Znicz – Motor 1:0 (koniec) | Motor – Znicz 0:0 (18:00) | Lechia – Wisła K. 0:0 (koniec)
GKS T. – GKS K. 0:0 (20:30)
Lechia Gdańsk
0:0 (0:0)
Wisła Kraków
Piątek 10.11.2023, 20:30 • Stadion Energa, Gdańsk • Fortuna 1 Liga • 15. kolejka

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
    Strzały na bramkę: 2:4. Strzały niecelne: 6:5. Rzuty rożne: 5:7. Spalone: 1:0. Faule: 16:14. (22:46:12)

Pierwsza połowa była wyrównana. Druga połowa z lekkim wskazaniem na gospodarzy ale to nie przełożyło się na zdobycze bramkowe. Lechia nie przegrała od 6 spotkań natomiast Wisła nie wygrała trzeciego meczu z rzędu. Remis w Gdańsku Lechia remisuje z Wisłą Kraków 0:0.

90+5

90+5
    Dominik Piła uderzył ale nad bramką.

90+4
    Rzut wolny dla Wisły i dośrodkowanie Igora Sapały ale tragiczne wykonanie.

90
    Łukasz Kuźma do podstawowego czasu gry dolicza 5 minut.

89
    Zhelizko ukarany żółtą kartką.

89
    Rzut rożny dla Lechii Gdańsk. Kończy się strzałem ,które wyłapuje Raton.

85
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk:
    z boiska schodzi Marc Carbo, na boisku pojawia się Igor Sapała.

85
    Dwie ostatnie zmiany w Wiśle Kraków.
    Miki Villar zmieniony przez Bartosza Talara.

83
    Kolejny rzut rożny dla Wisły.

79
    Dwie zmiany w Lechii Gdańsk.
    Carlos Mena opuszcza plac gry. Jakub Sypek pojawia się na murawie.
    Natomiast z boiska schodzi Tomas Bobcek, na boisku pojawia się Dariusz Zjawiński.

79
    z boiska schodzi Tomas Bobcek, na boisku pojawia się Dariusz Zjawiński.

78
    Jaroch uderza z dalszej odległości. Piłka skozłowała i będzie rzut rożny dla Wisły.

76
    Zaczęliśmy ostatni kwadrans gry na Polsat Plus Arenie nadal mamy wynik bezramkowy.

75
    Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego przez Gogóła uderzał Satrustegui prosto w bramkarza gospodarzy Sarnavskiego.

75
    Olsson wybija na rzut rożny piłkę.

74
    Faulowany Marc Carbo i rzut wolny dla gości.

73
    Chindris faulowany przez Sobczaka.

Maciej Kuska

Gole:

Kartki:   36. Neugebauer (LGD), 89. Zhelizko (LGD) – 10. Villar (WIS), 25. Gogół (WIS), 65. Carbo (WIS)

Strzały celne: 2:4. Strzały niecelne: 6:5. Rzuty rożne: 5:7. Spalone: 1:0. Foule: 16:14.
    Lechia Gdańsk: Sarnavsky-Piła, Chindris, Olsson, Kałahur – Zhelizko, Kapić, Neugebauer (71.Sezonienko), Mena, (79.Sypek) , Khlan – Bobcek (79.Zjawiński).

Zmiany: Mikułko, Brzęk, Bugaj, Koperski, D'Arrigo, Sypek, Zjawiński, Kardaś, Sezonienko.

Trener: Szymon Grabowski

Wisła Kraków: Raton – Junca (53.Satrustegui), Uryga, Colley, Jaroch – Gogół, Carbo (85.Sapała), Goku, Alfaro (53.Baena), Villar, (85.Talar) – Rodado (69.Sobczak)

Zmiany: Broda, Sapala, Talar, Satrustegui, Sobczak, Łasicki, Kutwa, Wiśniewski, Baena

Trener: Radosław Sobolewski

Sędziowie: Łukasz Kuźma-Główny, Tomasz Kwiatkowski,Jakub Jankowski-liniowi, Radosław Trochimiuk-techniczny VAR-Piotr Urban AVAR-Grzegorz Kawałko