Stal M. – Widzew 0:0 (koniec) | Puszcza – Lech P. 2:1 (koniec) | Raków – Legia 1:1 (koniec)
Raków Częstochowa
1:1 (0:1)
Legia Warszawa
Sobota 13.04.2024, 20:00 • Miejski Stadion Piłkarski, Częstochowa • PKO Ekstraklasa • 28. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:02:19)

Posiadanie piłki: 52% : 48%.
    Strzały celne: 5:2.
    Strzały niecelne: 2:5.
    Rzuty rożne: 3:3.
    Spalone: 1:0.
    Foule: 14:16.

Po jednym golu w obu połowach i hit PKO Ekstraklasy zakończył się remisem 1:1 Rakowa Częstochowa z Legią Warszawa. Ante Crnac nie pozwolił gościom ucieszyć się ze zwycięstwa w debiucie pod wodzą Goncalo Feio.

90+5

90+3
    I być może ostatnia szansa na zaskoczenie przyjezdnych rozegraniem rzutu wolnego. Wysocy podopieczni Dawida Szwargi nie doczekali się celnego dośrodkowania.

90+2
    Żółtą kartkę otrzymał Steve Kapuadi za ostre przewinienie.

90
    Doliczone minimum cztery minuty do regulaminowego czasu.

89
    Ile minut doliczy sędzia?

88
    Jean Carlos Silva zakończył rajd uderzeniem. Pudło.

87
    Niezmiennie gospodarze z przewagą w posiadaniu piłki.

86
    Pozostało jeszcze obu zespołom trochę czasu na poprawienie wyniku w końcówce spotkania.

84
    Raków Częstochowa dokonuje zmiany:
    Władysław Koczerhin opuszcza boisko a pojawia się na nim Gustav Berggren.
    82. Ante CRNAC - 1:1

82
    Gol dla Rakowa!
    Gola strzelił ANTE CRNAC!

Wyrównanie w Częstochowie! Ante Crnac urwał się obrońcom Legii Warszawa i główkował z bliska do bramki po wrzutce Frana Tudora. Goście muszą zapomnieć o swoim prowadzeniu.

80
    Po raz drugi po przerwie Władysław Koczerhin sprawdził czujność Dominika Hładuna uderzeniem zza pola karnego.

80
    Mało czasu pozostaje gospodarzom na poprawienie niekorzystnego wyniku.

78
    Spokojnie od rzutu wolnego będąca na prowadzeniu drużyna prowadzona przez Goncalo Feio.

78
    Giannis Papanikolaou opuszcza boisko a pojawia się na nim Ben Lederman.

77
    Szykuje się również zmiana w przegrywającym zespole.

76
    Legia Warszawa dokonuje zmiany:
    Patryk Kun opuszcza boisko a pojawia się na nim Gil Dias.

76
    Radovan Pankov opuszcza boisko a pojawia się na nim Artur Jędrzejczyk.

75
    Już tylko kwadrans regulaminowego czasu pozostał obu zespołom w hicie.

74
    Seria rzutów rożnych wykonywanych przez częstochowian, jednak bez efektu.
    73. Władysław Koczerhin strzelił zza pola karnego!

73
    Władysław Koczerhin sprawił problem Dominikowi Hładunowi swoim uderzeniem zza linii pola karnego.

70
    Fran Tudor domagał się ponownie przyznania rzutu karnego częstochowianom.

69
    Piąstkowanie Muhameda Sahinovicia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

68
    Miękkie podanie i zostało ono w ostatnim momencie poskromione przez częstochowian. Nie pozwolili oni na oddanie uderzenia z powietrza.

66
    Stratos Svarnas oddał celne uderzenie zza pola karnego, jednak prosto w Dominika Hładuna.

65
    Stołeczna drużyna stanęła w komplecie na własnej połowie boiska i tam zajmuje się przesuwaniem.

64
    Reakcja sędziego na przewinienie na wysokości koła środkowego boiska.

62
    Legia Warszawa przepychała piłkę na boku boiska.

60
    Godzina meczu za zespołami.

59
    Bartosz Kapustka opuszcza boisko a pojawia się na nim Jurgen Çelhaka.

59
    Tomas Pekhart opuszcza boisko a pojawia się na nim Maciej Rosołek.
    58. Groźnie strzelał Ante Crnac!

58
    Nie ma gola dla Rakowa Częstochowa po dośrodkowaniu i strzale głową Antego Crnaca.

57
    Rozdrażnieni gospodarze ponownie na połowie przeciwnika.

55
    Anulowana decyzja o przyznaniu częstochowianom rzutu karnego po starciu Rafała Augustyniaka z Władysławem Koczerhinem.

54
    Sędzia w drodze do monitora.
    53. Starcie Augustyniaka z Koczerhinem!

53
    Rzut karny za przewinienie Rafała Augustyniaka na Władysławie Koczerhinie!

51
    Częstochowianie nie pozwolili na kontynuowanie grania zanim piłka opuściła boisko.
    50. Marc Gual strzelił niecelnie!

50
    Dobra akcja Marca Guala, jednak zakończona nieznacznie niedokładnym strzałem.

49
    Podniosła się temperatura w pobliżu bramki Rakowa Częstochowa po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

48
    Żółtą kartkę otrzymał Fran Tudor za ostry atak wślizgiem w nogi Patryka Kuna.

48
    Na boku boiska ostre przewinienie Frana Tudora na Patryku Kunie.

46
    Częstochowianie ponownie w rozegraniu piłki, co oglądaliśmy również w pierwszej połowie spotkania.

46
    Dawid Drachal opuszcza boisko a pojawia się na nim Bartosz Nowak.

46
    2. połowa rozpoczęta.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.
    Raków Częstochowa musi gonić rywala!
    Legioniści mają czego bronić!

Legia Warszawa na prowadzeniu 1:0 po nieco ponad 45 minutach. Przyjezdni z zaliczką dzięki strzałowi Tomasa Pekharta.

45+2
    1. połowa zakończona.

45+1
    Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Kapustka za uderzenie łokciem Johna Yeboaha.

45
    Doliczone dwie minuty.

44
    Ile doliczy sędzia?

43
    Gospodarze w rozegraniu na obrzeżach pola karnego Legii Warszawa.

42
    Żwawsza wymiana podań przed polem karnym Legii Warszawa.

40
    Pozostało tylko pięć minut regulaminowego czasu w pierwszej połowie spotkania.

39
    Wściekł się Dawid Szwarga, co pokazała powtórka.

38
    Przewinienie atakującego Radovana Pankova na Rafale Augustyniaku po dograniu z rzutu wolnego.

37
    Szansa dla Legii Warszawa na zaskoczenie przeciwników rozegraniem rzutu wolnego.
    36. Bez rzutu karnego dla Rakowa!

36
    Nie ma rzutu karnego po kolizji z udziałem Jean Carlosa Silvy z Rafałem Augustyniakiem. Rozczarowanie dla częstochowian.

35
    Częstochowianie szukają sposobu na pokonanie bramkarza przeciwnika, tym razem zgodnie z przepisami.

33
    Żółtą kartkę otrzymał Dawid Drachal za przewinienie na Radovanie Pankovie.

31
    Potwierdzenie z VAR-u, nie ma gola.
    29. John Yeboah zdobył nieuznanego gola!

29
    John Yeboah oddał uderzenie z pierwszej piłki do bramki Legii Warszawa. Nie ma gola z powodu minimalnego spalonego w momencie bardzo ciekawego podania z głębi pola Mateja Rodina.

29
    John Yeboah oddał uderzenie z pierwszej piłki do bramki Legii Warszawa.

28
    Zabrakło uderzenia po głębokim wstrzeleniu z rzutu wolnego w pole karne Legii Warszawa.

27
    Zoran Arsenić opuszcza boisko a pojawia się na nim Matej Rodin.

27
    Przewinienie Giannisa Papanikoualou na umiejętnie zastawiającym dostęp do piłki Josue.

26
    Dawid Drachal domagał się przez moment przyznania gospodarzom rzutu wolnego, jednak Piotr Lasyk wymownie nakazał zawodnikowi Rakowa Częstochowa pozbieranie się z boiska.

25
    Zanosi się na wymuszoną zmianę za Zorana Arsenicia.

24
    Spokojne wyjście kilkanaście metrów przed własną bramkę zaprezentowane przez debiutanta Muhameda Sahinovicia.

23
    Pierwsza połowa spotkania jest właśnie za półmetkiem.

22
    Muhamed Sahinović popracował z powodzeniem na przedpolu i pokazał podręcznikowy chwyt.

21
    Częstochowianie w posiadaniu piłki, ale byli przy niej również przed bramką Tomasa Pekharta.

20
    Przewinienie doświadczonego Radovana Pankova na połowie przeciwnika.

19
    Raków Częstochowa musi wcześnie organizować się do odrabiania straty do przeciwnika.
    17. Tomas PEKHART - 0:1

17
    Gol dla Legii!
    Gola strzelił TOMAS PEKHART!

Legia zaatakowała w 17. minucie raz, ale skutecznie! Tomas Pekhart poradził sobie z obrońcami Rakowa Częstochowa i dołożył głowę do dośrodkowania Radovana Pankova.

16
    Szarżował na boku boiska Paweł Wszołek.

15
    Akcja indywidualna Johna Yeboaha została zablokowana w ostatnim momencie.

14
    Jak dotąd dłużej w posiadaniu futbolówki częstochowianie.

13
    Wślizgiem Dawid Drachal i nie pozwolił na rozpędzenie ataku przeciwnikom.

12
    Spokojna wymiana podań proponowana przez podopiecznych Dawida Szwargi.

11
    Blokowana próba pokonania Muhameda Sahinovicia strzałem zza pola karnego.

10
    Nieudana próba wykonania podania prostopadłego przez Juergena Elitima.

9
    Ponownie interweniował z powodzeniem na przedpolu Dominik Hładun.

8
    Ostry atak Tomasa Pekharta, jednak bez poważnych konsekwencji dla napastnika Legii Warszawa.

8
    Wybiegał sam na sam Dawid Drachal, jednak szybszy okazał się wysunięty przed własną linię bramkową Dominik Hładun.

7
    Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane zawodnikom Rakowa Częstochowa.

6
    Z dużym wyczuciem interweniował John Yeboah.

5
    Częstochowianie wymienili podania w centrum boiska.

4
    Dalekie podanie w kierunku napastnika Rakowa Częstochowa zostało poskromione przez czujnego defensora.

3
    Spokojne odegranie głową do własnego bramkarza i piłka opanowana przez Dominika Hładuna.

2
    Raków Częstochowa w czerwono-niebieskich strojach. Z kolei Legia Warszawa równie klasycznie w białych koszulkach i getrach, a do tego w czarnych spodenkach.

1
    Mecz rozpoczęty.

I drużyny wychodzą ponownie z szatni na boisko.

Trwa rozgrzewka przed rozpoczęciem dobrze zapowiadającego się meczu.
    Gospodarze na stadionie
    Przywitanie szkoleniowców

Wyjściowe składy:

Raków Częstochowa: Sahinović – Racovițan, Arsenić (C), Svarnas – Tudor, Koczerhin, Papanikolaou, J. Silva – Drachal, Yeboah – Crnac.
    Zmiany: Bieszczad – Berggren, Lederman, A. Kovačević, Myszor, Baráth, Otieno, Nowak, Rodin.
    Trener: Dawid Szwarga

Legia Warszawa: Hładun – Pankov, Augustyniak, Kapuadi – Wszołek, Elitim, Kapustka, P. Kun – Josue (C), Pekhart, Gual.
    Zmiany: Tobiasz – Zyba, G. Dias, Çelhaka, Ziółkowski, Morishita, Rejczyk, Rosołek, Jędrzejczyk.
    Trener: Goncalo Feio

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

Niebawem rozpocznie się rozgrzewka na stadionie Rakowa Częstochowa.
    Zestawienie Legii Warszawa
    Ustawienie Rakowa Częstochowa

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Częstochowie. W hitowym pojedynku zmierzą się Raków Częstochowa z Legią Warszawa. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 20.
    Raków gotowy do walki
    Przygotowania Legii Warszawa

Cześć! Mecz startuje o 20:00.

Gole: 82. Crnac – 17. Pekhart

Kartki:   33. Drachal (RAK), 48. Tudor (RAK) – 45+1. Kapustka (LEG), 90+2. Kapuadi (LEG)

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
    Strzały celne: 5:2. Strzały niecelne: 2:5. Rzuty rożne: 3:3. Spalone: 1:0. Foule: 14:16.
    Raków Częstochowa: Sahinović – Racovițan, Arsenić (C) (27. Rodin), Svarnas – Tudor, Koczerhin (84. Berggren), Papanikolaou (78. Lederman), J. Silva – Drachal (46. Nowak), Yeboah – Crnac.
    Zmiany: Bieszczad – A. Kovačević, Myszor, Baráth, Otieno.

Legia Warszawa: Hładun – Pankov (76. Jędrzejczyk), Augustyniak, Kapuadi – Wszołek, Elitim, Kapustka (59. Çelhaka), P. Kun (76. G. Dias) – Josue (C), Pekhart (59. Rosołek), Gual.
    Zmiany: Tobiasz – Zyba, Ziółkowski, Morishita, Rejczyk.

Sędziowie: Piotr Lasyk (Bytom)