na zakończenie ataku strzałem.

29
    Trzy sytuacje podbramkowe Śląska Wrocław w krótkim fragmencie spotkania. Erik Exposito oddał kolejne uderzenie, tym razem z ostrego kąta, ale Daniel Bielica swoimi interwencjami utrzymuje Górnika Zabrze na powierzchni.
    29. Erik Exposito strzelił w poprzeczkę!

31
    Dwa bezbramkowe kwadranse meczu za drużynami i pozostaje w natarciu drużyna prowadzona przez Jacka Magierę.

33
    Gol dla Śląska!
    Strzelcem bramki ERIK EXPÓSITO.

To musiało się tak skończyć. Akcja za akcją Śląska Wrocław i jest jego zasłużone prowadzenie. Erik Exposito zachował się po prostu fenomenalnie. Już opanowanie piłki, po wrzutce z rzutu wolnego, pozwoliło zgubić jednego defensora Górnika Zabrze. Napastnik poradził sobie z jeszcze dwoma przyjezdnymi i przymierzył w okienko tak precyzyjnie, że Daniel Bielica tylko odprowadził piłkę wzrokiem do siatki. Piękne!
    33. Erik EXPÓSITO - 1:0

35
    Jacek Magiera w rozmowie ze swoim asystentem po zdobyciu prowadzenia strzałem Erika Exposito.

36
    Przyblokowane uderzenie Daisuke Yokoty po dorzuceniu z lewego skrzydła.

37
    Kompletnie nieudane dośrodkowanie zaproponowane przez Nahuela Leivę.

37
    Erik Janża napomniany żółtą kartką za brzydkie przewinienie na Eriku Exposito.

39
    Burak Ince napomniany żółtą kartką za brzydkie przewinienie na boku boiska.

40
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania.

43
    Przytomnie gospodarze w posiadaniu piłki i nie pozwalają zabrzanom na zaatakowanie przed zejściem na przerwę do szatni.

44
    Erik Exposito uruchomił crossowym podaniem rozstawionego szeroko Petra Schwarza.

45
    Doliczona minuta.

45+1
    Nerwowo w doliczonej minucie Rafał Leszczyński. Bramkarz gospodarzy opanowywał piłkę blisko własnego pola karnego, a swoim wybiciem trafił prosto w nadbiegającego Daisukę Yokotę. Miał szczęście, że rykoszet nie poleciała do odsłoniętej bramki.
    45+1. Rafał Leszczyński trafił prosto w Daisukę Yokotę

45+2

Śląsk Wrocław w drodze po następne zwycięstwo w PKO Ekstraklasie. Efektowna bramka Erika Exposito pozwala gospodarzom prowadzić 1:0 po 45 minutach. Górnik Zabrze momentami może i aktywnie, ale nie miał wielu stuprocentowych sytuacji podbramkowych.
    Problemy Górnika Zabrze
    Przewaga Śląska Wrocław

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

Czekamy na wznowienie spotkania po przerwie.

46

46
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze:
    z boiska schodzi Kamil Lukoszek, na boisku pojawia się Adrian Kapralik.

46
    z boiska schodzi Dominik Szala, na boisku pojawia się Robert Dadok.

46
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław:
    z boiska schodzi Burak Ince, na boisku pojawia się Mateusz Żukowski.

47
    Niebawem przekonamy się, co przygotowali piłkarze, w porozumieniu ze szkoleniowcami, na drugą połowę spotkania.

48
    W ostatnim momencie interweniował wewnątrz własnego pola karnego Rafał Janicki.

50
    Poradził sobie w odbiorze wprowadzony na boisko w przerwie Mateusz Żukowski, jednak następnie wykonał niedokładne podanie do Martina Konczkowskiego.

52
    Aleks Petkow przytomnie interweniował w powietrzu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

53
    Daisuke Yokota stracił piłkę na własnej połowie boiska, a piłka trafiła po chwili od Erika Exposito do Nahuela Leivy. Ten drugi wygonił się odrobinę za bardzo do boku, co utrudniło pokonanie dobrze dysponowanego bramkarza Daniela Bielicy.
    53. Nahuel Leiva nie pokonał bramkarza

54
    Przewinienie Lukasa Podolskiego na Patricku Olsenie w centrum boiska.

56
    Tomasz Kwiatkowski zdecydował się na przyznanie piłki gościom po przewinieniu blisko linii pola karnego.

57
    Katastrofalne rozegranie rzutu wolnego przez podopiecznych Jana Urbana, a pozycja wydawała się być dogodna do oddania celnego uderzenia.

58
    Interweniował z powodzeniem blisko własnego pola karnego Rafał Janicki.

60
    Godzina meczu za drużynami i niezmiennie gospodarze mają skromne prowadzenie.

62
    Nieudana akcja Sebastiana Musiolika i wznowienie od bramki zostało przyznane wciąż niepokonanemu Rafałowi Leszczyńskiemu.

65
    Przerwa w grze była spowodowana urazem Martina Konczkowskiego.

66
    z boiska schodzi Daniel Pacheco, na boisku pojawia się Szymon Czyż.

66
    z boiska schodzi Sebastian Musiolik, na boisku pojawia się Piotr Krawczyk.

68
    Akcja przyjezdnych zakończona niecelnym strzałem Adriana Kapralika. Górnik Zabrze ma coraz mniej czasu na uratowanie rezultatu.

71
    z boiska schodzi Martin Konczkowski, na boisku pojawia się Aleksander Paluszek.

72
    Konstantinos Triantafyllopoulos napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

73
    Lukas Podolski pokazuje swojemu szkoleniowcowi, że nie jest w stanie rywalizować na pełnych obrotach z powodu urazu. Kolejne osłabienie dla zabrzańskiego zespołu.

74
    z boiska schodzi Lukas Podolski, na boisku pojawia się Lawrence Ennali.

75
    Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

76
    20755 kibiców na trybunach.

77
    Górnik Zabrze w rozegraniu futbolówki na połowie przeciwnika i szuka tam miejsce do zdobycia upragnionego gola.

78
    W ostatnich minutach strzelał Konstantinos Triantafyllopoulos, ale bardzo niedokładnie.

79
    Petr Pokorny sprytnie obił piłkę o nogi będącego w pobliżu Roberta Dadoka.

79
    Łukasz Bejger napomniany żółtą kartką za popełnienie ostrego przewinienia.

81
    Konstantinos Triantafyllopoulos i Rafał Janicki starali się pokonać Rafała Leszczyńskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Grek nie wykorzystał potknięcia Mateusza Żukowskiego.
    81. Było gorąco po dośrodkowaniu

83
    Przewinienie Szymona Czyża na Patricku Olsenie.

84
    Będzie jeszcze jedna zmiana, a przygotowany do wbiegnięcia z ławki rezerwowych na boisko jest Michał Rzuchowski.

85
    z boiska schodzi Patrick Olsen, na boisku pojawia się Michał Rzuchowski.

86
    Jehor Macenko narzeka na uraz mięśnia.

87
    Kompletnie nieudane podanie prostopadłe Roberta Dadoka i niewiele czasu pozostaje zabrzanom na dogonienie lidera.

89
    z boiska schodzi Jehor Macenko, na boisku pojawia się Cameron Borthwick-Jackson.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90+1
    Tomasz Kwiatkowski wybrał się z żółtym kartonikiem do sztabu szkoleniowego wrocławian.

90+3
    Erik Janża dośrodkował z rzutu rożnego prosto w rękawice dobrze ustawionego Rafała Leszczyńskiego.

90+4
    Gol dla Górnika Zabrze!
    Strzelcem bramki SZYMON CZYŻ.

Piłka zgarnięta blisko pola karnego Śląska Wrocław i Szymon Czyż oddał uderzenie na miarę remisu 1:1. Bierna postawa gospodarzy i stracili prowadzenie w ostatniej akcji meczu. Trudno było się tego spodziewać!
    90+4. Szymon CZYŻ - 1:1

90+5

Śląsk Wrocław prowadził bardzo długo, mimo to nie odniósł zwycięstwa. Górnik Zabrze doprowadził do remisu 1:1 dosłownie rzutem na taśmę. Ogromnie rozczarowani gospodarze takim obrotem wydarzeń.

Posiadanie piłki: 45% : 55%.
    Strzały na bramkę: 9:2.
    Strzały niecelne: 6:9.
    Rzuty rożne: 4:10.
    Spalone: 0:3.
    Faule: 14:14.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:29:54)

Gole: 33. Expósito – 90+4. Czyż

Kartki:   39. Ince (SLA), 79. Bejger (SLA) – 37. Janża (GOR), 72. Kostas (GOR)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 9:2. Strzały niecelne: 6:9. Rzuty rożne: 4:10. Spalone: 0:3. Foule: 14:14.
    Śląsk Wrocław: Leszczyński – Konczkowski (71. Paluszek), Petkov, Bejger, Macenko (89. Borthwick-Jackson) – Pokorny – Ince (46. Żukowski), Olsen (85. Rzuchowski), Schwarz, Leiva – Expósito (C).
    Zmiany: Trelowski – Zohore, Borys, Łukasik, Samiec-Talar.

Górnik Zabrze: Bielica – Szala (46. Dadok), Kostas, Janicki, Janża (C) – Pacheco (66. Czyż), Rasak – Yokota, Podolski (74. Ennali), Lukoszek (46. Kapralik) – Musiolik (66. Krawczyk).
    Zmiany: Szromnik – Sekulić, Szcześniak, Olkowski.

Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)