Stal M. – Widzew 0:0 (koniec) | Puszcza – Lech P. 2:1 (koniec) | Raków – Legia 1:1 (koniec)
Raków Częstochowa
1:1 (0:1)
Legia Warszawa
Sobota 13.04.2024, 20:00 • Miejski Stadion Piłkarski, Częstochowa • PKO Ekstraklasa • 28. kolejka

Cześć! Mecz startuje o 20:00.
    Przygotowania Legii Warszawa
    Raków gotowy do walki

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Częstochowie. W hitowym pojedynku zmierzą się Raków Częstochowa z Legią Warszawa. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 20.
    Ustawienie Rakowa Częstochowa
    Zestawienie Legii Warszawa

Niebawem rozpocznie się rozgrzewka na stadionie Rakowa Częstochowa.

Wyjściowe składy:

Raków Częstochowa: Sahinović – Racovițan, Arsenić (C), Svarnas – Tudor, Koczerhin, Papanikolaou, J. Silva – Drachal, Yeboah – Crnac.
    Zmiany: Bieszczad – Berggren, Lederman, A. Kovačević, Myszor, Baráth, Otieno, Nowak, Rodin.
    Trener: Dawid Szwarga

Legia Warszawa: Hładun – Pankov, Augustyniak, Kapuadi – Wszołek, Elitim, Kapustka, P. Kun – Josue (C), Pekhart, Gual.
    Zmiany: Tobiasz – Zyba, G. Dias, Çelhaka, Ziółkowski, Morishita, Rejczyk, Rosołek, Jędrzejczyk.
    Trener: Goncalo Feio

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).
    Przywitanie szkoleniowców
    Gospodarze na stadionie

Trwa rozgrzewka przed rozpoczęciem dobrze zapowiadającego się meczu.

I drużyny wychodzą ponownie z szatni na boisko.

1
    Mecz rozpoczęty.

2
    Raków Częstochowa w czerwono-niebieskich strojach. Z kolei Legia Warszawa równie klasycznie w białych koszulkach i getrach, a do tego w czarnych spodenkach.

3
    Spokojne odegranie głową do własnego bramkarza i piłka opanowana przez Dominika Hładuna.

4
    Dalekie podanie w kierunku napastnika Rakowa Częstochowa zostało poskromione przez czujnego defensora.

5
    Częstochowianie wymienili podania w centrum boiska.

6
    Z dużym wyczuciem interweniował John Yeboah.

7
    Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane zawodnikom Rakowa Częstochowa.

8
    Wybiegał sam na sam Dawid Drachal, jednak szybszy okazał się wysunięty przed własną linię bramkową Dominik Hładun.

8
    Ostry atak Tomasa Pekharta, jednak bez poważnych konsekwencji dla napastnika Legii Warszawa.

9
    Ponownie interweniował z powodzeniem na przedpolu Dominik Hładun.

10
    Nieudana próba wykonania podania prostopadłego przez Juergena Elitima.

11
    Blokowana próba pokonania Muhameda Sahinovicia strzałem zza pola karnego.

12
    Spokojna wymiana podań proponowana przez podopiecznych Dawida Szwargi.

13
    Wślizgiem Dawid Drachal i nie pozwolił na rozpędzenie ataku przeciwnikom.

14
    Jak dotąd dłużej w posiadaniu futbolówki częstochowianie.

15
    Akcja indywidualna Johna Yeboaha została zablokowana w ostatnim momencie.

16
    Szarżował na boku boiska Paweł Wszołek.

17
    Gol dla Legii!
    Gola strzelił TOMAS PEKHART!

Legia zaatakowała w 17. minucie raz, ale skutecznie! Tomas Pekhart poradził sobie z obrońcami Rakowa Częstochowa i dołożył głowę do dośrodkowania Radovana Pankova.
    17. Tomas PEKHART - 0:1

19
    Raków Częstochowa musi wcześnie organizować się do odrabiania straty do przeciwnika.

20
    Przewinienie doświadczonego Radovana Pankova na połowie przeciwnika.

21
    Częstochowianie w posiadaniu piłki, ale byli przy niej również przed bramką Tomasa Pekharta.

22
    Muhamed Sahinović popracował z powodzeniem na przedpolu i pokazał podręcznikowy chwyt.

23
    Pierwsza połowa spotkania jest właśnie za półmetkiem.

24
    Spokojne wyjście kilkanaście metrów przed własną bramkę zaprezentowane przez debiutanta Muhameda Sahinovicia.

25
    Zanosi się na wymuszoną zmianę za Zorana Arsenicia.

26
    Dawid Drachal domagał się przez moment przyznania gospodarzom rzutu wolnego, jednak Piotr Lasyk wymownie nakazał zawodnikowi Rakowa Częstochowa pozbieranie się z boiska.

27
    Przewinienie Giannisa Papanikoualou na umiejętnie zastawiającym dostęp do piłki Josue.

27
    Raków Częstochowa dokonuje zmiany:
    Zoran Arsenić opuszcza boisko a pojawia się na nim Matej Rodin.

28
    Zabrakło uderzenia po głębokim wstrzeleniu z rzutu wolnego w pole karne Legii Warszawa.

29
    John Yeboah oddał uderzenie z pierwszej piłki do bramki Legii Warszawa.

29
    John Yeboah oddał uderzenie z pierwszej piłki do bramki Legii Warszawa. Nie ma gola z powodu minimalnego spalonego w momencie bardzo ciekawego podania z głębi pola Mateja Rodina.
    29. John Yeboah zdobył nieuznanego gola!

31
    Potwierdzenie z VAR-u, nie ma gola.

33
    Żółtą kartkę otrzymał Dawid Drachal za przewinienie na Radovanie Pankovie.

35
    Częstochowianie szukają sposobu na pokonanie bramkarza przeciwnika, tym razem zgodnie z przepisami.

36
    Nie ma rzutu karnego po kolizji z udziałem Jean Carlosa Silvy z Rafałem Augustyniakiem. Rozczarowanie dla częstochowian.
    36. Bez rzutu karnego dla Rakowa!

37
    Szansa dla Legii Warszawa na zaskoczenie przeciwników rozegraniem rzutu wolnego.

38
    Przewinienie atakującego Radovana Pankova na Rafale Augustyniaku po dograniu z rzutu wolnego.

39
    Wściekł się Dawid Szwarga, co pokazała powtórka.

40
    Pozostało tylko pięć minut regulaminowego czasu w pierwszej połowie spotkania.

42
    Żwawsza wymiana podań przed polem karnym Legii Warszawa.

43
    Gospodarze w rozegraniu na obrzeżach pola karnego Legii Warszawa.

44
    Ile doliczy sędzia?

45
    Doliczone dwie minuty.

45+1
    Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Kapustka za uderzenie łokciem Johna Yeboaha.

45+2
    1. połowa zakończona.

Legia Warszawa na prowadzeniu 1:0 po nieco ponad 45 minutach. Przyjezdni z zaliczką dzięki strzałowi Tomasa Pekharta.
    Legioniści mają czego bronić!
    Raków Częstochowa musi gonić rywala!

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

46
    2. połowa rozpoczęta.

46
    Dawid Drachal opuszcza boisko a pojawia się na nim Bartosz Nowak.

46
    Częstochowianie ponownie w rozegraniu piłki, co oglądaliśmy również w pierwszej połowie spotkania.

48
    Na boku boiska ostre przewinienie Frana Tudora na Patryku Kunie.

48
    Żółtą kartkę otrzymał Fran Tudor za ostry atak wślizgiem w nogi Patryka Kuna.

49
    Podniosła się temperatura w pobliżu bramki Rakowa Częstochowa po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

50
    Dobra akcja Marca Guala, jednak zakończona nieznacznie niedokładnym strzałem.
    50. Marc Gual strzelił niecelnie!

51
    Częstochowianie nie pozwolili na kontynuowanie grania zanim piłka opuściła boisko.

53
    Rzut karny za przewinienie Rafała Augustyniaka na Władysławie Koczerhinie!
    53. Starcie Augustyniaka z Koczerhinem!

54
    Sędzia w drodze do monitora.

55
    Anulowana decyzja o przyznaniu częstochowianom rzutu karnego po starciu Rafała Augustyniaka z Władysławem Koczerhinem.

57
    Rozdrażnieni gospodarze ponownie na połowie przeciwnika.

58
    Nie ma gola dla Rakowa Częstochowa po dośrodkowaniu i strzale głową Antego Crnaca.
    58. Groźnie strzelał Ante Crnac!

59
    Legia Warszawa dokonuje zmiany:
    Tomas Pekhart opuszcza boisko a pojawia się na nim Maciej Rosołek.

59
    Bartosz Kapustka opuszcza boisko a pojawia się na nim Jurgen Çelhaka.

60
    Godzina meczu za zespołami.

62
    Legia Warszawa przepychała piłkę na boku boiska.

64
    Reakcja sędziego na przewinienie na wysokości koła środkowego boiska.

65
    Stołeczna drużyna stanęła w komplecie na własnej połowie boiska i tam zajmuje się przesuwaniem.

66
    Stratos Svarnas oddał celne uderzenie zza pola karnego, jednak prosto w Dominika Hładuna.

68
    Miękkie podanie i zostało ono w ostatnim momencie poskromione przez częstochowian. Nie pozwolili oni na oddanie uderzenia z powietrza.

69
    Piąstkowanie Muhameda Sahinovicia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

70
    Fran Tudor domagał się ponownie przyznania rzutu karnego częstochowianom.

73
    Władysław Koczerhin sprawił problem Dominikowi Hładunowi swoim uderzeniem zza linii pola karnego.
    73. Władysław Koczerhin strzelił zza pola karnego!

74
    Seria rzutów rożnych wykonywanych przez częstochowian, jednak bez efektu.

75
    Już tylko kwadrans regulaminowego czasu pozostał obu zespołom w hicie.

76
    Radovan Pankov opuszcza boisko a pojawia się na nim Artur Jędrzejczyk.

76
    Patryk Kun opuszcza boisko a pojawia się na nim Gil Dias.

77
    Szykuje się również zmiana w przegrywającym zespole.

78
    Giannis Papanikolaou opuszcza boisko a pojawia się na nim Ben Lederman.

78
    Spokojnie od rzutu wolnego będąca na prowadzeniu drużyna prowadzona przez Goncalo Feio.

80
    Mało czasu pozostaje gospodarzom na poprawienie niekorzystnego wyniku.

80
    Po raz drugi po przerwie Władysław Koczerhin sprawdził czujność Dominika Hładuna uderzeniem zza pola karnego.

82
    Gol dla Rakowa!
    Gola strzelił ANTE CRNAC!

Wyrównanie w Częstochowie! Ante Crnac urwał się obrońcom Legii Warszawa i główkował z bliska do bramki po wrzutce Frana Tudora. Goście muszą zapomnieć o swoim prowadzeniu.
    82. Ante CRNAC - 1:1

84
    Władysław Koczerhin opuszcza boisko a pojawia się na nim Gustav Berggren.

86
    Pozostało jeszcze obu zespołom trochę czasu na poprawienie wyniku w końcówce spotkania.

87
    Niezmiennie gospodarze z przewagą w posiadaniu piłki.

88
    Jean Carlos Silva zakończył rajd uderzeniem. Pudło.

89
    Ile minut doliczy sędzia?

90
    Doliczone minimum cztery minuty do regulaminowego czasu.

90+2
    Żółtą kartkę otrzymał Steve Kapuadi za ostre przewinienie.

90+3
    I być może ostatnia szansa na zaskoczenie przyjezdnych rozegraniem rzutu wolnego. Wysocy podopieczni Dawida Szwargi nie doczekali się celnego dośrodkowania.

90+5

Po jednym golu w obu połowach i hit PKO Ekstraklasy zakończył się remisem 1:1 Rakowa Częstochowa z Legią Warszawa. Ante Crnac nie pozwolił gościom ucieszyć się ze zwycięstwa w debiucie pod wodzą Goncalo Feio.

Posiadanie piłki: 52% : 48%.
    Strzały celne: 5:2.
    Strzały niecelne: 2:5.
    Rzuty rożne: 3:3.
    Spalone: 1:0.
    Foule: 14:16.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:02:19)

Gole: 82. Crnac – 17. Pekhart

Kartki:   33. Drachal (RAK), 48. Tudor (RAK) – 45+1. Kapustka (LEG), 90+2. Kapuadi (LEG)

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
    Strzały celne: 5:2. Strzały niecelne: 2:5. Rzuty rożne: 3:3. Spalone: 1:0. Foule: 14:16.
    Raków Częstochowa: Sahinović – Racovițan, Arsenić (C) (27. Rodin), Svarnas – Tudor, Koczerhin (84. Berggren), Papanikolaou (78. Lederman), J. Silva – Drachal (46. Nowak), Yeboah – Crnac.
    Zmiany: Bieszczad – A. Kovačević, Myszor, Baráth, Otieno.

Legia Warszawa: Hładun – Pankov (76. Jędrzejczyk), Augustyniak, Kapuadi – Wszołek, Elitim, Kapustka (59. Çelhaka), P. Kun (76. G. Dias) – Josue (C), Pekhart (59. Rosołek), Gual.
    Zmiany: Tobiasz – Zyba, Ziółkowski, Morishita, Rejczyk.

Sędziowie: Piotr Lasyk (Bytom)