Cracovia – Puszcza 0:1 (koniec) | ŁKS – Lech P. 2:3 (koniec) | Legia – Śląsk 0:0 (koniec)
Cracovia
0:1 (0:1)
Puszcza Niepołomice
Niedziela 21.04.2024, 12:30 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • PKO Ekstraklasa • 29. kolejka

Cześć! Mecz startuje o 12:30.
    Tomasz Tułacz przed meczem
    Cracovia zagra na własnym stadionie!

Zapraszamy na relację z meczu PKO Ekstraklasy na stadionie Cracovii. Jej przeciwnikiem będzie Puszcza Niepołomice. Początek rywalizacji w niedzielę o godzinie 12:30.
    Jedenastka z Niepołomic
    Skład Cracovii

1
    Mecz rozpoczęty.

2
    Cracovia w biało-czerwonych pasiakach i białych spodenkach oraz getrach. Z kolei Puszcza Niepołomice w niebieskich strojach z białymi elementami.

4
    Przewinienie na wysokości koła środkowego, a poturbowany został zawodnik Cracovii.

5
    Puszcza Niepołomice z pierwszą, dużą szansą na strzelenie gola. Tradycyjnie zagotowało się po wrzucie z autu, a sytuacyjne uderzenie Romana Jakuby odbiło się od słupka w bramce zdezorientowanego Sebastiana Madejskiego.
    5. Roman Jakuba strzelił w słupek!

6
    Piłka przeniosła się w okolicę centrum boiska.

7
    Puszcza Niepołomice opanowała piłkę w centrum boiska i przystąpiła do spokojniejszego wymieniania podań.

9
    Raz jeszcze przyjezdni od wrzutu z autu na wysokości pola karnego przeciwnika.

10
    Poradzili sobie piłkarze z Krakowa i odepchnęli przeciwników od własnego pola karnego.

11
    Kamil Zapolnik oderwał się od Cornela Rapy i dostawił głowę do piłki po dośrodkowaniu Michała Walskiego. Jego uderzenie okazało się niedokładne i aż złapał się za głowę kapitan niepołomiczan.
    11. Kamil Zapolnik główkował niecelnie!

12
    Przyblokowane dośrodkowanie i ostatecznie piłka została wyłapana przez Sebastiana Madejskiego.

13
    Spokojna wymiana podań proponowana przez zawodników Cracovii.

15
    Pierwszy kwadrans spotkania na stadionie Cracovii okazał się bezbramkowy.

16
    Próbował ruszyć do ataku po przechwyceniu piłki Wojciech Hajda. Sędzia Karol Arys zobaczył przewinienie pressującego zawodnika Puszczy Niepołomice na Janim Atanasovie.

17
    Cracovia nie stworzyła wielkiego niebezpieczeństwa dośrodkowaniem z rzutu wolnego.

19
    Gol dla Puszczy!
    Gola strzelił WOJCIECH HAJDA!

Puszcza Niepołomice na prowadzeniu 1:0! Gol i gwar na stadionie Cracovii. Wojciech Hajda pokonał uderzeniem z kilkunastu metrów zdezorientowanego Sebastiana Madejskiego. Kluczowe okazało się wygranie pojedynku fizycznego przez Kamila Zapolnika z Eneo Bitrim. Kapitan beniaminka wystąpił w roli asystenta.
    19. Wojciech HAJDA - 0:1

20
    I Cracovia musi już gonić przeciwnika.

22
    Podanie prostopadłe nie dotarło do Benjamina Kallmana. Interweniował tam z powodzeniem Roman Jakuba.

23
    Puszcza Niepołomice nie rezygnuje z atakowania i przeprowadziła interesującą akcję na połowie przeciwnika.

24
    Cracovia próbuje przejąć kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i wymienić podania na połowie beniaminka.

25
    Poradzili sobie jakość Artur Craciun z Romanem Jakubą po dośrodkowaniem Benjamina Kallmana.

27
    Interweniowali gospodarze i tym razem nie pozwolili zbliżyć się do bramki Sebastiana Madejskiego.

28
    Rozegranie niepołomiczan na własnej połowie boiska.

28
    Podanie za plecy obrońców Cracovii do Wojciecha Hajdy. Płaskie dośrodkowanie pomocnika zostało powstrzymane przez gospodarzy.

29
    Zaczyna być nerwowo w sektorach gospodarzy.

30
    Dwa kwadranse meczu za ekstraklasowiczami.

32
    Cracovia nie przypomina dobrej wersji siebie z poprzedniego spotkania przeciwko Jagiellonii Białystok.

33
    Nieudana próba uruchomienia podaniem Benjamina Kallmana w wykonaniu Patryka Sokołowskiego.

35
    Cracovia zaatakowała z wykorzystaniem wysoko ustawionych Benjamina Kallmana oraz Patryka Makucha.

36
    Zespół gospodarzy spokojnie wymienił podania na własnej połowie boiska. Nie spieszył się tym razem ze swoim rozegraniem, dlatego rywale mieli czas na rozstawienie się w defensywie.

37
    David Olafsson dośrodkował z rzutu rożnego dokładnie na głowę Benjamina Kallmana. Napastnik strzelił groźnie, ale odrobinę za wysoko. Nie musiał ponownie interweniować Oliwier Zych.
    37. Benjamin Kallman strzelił za wysoko!

38
    Virgil Ghita napomniany żółtą kartką za ratowanie się faulem po stracie.

39
    Przerwa w grze spowodowana problemem ze zdrowiem Wojciecha Hajdy.

40
    Hubert Tomalski dostał podanie z rzutu wolnego od Michała Walskiego, po czym oddał uderzenie prostym podbiciem zdecydowanie ponad poprzeczką.
    40. Michał Walski dograł piłkę Hubertowi Tomalskiemu!

41
    Techniczne uderzenie i musiał Oliwier Zych kontrolować do końca, gdzie spadnie piłka kopnięta przez Cornela Rapę.

43
    Gospodarze przeszkodzili sobie w oddaniu uderzenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

44
    Zagotowali się Michał Rakoczy oraz Artur Craciun, jednak bez napomnienia kartonikiem.

45
    Doliczona minuta.

45+1
    1. połowa zakończona.

Pierwsza połowa dla Puszczy Niepołomice. Zasłużone prowadzenie 1:0 zespołu Tomasza Tułacza. Cracovia niby delikatnie przebudziła się, ale nie sprawdza Oliwiera Zycha strzałami celnymi.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.
    Cracovia ma problem
    Puszcza na prowadzeniu

46
    2. połowa rozpoczęta.

46
    Cracovia dokonuje zmiany:
    Virgil Ghiță opuszcza boisko a pojawia się na nim Kamil Glik.

46
    Cornel Rapa opuszcza boisko a pojawia się na nim Filip Rózga.

47
    Napomnienie żółtym kartonikiem dla Revenco.

47
    Wojciech Hajda napomniany żółtą kartką za przewinienie na Filipie Rózdze.

48
    Cracovia ruszyła do atakowania po zmianie stron. Piłka strącona przed pole karne do Michała Rakoczego, którego uderzenie okazało się niedokładne.
    48. Michał Rakoczy strzelił niecelnie!

49
    Trudne minuty dla niepołomiczan i absolutnie nie spieszy się im z ponownym wprowadzaniem piłki do grania.

52
    Na boku boiska wślizgiem zadziałał Kamil Zapolnik.

52
    Jani Atanasov napomniany żółtą kartką za przewinienie na Kamilu Zapolniku.

53
    Michał Koj nie doczekał się przerwana gry przez prowadzącego spotkanie Karola Arysa.

55
    Przez moment Puszcza Niepołomice domagała się przyznania jej rzutu karnego po kolizji z udziałem Lee.

56
    Nieporozumienie przyjezdnych i piłka uciekła im poza boisko po podaniu Huberta Tomalskiego.

58
    Przewinienie blisko linii pola karnego przyjezdnych na Benjaminie Kallmanie.

59
    Nie ma wyrównania strzałem z rzutu wolnego Janiego Atanasova.

60
    Godzina meczu za zespołami.

61
    Ogromne zdenerwowanie na stadionie, ponieważ żadnemu zawodnikowi Cracovii nie udało się oddać strzału w bramkę po wstrzeleniu Patryka Makucha. Zawiódł Patryk Sokołowski.

62
    Puszcza Niepołomice dokonuje zmiany:
    Jinhyun Lee opuszcza boisko a pojawia się na nim Artur Siemaszko.

62
    Ioan-Calin Revenco opuszcza boisko a pojawia się na nim Jakub Bartosz.

64
    Interweniowali przyjezdni i ponownie przybliżyli się do odniesienia ważnego zwycięstwa.

65
    Cracovia ma problem z częstym stwarzaniem stuprocentowych sytuacji podbramkowych.

66
    Patryk Sokołowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Mikkel Maigaard.

66
    Davíd Kristján Ólafsson opuszcza boisko a pojawia się na nim Paweł Jaroszyński.

67
    Kombinują trenerzy i dokonują zmian w jedenastkach.

68
    Cracovia przesunęła się na połowę przeciwnika i zaatakowała pressingiem.

69
    Drużyna z Krakowa odwróciła po przerwie statystykę posiadania piłki, co nie przekłada się jednak na poprawienie wyniku.

70
    Jani Atanasov oddał uderzenie zza pola karnego. Poradził sobie Oliwier Zych, który zaprezentował robinsonadę. Jeszcze dwie poprawki zawodników z Krakowa, jednak obie zostały poskromione przez defensywę przyjezdnych.
    70. Jani Atanasov strzelił zza pola karnego!

71
    Puszcza Niepołomice oddaliła grę od własnego pola karnego, a Jakub Bartosz postraszył strzałem z powietrza.

72
    Artur Craciun napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

74
    Coraz większe zdenerwowanie na trybunach. Tylko na krótki czas publiczność dała spokój zawodnikom, ale zbiegło się to w czasie z żywszym fragmentem w grze gospodarzy.

75
    Kamil Zapolnik napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

76
    Napierają, szukają wyrównania piłkarze Cracovii.

77
    11 156 kibiców na stadionie.

77
    Kamil Zapolnik domaga się wprowadzenia naładowanego energią zawodnika z ławki rezerwowych.

78
    Po raz drugi nerwowe wyprowadzenie piłki przez Oliwiera Zycha. Cracovia zerwała się do ataku, jednak po kolizji Filipa Rózgi z Romanem Jakubą sędzia gwizdnął zagranie ręką młodzieżowca.

79
    Kamil Zapolnik opuszcza boisko a pojawia się na nim Tomasz Wojcinowicz.

80
    Akcja niepołomiczan przerwana z powodu spalonego.

81
    Artur Siemaszko przebudził bramkarza Cracovii dość banalnym strzałem.

82
    Brakuje dokładności zawodnikom Cracovii. Po raz drugi strzalał głową Benjamin Kallman. Tym razem spudłował po dośrodkowaniu Pawła Jaroszyńskiego. Coraz mniej czasu mają gospodarze na odwrócenie niekorzystnego wyniku.
    82. Benjamin Kallman strzelił niecelnie!

82
    Jani Atanasov opuszcza boisko a pojawia się na nim Mateusz Bochnak.

83
    Komplet zmian Dawida Kroczka.

84
    Eneo Bitri ma pretensje do zespołu za brak zaangażowania we wznowienie gry wrzutem z autu.

86
    Niedokładne rozegranie na obrzeżach pola karnego z wykorzystaniem Benjamina Kallmana.

87
    Kompletnie nieudane podanie Konrada Stępnia i wznowienie od bramki zostało przyznane Sebastianowi Madejskiemu.

88
    Wojciech Hajda opuszcza boisko a pojawia się na nim Thiago.

88
    Hubert Tomalski opuszcza boisko a pojawia się na nim Bartłomiej Poczobut.

89
    Ile doliczy sędzia ze Szczecina?

90
    Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

90+1
    Interweniowali przyjezdni po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a dodatkowo było przewinienie na Arturze Siemaszce.

90+2
    "Co Wy robicie..." z trybun. "Pierwsza liga, pierwsza liga, Cracovia".

90+4

Puszcza Niepołomice zwyciężyła z Cracovią dzięki bramce w pierwszej połowie spotkania. Po przerwie Pasy nie zdołały doprowadzić do remisu. Walka o utrzymanie niezmiennie z rumieńcami.

Posiadanie piłki: 56% : 44%.
    Strzały celne: 2:3.
    Strzały niecelne: 10:4.
    Rzuty rożne: 9:3.
    Spalone: 0:1.
    Foule: 12:15.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:27:46)

Gole: 19. Hajda

Kartki:   38. Ghiță (CRA), 52. Atanasov (CRA) – 47. Revenco (PSZ), 47. Hajda (PSZ), 72. Crăciun (PSZ), 75. Zapolnik (PSZ)

Posiadanie piłki: 56 % : 44 %.
    Strzały celne: 2:3. Strzały niecelne: 10:4. Rzuty rożne: 9:3. Spalone: 0:1. Foule: 12:15.
    Cracovia: Madejski – Hoskonen, Bitri, Ghiță (46. Glik) – Rapa (C) (46. Rózga), Sokołowski (66. Maigaard), Atanasov (82. Bochnak), Ólafsson (66. Jaroszyński) – Makuch, Rakoczy – Källman.
    Zmiany: Hrosso – Bzdyl, Kolec.

Trener: Dawid Kroczek

Puszcza Niepołomice: Zych – Revenco (62. Bartosz), Crăciun, Yakuba, Koj – K. Stępień, Walski – Lee (62. Siemaszko), Hajda (88. Thiago), Tomalski (88. Poczobut) – Zapolnik (C) (79. Wojcinowicz).
    Zmiany: Komar – Stec, Sołowiej, Firlej.

Trener: Tomasz Tułacz

Sędziowie: Karol Arys (Szczecin)